Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 18:30   #21
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Performans bi trebao biti osmišljen, ako i ima elemenata spontanosti u sebi.
Ne slazem se.
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Nisu reality sheme ništa više ili manje vjerodostojne zbog tog, nego si ti postao manje predvidljiv i, vrlo vjerojatno, u percepciji svih prisutnih do daljnjeg "sveden" na taj mali incident.
Predvidljivost je malogradjanska vrlina, u umjetnosti joj nema mjesta. Svodjenje na jedan "incident" je takodjer obiljezje ogranicenog duha te kao takvo za mene nema nikakav znacaj.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:30   #22
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Izraz slobode duha. Mišljenja sam da bi ta radnja trebala biti izjednačena s brisanjem nosa, tabu nema nikakvu smislenu podlogu.

Usporedba s pušenjem je potpuno deplasirana, jer se u tom slučaju radi o stvarnoj kancerogenoj tvari, a ne tabuu koji vuče korijene iz vremena pustinjskih čobana ili kad već.
Prije siromaštva duha negoli slobode. Ako je dopiranje do drugih (postizanje ciljeva bilo koje vrste) potrebno izvoditi kroz rasklapanje vlastite privatnosti do najelementarnije čestice ili mehanizma (podražajnosti, u ovom slučaju), onda čemu uopće svi ti složeniji sustavi komuniciranja - čemu jezik, čemu apstraktno mišljenje, čemu ideje? Doduše, to ima smisla, ponavljam, u umjetnosti - kao što je imalo smisla u Labrovićevim projektima, ali kod njega, za primjer, svrha nije uputiti na samoga sebe (svoju seksualnost, svoj penis, i svoj suodnos s tabuom i reakcije okoline kroz to) nego na puno složenije i naizgled udaljenije sfere. Tako je njegov performans pijenja vlastite mokrače bio komentar političke i gospodarske situacije u zemlji, perverznosti stalne političke gluhoće za građane po principu "neka jedu kolače".
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:32   #23
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Da. Čovjek je očito trol.
Mene ovdje uopće ne zanima je li on zbilja masturbirao u javnosti ili je to samo postavio kao primjer odnosno podlogu za raspravu. S time da ću na temi smatrati trolerskim svako prvoloptaško razračunavanje s tabuima o seksualnosti, to ide prije svega JPK-a ovdje.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:34   #24
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Da. Čovjek je očito trol.
Prvo kazes kako je to zakonom kaznjivo djelo, a potom ustvrdis da sam trol. Zanimljivo.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:36   #25
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ne slazem se.

Predvidljivost je malogradjanska vrlina, u umjetnosti joj nema mjesta. Svodjenje na jedan "incident" je takodjer obiljezje ogranicenog duha te kao takvo za mene nema nikakav znacaj.
Ovo tvoje, bez obzira je li se dogodilo ili nije, nije umjetnost. I govorim samo o tome da će te pamtiti po tome, ne nužno da neće uopće misliti o tome što si napravio, ako si napravio. Tako da nije nužno ni malograđanština niti je ograničen duh pretpostavljene publike u pitanju, pucaj dalje. I rekla sam prvoloptaštvo tipa "ah fuj ti tabui još od čobana" i "ah to ograničavanje mene i me u slobodama" će se smatrati trolanjem i štetočenjem općenito. Smislite nešto bolje, ako se već javljate na raspravu i otvarate teme.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:40   #26
postoji anegdota oko jedne povjesne ličnosti koja se tako, navodno, znala demonstrativno posrati nasred sobe, a kao iskaz volje, sa velikim v

pisao je čovjek i knjige o tome i svašta
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:40   #27
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Upravo neocekivanost samog cina i prividna neprimjerenost lokacije omogucuju izazivanje stvarne reakcije. Moj je stav da je javno mjesto jedino primjereno, odnosno da jedino na javnom mjestu performans u potpunosti ispunjava svoju svrhu.
pa naravno, ak ćeš drkati u svom wc-u, neće te nitko šljivit pol posto, osim ak mama ne uleti ili baka, ne daj bože
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:40   #28
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Prvo kazes kako je to zakonom kaznjivo djelo, a potom ustvrdis da sam trol. Zanimljivo.
Da i?
Jedno ne isključuje drugo? Ili po tebi isključuje?

