Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 19:57   #61
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Selam Tamija.
Finoća koju si primjetio dolazi od Boga i nije obmana. I Isus je bio i je fin,
a ako ga želim nasljedovati iskrena srca, idem i ići ću za Njegovom finoćom i ljubavlju.
I ti si meni brat jer iskreno tražiš Boga.



Ako me Bog nadahne da pročitam časni Kur'an, potruditi ću se pročitati.
Sjetiti ću se tada što si mi preporučio.



Iskrena sam u svojoj vjeri i ostati ću u njoj, dao Bog da tako bude uvijek.
Vjerujem da rastem dobro ovdje gdje me je Isus posadio, u Rimokatoličanstvo.
Budući da me ne želi presađivati, a što da se sama presađujem igdje?
Kad bi se presađivala igdje drugdje kao odrasla biljka u cvatu, usahnula bih,
omar. Sve mi je u Isusu, i iskrenost, ne mogu bez Njega opstati, a ti Tamija
oprosti koliko možeš jer ne želim transferirati kod vas. Prijelaz bi me "skupo
koštao" (šala mala). A i iz ovog svog vrta vas mogu gledati druge vrtove u cvatu.
Jedino ne bih mogla, ako bi netko odlučio podići zid. Ako i ima ograda,
nema veze, mi ćemo onako, kao dobri komšije i kahvu popit'.

Je, slično je Tamija. Arkanđeo Gabrijel je po Božjem nalogu došao i Blaženoj
Djevici Mariji kod Navještenja, rekavši joj: "Ne boj se Marijo, našla si milost kod Boga". Zato Marija klikće u hvalospjevu:

"Veliča duša moja Gospodina i
klikće duh moj u Bogu mome Spasitelju
što pogleda na neznatnost službenice Svoje.
Od sad će me evo svi naraštaji zvati blaženom jer
velika mi djela učini Svesilni, Sveto je Ime Njegovo.
Od koljena do koljena dobrota je Njegova
nad onima što se Njega boje.
Iskaza snagu mišice Svoje, rasprši oholice umišljene,
silne zbaci s prijestolja, a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima, a bogate otpusti prazne.
Prihvati Izraela, slugu Svoga, kako obeća ocima našim,
spomenuti se Abrahama i potomstva njegova dovijeka.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetome, kako bijaše na početku,
tako i sada i u vijeke vijekova. Amen."

Ovo je i moja pjesma Bogu.

Istina je jednostavna jer je Bog jednostavan.

Selamim te Tamija.
selam nadam se da si pročitala odlomak iz sure Ali Imran...
hajde jedan primjer:
- Misliš li ti da bi Bog bio toliko "jadan" da se spusti kao beba u matericu jedne žene kao malo nejako djete...i da hoda kao čovjek zemljom...ravnoteža u svemiru bi se odmah poremetila...Bogu ne dolikuje to...Bog je iznad svega toga zato što je On Jedan a Isus je bio samo ponizni Božji rob...Bog zaista može bez svih svjetova biti...a de mi reci - jel Isus bog ili je sin božiji ili sin čovječiji...ako izabereš jednu od ovih stavki ko je Isus bio, po zdravoj logici, ostale dvije padaju u vodu...
Isus je bio razapet po vašem učenju...
znači kad su rimljani ubili Isusa to bi značili da su ubili boga...pokušaj svatiti...vjeruj mi da ako budeš tražila Istinu - naći ćeš je...
"Reci: On, Bog je jedan, On, Bog je utočište svakom, nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije. (qur'an, Iskrenost, 112 poglavlje)
To je Abrahamovo poimanje Boga, Isusovo poimanje Boga, Mojsijevo poimanje Boga...a de mi reci gdje to Isus za sebe kaže da je bog u bibliji...
selam sestro
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 24.09.2009., 20:21   #62
Quote:
semek kaže: Pogledaj post
Zaista je lijepo kad neko tako u svojoj vjeri nadje zadovoljstvo i ispunjenje, rahatluk sto bi mi rekli, to je sigurno plod iskrenosti, jer iskrenost (koju ne pripisujes sebi) uz stalno promisljanje sigurno vodi ka Isitini. Samo naprijed .
Selam
Hvala ti na lijepim riječima i potpori, stvarno nađoh rahatluk u svojoj vjeri.
Neka je Isusu na slavu i čast.
Lijepo je i Bogu milo poštovanje između ljudi različitih vjera.

Quote:
blagoslovljen Isus
Od sada i u vijeke vijekova. Amen.

Selamim te semek i sve vjernike Islama.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa
good angel is offline  
Old 24.09.2009., 21:30   #63
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
selam nadam se da si pročitala odlomak iz sure Ali Imran..
.

Selam.
Pročitala.

Quote:
hajde jedan primjer:
- Misliš li ti da bi Bog bio toliko "jadan" da se spusti kao beba u matericu jedne žene kao malo nejako djete...i da hoda kao čovjek zemljom...ravnoteža u svemiru bi se odmah poremetila...Bogu ne dolikuje to
Quote:

42., 45., 47. sure Ali Imran.
...Bog je iznad svega toga zato što je On Jedan a Isus je bio samo ponizni Božji rob.
49. sure Ali Imran.

