Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 11:12   #1
VW Passat 1.9 TDI - potrošnja

Dakle imam passat 2001.god.1.9 Tdi 130 ks zanima me ako ga netko ima kolki mu je prosijek potrosnje goriva meni je kombinirano 8l.sta mi se cini previse,a gdje god da odem kazu sve uredu.ociscen maf i egr valve nemuci me potrosnja kolka je nego dali je to normalno na drugom istom passatu sam vidio da u leru trosi po kompi 0.7L na sat a moj 1.0L na sat
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:17   #2
Spritmonitor ti je najbolji za takve stvari. Recimo za tvoj je prosjek 6.7-6.8L.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:25   #3
U pravilu u leru trosi 0,7l/h. Sada pitanje, vjerujes ti tom kompjutoru ili si izracunao koliko stvarno trosi? Poznato je da ti Passati pokazuju u pravilu vise nego sto trose. Izracunaj koliko stvarno trosi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:27   #4
ovisi kako ga voziš, bivši gazda mi ima takvog passata i prosjek otvorene ceste mu je po kompjuteru oko 5l ( dec više-manje), uostalom auto jer star 11 godina i takvo se mjerenje treba uzet s rezervom, najbolji način po meni je dovedi ga do rezerve ali ga ne vozi na rezervi, onda ulij neku cifru, poništi brojač kilometara ( kod tebe se to vjerojatno zove "trip") i vozi opet do rezerve, pogledaj koliko si prešao, i onda količinu goriva koju si ulio/ broj prijeđenih kilometara * 100
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:33   #5
Moze i jednostavnije. Stisnes brojac kilometara na 0 (trip), natankas auto. Kod slijedecega tankanja natankane litre podijelis sa prijedjenim kilometrima i onda puta 100. I tako usporedi sa boardcomputerom.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:38   #6
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Moze i jednostavnije. Stisnes brojac kilometara na 0 (trip), natankas auto. Kod slijedecega tankanja natankane litre podijelis sa prijedjenim kilometrima i onda puta 100. I tako usporedi sa boardcomputerom.
reka sam istu stvar, uz pretpostavku da ne može svak pljunit 500kn za pun tank
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:22   #7
Koja je razlika pljunuo jednom 500kn i pet puta 100kn?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:51   #8
recimo danas ne mogu pljunit 500 a ne mogu ni mnogi jer je kraj mjeseca ( bar nama kojima je plaća prije 10. u mjesecu) a stoju se nekako uspije skrpit...i ako čovik puno ne vozi dugo će mu trebat za mjerenje
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:59   #9
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
reka sam istu stvar, uz pretpostavku da ne može svak pljunit 500kn za pun tank
Budimo realni, ako netko nije u stanju dat 500kn za gorivo onda je za takvoga taj Passat debelo iznad životnih mogučnosti.

@Damba 626;
... što se tiće potrošnje, oko 7lit je normalno, no 8 nije neuobičajeno.
Ako si prije toga vozio neki anemični auto, onda vjerojatno malo češće guštaš u "PD šusu", pa je i potrošnja sukladna tome.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:51   #10
Nije to neobicna potrosnja za taj auto. Mozda bi mogla biti malo niza, ali moze on bome i vise progutat.

Inace, kad se gleda spritmonitor je najbolje one s najvise unosa (Anzahl) staviti na vrh. Tako se dobije puno realnija slika - veci uzorak, manja odstupanja od prosjeka. http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=3&powerunit=2


A ovo da je puno dat 500 kn za utocit pun tank necu ni komentirati. Pa kako vi onda odrzavate te svoje aute ako vam je to puno? I koji to biser kupi passata, pa makar i starog, a nema 500 kn za spremnik goriva? Bolje mu je onda da kupi biciklu.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:00   #11
Ajd ne vrijeđajte ljude koji možda sad u džepu nemaju baš 500 kn za gorivo.

I kaj to znači, ako voziš 10 godina starog Passata TDI da si možda tajkun ili???

