Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 01:30   #3381
ma njoj je to vec godinama. pojavilo se kako kaze 3 godine nakon poroda.. tocnije prije 23 godine ali nije bilo strasno ko zadnjih par mjeseci. kosa je bila prorijedena odnosno rijetka.. sada je to jos gore
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 02:54   #3382
Meni je kosa zadnjih mjesec dana dosta padala, vec sam se cimo na najjace.

Al hvala Bogu da pokucam, sad je vise-manje to stalo samo od sebe. Vjerovatno je to bilo od jeseni, a i od velikog stresa (iso sam studirat u drugi grad, i to me shrvalo).
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
iworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 19:16   #3383
Pitala sam na temi o Minoxidilu, ali da probam i ovdje, možda veća šansa

Uglavnom.... pojačano mi ispada kosa već skoro 6. mjeseci, inače imam problema sa štitnjačom, i moja endokrinologinja je rekla da je sigurno to u pitanju no poslala me dermatologu.

Naravno prije toga sam radila kompletnu krvnu sliku i sve (osim tog famoznog željeza, koje moram sad napraviti po preporuci derematologinje, jer možda je u njemu isto kvaka, ali ja čisto sumnjam da mi ga fali )
... nego da se vratim na krvnu sliku, sve ali baš sve u normali, zdrava ko dren... haha...

I dermatologinja isto kaže sve vam je to od štitnjače, no prepisala mi terapiju: Minoxidilom 5%, 2x1, i kontrolu za 6. tjedana.

E sad, ja se uopće dvoumim da počnem to koristiti jer ako mi nakon nekog vremena se kosa zasiti toga i onda mi ponovo počne ispdati, bojim se da ću tek onda ući u začarani krug...

jer već sad imam na pola kose koliko sam imala, sva mi je tanka i jadna da se tak izrazim, a ne gusta i sjajna ko prije....

Jel bio tko u kakvoj sličnoj situaciji i jel mi može dati kakav savjet?

Znam da nitko ne može znati koliko i kak će to na koga djelovati... ali ono nemam iskustva sa tim Minoxidilom i svi savjeti su dobrodošli.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:01   #3384
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
Pitala sam na temi o Minoxidilu, ali da probam i ovdje, možda veća šansa

Uglavnom.... pojačano mi ispada kosa već skoro 6. mjeseci, inače imam problema sa štitnjačom, i moja endokrinologinja je rekla da je sigurno to u pitanju no poslala me dermatologu.

Naravno prije toga sam radila kompletnu krvnu sliku i sve (osim tog famoznog željeza, koje moram sad napraviti po preporuci derematologinje, jer možda je u njemu isto kvaka, ali ja čisto sumnjam da mi ga fali )
... nego da se vratim na krvnu sliku, sve ali baš sve u normali, zdrava ko dren... haha...

I dermatologinja isto kaže sve vam je to od štitnjače, no prepisala mi terapiju: Minoxidilom 5%, 2x1, i kontrolu za 6. tjedana.

E sad, ja se uopće dvoumim da počnem to koristiti jer ako mi nakon nekog vremena se kosa zasiti toga i onda mi ponovo počne ispdati, bojim se da ću tek onda ući u začarani krug...

jer već sad imam na pola kose koliko sam imala, sva mi je tanka i jadna da se tak izrazim, a ne gusta i sjajna ko prije....

Jel bio tko u kakvoj sličnoj situaciji i jel mi može dati kakav savjet?