Quote:
..Bog zaista može bez svih svjetova biti...a de mi reci - jel Isus bog ili je sin božiji ili sin čovječiji...ako izabereš jednu od ovih stavki ko je Isus bio, po zdravoj logici, ostale dvije padaju u vodu...
To pitanje je postavio i veliki svećenik na suđenju Isusu.
Isto tako je i pitanje o Svom identitetu Isus postaio i pred apostole: "Što
govore ljudi, tko je Sin Čovječji?" Mt. 16,13
Isusu nije bilo bitno što misle o Njemu oni koji mu ne vjeruju, nego što misle
o Njemu apostoli i oni koji ga slijede. Stoga ih i pita: A vi, što vi kažete, tko
sam ja?" Mt. 16,15.
Petrov odgovor će istaknuti dvije stvari koje su inače skrivene ljudskim očima,
kad kaže: "Ti si Krist, Pomazanik, Sin Boga živoga". Mt. 16,16 Na taj Petrov
odgovor Isus mu odgovara: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi
tijelo i krv, nego Otac moj koji je na nebesima". Mt. 16,17.

Taj Isusov odgovor znači: ako postoji mogućnost da ljudskim spoznajama
otkrijemo dubinu i veličinu Isusove osobe kao čovjeka, ne postoji mogućnost
da ljudskim razumom
otkrijemo nešto dublje. Tu počinje vjera, a koja nije
ljudsko umijeće, vjera u Isusa je dar Odozgor.

P.S. Ništa ne pada u vodu ako se gleda u Isusa, On je hodao po valovima.

Quote:
Isus je bio razapet po vašem učenju...
znači kad su rimljani ubili Isusa to bi značili da su ubili boga...pokušaj svatiti...vjeruj mi da ako budeš tražila Istinu - naći ćeš je...
Da, Isus je bio mučen pod Poncijem Pilatom i raspet na Križu.
I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka. Jer Bog se i
Utjelovio po Duhu Svetome u krilu Blažene Djevice Marije i postao čovjekom,
u liku malog Djeteta.
Isus nije Sin Božji u onom smislu u kojem mi razmišljamo o ocu i sinu. Bog se
nije oženio i dobio sina. Isus je Božji Sin u smislu da je On Bog koji se očitovao
u ljudskom obličju (Iv. 1.1-14). Biti Sin Božji znači imati istu narav kao i Bog,
Sin Božji je od Boga. Budući da je Isus to tako i rekao Židovima, ovi su ga
optužili za bogohuljenje.
U Hebrejima 1,3 se to izražava vrlo jasno: "Sin koji je odsjev Njegova sjaja
i otisak Njegove biti....".

Quote:
"Reci: On, Bog je jedan, On, Bog je utočište svakom, nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije. (qur'an, Iskrenost, 112 poglavlje)
To je Abrahamovo poimanje Boga, Isusovo poimanje Boga, Mojsijevo poimanje Boga...a de mi reci gdje to Isus za sebe kaže da je bog u bibliji...
selam sestro
Isus govori: "Ja sam Put, i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni".
Ivan 14:6.

"Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici: upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi". Ivan 8:32.

"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onome koji me posla,
ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život". Ivan 5:24.

"Da, to je volja Oca mojega da tko god vidi Sina i vjeruje u njega, ima život vječni i ja da ga uskrisim u posljednji dan". Ivan 6:40

"Više puta i na više načina Bog govoraše ocima po prorocima: konačno, u ove
dane, progovori nama u Sinu ....". Poslanica Hebrejima 1:1-2.

Mogla bih još i više pisati Tamija, ali mislim da je ovo i više nego dostatno.

Selam.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa
good angel is offline  
Old 24.09.2009., 22:11   #64
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka.


Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Selam.
Jah, jah... Ve selam!
Deniz is offline  
Old 24.09.2009., 22:56   #65
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
malo si konfuzan. ako je potvora, dokaz tu i ne treba niti ga možeš naći. ako je optužba, onda dokaz dolazi u obzir, ali to nije potvora. historijski korijen je naširoko i detaljno opisan, imali smo diskusije, davali informacije i dokaze, mislim da inicijator ove teme nije to htjeo kad ju je započeo.

prvi dokaz je devijacija u akaidu i sa tim se trebaš upoznati, naći ćeš više nego dovoljno izvora.

drugi dokaz. odrekao ga se otac, ugledan i pobožan musliman; odrekao ga se brat, alim; odrekli ga se učitelji, ugledni alimi; osudio ga vrhovni vjerski autoritet Mekke, Mekanski muftija; digao bunu protiv Islamskog halifata i pomogao uspostavljanje nacionalne države pomognute od strane engleza; itd. itd.