Bliži se rujan, ljudi imaju djecu, treba kupiti knjige, torbe, pribor, novu odjeću, ljetovanje sjeda na naplatu... Nije grijeh ne imati 500 kn za gorivo i voziti Passata. Ljudi ostaju bez posla svakodnevno, a taj su auto možda kupili u daleko bolja vremena...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:11   #12
Quote:
Damba 626 kaže: Pogledaj post
Dakle imam passat 2001.god.1.9 Tdi 130 ks zanima me ako ga netko ima kolki mu je prosijek potrosnje goriva meni je kombinirano 8l.sta mi se cini previse,a gdje god da odem kazu sve uredu.ociscen maf i egr valve nemuci me potrosnja kolka je nego dali je to normalno na drugom istom passatu sam vidio da u leru trosi po kompi 0.7L na sat a moj 1.0L na sat
I ja imam takvog samo je moj 2002.god. Potrošnja ovisi o tome ko ga vozi, preko tjedna ga vozi žena pa potrošnja ne prelazi 6 l a vikendom kad ga ja primim onda je 8l sasvim ok.
Ne zabrinjavaj se s potrošnjom samo ga dobro prži i sve bu kak treba, nemoj ga penzionerski vozit. Taj PD jednostavno voli da mu vadiš mast.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:21   #13
Quote:
Damba 626 kaže: Pogledaj post
Dakle imam passat 2001.god.1.9 Tdi 130 ks zanima me ako ga netko ima kolki mu je prosijek potrosnje goriva meni je kombinirano 8l.sta mi se cini previse,a gdje god da odem kazu sve uredu.ociscen maf i egr valve nemuci me potrosnja kolka je nego dali je to normalno na drugom istom passatu sam vidio da u leru trosi po kompi 0.7L na sat a moj 1.0L na sat
Nije previše, recimo na jednom testu je Octavia 1.9 TDI sa 110 ks trošila 10 litara. Ako ga malo bolje voziš, a ima i masu, stani kreni... Skupi se toga, a i klima Ono što piše u papirima slobodno zaboravi.

Malo ga prati, probaj više kotrljanja, prati semafore, manje koči (ali nemoj ne kočiti za svaki slučaj ) pa će se i uštediti koja kuna i na gorivu i na kočnicama...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:32   #14
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ajd ne vrijeđajte ljude koji možda sad u džepu nemaju baš 500 kn za gorivo.

I kaj to znači, ako voziš 10 godina starog Passata TDI da si možda tajkun ili???

Bliži se rujan, ljudi imaju djecu, treba kupiti knjige, torbe, pribor, novu odjeću, ljetovanje sjeda na naplatu... Nije grijeh ne imati 500 kn za gorivo i voziti Passata. Ljudi ostaju bez posla svakodnevno, a taj su auto možda kupili u daleko bolja vremena...
Zašto si zaključio da se ovdje nekog vrijeđa?
Moj odgovor se uopće nije odnosio na postavljaća teme, i jasno je da je sve pisano hipotetski.
Isto tako nitko nigdje nije napisao da se provjera potrošnje tankanjem punog spremnika mora obavit sad, sutra, za mjesec ili tri mjeseca...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:39   #15
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Nije previše, recimo na jednom testu je Octavia 1.9 TDI sa 110 ks trošila 10 litara. Ako ga malo bolje voziš, a ima i masu, stani kreni... Skupi se toga, a i klima Ono što piše u papirima slobodno zaboravi.

Malo ga prati, probaj više kotrljanja, prati semafore, manje koči (ali nemoj ne kočiti za svaki slučaj ) pa će se i uštediti koja kuna i na gorivu i na kočnicama...
Da, s time da ovaj pumpe duse sa 130 ks može značajno više srknit od starog 1,9 tdi sa 110 ks... 8 litara se dakle vrlo lako ostvari s tim motorom.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:42   #16
Moril, u takav auto se utanka 500 kn i onda se vozi mjesec, dva ako ne ides na neki put. Pa nije valjda da netko tko vozi takav auto sa 100 kn vozi misec dana? Ocemo opet o isplativosti dizelasa? EOD od mene sto se toga tice.