Da, to je zakonom kažnjivo dijelo. Rekao sam, u slučaju da ti ili netko drugi ne znate...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:40   #29
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Prije siromaštva duha negoli slobode.
Mozemo li zakljuciti da su po istom kriteriju i grcki filozofi bili siromasni duhom.
I da li je siromastvo duha zaista nesto negativno. Nije li Isus rekao "blago siromasnima duhom (jer njihovo je kraljevstvo nebesko.)"
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:43   #30
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Prije siromaštva duha negoli slobode. Ako je dopiranje do drugih (postizanje ciljeva bilo koje vrste) potrebno izvoditi kroz rasklapanje vlastite privatnosti do najelementarnije čestice ili mehanizma (podražajnosti, u ovom slučaju), onda čemu uopće svi ti složeniji sustavi komuniciranja - čemu jezik, čemu apstraktno mišljenje, čemu ideje? Doduše, to ima smisla, ponavljam, u umjetnosti - kao što je imalo smisla u Labrovićevim projektima, ali kod njega, za primjer, svrha nije uputiti na samoga sebe (svoju seksualnost, svoj penis, i svoj suodnos s tabuom i reakcije okoline kroz to) nego na puno složenije i naizgled udaljenije sfere. Tako je njegov performans pijenja vlastite mokrače bio komentar političke i gospodarske situacije u zemlji, perverznosti stalne političke gluhoće za građane po principu "neka jedu kolače".
Zašto bi masturbiranje za sve ljude bilo dio privatnosti? To je fiziološka potreba slična hranjenju. Dakle, ne mislim tu na nikakvo postizanje ciljeva prema drugim ljudima, nego čisto zadovoljenje potrebe. Razlika između jedenja sendviča i masturbiranja je čisto kulturalna stvar i nema nikakvo racionalno opravdanje.

Štoviše, mislim da se zabranom masturbiranja u javnosti zadire u privatnost i osobnu slobodu ljudi koji bi to eventualno željeli raditi.

I ovo nije nikakvo trolanje, nego moje ozbiljno mišljenje, stoga te molim da me ne pokušavaš zastrašivati s moderatorske pozicije.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:45   #31
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Mozemo li zakljuciti da su po istom kriteriju i grcki filozofi bili siromasni duhom.
I da li je siromastvo duha zaista nesto negativno. Nije li Isus rekao "blago siromasnima duhom (jer njihovo je kraljevstvo nebesko.)"
Jedno je Diogen iz Sinope koji cijeli život živi u bačvi i naziva sam sebe "kerom", kynos-om, kinikom i živi potpuno neovisno od društva, od prošnje itd, a drugo je netko u 21. stoljeću tko očekuje da uživa privilegije civilizacije. To je prva stvar, a na ovo drugo se može reći samo kako je i Riblja Čorba davno imala pjesmu "kako je lepo biti glup". To je otprilike nešto slično s ovim što je Isus navodno rekao. Naravno da je njihovo kraljevstvo nebesko, jer oni neće nikada propitkivati i bit će dobre ovčice.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:46   #32
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zašto bi masturbiranje za sve ljude bilo dio privatnosti? To je fiziološka potreba slična hranjenju. Dakle, ne mislim tu na nikakvo postizanje ciljeva prema drugim ljudima, nego čisto zadovoljenje potrebe. Razlika između jedenja sendviča i masturbiranja je čisto kulturalna stvar i nema nikakvo racionalno opravdanje.

Štoviše, mislim da se zabranom masturbiranja u javnosti zadire u privatnost i osobnu slobodu ljudi koji bi to eventualno željeli raditi.

I ovo nije nikakvo trolanje, nego moje ozbiljno mišljenje, stoga te molim da me ne pokušavaš zastrašivati s moderatorske pozicije.
možda meni dođe potreba da nekog koknem na trgu, jel čin opravdan tom potrebom?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:50   #33
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Da i?
Jedno ne isključuje drugo? Ili po tebi isključuje?

Da, to je zakonom kažnjivo dijelo. Rekao sam, u slučaju da ti ili netko drugi ne znate...
Donedavno (po zakonima bivše Juge) je i homoseksualnost bila kažnjiva i prilično tabuizirana tema. Istospolno ljubljenje se zakonski tretiralo gore nego masturbacija na javnom mjestu. A eto, sad uživaju odobravanje i zaštitu države.

Što to govori o tabuima i osobnim slobodama?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:52   #34
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zašto bi masturbiranje za sve ljude bilo dio privatnosti? To je fiziološka potreba slična hranjenju. Dakle, ne mislim tu na nikakvo postizanje ciljeva prema drugim ljudima, nego čisto zadovoljenje potrebe. Razlika između jedenja sendviča i masturbiranja je čisto kulturalna stvar i nema nikakvo racionalno opravdanje.

Štoviše, mislim da se zabranom masturbiranja u javnosti zadire u privatnost i osobnu slobodu ljudi koji bi to eventualno željeli raditi.

I ovo nije nikakvo trolanje, nego moje ozbiljno mišljenje, stoga te molim da me ne pokušavaš zastrašivati s moderatorske pozicije.
Recimo da nas tabui, koliko god da nam se čine mrskima, i štite od reagiranja po nagonu. Kad bi sve bilo dozvoljeno, svako upražnjavanje potreba, uvijek i svugdje, vjerojatno ne bismo bili u stanju štititi druge od sebe i sebe od drugih. Nije ni sve što je od kulture došlo, pa ga zovemo kulturalnim ili kulturnim, besmisleno, niti bismo zapravo htjeli živjeti bez kulture. I jednom kad počnemo baštiniti kulturu (norme) i uviđamo njihovu svrhu u svakodnevici, načine na koje nam ista olakšava stvari, čini ih preglednijima i upravljivijima, onda je ona itekako realna za nas u svojem djelovanju (posljedicama) i imamo racionalno opravdanje za nju. Tako ćemo i sendvič radije pojesti u miru nego hodajući cestom, i masturbirat ćemo radije u miru - jer toliko prostora za sebe zaslužujemo (i toliko ga želimo dati i drugima).