sada mi reci, kada bih ti izvan konteksta ove priče, onako da ne možeš naslutiti o kome se radi, opisao osobu koje se odrekao otac, brat, učitelji, Islamska vlast, koji je pomogao neprijatelje Islama, itd., šta bi ti meni rekao za tu osobu? bezbeli bi rekao "daleko mu kuća bila". ja sam bio preveo i dao spisak djela Islamskih alima koji su argumentovano osudili taj pokret, imaš to negdje na ovom forumu. ali ono što sam ja ovdje navodio, u kontekstu teme, je moje lično viđenje i osvjedočenje. malo je smiješno kada se "brat" sa kojim dijeliš sobu, sav izgubljen baci na krevet u superluksuznom hotelu Šeraton (vidi čiji je kapital), netom uz rub harema u Medini, i počne vikati "neću da me obuzme dunjaluk, neću..." raspamećen takvom raskoši. sva ta oholost, opredmećena u toj izjavi, datoj ispod šatora sa automatima ledene vode, a do nas turski imam i vjernici imaju bukvalno "stajanje na Arefatu" koje se sastoji u tome da imam, od ujutro kada je počeo, do zalaska sunca, na megafon veliča Allaha dž.š. i svi zajedno stoje i uče dove i zikir. pa te slike sa Muzdelife. sve je to bilo tako znakovito i tako slikovito da prosto ne mogu da vjerujem da je to Allah dž.š. dao tek onako da vidim. a da ti kažem, lično sam pitao tadašnjeg "vođu" jedne organizacije drage jednom bratu odavde, čovjek je šepao, nosio je štap, "da li je istina da dobijate novac za ovo" i fino kaže "jeste". pa jel, nije zabranjeno da od zekjata primi čovjek da bi se privolilo srce za Islam. jedini je problem što su se hudim, siromašnim, ratom samljevenim muslimanima privoljavala srca za Islam. e toga nema u sufizmu. barem onom pravom
Poturaš formalizam tamo nekim 'vehabijama', potvaraš ih da Allahu pripisuju mjesto, oblik i tako te stvari, a mrzi me više to tebi ponavljati, svejedno ti je govoriti, ti opet ponavljaš iste greške, kao da nismo ranije raspravljali o tim izmišljotinama i poturanjima.

Plaho bi bilo lijepo da to više ne radiš, ranije smo to raspravili, zašto da opet moramo o tome, kada je to vec riješeno, odgovoreno ti na to!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 25.09.2009., 01:25   #66
Quote:
good angel kaže:bog u bibliji...
selam sestro

Isus govori: "Ja sam Put, i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni".
Ivan 14:6.

"Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici: upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi". Ivan 8:32.

"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onome koji me posla,
ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život". Ivan 5:24.

"Da, to je volja Oca mojega da tko god vidi Sina i vjeruje u njega, ima život vječni i ja da ga uskrisim u posljednji dan". Ivan 6:40
Očito je da se ovdje rado o dva entiteta, a što se tiče Ivan 14:6., to je odlično rečeno da je on PUT, a teško da neko može prevesti put nego nešto što svakako nije cilj.
Također, pričasmo o Međugorju, a Ivan 8:32. ipak to demantira. Nađi si prijevod riječi "evanđelje" i razmisli šta to znači, a primjeti koliko se ljudi pridržavaju. Ja kažem, ne treba svatko da tumači Novi Zavjet, ali neke jasne stvari ni ne mora niko poseban da tumači.
Nije li Crkva odavno ukinula zabranu "običnom" puku da svojim očima čita, na svom jeziku Novi Zavjet? Ne moraju više svećenici govoriti "njegove riječi". Hvala Bogu, njegove riječi su i nama dostupne, te možemo svakodnevno da se podsjećamo koje su njegove riječi i kako da se vladamo po njima. Opet uz napomenu, možda svećenici pravilnije tumače Novi Zavjet (Njegove riječi).
Quote:
Budući da je Isus to tako i rekao Židovima, ovi su ga
optužili za bogohuljenje.
Oni su ga optužili za bogohiljenje jer je rekao da ga Jahve šalje, a ne jer je rekao da je on Bog. On jeste koristio riječ koja se danas prevodi na jezike svijeta kao sin (ili Sin), ipak se radi o rječi "odabranik" jer smo mi svi "sinovi" našega Oca. ista riječ se koristi za nas kao sinove i za Oca kao oca i u slučaju Isusa i u slučaju Boga. Nema nikakve sumnje da je to različita riječ sa nekim drugim smislom, jer da jeste, preveli bi ju davno drugačije. Smisao riječii "sin" i "otac" ovdje nema onaj smisao kao "potomak" i "predak". Pitajte lingviste o semantičkoj vrijednosti riječi Sin i Otac i kad su u pitanju vjernici i kad je u pitanju Otac naš koji jeste na nebesima čije se uzvišeno ime sveti i kad je u pitanju "Otac" koji ga je "(zašto) napustio".
__________________
My name's spelled, "Raymond Luxury Yacht," but it's pronounced, "Throat Warbler Mangrove"
dino.mustafic is offline  
Old 25.09.2009., 04:33   #67
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
.Da, Isus je bio mučen pod Poncijem Pilatom i raspet na Križu.
Jest da nije to tema, ali možda nije raspet. Na primjer, u Kur'anu stoji da nije živ raspet (a to je naša Knjiga). No, ako Tamija želi čitati o bogočovjeku, raspeću.. čitat će na kršćanskoj temi.

Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka.
Bog se ne može ubiti, sestrice, sestrice, sestrice, sestrice, sestrice!

Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Biti Sin Božji znači imati istu narav kao i Bog,
To ne može biti. Možete li vi imati istu narav kao Bog? Mogu li ja imat istu narav kao Bog? Može li papa imat istu narav kao Bog? To je po meni pretjerano glorificiranje jednog čovjeka koji je bio dobar, mudar i plemenit, koji je imao lijepu misliju, i mi vjerujemo da je Isusova vjera je bila jedina prava vjera. Ali ipak reći da je imao narav kao Bog je pretjerivanje. To je kao da ja kažem da forumaš Red Shrike ima istu narav kao Bog (spominjem njega onako, jer mi se svidja kako rezonira). To pretjerivanje mi zovemo bludnja (naravno ne u smislu sexa) nego - umna bludnja. Sa našeg stanovišta, onaj tko tako vjeruje živi u grijehu, nakon kog se mora debelo pomučiti da bi ga okajao i oprao. Ovo shvatite kao savjet. A opet, svatko svoje nosi gore.

Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Sin Božji je od Boga.
Muslimani su jednostavni i ne kompliciraju jer je Istina također jednostavna. Pa su za nas uglavnom to dva Boga a Isus je od Boga poslan ljudima da ih zove Istini. To se do sada sigurno naučili o nama.

Ostanite ovdje sa nama, i gledajte da se u nečemu okoristite od nas.. Ali da se držimo teme. selam
Shady is offline  
Old 25.09.2009., 15:33   #68
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Jest da nije to tema, ali možda nije raspet. Na primjer, u Kur'anu stoji da nije živ raspet (a to je naša Knjiga). No, ako Tamija želi čitati o bogočovjeku, raspeću.. čitat će na kršćanskoj temi.
Selam.
Tamija je meni postavio pitanje o raspeću Isusa, na to pitanje sam i
odgovorila unutar svih ostalih pitanja. Nije postavljeno od moje strane ni pitanje, a nije postojala ni namjera. Prema tome, ovo ste izvadili iz konteksta.
A ni ne želim s Vama raspravljati o Isusovom raspeću, poznat mi je vaš stav, a nije ovdje ni tema.

Quote:
Bog se ne može ubiti, sestrice, sestrice, sestrice, sestrice, sestrice!
To je Vaše mišljenje, ne mora biti točno. Boga se uvijek ubija u čovjeku ako
je duh toga čovjeka u skladu s Božjim Duhom. Nije ga potrebno raspeti tijelom,
može i raspeće duhom, koji nije Božji.

Quote:
To ne može biti. Možete li vi imati istu narav kao Bog? Mogu li ja imat istu narav kao Bog? Može li papa imat istu narav kao Bog? To je po meni pretjerano glorificiranje jednog čovjeka koji je bio dobar, mudar i plemenit, koji je imao lijepu misliju, i mi vjerujemo da je Isusova vjera je bila jedina prava vjera. Ali ipak reći da je imao narav kao Bog je pretjerivanje.
To itekako može biti kad govorimo o Isusu. Kad pitate mene mogu li imati
istu narav kao Bog odgovor je da mogu težiti ići prema toj naravi, a
najvjerojatnije jest da je savršenom kao On neću postići ili možda hoću, ovisi
sve koliko ću se podlagati Njegovom Duhu. To iziskuje veliki trud, žrtvu i
odricanje, molitvu, disciplinu, jednom riječju asketizam, ne fanatizam, a
pitanje je koliko sam od volje to prihvatiti
. Sama po sebi to ne bih mogla,
ali s Isusom itekako.
Kad me pitate za sebe, put prema savršenoj naravi je isti kao i kod mene, ali po pravilima Vaše vjere.
Isto je i za Sv. Oca Papu i za sve ostale ljude koji žele naslijedovati vjeru koja nalaže i pravila koja se slijede u svakodnevnom životu inače je bezplodna.

U svom tekstu kažete da "i mi vjerujemo da je Isusova vjera je bila jedina prava vjera".Ako tako vjerujete, a napisali ste, čemu tada govor o pretjerivanju? Vi osobno ne razumijete da je Isusov Duh bio i
jest Duh Božji zbog toga je Njegova narav Božja narav. Budući da ne razumijete zato i nazivate
pretjerivanjem. Tako da Vam ne zamjeram zbog nerazumijevanja.

Quote:
To je kao da ja kažem da forumaš Red Shrike ima istu narav kao Bog (spominjem njega onako, jer mi se svidja kako rezonira). To pretjerivanje mi zovemo bludnja (naravno ne u smislu sexa) nego - umna bludnja. Sa našeg stanovišta, onaj tko tako vjeruje živi u grijehu, nakon kog se mora debelo pomučiti da bi ga okajao i oprao. Ovo shvatite kao savjet. A opet, svatko svoje nosi gore.
Ne mogu govoriti tko ima kakovu narav niti koga apostrofirati jer samo Bog
poznaje život, srce, vjeru ili nevjeru ili mlakost svakog čovjeka. Sa Bogom
nema pretjerivanja, a Vama je poznato tko je Bog u mojoj vjeri i koga zovem
Bogom. Meni On ne daje za pravo pozivati Vas na pokajanje ili Vam tumačiti
Vašu vjeru i govoriti da li Vi sa stanovišta moje vjere živite u grijehu ili ne. Niti
mi to pada na pamet, a ni ne razmišljam o Vašoj vjeri na taj način, Bogu hvala.
To nije moj posao, a nije niti Vaš prema meni. Budući da ne znate moje kajanje,
pranje i cjelokupan vjernički život. Znači, stanje moga srca koje jedino poznaje
Bog. U Njegovoj je Ruci koje On stavlja u Svoje Srce da ga suobliči sa Svojim.
Jedino tako mogu ispravno živjeti svoju vjeru, ne samo ja nego i svaki rimokatolik.

