Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 09:10   #41
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Ili je stvar u tom da ljudi, kad im se nekaj po difoltu ne sviđa - ko naprimjer serija koja se fura na "Dosjee X" a to nije - onda svaki element toga nastoje vidjeti u najgorem mogućem svjetlu čak i ako su pogledali sam jednu epizodu dotične serije.

a ne, the benefit of doubt ide za svaku novu seriju.. ovo kaj sam napisala od pocetka nije sljakalo a ak medju likovima nema kemije, tesko serija moze biti 'belivable'.

Dapace, sam pocetak pilota je bio skroz fora i glavnu glumicu sam vec znala od prije i bila mi je simpaticna, tak da je krenulo dobro.. prvih pet minuta. A onda same neke nebuloze

sto se usporedbe sa XF tice, nije mi bas slicna.. mulder & scully su od pocetka u podrumu, na rubu fbi-a, nitko ih ne shvaca ozbiljno i oni rade kaj vec rade. Najbitnije od svega, serija ima svoju logiku i prilicno je dosljedna

ovi u Fringe-u vec od starta su ukljuceni u nekakvu organizaciju a nacin kak 'operiraju' je nekaj potpuno drugacije of XF.. as far as I could see
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:59   #42
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
a ne, the benefit of doubt ide za svaku novu seriju..
Benefit of the doubt bi, idealno, trebao trajat malo duže od jedne epizode.
Quote:
ovo kaj sam napisala od pocetka nije sljakalo a ak medju likovima nema kemije, tesko serija moze biti 'belivable'.
Među glavnom junakinjom i njenim ljubavnikom nije ni moglo biti kemije jer je tipova funkcija bila da se pojavi sam u toj epizodi. S druge strane, recimo Pacey i njegov otac ludi znanstvenik mi super funkcioniraju skupa: Pacey je savršeni sarkastični komentator ekscentričnosti svog starog.
Quote:
Najbitnije od svega, serija ima svoju logiku i prilicno je dosljedna
Ima i Fringe, al, opet, za to treba pogledat više od jedne epizode.

Zadnje uređivanje Glupinickname : 27.01.2009. at 12:43.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:54   #43
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
a nemoj da pocnem o Galaktici .. majkeimnjihove.. jedini razlok zakaj ju gledam je da vidim kak ce sve to zavrsiti.
Kaj su i to uspjeli sjebat?

Iako, ono, moglo se i očekivati da će sjeme idiotluka imanja lika poput Gaiusa Baltara vjerojatno nakon dovoljno vremena, htjeli-ne-htjeli, uroditi plodom.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:29   #44
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Benefit of the doubt bi, idealno, trebao trajat malo duže od jedne epizode.

Među glavnom junakinjom i njenim ljubavnikom nije ni moglo biti kemije jer je tipova funkcija bila da se pojavi sam u toj epizodi. S druge strane, recimo Pacey i njegov otac ludi znanstvenik mi super funkcioniraju skupa: Pacey je savršeni sarkastični komentator ekscentričnosti svog starog.

Ima i Fringe, al, opet, za to treba pogledat više od jedne epizode.
Pejsi mi je bio ugodno iznenadjenje a stari je naravno ispao najzanimljiviji od svih njih

a bumo videli, pogledala bum jos koju mozda samo ne mogu preci preko razocaranja da je zenska u seriji najslabija.. karika or wuteva
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:33   #45
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Kaj su i to uspjeli sjebat?

Iako, ono, moglo se i očekivati da će sjeme idiotluka imanja lika poput Gaiusa Baltara vjerojatno nakon dovoljno vremena, htjeli-ne-htjeli, uroditi plodom.
meni da.. ova zadnja sezona vise izgleda kao necija nocna mora nego sf serija. Od pocetka mi se svidjao mracni ton i angst i sve to al sto je dalje, manje kuzim a bome nije ni zanimljivo. samo mucno.

sad je pocela dalje cetvrta sezona i prva ep, while seemingly zanimljiva, zapravo je jos vise zapetljala radnju i ja vise pojma nemam kaj bi to sve trebalo znaciti.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:11   #46
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
a bumo videli, pogledala bum jos koju mozda samo ne mogu preci preko razocaranja da je zenska u seriji najslabija.. karika or wuteva
Anna Torv je i po meni najslabija karika u seriji. Njezin lik bi trebala biti pragmatična, gung-ho inteligentna FBI agentica koja je tolko fokusirana na cilj istrage da će prekršit zakon, riskirat vlastiti život i radit šefu iza leđa da napravi kaj treba. Ljubav ili kemija ili šta već nemaju veze s tim, ženska je jednostavno goal-oriented person. Basically... she's an asshole.

