Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 23:02   #1
MSFT - Microsoft Corporation

Pozdrav ljudi!

Nemam mnogo iskustva u trgovanju dionicama, posjedujem nešto dionica Nikole Tesle (koje valjaju) i T-HT-a od kojih nema nikakve koristi.

Zainteresirao sam se kupovanje stranih dionica. Dugo vremena pratim elektronsku industriju i svjestan sam da je za zlatni rudnik potrebno "nanjušiti" male firmice koje predstave nove proizvode i ideje te im kasnije vrijednost ogromno skoči dok ih ne kupe velike kompanije.

Kakogod, zanima me mišljenje u vezi kupnje Microsoftovih dionica. Microsoft je postao relativno "dosadna" firma no krajem 2015. misle izdati nove Windowse 10 koji će biti besplatni za nadogradnju postojećim korisnicima a i HoloLens (pandan Google Glassu) koji bi mogao "redefinirati" elektronsku industriju.

Zanima me da li bi ovi noviteti mogli utjecati na rast dionica i da li bi bilo isplativo uložiti u to?
fpesut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 19:22   #2
Quote:
fpesut kaže: Pogledaj post
... i svjestan sam da je za zlatni rudnik potrebno "nanjušiti" male firmice ...

Kakogod, zanima me mišljenje u vezi kupnje Microsoftovih dionica.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 04:47   #3
Quote:
fpesut kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Nemam mnogo iskustva u trgovanju dionicama, posjedujem nešto dionica Nikole Tesle (koje valjaju) i T-HT-a od kojih nema nikakve koristi.

Zainteresirao sam se kupovanje stranih dionica. Dugo vremena pratim elektronsku industriju i svjestan sam da je za zlatni rudnik potrebno "nanjušiti" male firmice koje predstave nove proizvode i ideje te im kasnije vrijednost ogromno skoči dok ih ne kupe velike kompanije.

Kakogod, zanima me mišljenje u vezi kupnje Microsoftovih dionica. Microsoft je postao relativno "dosadna" firma no krajem 2015. misle izdati nove Windowse 10 koji će biti besplatni za nadogradnju postojećim korisnicima a i HoloLens (pandan Google Glassu) koji bi mogao "redefinirati" elektronsku industriju.

Zanima me da li bi ovi noviteti mogli utjecati na rast dionica i da li bi bilo isplativo uložiti u to?
Glavni problem kod MSFT je jak dollar. MSFT prodaje jako puno van US i tecajne razlike jako utjecu na dobit. To je bio glavni razlog pada nakon proslog izvjestaja.

Moja je procjena da je USD odradio rast, barem za sada. Daljnje jacanje bi ugrozilo US ekonomiju i FED ce u tom slucaju komunicirati da se interest rate hike odgadja. Moj je dojam da je FED stavio cap na 1.05.

Mislim da je bolje da se okane tih ocala. Google Glass je bio promasaj biblijskih razmjera.

Ide novi sistem i u 6. mjesecu prestaju podrzavati neke stare servere tako da ce dosta firmi morati raditi update.

Value Act je unutra, a oni su dobar activist kod tech kompanija. Ovo je period u kojem ne smiju raditi buyback pa je dionica slaba.

Sve skupa ja usao na 41.30 sto ce reci 3% div.

Izvjestaj je navecer 23-eg, jak dollar je uracunat, INTC je uvijek dobar indikator za MSFT. Mislim da je downside rizik dosta ogranicen.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 00:23   #4
Beats both top and bottom line

after-market 44.75 +3.26%

so far so good
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:12   #5
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Beats both top and bottom line

after-market 44.75 +3.26%

so far so good
kupio??
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 17:37   #6
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
kupio??
Napisao sam gore da sam kupio prije 2 tjedna po 41.30
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 09:29   #7
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Napisao sam gore da sam kupio prije 2 tjedna po 41.30
Thanks, kupio u petak u pre-tradeu.....

Not bad, not bad at all ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.