Quote:
Muslimani su jednostavni i ne kompliciraju jer je Istina također jednostavna. Pa su za nas uglavnom to dva Boga a Isus je od Boga poslan ljudima da ih zove Istini. To se do sada sigurno naučili o nama.
Do sada smo vrlo lijepo pisali i komunicirali na ovoj temi, bez kompliciranja
niti sa strane vjernika Islama, a vjerujem niti sa moje strane. Poštovanje
s obje strane. Tako da ne vidim potrebe za ovim što pišete.

Quote:
Ostanite ovdje sa nama, i gledajte da se u nečemu okoristite od nas.. Ali da se držimo teme. selam
Hvala za poziv, ne znam što ste mislili sa "ostanite ovdje sa nama" i gdje
jer topici su dostupni ne samo meni nego svim ljudima dobre volje. Isto tako
ne "gledam da se okoristim od nekoga" niti u virtualnom, a i izvan virtualnog života.
Moj put je razmjena dobre volje i poštovanja prema vjerama i ljudima, a i
onima koji nisu u vjeri, koliko je do mene. Ne nametanje moje vjere, a što iščitavam
da mi se želi implicirati.

Trudim se držati teme, tako da mi je nejasan ovaj poziv upućen direktno
meni, odgovarala sam na pitanja u diskusiji. Možda nisam trebala?

Selamim Vas.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa

Zadnje uređivanje good angel : 25.09.2009. at 16:15.
good angel is offline  
Old 25.09.2009., 16:00   #69
Quote:
=good angel;22747050]Selam.
Ne mogu govoriti tko ima kakovu narav niti koga apostrofirati jer samo Bog
poznaje život, srce, vjeru ili nevjeru ili mlakost svakog čovjeka. Sa Bogom
nema pretjerivanja, a Vama je poznato tko je Bog u mojoj vjeri i koga zovem
Bogom. Meni On ne daje za pravo pozivati Vas na pokajanje ili Vam tumačiti
Vašu vjeru i govoriti da li Vi sa stanovišta moje vjere živite u grijehu ili ne.
To nije moj posao, a nije niti Vaš prema meni. Budući da ne znate moje kajanje, pranje i cjelokupan vjernički život. Znači stanje moga srca koje
jedino poznaje Bog jer je u Njegovoj Ruci koje je On stavio u Svoje Srce
da ga suobliči sa Svojim.
Ma mi smo vise slicni " Cijeli kosmos ne moze obuhvatit Sveopceg ali srce iskrenog vjernika moze"
Ma samo naprijed Ti si ponos mene i radujem se imati te za sugovornicu , da nas ima vise .

A nekada ako pozelis vise argumentirane rasprave made je steta tvoje duhovno stanje logicnim stvarima kvarit, javi se mi se... Ali si ti kao kljuc pred vratima i vrata treba da otvoris a ono zubac nije ispravan a kljuc i previse zlatan kao dozrela jabuka primamljiva svakom beracu.

Quote:
Do sada smo vrlo lijepo pisali i komunicirali na ovoj temi, bez kompliciranja
niti sa strane vjernika Islama, a vjerujem niti sa moje strane. Poštovanje
s obje strane. Tako da ne vidim potrebe za ovim što pišete.
Musliman je pokoranik Bozje volje i kao takav kako kaze Goete veliki pjesnik "svi smo u islamu" Sve biljke sve planete zvijezde moraju biti pod nadzorom hemijskih bioloskih fizikalnih zakona. Tako da niko od gravitacije ne moze pobjeci svi/svo su muslimani, a ocitovanje Jednoce je toliko utkano u imanenciju realiteta da je nalik suncu koji svoje zrake rasplamsava na sve strane. Pitanje je pravo kako neko moze ostat nedotaknut
Mudrost Uzvisenog i ogleda se u kuranskom nadasve poznatom stavu "Bozija uputa je prava uputa" Jos ako se doda jos citiraniji stavak "U vjeri nema prisile pravi put se jasno razlikuje od zablude" i povezemo sa onim da je sebi propisao Milost eto tu sme gdje jesmo dobijemo kombinaciju tebe


Quote:
Hvala za poziv, ne znam što ste mislili sa "ostanite ovdje sa nama" i gdje


Selamim Vas.
Pocastila si nas sa svojim bitisanjem sa nama kao ruzin pupoljak u iscekivanju njenog cvijetanja. Ne zelimo da se latice rasprsnu na sve strane i odu i nepovrat, mi bismo jos uzivali u ljepoti njenog cvijeta
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Old 25.09.2009., 20:37   #70
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
.

Selam.
Pročitala.



49. sure Ali Imran.



To pitanje je postavio i veliki svećenik na suđenju Isusu.
Isto tako je i pitanje o Svom identitetu Isus postaio i pred apostole: "Što
govore ljudi, tko je Sin Čovječji?" Mt. 16,13
Isusu nije bilo bitno što misle o Njemu oni koji mu ne vjeruju, nego što misle
o Njemu apostoli i oni koji ga slijede. Stoga ih i pita: A vi, što vi kažete, tko
sam ja?" Mt. 16,15.
Petrov odgovor će istaknuti dvije stvari koje su inače skrivene ljudskim očima,
kad kaže: "Ti si Krist, Pomazanik, Sin Boga živoga". Mt. 16,16 Na taj Petrov
odgovor Isus mu odgovara: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi
tijelo i krv, nego Otac moj koji je na nebesima". Mt. 16,17.

