Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 22:58   #7801
I Pinkera je dosta kritizirao zbog načina na koji koristi statistiku, itd.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 01:27   #7802
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ovisi šta unosiš...
Pa Srbiju u Kosovo, bio sam sasvim jasan.
AtkoAtkovic is offline  
Old 19.01.2017., 09:37   #7803
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, taman se meni mnoge od tih pametnih poslovica čine nekako hmmm
na primjer?

Quote:
'Pametne' možda na površini, ali zapravo prilično glupe.
da bi mogao određivati koja je poslovica glupa, a koja pametna, moraš prvo odrediti što je to uopće glupo, a što pametno.
možemo to odrediti na nekoj poslovici po tvom izboru, ali prvo trebaš dati neki ogledni primjer poslovice koja ti se čini glupom i primjer pametne poslovice.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.01.2017., 09:48   #7804
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Pa da, ali ovih zadnjih godina doživljava kao neko vantjelesno iskustvo, to srce...
ali kad srbima prekipi...

Quote:
Jel' vidiš kak si dosadan kad moram ići na srpske forume tražiti malo zabave?
oprosti.
pokušat ću učiniti svoje postove zanimljivijima.



a zašto ne ideš na slovenske forume objašnjavati im da je Piran naš?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.01.2017., 13:44   #7805
Ček, Bruce Jenner je otac Kim Kardashian? Apemante?

Gledam lifestyle video Elle Dvornik u kojem Ella šminka mamu i sad je Ellina mama rekla da "izgleda kao onaj tata od Kim Kardashian koji se pretvorio u ženu". A čuo sam da ga se spominje nešto u kontekstu Kardashianki, ali nikad nisam znao točnu ulogu. Jel onda i on u tom showu?

BTW, nisam išao gledati taj video, nego sam gledao jedan drugi (pa je taj onda bio sljedeći i nisam cijelog pogledao, ali možda hoću, a možda i neću). Krvniče, ti pratiš seleb kulturu, moglo bi ti biti ovo dobro:

https://www.youtube.com/watch?v=255ugHw9B4c

E, taj sam gledao. A taj sam gledao jer mi ga je preporučio YouTube jer je "trending". Krvniče, jesi li znao da je Ella bila mjesec dana u Tajvanu kad je još bila maloljetna, išla je raditi za neku foto agenciju. U ovom videu pokazuje i svoja "ružna stopala", kaže da nema prave zube i razne druge stvari. I neuredna je, ali je Charles pospremio sobu.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 13:45   #7806
Nema ni prave leće na očima i jede si kožu.
Propast Zapada.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 14:09   #7807
E super je Ella. Osvojila me svojom iskrenošću. Sabskrajbajte se ljudi!!!
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 14:19   #7808
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Propast Zapada.
Šalim se.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 14:47   #7809
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
da bi mogao određivati koja je poslovica glupa, a koja pametna, moraš prvo odrediti što je to uopće glupo, a što pametno.
možemo to odrediti na nekoj poslovici po tvom izboru, ali prvo trebaš dati neki ogledni primjer poslovice koja ti se čini glupom i primjer pametne poslovice.
Errr, ja nisam 'odredio' koje su 'glupe', nego sam rekao da se 'meni čini' (da su neke 'glupe'). To je jedan ovako vrlo mutan dojam s obzirom da nemam pojma kako definirati 'glupost' odn. 'pamet'.

Dojma sam da je velika većina tih poslovica 'praktično' orijentirano; nešto kao ona zapovijed 'poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji'. Tako i mnoge poslovice, nekako su orijentirane na to kako da 'dobro' prođeš, što je također problematično, jer je pitanje što znači 'dobro' proći. Postati bogat? Postati 'pametan'? Puno naučit? Proslavit se? Puno uživat, a malo se mučit? Gomila toga se u poslovicama nekako uzima zdravo za gotovo, i mene to jebiga nervira.
Apemant is offline  
Old 19.01.2017., 14:56   #7810
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ček, Bruce Jenner je otac Kim Kardashian? Apemante?
Očuh. BTW, to je isto tako interesantno pitanje - koja je razlika između oca i očuha. Nekako mi se čini da je danas praktički nema...


Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Jel onda i on u tom showu?
Ne gledam taj show, BTW - no da, svejedno znam iz trećih izvora da je i 'on' u tom showu, upravo u tom showu je prošao cijeli proces transformacije u nekakvu 'ženu'.

Ne bih ga jeb'o, čak i da nije tako star...

No, ako se on osjeća 'kao žena' (bonus pitanje: kako zna? Možda to kako se on osjeća, i što misli da je 'osjećati se kao žena' - nešto totalno deseto od onog kako se 'prave žene' inače osjećaju. Dapače, kladio bih se da je baš to slučaj, s obzirom da žene npr. kao prvo znaju što je to PMS i menga, a naš Jenner to ne zna niti će ikada znati) - tko sam ja bre da mu sudim.
Apemant is offline  
Old 19.01.2017., 15:31   #7811
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Očuh. BTW, to je isto tako interesantno pitanje - koja je razlika između oca i očuha. Nekako mi se čini da je danas praktički nema...
Ista je kao i uvijek. Otac ti je direktan biološki predak, a očuh ti može biti i očev brat kao i netko tko s njime nije ni u kakvom rodu.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne gledam taj show, BTW - no da, svejedno znam iz trećih izvora da je i 'on' u tom showu, upravo u tom showu je prošao cijeli proces transformacije u nekakvu 'ženu'.
Zašto pišeš "on" u navodnicima?

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne bih ga jeb'o, čak i da nije tako star...
Znači da neke tranziće bi? Ne osuđujem te, samo pitam. Zapravo, čim to tako kažeš, moguće je da bi, što god rekao.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
No, ako se on osjeća 'kao žena' (bonus pitanje: kako zna? Možda to kako se on osjeća, i što misli da je 'osjećati se kao žena' - nešto totalno deseto od onog kako se 'prave žene' inače osjećaju. Dapače, kladio bih se da je baš to slučaj, s obzirom da žene npr. kao prvo znaju što je to PMS i menga, a naš Jenner to ne zna niti će ikada znati) - tko sam ja bre da mu sudim.
Zašto bi sudio? Samo ne moraš govoriti "ona" za njega i to je to. Barem kod nas nisu još takvi zakoni. Druga je stvar baš otvoreno nekoga ponižavati.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.01.2017., 19:27   #7812
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
a zašto ne ideš na slovenske forume objašnjavati im da je Piran naš?
Bio sam, dosadilo mi...

Dosadni su k'o i ti...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.01.2017., 19:30   #7813
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Pa Srbiju u Kosovo, bio sam sasvim jasan.
Ne znam, to su preteška pitanja za mene, daj neko lakše...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.01.2017., 19:38   #7814
I share - therefore, I am
Dijelim, dakle jesam

http://www.ted.com/talks/sherry_turk...ether#t-828105
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 19.01.2017., 23:45   #7815
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ne znam, to su preteška pitanja za mene, daj neko lakše...
Ko je ukokao Kenedija? Đej Efa.
AtkoAtkovic is offline  
Old 19.01.2017., 23:48   #7816
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
I share - therefore, I am
Dijelim, dakle jesam

http://www.ted.com/talks/sherry_turk...ether#t-828105
Ružan joj kaputić.
AtkoAtkovic is offline  
Old 20.01.2017., 01:00   #7817
Slušaj bez da gledaš.

Haj riprizentetiv..... haujesnou
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 20.01.2017., 02:11   #7818
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Slušaj bez da gledaš.
Ah...





...al' tako ništa ne vidim šta priča.

Quote:
Haj riprizentetiv..... haujesnou
AtkoAtkovic is offline  
Old 20.01.2017., 09:58   #7819
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
I share - therefore, I am
Dijelim, dakle jesam

http://www.ted.com/talks/sherry_turk...ether#t-828105
Jedna je stvar što ljudi hoće, druga je stvar što drugi ljudi hoće (ili treći itd), treća stvar je što je od toga moguće, a četvrta stvar je što je od toga vjerojatno.
Apemant is offline  
Old 20.01.2017., 10:49   #7820
Evo i moj doprinos glavnoj temi

addx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.