Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2013., 10:46   #361
streptokok i ureaplasma

Dobar dan!Ovako,vise neznam sto da radim,pa sam odlucila pitati vas ovdje,za neke savjete ili nesto.u drugom mjesecu mi je otkrivena ureaplasma urealiticum 10na5 pila sam samo jednu kutijicu sumameda odnosno tri tablete tri dana,i partner.iako je doktorica rekla da popijemo samo dvije,a ovu jednu neka bacimo ,takodjer ja sam dobila medazol vaginalete...nakon ponovljenihh briseva nakon 2mj usanovljeno je da je situacija ista,opet sve isto,ista terapija,sve, da bi doktorica nadodala da vise nedolazim,nema potrebe opet raditi briseve .nije mi jasno kako ce ona znati da je ta bakterija otisla,no dobro.prije mj dana urinokultura,nalaz pozitivan streptococcus spp.10na4 dobila sumamed,popila sumamed,u medjuvremenu sam imala upalu uha tako da sam pored toga popila i turu amoksila i jos jednu kutiju sumameda zbog toga.danas mi je stigao nalaz od nove urinokulture koju sam radila prije 10 dana,situacija je jos gora,tkodjer streptokok samo 10 na 5 ovaj puta.vise mi nije jasno sto da pijem,i radim,uz to sve imam i gastritis tako da antibiotike nebi smjela niti piti.e sad mene zanima dali se ta ureaplsma zaista vise nemora kontrolirati,ili bi trebala promijeniti doktoricu,citala sam svi piju bar deset dana sumamed,a ja samo tri tablete.i u 12 mj sam imala missed ab.
Ispricavam se na poduzem postu,nadam se da cu dobiti neke odgovore!
mala si is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:52   #362
i zaboravila sam nadodati,da mi je uz to sve sada zeljezo 4,i pijem heferol,kojeg moram piti najmanje 4 mj
mala si is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 13:03   #363
Prvi puta čujem da se streptokok mjeri 10 na 4, na 5.

Ja do sada kad sam god radila bilokoji bris na bakterije antibiogram mi je izgledao tako da piše koja je vrsta bakterije i na šta je osjetljiva, a na šta je rezistentna i tako sam se i liječila. Nema smisla liječiti sa nekim antibiotikom na koji je rezistentna.