Taj Isusov odgovor znači: ako postoji mogućnost da ljudskim spoznajama
otkrijemo dubinu i veličinu Isusove osobe kao čovjeka, ne postoji mogućnost
da ljudskim razumom
otkrijemo nešto dublje. Tu počinje vjera, a koja nije
ljudsko umijeće, vjera u Isusa je dar Odozgor.

P.S. Ništa ne pada u vodu ako se gleda u Isusa, On je hodao po valovima, Allahovom voljom



Da, Isus je bio mučen pod Poncijem Pilatom i raspet na Križu.
1) I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka. Jer Bog se i
Utjelovio po Duhu Svetome u krilu Blažene Djevice Marije i postao čovjekom,
u liku malog Djeteta.

Isus nije Sin Božji u onom smislu u kojem mi razmišljamo o ocu i sinu. Bog se
nije oženio i dobio sina. 2) Isus je Božji Sin u smislu da je On Bog koji se očitovao
u ljudskom obličju (Iv. 1.1-14). Biti Sin Božji znači imati istu narav kao i Bog,
Sin Božji je od Boga.
Budući da je Isus to tako i rekao Židovima, ovi su ga
optužili za bogohuljenje.
U Hebrejima 1,3 se to izražava vrlo jasno: "Sin koji je odsjev Njegova sjaja
i otisak Njegove biti....".



Isus govori: "Ja sam Put, i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni".
Ivan 14:6.

"Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici: upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi". Ivan 8:32.

"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onome koji me posla,
ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život". Ivan 5:24.

"Da, to je volja Oca mojega da tko god vidi Sina i vjeruje u njega, ima život vječni i ja da ga uskrisim u posljednji dan". Ivan 6:40

"Više puta i na više načina Bog govoraše ocima po prorocima: konačno, u ove
dane, progovori nama u Sinu ....". Poslanica Hebrejima 1:1-2.

Mogla bih još i više pisati Tamija, ali mislim da je ovo i više nego dostatno.

Selam.
odgovorit ću ti ono boldirano...
1)RE: I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka. Jer Bog se i
Utjelovio po Duhu Svetome u krilu Blažene Djevice Marije i postao čovjekom,
u liku malog Djeteta:

Ne mogu da vjerujem da jedna tako razborita djevojka vjeruje u ovo...jesi li ti svjesna sestro kako ovo bezbožno zvuči...pokušaj svatiti, molim te...šta izlazi iz riječi tvojih...ili Allah (Bog) koji je sve stvorio i onda upravljajući aršom (prestoljem koji je bio iznad vode...) - svemirom zagospodario...koji je u 6 vremenskih razdoblja svemir stvorio i nije Ga ophrvao nikakav umor...koji nam je dao svjetiljku plamteću i mjesec sjajni i odredio im položaje...zar Taj Bog da se spusti u matericu žene kao beba...NE... čuj ubili boga u ljutskom obliku...molim te - pokaj se zar ne vidiš da ti želim dobro...Molim Allaha da ti srce otvori...zar ne vidiš da samo sotona može smisliti tako nešto o Bogu koji je Silni i Gordi, Vladar svih vladara...
kad uzmeš qur'an - prvo što ćeš pročitati je prvo poglavlje "PRISTUP"

El-Fatiha (1) - Pristup

Mekka - 7 ajet

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

2. Milostivog, Samilosnog,

3. Vladara sudnjeg Dana ,

4. Samo Tebi robujemo (obožavamo) i samo od Tebe pomoć tražimo!

5. Uputi nas na pravi put,

6. na put onih kojima si milost Svoju darovao (muslimani),

7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali (Jevreji), niti onih koji su zalutali! (kršćani) Amin


gledaj Jednoće Božje...prvo što pročitaš su ove veličanstvene riječi zvane - MAJKA QUR'ANA...zar nisu ove riječi bolje od ovog...

RE: I istina je, oni koji su ga razapeli, ubili su Boga u liku čovjeka. Jer Bog se i
Utjelovio po Duhu Svetome u krilu Blažene Djevice Marije i postao čovjekom,
u liku malog Djeteta: ma daj...pametna si ti...svatit ćeš InšAllah



2) Isus je Božji Sin u smislu da je On Bog koji se očitovao
u ljudskom obličju
(Iv. 1.1-14). Biti Sin Božji znači imati istu narav kao i Bog,
Sin Božji je od Boga.
ma daj...božji sin u smislu da je bog koji se očituje kao čovjek...ima li ovo ikakvog smisla i veze s mozgom molim te...

1. Neka je uzvišen Onaj koji robu Svome objavljuje Kur'an da bi svjetovima bio opomena,

2. Onaj kome pripada vlast na nebesima i na Zemlji, koji nema djeteta, koji u vlasti nema ortaka i koji je sve stvorio i kako treba uredio! (qur'an 25.o poglavlje El-Furqan)