Znam da nitko ne može znati koliko i kak će to na koga djelovati... ali ono nemam iskustva sa tim Minoxidilom i svi savjeti su dobrodošli.
nekom pomaže, nekom ne
ja spadam u ovu drugu grupu. inače imam isto problema kao i ti sa štitnjačom + pcos, što zbilja loše utječe na kosu svašta sam probala koristiti da bi se stanje s kosom poboljšalo, i moram reći da od svih preparata koje sam probala, minoxidil mi je definitivno bio najgori !!! ..al to je sad individualno. vjerojatno imam malo osjetljivije vlasište od ostalih ..uglavnom, meni se nakon nekoliko tjedana korištenja vlasište toliko perutalo, da sam imala u kosi doslovno olupine kože po pola cm2 ! a da ne spominjem koliko mi je kose otpalo u kratko vrijeme. prestala sam s minoxidilom i više nikad ga ne mislim koristiti. jedino što mi je pomoglo donekle (i od preparata i tableta) su pantogar tablete, al nema ih za kupiti u HRV, već ih kupujem u austriji.
al na tebi je odluka dal' ces probati s minoxidilom, jer nekima je ipak pomogao
femme123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:03   #3385
Quote:
femme123 kaže: Pogledaj post
nekom pomaže, nekom ne
ja spadam u ovu drugu grupu. inače imam isto problema kao i ti sa štitnjačom + pcos, što zbilja loše utječe na kosu svašta sam probala koristiti da bi se stanje s kosom poboljšalo, i moram reći da od svih preparata koje sam probala, minoxidil mi je definitivno bio najgori !!! ..al to je sad individualno. vjerojatno imam malo osjetljivije vlasište od ostalih ..uglavnom, meni se nakon nekoliko tjedana korištenja vlasište toliko perutalo, da sam imala u kosi doslovno olupine kože po pola cm2 ! a da ne spominjem koliko mi je kose otpalo u kratko vrijeme. prestala sam s minoxidilom i više nikad ga ne mislim koristiti. jedino što mi je pomoglo donekle (i od preparata i tableta) su pantogar tablete, al nema ih za kupiti u HRV, već ih kupujem u austriji.
al na tebi je odluka dal' ces probati s minoxidilom, jer nekima je ipak pomogao
Kužim, hvala ti u svakom slučaju na odgovoru

Ja pijem terapiju za štitnu već godinu i pol skoro, ali ovo je sad uzanad 6. mje. prvi put da mi je kosa ajmo reći to tako, podivljala.
Prvo sam mislila da je samo klasično opadanje kod mene sa zakašnjenjem umjesto u proljeće došlo u početak ljeta.

Ali to se nastavilo cijelo ljeto, mislila sam vrućine su blabla pojačani napor tih nekoliko mjeseci pa to sve utječe, ali se nastavilo i sad ujesen... doduše ko da je nešto malo manje... ali svejedno.. a meni kosa full tanka... inače mi je dužine nešto ispod ramena.. pa sam čak mislila da je ošišam malo na kraće, pa neću dolazit ni u napast da je vežem u rep, pa će joj i to pomoć.

Već sam svakakve teorije izmislila zakaj mi kosa opada, kriv je šampon, kriva je farba kojom sam se btw ofarbala u 6. om mje. krivo je ovo krivo je ono...

Inače koliko to jedno pakiranje Minoxidila vam traje i koliko dođe uopće?

U svakom slučaju otići ću svom dr. opće prakse nek me pošalje vadit to famozno Željezo, a za Minoxidil ću još vidjeti kaj ću.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 20:15   #3386
VEČER
nisam vas još čitala, ali danas sam se užasnula kad sam vidjela svoju kosu odnosno ne kosu.
inače imam gustu kosu, i prije par godina mi počele sjede koje se daju sakriti a tek mi 25
a danas vidim da mi naprijed fali čup kose, jednostavno je nema.
primjetila sam opadanje, ali me nije zabrinjavalo. jel je ima.
više me sad žigne šta je nema. i da se ne krene širiti.
vidim da ima veze sa hormonima, baš sam spletom okolnosti provjerila horomone koji su sasvim u redu.
nažalost ja bi to prepisala stresu ove godine koje je valjda bilo najviše.
Gubitkom dve bebe i još smrtnih slučajeva.
no da pitam, jel se tokom nekog vremena stabilizira i vrati u normalu?
Jel mislim da mi nema svrhe kupovati šampone i preparate koje koštaju 250 i više kuna.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:09   #3387
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
VEČER
nisam vas još čitala, ali danas sam se užasnula kad sam vidjela svoju kosu odnosno ne kosu.
inače imam gustu kosu, i prije par godina mi počele sjede koje se daju sakriti a tek mi 25
a danas vidim da mi naprijed fali čup kose, jednostavno je nema.
primjetila sam opadanje, ali me nije zabrinjavalo. jel je ima.
više me sad žigne šta je nema. i da se ne krene širiti.
vidim da ima veze sa hormonima, baš sam spletom okolnosti provjerila horomone koji su sasvim u redu.
nažalost ja bi to prepisala stresu ove godine koje je valjda bilo najviše.
Gubitkom dve bebe i još smrtnih slučajeva.
no da pitam, jel se tokom nekog vremena stabilizira i vrati u normalu?
Jel mislim da mi nema svrhe kupovati šampone i preparate koje koštaju 250 i više kuna.
zao mi je zbog gubitka beba