Sa niti jednom drugom metodom nece izmjeriti potrosnju precizniju od boarda nego tankanjem do cepa. Ovo ostalo je sve od oka, dvi tri litre manje ili vise.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:47   #17
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Da, s time da ovaj pumpe duse sa 130 ks može značajno više srknit od starog 1,9 tdi sa 110 ks... 8 litara se dakle vrlo lako ostvari s tim motorom.
Točno tako, može on srknut više, ali i manje i po meni je opčenito besmisleno ovak napamet pričat o potrošnji, kad ona ovisi o jako puno faktora.

No, onaj podatak o 1lit./sat mi malo bode oči. To bi ipak trebalo bit manje.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 01:28   #18
Mozda ipak imas malo pretesku nogu,a da to ni ne registriras.
Npr. ja sam kupio 2.4 JTD-a 150KS i kad sam prvi put nakon kupnje otiso na benzinsku nakon tocenja punog tanka napisao mi je da mogu proc oko 1100km,to mi je napisao samo tada i nikad vise
Nakon tog (a imam ga vec prek godinu dana) kad ga natocim punog meni pokazuje 890 km. Radi se o cisto gradskoj voznji u Zagrebu. Kak ga je taj prije mene vozio,neznam valjda ko po jajima,al ja nemrem po kompu proc vise od 850-890 km po gradu nikako.
Kad izadjem na otvorenu onda je druga prica al po gradu jednostavno preko 850 po kompu nemogu.
Ja nemam kaj drugo mislit nego da ga je ovaj prije mene ubijao i valjda se nije vozio vise od 50 po gradu i 100 van grada....
yoshimura-nipon is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 02:13   #19
Najtočnije je ovo zadnje od Yoshimure. Sve ovisi kak ga voziš, dal ga stišćeš, voziš se ko penzić, vlečeš s njim nekaj, više si po gradu nego na otvorenoj cesti, relacija u danu....
Recimo, ja o podacima sa Spirita za svoj A6 C4 nemrem ni sanjati. U prosjeku je 2 litre veća. Zakaj? Zato jer na posel i s posla imam 4 km. Motor se ni z od zagrije. Tak da s 200 kuna jako malo prejdem. Dok sam na primjer 40 litara skuril na more, vožnja dolje i doma. Mjesto Sabunike, polazak malo prije Tuheljskih, sve stara, prosjek vožnje iznad 100 (hvala slovencu s Octaviom, čistil je put ), a do Krestinca po obilaznici 170..... A da ne spominjem da je kuka gore od kad sam ga kupil, stalno se nekaj vleče, i to u prosjeku iznad pol tone + prikolica.... A i nekad glumim kamikazu, nekad, ne uvijek, pa koristim svih 140 lipicanera. I to nekad je najčešće kad je prikolica iza, puna naravno.....
Tak da je Damba ustvari jako malo podataka dal.....
A za tankanje po 100 / 200 kuna..... Ha, navika neka moja, ulil sam svih 80 litri nutra samo kad sam ga kupil, i od onda tankiram po 200 kuna. Da mi dojde na isto jel pljunem sad 1000 pa sam miran, ili svako malo po 200, da, dojde, al luda glava ne razmišlja tak....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:09   #20
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
I ja imam takvog samo je moj 2002.god. Potrošnja ovisi o tome ko ga vozi, preko tjedna ga vozi žena pa potrošnja ne prelazi 6 l a vikendom kad ga ja primim onda je 8l sasvim ok.
Ne zabrinjavaj se s potrošnjom samo ga dobro prži i sve bu kak treba, nemoj ga penzionerski vozit. Taj PD jednostavno voli da mu vadiš mast.
Najvise volim cut od nekoga ko ima taj auto nesparam ga ni najmanje,a daj mi reci kolko ti auto trosi u leru???
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.