Selam...Istina je jedna...Bog je Jedan
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 25.09.2009., 21:26   #71
Quote:
tamija kaže:
Molim Allaha da ti srce otvori...zar ne vidiš da samo sotona može smisliti tako nešto o Bogu koji je Silni i Gordi, Vladar svih vladara...
Nje samo sotona, mogu to i ljudi smisliti. Uostalom, nije sotona autor evanđelja - gluho bilo - nego ljudi.
Good angel, nije mislio Šejdi na tvoje pretjerivanje, nego na pretjerivanje kršćana u karakterizaciji Isusa Hrista. Biti Bog znači mnogo više od onoga što je on uradio. Ako čak uzmemo u obzir da je Bog svoj lični duh udahnuo u tijelo čovjeka zvanog Isus Hrist, on je u tom tijelu ipak bio čovjek a ne Bog. Zbog toga mislimo da nema nikakve potrebe govoriti o božanstvenosti čovjeka koji se zvao Isus Hrist i koji nije ni umr'o nego se uzdigao na nebo. Da ne misliš da muslimani vjeruju samo da je on koji nije mrtav, ne, ni šehidi nisu mrtvi. Dakle, za muslimane ne biti mrtav nije ništa nadnaravno, a sve je Božija volja.
Sam Isus Hrist kaže "ne govorim sam od sebe (prvo lice jednine) nego govorim riječi onoga koji me posla (ipak nije naglašavano da se On utjelovio u njega, kaže "poslao").
__________________
My name's spelled, "Raymond Luxury Yacht," but it's pronounced, "Throat Warbler Mangrove"
dino.mustafic is offline  
Old 25.09.2009., 21:33   #72
Quote:
dino.mustafic kaže: Pogledaj post
Nje samo sotona, mogu to i ljudi smisliti. Uostalom, nije sotona autor evanđelja - gluho bilo - nego ljudi.
nisu ni ljudi nego Bog, ali su tokom vremena onii nepravedni zamijenuli Božje riječi za nešto što malo vrijedi...jer su se ljudi zarekli da će čuvati Toru, Psalme, Evanjđelje...ali ih nisu mogli sačuvati..a nad qur'anom se je Bog zarekao da će ga čuvati do sudnjeg dana i on je sačuvan od izmjena.

...nad njim (qur'anom) ćemo Mi bdjeti...
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 25.09.2009., 21:37   #73
Apeliram ovdje da se ne piše o Isusu u krivom i lažnom kontekstu iz neznanja i upotrebljavaju krive konstrukcije što se tiče kršćanskog vjerovanja, jer ću onda morat reagirat a ovo očito nije tema za to!

Ako vam nešto nije jasno o Isusovom božanstvu imate temu kršćanstvo pa tamo pitajte ili čitajte ima već dosta odgovora na sva moguća pitanja!

Pozdrav
Wild_East_ is offline  
Old 25.09.2009., 21:52   #74
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Apeliram ovdje da se ne piše o Isusu u krivom i lažnom kontekstu iz neznanja i upotrebljavaju krive konstrukcije što se tiče kršćanskog vjerovanja, jer ću onda morat reagirat a ovo očito nije tema za to! Ako vam nešto nije jasno o Isusovom božanstvu imate temu kršćanstvo pa tamo pitajte ili čitajte ima već dosta odgovora na sva moguća pitanja! Pozdrav
Wild_East
na temi kršćanstvo se ne razviti obostrana diskusija i može se samo pitati (kao i na islam 114). Top-teme nisu naš za diskusiju i imaju drugu svrhu. Također, ovdje nije tema o Isusu, no netko je nešto pitao pa je odgovoreno. I još da istaknem, muslimani ne iznose "krive konstatacije u neznanju", već iznose prave informacije i u znanju, a ne u neznanju.
Shady is offline  
Old 25.09.2009., 21:56   #75
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Wild_East
na temi kršćanstvo se ne razviti obostrana diskusija i može se samo pitati (kao i na islam 114). Top-teme nisu naš za diskusiju i imaju drugu svrhu. Također, ovdje nije tema o Isusu, no netko je nešto pitao pa je odgovoreno.
Sada ti pravila nisu sve i ne držiš ih se kao inače ha? E moj Shady...

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
I još da istaknem, muslimani ne iznose "krive konstatacije u neznanju", već iznose prave informacije i u znanju, a ne u neznanju.
To ti misliš, ali ja ti kažem krivo! I o tome možemo negdje dalje ali ne ovdje jer to tema nije - kažu pravila!
Wild_East_ is offline  
Old 25.09.2009., 22:06   #76
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Sada ti pravila nisu sve i ne držiš ih se kao inače ha? E moj Shady...
Vidi, jednostavno, to nije fer prosvjedovati bilo gdje na temama,
osim na knjizi žalbe ili podforumu "Poruke, želje komentari".
Tako nalažu pravila foruma, pravila podforuma i - savjest!


Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
To ti misliš, ali ja ti kažem krivo!
ne! to TI misliš a ja tebi kažem pravo.

Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
I o tome možemo negdje dalje ali ne ovdje jer to tema nije - kažu pravila!
hajde, biraj temu.
Shady is offline  
Old 25.09.2009., 22:13   #77
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Vidi, jednostavno, to nije fer prosvjedovati bilo gdje na temama,
osim na knjizi žalbe ili podforumu "Poruke, želje komentari".
Tako nalažu pravila foruma, pravila podforuma i - savjest!
Ako moderator uz par forumaša krši pravila prvi, e onda u najmanju ruku nije fer 5-om forumašu ukazivati da on zadnji krši pravila!

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
ne! to TI misliš a ja tebi kažem pravo.
Meni ne treba moj tata, jači sam od tvog i bez njega!

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
hajde, biraj temu.
Nek ju bira onaj koji ju je zapčeo i kome nije jasno pa treba odgovore... ja nisam taj!