Trebaš se riješiti te bakterijske upale, vjerojatno će ti onda opasti i broj ureaplazme jer ona dosta često ide u kombinaciji s nečime (mijenja se flora, stvaraju se pogodniji uvijeti za njen razvoj, pada imunitet...)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 04:24   #364
Hej cure ima još nekoga na.ovoj temi? 2011 smo se tipkale oko bakterija u mjehuru. Evo me sad s bakterijama u rodnici. I naravno nakon godinu dana silnih antibiotika one su i dalje.tu. Sad trenutno enterococus. Pila sam klavocin doksisiklin nolicin injekcije gentamicina pa onda opet klavocin. I i dalje je.tu. Iako je sve po.antibiogramu. Što sad? Imate kakav savjet osim probiotika. Njih pijem i stavljam kao vaginalete.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 00:23   #365
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Hej cure ima još nekoga na.ovoj temi? 2011 smo se tipkale oko bakterija u mjehuru. Evo me sad s bakterijama u rodnici. I naravno nakon godinu dana silnih antibiotika one su i dalje.tu. Sad trenutno enterococus. Pila sam klavocin doksisiklin nolicin injekcije gentamicina pa onda opet klavocin. I i dalje je.tu. Iako je sve po.antibiogramu. Što sad? Imate kakav savjet osim probiotika. Njih pijem i stavljam kao vaginalete.
Je li ti partner popio terapiju?
strijelcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 00:26   #366
Quote:
mala si kaže: Pogledaj post
Dobar dan!Ovako,vise neznam sto da radim,pa sam odlucila pitati vas ovdje,za neke savjete ili nesto.u drugom mjesecu mi je otkrivena ureaplasma urealiticum 10na5 pila sam samo jednu kutijicu sumameda odnosno tri tablete tri dana,i partner.iako je doktorica rekla da popijemo samo dvije,a ovu jednu neka bacimo ,takodjer ja sam dobila medazol vaginalete...nakon ponovljenihh briseva nakon 2mj usanovljeno je da je situacija ista,opet sve isto,ista terapija,sve, da bi doktorica nadodala da vise nedolazim,nema potrebe opet raditi briseve .nije mi jasno kako ce ona znati da je ta bakterija otisla,no dobro.prije mj dana urinokultura,nalaz pozitivan streptococcus spp.10na4 dobila sumamed,popila sumamed,u medjuvremenu sam imala upalu uha tako da sam pored toga popila i turu amoksila i jos jednu kutiju sumameda zbog toga.danas mi je stigao nalaz od nove urinokulture koju sam radila prije 10 dana,situacija je jos gora,tkodjer streptokok samo 10 na 5 ovaj puta.vise mi nije jasno sto da pijem,i radim,uz to sve imam i gastritis tako da antibiotike nebi smjela niti piti.e sad mene zanima dali se ta ureaplsma zaista vise nemora kontrolirati,ili bi trebala promijeniti doktoricu,citala sam svi piju bar deset dana sumamed,a ja samo tri tablete.i u 12 mj sam imala missed ab.
Ispricavam se na poduzem postu,nadam se da cu dobiti neke odgovore!
Naravno da trebas promijeniti lijecnika. Nelijecena ureaplasma dovodi do steriliteta. Inace se infekcija izlijeci nakon jedne ture antibiotika ali ocito tebi terapija nije propisana kako treba. Streptococcus isto to nije neka komplicirana bakterija, da se antbiotik prema antibiogramu i stcar rijesena. Predlazem ti promjenu lijecnika ili da zamolia ginekologa za pomoc ako te dosad vodila dr. Obiteljske. I obavezno partner treba popiti terapiju i kontrolirati stanje. Nema smisla da se ti lijecis ako on nije svoju infekciju rijesio.
strijelcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 03:15   #367
Quote:
strijelcica kaže: Pogledaj post
Je li ti partner popio terapiju?
Nije ništa dobio. Kod njega svi brisovi ok urinokultura ok. A i odnose imamo samo sa zaštitom.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 03:23   #368
Quote:
mala si kaže: Pogledaj post
Dobar dan!Ovako,vise neznam sto da radim,pa sam odlucila pitati vas ovdje,za neke savjete ili nesto.u drugom mjesecu mi je otkrivena ureaplasma urealiticum 10na5 pila sam samo jednu kutijicu sumameda odnosno tri tablete tri dana,i partner.iako je doktorica rekla da popijemo samo dvije,a ovu jednu neka bacimo ,takodjer ja sam dobila medazol vaginalete...nakon ponovljenihh briseva nakon 2mj usanovljeno je da je situacija ista,opet sve isto,ista terapija,sve, da bi doktorica nadodala da vise nedolazim,nema potrebe opet raditi briseve .nije mi jasno kako ce ona znati da je ta bakterija otisla,no dobro.prije mj dana urinokultura,nalaz pozitivan streptococcus spp.10na4 dobila sumamed,popila sumamed,u medjuvremenu sam imala upalu uha tako da sam pored toga popila i turu amoksila i jos jednu kutiju sumameda zbog toga.danas mi je stigao nalaz od nove urinokulture koju sam radila prije 10 dana,situacija je jos gora,tkodjer streptokok samo 10 na 5 ovaj puta.vise mi nije jasno sto da pijem,i radim,uz to sve imam i gastritis tako da antibiotike nebi smjela niti piti.e sad mene zanima dali se ta ureaplsma zaista vise nemora kontrolirati,ili bi trebala promijeniti doktoricu,citala sam svi piju bar deset dana sumamed,a ja samo tri tablete.i u 12 mj sam imala missed ab.
Ispricavam se na poduzem postu,nadam se da cu dobiti neke odgovore!
Potpuno te razumijem. Dođeš u fazu kad više ne znaš gdje bi. Ja ti savjetujem drugog doktora drugo mišljenje. Moja doktorica kaže da sve te bakterije dolaze zbog lošeg imuniteta. Možda da kreneš piti i probiotike. Da ti ti silni antibiotici toliko ne nastete. Znam kako je i sama sam ih popila tonu. jesi dobila antibiogram? Uroplazma najčešće dobro reagira na doksisiklin. I ja imam gastritis tako da znam opet kako je. Hahaha. Napapaj se prije tableta. Traži ponovni bris i urinokulturu i kod ginekologa nekog razumnog. I ne zaboravi probiotike i prati se čajem od kadulje.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 23:02   #369
Vaginalete na bazi kantariona? Od kad mi 3 ture antibiotika po antibiogramu nisu pomogli a oleo kapsule jesu od prve nikom vise ne preporucam antibiotike, vise stete nego koristi
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 03:58   #370
Možeš mi molim te napisati koje su.to točno?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 03:59   #371
Možeš mi molim te napisati koje su.to točno?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 10:07   #372
Pozdrav,

da li itko zna sto trebam napraviti uz urinokulturu, kad imam pecenje stalno i jako taman urin, znaci stalno imam neku upalu, vec mjesecima?

Jel stvarno dovoljna urinokultura ili trebam jos nesto napraviti? I sto?

Jer sam negdje procitala da nalaz ispasti lazan, tj da pise da nema veliki broj bakterija i nema upale, a u biti ima?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 18:14   #373
Ja imam pozitivna iskustva s pripravcima Stribora Markovica (radi u Farmaciji na pocetku Ilice) al ima jos neka poznata fitoterapeutica u Zg...
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 21:26   #374
I ove subote potpisuje svoju knjigu u Ilici 11, 9-13h
Www.plantagea.hr
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 22:28   #375
Da li je koja od vas imala nedefiniranu stalnu vaginalnu upalu?
Brisevi uredni, a ja svaki put na pregledu čistoće imam upalu 😞 (doduše, imam HPV, ali ginekologica kaže da ova upala nije povezana sa njime jer on miruje prema papa testu)
Liječila se sa tolko vaginaleta već i ništa.. ako je koja imala, kako je riješila i sto je bio uzrok?
Najviše me zbunjuje sto ne znamo ni ja ni doktorica od kud upala, a dosadilo mi je svaka 2 mj trpat vaginalete uzalud.
Razmišljala sam o krioterapiji, ali kaže da se to ne može dok traje upala, a ona nikako da prođe.
Savjet, iskustva?
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 23:03   #376
Imas li ti neke subjektivne simptome poput iscjetka ili se na papa testu vidi neka nedefinirana upala, nisam shvatila?
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2020., 10:01   #377
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Imas li ti neke subjektivne simptome poput iscjetka ili se na papa testu vidi neka nedefinirana upala, nisam shvatila?
Na testu čistoće se vidi upala i tako već pola godine.
Papa je ok
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.