Torvica mi djeluje ko pogrešan izbor za tu ulogu jer je nekak sva mlitava i melankolična. Agresivnija glumica - recimo Michelle Rodriguez - bi mogla odglumit agenticu puno oblje, al onda bi mi vjerojatno bila totalno iritantna ko što je bila i u "Lostu" zbog čega njezinog lika na koncu ubiju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:04   #47
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
sad je pocela dalje cetvrta sezona i prva ep, while seemingly zanimljiva, zapravo je jos vise zapetljala radnju i ja vise pojma nemam kaj bi to sve trebalo znaciti.
Sam da ne budu ova sad u "nultima" popularna lostoidna sranja: "pa jel to stvarnost? Pa jel to preneseno značenje? Možda neki život-poslje-života? Možda su zapravo u komi? Možda su to ejlijeni, al ih glume ljudi, jer su oni POV, pa ono -- oni o sebi razmišljaju ko -- ko kaj ljudi razmišljaju o ljudima"...

Možda su u fakin ŠUMI.

Ono, daj mi fakin radnju koja se dogodila tad i tad i završila tako i tako. For a fact. Really-really. 'Verse Canon. Do-vi-đenja. Sljedeća serija.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:40   #48
Mislim da si dobio sto si trazio s Fringe, ima back/storya no svaka epizoda moze uglavnom biti stand-alone.
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 09:48   #49
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Sam da ne budu ova sad u "nultima" popularna lostoidna sranja: "pa jel to stvarnost? Pa jel to preneseno značenje? Možda neki život-poslje-života? Možda su zapravo u komi? Možda su to ejlijeni, al ih glume ljudi, jer su oni POV, pa ono -- oni o sebi razmišljaju ko -- ko kaj ljudi razmišljaju o ljudima"...

Možda su u fakin ŠUMI.

Ono, daj mi fakin radnju koja se dogodila tad i tad i završila tako i tako. For a fact. Really-really. 'Verse Canon. Do-vi-đenja. Sljedeća serija.

well, sad sam dobila odgovor isplati li se dalje gledati Lost

ljudi, ostajem bez stargejta atlantis.. kaj da sad gledam??
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:02   #50
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
well, sad sam dobila odgovor isplati li se dalje gledati Lost

ljudi, ostajem bez stargejta atlantis.. kaj da sad gledam??
isplati.
ovaj gore opis nema veze s lostom.

oprostite na offtopicu.

jučer sam pogledala novu epi fringea. slabija, standalone.
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:37   #51
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
well, sad sam dobila odgovor isplati li se dalje gledati Lost
Isplati. Druga i treća sezona su bile puno prerastegnute ali četvrta je bila zakon. Sad čak neke stvari u radnji i imaju smisla tak da bum za sad nastavil gledat.

Al hej, ja sam tip koji brani "Fringe". Kaj ja znam.
Quote:
ljudi, ostajem bez stargejta atlantis.. kaj da sad gledam??
Galaktika ti je bezveze, Lost ti je bezveze, Fringe si odustala od gledanja... Kaj da ti velim?

Al ovak: "Leverage" je zabavan iako malo glupav, "Mad Men" je odlična drama, "Dexter" je zakon triler, "Jericho" je divna noćna mora o Bushevoj Americi a "True Blood" je simpa horor/drama/parodija horora.