Ma Shadyce, nije da mi se navlači tu bezveze ali ako spominjemo "fer", budite onda dosljedni... da bi imali temelja za pozivat se na fair pravila!
Wild_East_ is offline  
Old 25.09.2009., 22:15   #78
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
hajde, biraj temu.
vjerojatnost da se na ovakvoj temi ljudi isposvađaju je cca 99,99999999%

nego, zapravo sam se javila zbog smajlija (a nevezano uz dijalog tebe i Wild Easta)... gdje ga iskopa
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 26.09.2009., 13:48   #79
ovo je tema "podjele" koje mogu značiti podjele unutar Islama, a ujedno i znače podjele općenito - znači Islam, Kršćanstvo, Judaism isl.
zato slobodno izrecite svoje mišljenje oo muslimani, oo kršćani, oo jevreji i oo svi ostali...ali bez vrijeđanja molim Shady tema je u skladu s tim da se Muslimani, Kršćani, Jevreji i drugi uključe u raspravu...zar ne?
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 26.09.2009., 14:01   #80
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Selam.
Tamija je meni postavio pitanje o raspeću Isusa, na to pitanje sam i
odgovorila unutar svih ostalih pitanja. Nije postavljeno od moje strane ni pitanje, a nije postojala ni namjera. Prema tome, ovo ste izvadili iz konteksta.
A ni ne želim s Vama raspravljati o Isusovom raspeću, poznat mi je vaš stav, a nije ovdje ni tema.



To je Vaše mišljenje, ne mora biti točno. Boga se uvijek ubija u čovjeku ako
je duh toga čovjeka u skladu s Božjim Duhom. Nije ga potrebno raspeti tijelom,
može i raspeće duhom, koji nije Božji.



To itekako može biti kad govorimo o Isusu. Kad pitate mene mogu li imati
istu narav kao Bog odgovor je da mogu težiti ići prema toj naravi, a
najvjerojatnije jest da je savršenom kao On neću postići ili možda hoću, ovisi
sve koliko ću se podlagati Njegovom Duhu. To iziskuje veliki trud, žrtvu i
odricanje, molitvu, disciplinu, jednom riječju asketizam, ne fanatizam, a
pitanje je koliko sam od volje to prihvatiti
. Sama po sebi to ne bih mogla,
ali s Isusom itekako.
Kad me pitate za sebe, put prema savršenoj naravi je isti kao i kod mene, ali po pravilima Vaše vjere.
Isto je i za Sv. Oca Papu i za sve ostale ljude koji žele naslijedovati vjeru koja nalaže i pravila koja se slijede u svakodnevnom životu inače je bezplodna.

U svom tekstu kažete da "i mi vjerujemo da je Isusova vjera je bila jedina prava vjera".Ako tako vjerujete, a napisali ste, čemu tada govor o pretjerivanju? Vi osobno ne razumijete da je Isusov Duh bio i
jest Duh Božji zbog toga je Njegova narav Božja narav. Budući da ne razumijete zato i nazivate
pretjerivanjem. Tako da Vam ne zamjeram zbog nerazumijevanja.



Ne mogu govoriti tko ima kakovu narav niti koga apostrofirati jer samo Bog
poznaje život, srce, vjeru ili nevjeru ili mlakost svakog čovjeka. Sa Bogom
nema pretjerivanja, a Vama je poznato tko je Bog u mojoj vjeri i koga zovem
Bogom. Meni On ne daje za pravo pozivati Vas na pokajanje ili Vam tumačiti
Vašu vjeru i govoriti da li Vi sa stanovišta moje vjere živite u grijehu ili ne. Niti
mi to pada na pamet, a ni ne razmišljam o Vašoj vjeri na taj način, Bogu hvala.
To nije moj posao, a nije niti Vaš prema meni. Budući da ne znate moje kajanje,
pranje i cjelokupan vjernički život. Znači, stanje moga srca koje jedino poznaje
Bog. U Njegovoj je Ruci koje On stavlja u Svoje Srce da ga suobliči sa Svojim.
Jedino tako mogu ispravno živjeti svoju vjeru, ne samo ja nego i svaki rimokatolik.



Do sada smo vrlo lijepo pisali i komunicirali na ovoj temi, bez kompliciranja
niti sa strane vjernika Islama, a vjerujem niti sa moje strane. Poštovanje
s obje strane. Tako da ne vidim potrebe za ovim što pišete.




Hvala za poziv, ne znam što ste mislili sa "ostanite ovdje sa nama" i gdje
jer topici su dostupni ne samo meni nego svim ljudima dobre volje. Isto tako
ne "gledam da se okoristim od nekoga" niti u virtualnom, a i izvan virtualnog života.
Moj put je razmjena dobre volje i poštovanja prema vjerama i ljudima, a i
onima koji nisu u vjeri, koliko je do mene. Ne nametanje moje vjere, a što iščitavam
da mi se želi implicirati.

Trudim se držati teme, tako da mi je nejasan ovaj poziv upućen direktno
meni, odgovarala sam na pitanja u diskusiji. Možda nisam trebala?

Selamim Vas.
ja se izvinjavam ako sam te i u čemu povrijedio...nisam imao namjeru...nego sam vidio da si razborita pa sa mislio da ćeš svatiti...ništa više ja ti poslije ovog neću više ništa pisati ako ti to ne želiš...vjeruj kako hoćeš...niko te ne smije vrijeđati...ali znaj da ćemo svi stati pred Njega sestro...čak i saam Isus...ja ti više neću pisati o Islamu ako ne želiš...
Selam sestro...
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.