Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 11:59   #1
HTC One S

Bijah u HTC taboru (Hero, Desire) i što više gledam ovaj mob, to mu se više želim vratiti.

Neke opće informacije:



Dual core 1.5 GHz Krait procesor
1 GB RAM
16 GB interne memorije
4.3 inčni Super AMOLED ekran
8 mpix kamera+1080p snimanje videa
Gorilla Glass 2.0
Android 4.0
Beats Audio

itd.


Nisam još nigdje vidio kod operatora, na Njuškalu traže oko 3400 kn (što i nije tako strašno).

Ima li ga već netko?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:30   #2
Čudim se kako za ovaj mob nema većeg interesa.
Ipak se tu radi o trenutno najbržem mobitelu na tržištu. Po tom pitanju, moćnijem i od Galaxy-ja S III...
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:12   #3
Pretpostavljam da ga malo ljudi trenutno posjeduje...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:31   #4
A po cemu je najbrzi?!
S3 i One X imaju cetverojezgreni proc a One S dvojezgreni.
A sto se tice dvojezgrenih, XE i Note takodjer imaju visi takt procesora pa su mrvicu sporiji od S2...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:34   #5
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ga malo ljudi trenutno posjeduje...
A i ja pretpostavljam da, već spomenutog Galaxy S3-a, nitko trenutno ne posjeduje pa to svejedno nije bio razlog da forumaši ne naštancaju (trenutno) 5 stranica teksta.

Rekoh, o ovom mobitelu bi se itekako dalo raspravljati. Od same kvalitete izrade do toga da je dual core potukao quad core...

Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
A po cemu je najbrzi?!
S3 i One X imaju cetverojezgreni proc a One S dvojezgreni.
A sto se tice dvojezgrenih, XE i Note takodjer imaju visi takt procesora pa su mrvicu sporiji od S2...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Po sintetičkim benchmark testovima (ne svima da se razumijemo)
http://www.gsmarena.com/samsung_gala...view-757p4.php
Koliko sam uspio shvatiti, ti Krait procesori su novije i naprednije tehnologije od Nvidijinih i zato se mogu nositi s duplo većim brojem procesora.

Zadnje uređivanje assassin : 09.05.2012. at 22:58. Reason: Spojeno- koristi tipku Edit ili Multiquote
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 23:53   #6
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Nisam još nigdje vidio kod operatora, na Njuškalu traže oko 3400 kn (što i nije tako strašno).
kak nije strasno kad na tom istom njuskalu za samo 100-200kn vise mozes dobiti One X ?

totalno se ne isplati kupovati one s uz tako visoke cijene.
ordemeprogres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:05   #7
Pa zato sto po nekim testovima One S radi gladje od One X-a a i je odgovaraju svima tako veliki ekrani...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:24   #8
Eto, danas sam imao priliku raditi sa One X i pogodite - Sense i dalje osakaćuje taj telefon.

Čekam da se formiraju cijene za SIII, ako budu brutalne (a bit će), pravac po One S.

Quote:
ordemeprogres kaže: Pogledaj post
kak nije strasno kad na tom istom njuskalu za samo 100-200kn vise mozes dobiti One X ?

totalno se ne isplati kupovati one s uz tako visoke cijene.
4.3" mi više odgovara. I SAMOLED je. I Krait se bolje drži. I ne trebaju mi 4 jezgre, 2 su sasvim dosta.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 00:05   #9
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Pa zato sto po nekim testovima One S radi gladje od One X-a a i je odgovaraju svima tako veliki ekrani...
One S je high end phone, One X je premium phone i trenutno HTCov najprestizniji mobitel na trzistu
podjednaki su u testovima (u nekima je One S brzi) ali One X mozda bude jos brzi kad nvidia izda bolje drivere

ugl, One X ima veci i puno bolji ekran i HTCova je perjanica
zato nema smisla da One S bude jednak cijenom ili cak i veci kod nas


Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Eto, danas sam imao priliku raditi sa One X i pogodite - Sense i dalje osakaćuje taj telefon.
daj mi reci kako to tocno sense osakacuje taj telefon? Sense dolazi sa brdom korisnih widgeta koji eliminiraju potrebu za instalacijom hrpe aplikacija kao na obicnom androidu (ima dobar weather widget, calendar, note, music, radio, news, etc + ne moras instalirati custom launchere i slicne dumine)

doista sam instalirao puno ROMova na svoj HTC i nekako bih se uvijek vracao Sense ROMovima cisto zbog razloga koje sam naveo i zato sto su ugl ljepsi od AOSP romova


a ako ti toliko smeta sense, uvijek mozes instalirati AOSP ROM (tj android vulgaris) i nemas problema
koliko vidim, za One X vec ima hrpa romova tako da je to najmanji problem

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Čekam da se formiraju cijene za SIII, ako budu brutalne (a bit će), pravac po One S.
S3 ima sranje od touchwiza
One S ima identican Sense koji je na One X tako da je po tvome i on osakacen.