I nema zastrašivanja, samo velim, nećemo se valjda tu sad gađati prejednostavnim definicijama i dilemama.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:53   #35
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Donedavno (po zakonima bivše Juge) je i homoseksualnost bila kažnjiva i prilično tabuizirana tema. Istospolno ljubljenje se zakonski tretiralo gore nego masturbacija na javnom mjestu. A eto, sad uživaju odobravanje i zaštitu države.

Što to govori o tabuima i osobnim slobodama?
ništa. samo se zakoni mijenjaju. ako sad ogromna količina ljudi navali onanirati na javnim mjestima, možda se zakon promijeni. a i tabu.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:56   #36
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Donedavno (po zakonima bivše Juge) je i homoseksualnost bila kažnjiva i prilično tabuizirana tema. Istospolno ljubljenje se zakonski tretiralo gore nego masturbacija na javnom mjestu. A eto, sad uživaju odobravanje i zaštitu države.

Što to govori o tabuima i osobnim slobodama?
Jedna stvar je ljubljenje, a druga stvar je masturbiranje na javnom mjestu.
Loša je analogija. Čak i da se seksa na javnom mjestu nije problematično koliko masturbiranje jer drkadžiji se uvijek može "omaknuti" pa da siluje. Ovako dok ima partnera/icu, držat će se njega ili nje. Čak i da se "ne može omaknuti" ovom našem prosvjetljenom umjetniku (ne govorim sada o otvaraču topica nego o hipotetskoj osobi koja to radi u ime Slobode), uvijek postoji bojazan od suprotne strane... Dakle svi drugi trebaju dozivljavati nelagodu u ime beskrajne i apsolutne slobode retardiranog pojedinca?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:56   #37
Pa činjenica je da su mnogi zbog ove radnje na javnom mjestu, završili u zatvoru. Dalje ne bih komentirao
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:59   #38
Quote:
Nietreink kaže: Pogledaj post
ja bi naglasio ovaj dio, zadivljuje me takva napredna spontanost
pijem piće, pričam sa frendom o današnjem danu na faksu i spontano ga izvadim i počnem onanirati.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:01   #39
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ni jedno ni drugo već elementarna neodgojenost / vulgarnost.
Po tvom osobnom misljenju

Quote:
Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*.
Sto je zapravo jako apstraktna definicija... jer kako odredit gdje tudja pocinje? Tamo gdje necija zavrsava?

Quote:
Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.
I zato imaju potpuno pravo ne gledati i baviti se svojim poslom... ako dozivljavas taj cin kao nesto sto se mora gledati, to onda indicira druge stvari...

Quote:
A za kvalifikaciju psihičkog poremaćaja, koji nije isključen, trebao bi ipak malo opsežniji razgovor s psihijatrom.
Ta bi kvalifikacija bila smislena da je ovo ponasanje problem, a po opisu vidim da nije niti ima obiljezja... ne moze se zbog osobnih stavova odmah nesto gurati u dijagnoze...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:05   #40
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Recimo da nas tabui, koliko god da nam se čine mrskima, i štite od reagiranja po nagonu. Kad bi sve bilo dozvoljeno, svako upražnjavanje potreba, uvijek i svugdje, vjerojatno ne bismo bili u stanju štititi druge od sebe i sebe od drugih. Nije ni sve što je od kulture došlo, pa ga zovemo kulturalnim ili kulturnim, besmisleno, niti bismo zapravo htjeli živjeti bez kulture. I jednom kad počnemo baštiniti kulturu (norme) i uviđamo njihovu svrhu u svakodnevici, načine na koje nam ista olakšava stvari, čini ih preglednijima i upravljivijima, onda je ona itekako realna za nas u svojem djelovanju (posljedicama) da itekekako imamo racionalno opravdanje za nju. Tako ćemo i sendvič radije pojesti u miru nego hodajući cestom, i masturbirat ćemo radije u miru - jer toliko prostora za sebe zaslužujemo (i toliko ga želimo dati i drugima).
Slažem se načelno, cijenim kulturu i norme koje imaju smisla i koje nepotrebno ne ograničavaju slobodu. Ali, poanta mi je da ovo nije takva norma.

Jedina razlika između cestovnih masturbatora i homoseksualaca je što potonjih ima dovoljan broj da se izbore za sebe. Ne zato što je zabrana javnog masturbiranja svrhovita i opravdana - s potpuno istim argumentima o kulturnim normama, tabuima, etc, možeš napadati i homoseksualnost.

Dakle, misliš li da je dobro napadati i osuđivati jednu skupinu ljudi samo zato što je premala da se obrani i da je shvate ozbiljno?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.