I meni je maltene do neki dan opadalo puno kose, ispalo da mi fali vitamina B i cink. Budu u ljekarnama one besplatne analize, na koje sam priznajem bila skeptična.
Koliko sam skužila, ona je rekla da i stres može prozročiti manjak vitamina i minerala.
Kupila sam one dm-ove vitamine i već treći dan mi je opadala puno manje. Ne mogu vjerovati koji kako je brzo prestala ispadati. Napokon mi stan nije pun dlačurina.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 12:17   #3388
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Kupila sam one dm-ove vitamine i već treći dan mi je opadala puno manje. Ne mogu vjerovati koji kako je brzo prestala ispadati. Napokon mi stan nije pun dlačurina.
Oprosti jel mi možeš reći koji su to njihovi vitamini, može link na sliku ako nije problem?

Kolko dugo sad piješ te vitamine? I jel ima kakvih nuspojava, negativnih ne?
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:24   #3389
kosa mi strasno opada posljednjih 5 mjeseci, zadnja dva mjeseca su vec alarmantna. krva slika mi je super, ali ostale pretrage npr. stitnjaca doktor mi nije dao makar sam trazila. istina, pod velikom sam stresom, lose se hranim i to pokusavam mjenjat ali jednostavno nikad nemam vremena. pijem 2 tjedna vitamine koji bi mi trebali pomoći "iznutra".. i jos imam seboreju vlasista. koristim phytocedrate sampon jedno 2 tjedna, jedino sto sam primjetila je da me vise ne svrbi vlasiste.danas sam bas prala kosu i sila brojati ispale vlasi, kad sam dosla do 75 prestala sam brojati jer mi je u ruci bilo jos barem 3 puta tolko vlasi. citala sam hrpu raznim savjeta i vise ne znam sta koristit od losiona za jacanje kose.. mislila sam kron jer dala bih i zadnju kunu da ne ocelavim do nove godine jer kako ovo izgleda, place mi se . kakva su vam iskustva s losionom suban? dobro mi zvuci..
n-i-k-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 19:39   #3390
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
zao mi je zbog gubitka beba

I meni je maltene do neki dan opadalo puno kose, ispalo da mi fali vitamina B i cink. Budu u ljekarnama one besplatne analize, na koje sam priznajem bila skeptična.
Koliko sam skužila, ona je rekla da i stres može prozročiti manjak vitamina i minerala.
Kupila sam one dm-ove vitamine i već treći dan mi je opadala puno manje. Ne mogu vjerovati koji kako je brzo prestala ispadati. Napokon mi stan nije pun dlačurina.
jel možeš staviti link na taj proizvod?
doktorica mi rekla da bi mogla uzeti b kompleks vitamina u ljekarni, neznam koliko
to ima sličnosti?
i ja imam problem da mi je kosa posvuda.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 21:32   #3391
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
jel možeš staviti link na taj proizvod?
doktorica mi rekla da bi mogla uzeti b kompleks vitamina u ljekarni, neznam koliko
to ima sličnosti?
i ja imam problem da mi je kosa posvuda.
ne mogu naći slikicu. Ali mislim da je to jedini b vitamin, nećeš fulati. Das gesunde plus, Vitamin B komplex.
Ona je preporučila od twinlaba proizvode, logično jer ih ujedno mpromovira, a to mi je bilo preskupo pa sam uzela ove u dm-u i jako su dobri.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 22:45   #3392
meni kosa otpada od 4mj ove godine i doslovno se prepolovila nema sta nisam koristila od jeb shukipih vichy ampula, fitovala,alpicort f, vitamina, cak sad i s octem perem ali to je sve izgleda uzalud bas sam jadna
toliko dermatologa obisla nemaju pojima stitnjaca ok kks ok hormoni ok neznam može li otpadati od još koje bolesti pa da se na nju nisam obratila?
Toliko novaca izgubljenih a dr za to nemaju pojima imam 31 god i imam osjecaj da sljedeće ljeto bum bila na nuli.....
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 00:02   #3393
ovo sam napisala na jednoj drugoj temi, ali ajd da i ovdje kopiram..

sad.. meni je prije nekih 2-3 mj počela opadati kosa. i prije sam imala faze kada bi mi nekih tjedan-dva kosa opadala u većoj količini, no ovo je sad stvarno pretjerano. kad se češljam doslovno isčešljam punu šaku kose, onda kad perem kosu otpadne još jedna šaka, a opada i preko dana dosta.
zadnji put kad sam se išla farbat, frizerka je iščešljala užasno puno, gledala sam u ogledalo dok me češljala i imala je izraz lica ko da prvi put u život vidi da nekome otpadne toliko kose kod farbanja

inače ju perem istim šamponom već 6 mj (mjenjam ga kad vidim da mi prestane odgovarati), isti takav koristi i mama i ona nema tih problema. farbam ju već dugi niz godina i nikad nisam imala ovih problema (farbam se u istom frizerskom koji koristi iste boje cjelo vrijeme, tj istu marku). ne sušim ju fenom i ne peglam niti koristim figaro, također ne koristim nikakve preparate.