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
4.3" mi više odgovara. I SAMOLED je. I Krait se bolje drži. I ne trebaju mi 4 jezgre, 2 su sasvim dosta.
SAMOLED je ali losije rezolucije (a za iste novce dobijes mobitel sa kvalitetnim ekranom HD rezolucije u vidu One X-a)

Kralt se ne drzi toliko bolje da bi opravdao jednaku cijenu sa One X

i ne znas hoce li ti biti potrebne 4 jezgre za buduce Android verzije tako da to sto ti je trenutno dosta ne mora biti i krajem godine.
ordemeprogres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 00:33   #10
Sve je to mozda...
Mozda bude brzi ali trenutno nije.

Sense se moze svidjati i ne.
Meni se estetski svidja ali zdere RAM memoriju i ponekad zna lagati mob.
Inace TouchWiz je ruzniji UI ali zato je duplo brzi.
A sto se ekrana tice, ja bih uvijek izabrao SA ekran iako je nesto nize rezolucije.


Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 01:20   #11
ovo je trenutno najbrzi mobitel na trzistu dual core 1.5 GHz Krait je jaci od quad core procesora kod x verzije .... e sad .. . e sad . . da biram izmedju s ili x verzije uviejk bi izabrao x verziju... zasto? . .. ovaj mobitel je neprimejtno brzi od x verzije ali zato x verzija ga dere u svim drugim segmentima .. a pocet cu od ekrana . .koji je meni od skoro pa i presudne vaznosti . .. .sama brzina mobitela kod ovih dual core procesora i quad core procesora . . tesko da ce negdje opce doci do izrazaja i ako je mobitel dobro podesen radi se sigurno o milisekundama razlike koje su meni potpuno nebite. .

i da neko je spominjao galaxy s3... LOL .. po banchmarkovima galaxy s3 je najbrza djubre kaj tera android trenutno ukljucujuci i tabove i onaj kvazi laptop od asusa . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:23   #12
Quote:
ordemeprogres kaže: Pogledaj post
daj mi reci kako to tocno sense osakacuje taj telefon? Sense dolazi sa brdom korisnih widgeta koji eliminiraju potrebu za instalacijom hrpe aplikacija kao na obicnom androidu (ima dobar weather widget, calendar, note, music, radio, news, etc + ne moras instalirati custom launchere i slicne dumine)
Nepojmljivo mi je da quad core mob sa Sense UI i 1 GB RAM-a ne radi toliko fluentno niti ima brzinu odaziva kao moj single core Galaxy S s Touchwizom i 512 MB RAM-a. Pa i da ima sve widgete na svijetu. Imao sam dva HTC-a (što si previdio u prvom postu), tako da znam što je Sense UI i što nosi sa sobom. Ne smeta mi Sense, samo nema smisla.

I ne, neće mi biti potrebne četiri jezgre. Ne znam za što. Nešto što zahtijeva rad sve 4 jezgre na neko relativno duže vrijeme sigurno treba bateriju većeg kapaciteta od 1800 mAh. Za takve stvari imam PC.

Nadalje, pričaš o velikom ekranu kao da je to neki plus. Možda i je, nekima možda i nije. Možda nekome ne treba toliki ekran, možda mu nije ugodno nositi toliki mob u džepu, možda mu u ruci bolje leži 4.3". Razloga je milijun, objektivnih i subjektivnih (ovih potonjih daleko više).

I One S još nije u ponudi ni kod jednog operatera niti u slobodnoj prodaji, ponudu po oglasnicima ne smatram realnom i normalno je da će zasad za nekih 200-300 kn više svatko razuman kupiti One X.



I ovo je tema o One S, ne o One X.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:56   #13
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Nadalje, pričaš o velikom ekranu kao da je to neki plus. Možda i je, nekima možda i nije. Možda nekome ne treba toliki ekran, možda mu nije ugodno nositi toliki mob u džepu, možda mu u ruci bolje leži 4.3". Razloga je milijun, objektivnih i subjektivnih (ovih potonjih daleko više).
Meni je lijep telefon, ali su isto mogli malo bolje iskoristili prostor, pa je telefon viši od recimo SGS II koji ima isto 4.3" ekran.

One S: 130.9 x 65 x 7.8 mm
SGS II: 125.3 x 66.1 x 8.5 mm
One X: 134.4 x 69.9 x 8.9 mm

Razlika je u par milimetara između Onea S i Onea X tako da po meni to nije neki argument.