Zadnje uređivanje Glupinickname : 29.01.2009. at 10:45.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:47   #52
no dobro. ovako opcenito, kakvu bi ocjenu (od 1-10) dao Fringe-u?

zadnje od losta kaj sam gledala bila je 3.sezona..

kajjaznam, moram nastaviti sa Supernaturalom bar to znam da valja


p.s. trenutno me najvise zifcira spora veza zadnjih mjesec dana pa mi se torenti vuku ko magla.. danas bi se to trebalo srediti *drzi fige*
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:56   #53
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
no dobro. ovako opcenito, kakvu bi ocjenu (od 1-10) dao Fringe-u?
U principu baš i ne ocjenjujem filmove i serije.

Kad to delam, ocjenjujem ih kak su nas ocjenjivali u školama - od kulje do petice.

"Fringe" za sad dobiva jedan "Dobar, 3". Dobre strane: pseudoznanost, ludi naučnik i njegov sin. Loše strane: neorginalnost (Dosjei X su bili prvi i bolji), loš izbor glavne glumice i apsolutno nerealna znanost.
Quote:
zadnje od losta kaj sam gledala bila je 3.sezona..
Super! Jer naime, ak si to preživila, prošla si ono, ful najgore kaj je Lost do sada pokazao tak da bi fakat i mogla probat 4. sezonu. Pogledaj par epizoda, vidi kak ti se čini pa procjeni dal te zanima dalje gledat.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:01   #54
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Isplati. Druga i treća sezona su bile puno prerastegnute ali četvrta je bila zakon. Sad čak neke stvari u radnji i imaju smisla tak da bum za sad nastavil gledat.

Al hej, ja sam tip koji brani "Fringe". Kaj ja znam.

Galaktika ti je bezveze, Lost ti je bezveze, Fringe si odustala od gledanja... Kaj da ti velim?

Al ovak: "Leverage" je zabavan iako malo glupav, "Mad Men" je odlična drama, "Dexter" je zakon triler, "Jericho" je divna noćna mora o Bushevoj Americi a "True Blood" je simpa horor/drama/parodija horora.
To bih i ja preporučila, osim Leverage i Jericho koje nisam gledala. Ja još gledam Doctor Who.

Lost je sjajan već pri kraju 3. sezone, 4. je odlična, a 5. je počela suludo
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:07   #55
Quote:
klinkovichka kaže: Pogledaj post
To bih i ja preporučila, osim Leverage i Jericho koje nisam gledala. Ja još gledam Doctor Who.
E vidiš da! Evo dobre preporuke. Doctor Who. Epizode su uglavnom samostalne i imaju totalno različite settinge i priče tak da, čak i ako ti se jedna ne svidi, druga sigurno oče. Do sada je izašlo četiri sezone i ukupno 50ak i nešto epizoda (računajući tu i special izvansezonske epizode). Plus kaj je jedan od scenarista David Moffat, ludi genije iza britanskog sitcoma "Couplings". Njegove Doctor Who epizode nemreš fulat ni sa kilometra jer redovito imaju ludo kompliciranu i vrlo pametno razriješenu radnju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:50   #56
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Možda su u fakin ŠUMI.

Ono, daj mi fakin radnju koja se dogodila tad i tad i završila tako i tako. For a fact. Really-really. 'Verse Canon. Do-vi-đenja. Sljedeća serija.


Jel pratiš Lost?

Počelo se to lijepo razvijati sa radnjom sve bližom dobrom SF-u
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:51   #57
Pogledah jučer Fringe, a ništa posebno. Znam da se ponavljam ali gledam ga samo da saznam šta će se na kraju dogoditi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:21   #58
E ljudi tko je ono ovdje pricao da nema kemije izmedju Johna Scotta i ove glavne plave Anne Torv?

Bar se nisu vjencali nedavno u stvarnom zivotu. : )))))))))))))))))
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:39   #59
ak je to tip koji rikne u pilotu, DA! nema kemije
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:53   #60
Nije moglo bit kemije u tih 10 sekundi sto je bio s njom, ima u kasnijim epizodama. A ocito ima kemije u Real Life(tm) kad su se vjencali :P
Inače, u ovoj epizodi se pojavio ježodlak, ali nešto je kratko bio :/
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.