Nisam probao One S, ali jesam One X i Sense se i dalje čini "težak" i kao da guši telefon. Ne znam, možda ste vi koji koristite HTC-ove dulje vrijeme naviknuli na to i ne smeta vam.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:41   #14
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Nepojmljivo mi je da quad core mob sa Sense UI i 1 GB RAM-a ne radi toliko fluentno niti ima brzinu odaziva kao moj single core Galaxy S s Touchwizom i 512 MB RAM-a. Pa i da ima sve widgete na svijetu. Imao sam dva HTC-a (što si previdio u prvom postu), tako da znam što je Sense UI i što nosi sa sobom. Ne smeta mi Sense, samo nema smisla.
usporedjivao sam S2 i one X
touchwiz nije nista brzi od sensea i jos nema ni istu funkcionalnost kao sense.

a ako ti je toliko do fluentnosti, instaliraj neki custom sense rom + kernel i mobitel ce biti sasvim fluentan (ili pricekaj official firmware updejtove koji ce ispraviti pocetne stucavice)

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
I ne, neće mi biti potrebne četiri jezgre. Ne znam za što. Nešto što zahtijeva rad sve 4 jezgre na neko relativno duže vrijeme sigurno treba bateriju većeg kapaciteta od 1800 mAh. Za takve stvari imam PC.
eto, meni ce trebati 4 jezgre
pogotovo ako jellybean izadje u dualbootu sa chrome OSom.

to sto tebi nesto ne treba, ne znaci da je to minus na mobitelu (vjerujem da ti nece ni NFC trebati, no ne znaci da netko drugi nece imati koristi od njega).

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Nadalje, pričaš o velikom ekranu kao da je to neki plus. Možda i je, nekima možda i nije. Možda nekome ne treba toliki ekran, možda mu nije ugodno nositi toliki mob u džepu, možda mu u ruci bolje leži 4.3". Razloga je milijun, objektivnih i subjektivnih (ovih potonjih daleko više).
veliki ekran je plus radi preglednosti
i uostalom nije mobitel toliko veci od konkurenata. ako nekom nije ugodno nositi 4.7" u dzepu, sigurno mu nece biti ni sa 4.3"
meni je vec sad glupo u riflama nositi moj desire od 3.7", tako da sam se pomirio da ce mi ista stvar biti i sa one x.

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
I One S još nije u ponudi ni kod jednog operatera niti u slobodnoj prodaji, ponudu po oglasnicima ne smatram realnom i normalno je da će zasad za nekih 200-300 kn više svatko razuman kupiti One X.
a koliko ocekujes da ce kostati One S kod operatora, s obzirom da je One X 4999kn, a One V 2499kn? mobitel ce sigurno biti 3999kn..

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
I ovo je tema o One S, ne o One X.
onda ga nemoj usporedjivati sa one x.
ordemeprogres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 13:23   #15
Quote:
ordemeprogres kaže: Pogledaj post
onda ga nemoj usporedjivati sa one x.
Ne znam koji je od nas dvojice na temu o One S uletio sa spikama o One X

Nadalje, drage volje ću mijenjati četverojezgrenu Tegru za dvojezgreni Snapdragon S4 ako ću dobiti iste (ako ne i bolje) performanse uz manju potrošnju baterije.

A i usporedbe su ti super, One X sa S2 koji je na tržištu preko godinu dana

Piši što hoćeš, radi što hoćeš, kupuj što hoćeš. Ne znam zašto si zapeo uspoređivati One X na ovoj temi ne samo s One S nego i svime drugim i veličati HTC-ovo postignuće (fanboy?), ali tome u ovoj temi nije mjesto. Postoji odvojena tema za One X.

Ako se pak nađe koji sretni vlasnik istog, molim da se javi i podijeli iskustva s nama

P.S. vidim da MoDaCo i ekipa ne gube vrijeme, već stižu ROM-ovi za One S
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:20   #16
zna li netko jel u vipovoj ponudi dolazi zaključan?
paradoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 00:21   #17
Šta nitko nema ovaj mob? Zanima me i je li istina da se kućište guli?
paradoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:47   #18
Uskoro i u T-mobiletu
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 21:20   #19
uzeo mob prije dva tjedna i za sada prezadovoljan sa istim.

uzeo sam sivi i nema nikakvih naznaka da bi se kuciste moglo pocet guliti.

vizalno u svim pogledima preljep, funkcija milijun,frendly use do kraja.

baterija mi drzi citav dan, navecer prije punjenja mi je na nekih 10%

pricam dnevno na njega oko 30 min, konstantno su mi syncani gmail, exchange, twitter, facebook, g+,gtalk, cca 30 min sufranja i malo tv-a.

sve u svemu moju preporuku ima
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:28   #20
Cura je uzela crni i vec kada su ga isli upaliti radi garancije je bio malo oguljen. Pa je na kraju uzela sivi i sve tip top za sada. Nekih 2mj koristenja sada i nema naznaka guljenja. Mislim da to ugl zahvaca crni model

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Beo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.