pijem tablete za želudac (dvije vrste) već duže vremena (nekih godinu i pol, ja mislim), još jedne već 3 godine i pilule već 4 mj. iste pilule sam pila i na proljeće i nije mi opadala kosa.

inače imam gustu kosu, ali vidno je tanja (ili bare ja to vidim), ali nije mi to toliki problem koliko me živcira to što mi je roba prepuna dlaka. obavezno mi padaju po tastaturi kad tipkam, ponekad i u tanjur (fuj) i tako.. gdje god idem imam osječaj da izgledam kao dlakavo čudovište jer sam uvjek puna kose po odjeći

do čega to može biti? promjena vremena, hormoni, nešto treće? poludit ću (i očelavit izgleda) ovako
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 16:37   #3394
meni puno manje opada odkad koristim fitoval al ne vidim da mi raste mlada kosa i to me zabrinjava
teutaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:53   #3395
Quote:
teutaa1 kaže: Pogledaj post
meni puno manje opada odkad koristim fitoval al ne vidim da mi raste mlada kosa i to me zabrinjava
Meni je obrnuto,,koristila sam subrinu i sad koristim vichy i otpada manje ali jos nisam zadovoljna ali zato mlada kosa raste kao luda,,ali to je mislim do Merz vitamina
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:59   #3396
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
Dragi moji

Imali tko kakvih iskustava sa Alomax i Alpicort losionima?
Bila sam kod liječnika na šalati i dao mi je to protiv ispadanje kose. Neznam šta sve nisam probala, ali kosa ispada i samo ispada... Dijagnoza mi je alopecia androgenetica. Imam povišen TPO i snižena vrijednost cinka... Konkretno mi ništa nisu rekli samo propisuju losione i to je to.
Ja sam isto bila kod dermatologa na Šalati i preporučio mi je identične preparate. Toliko o individualnom pristupu. Btw, nije me poslao niti na jednu pretragu jer su mi nalazi prije godinu dana na sistematskom bili ok, a kosa mi opada već cca. 8 godina.
NinicaOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:16   #3397
Quote:
NinicaOs kaže: Pogledaj post
Ja sam isto bila kod dermatologa na Šalati i preporučio mi je identične preparate. Toliko o individualnom pristupu. Btw, nije me poslao niti na jednu pretragu jer su mi nalazi prije godinu dana na sistematskom bili ok, a kosa mi opada već cca. 8 godina.
Da kucnem u drvo, meni je prestala opadati kosa otkako koristim ta dva losiona
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:24   #3398
Quote:
NinicaOs kaže: Pogledaj post
Ja sam isto bila kod dermatologa na Šalati i preporučio mi je identične preparate. Toliko o individualnom pristupu. Btw, nije me poslao niti na jednu pretragu jer su mi nalazi prije godinu dana na sistematskom bili ok, a kosa mi opada već cca. 8 godina.
pa sta imas jos kose nakon 8 godine!!!koliko ti pada par dlaka dnevno ili ? , meni ce skoro godina od kada mi jepočela jako padati i bojim se da za par mjeseci ću stvarno biti na nuli koma sam
i da meni je na šalati takoder preporučeno oba preparata
sa tim da ja samo koristim alpicort f ali za k.,,,,
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:37   #3399
ja otkako sam prestala razmišljati o tome koliko mi kose otpadne, smanjila stres, prestalo je ..
pokušajte i vi, što manje mislite na to, znam da je teško, ali bit će vam lakše
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:57   #3400
Mašćenje tjemena na mjestu prorijeđene kose

Imam jedno pitanje... Kosa mi se prorijedila na prednjem dijelu glave, tj zalisci su se počeli spajati i na tom dijelu mi je najviše prorijeđena dok je posve iznad čela još OK. Primjetio sam da mi se tjeme užasno masti najviše na tom mjestu gdje mi se kosa (koja je inače jako suha) prorijedila... E sada, koristim minoxidil 5% jednom dnevno, mislio sam do sada da je genetika ali me to mašćenje tjemena na djelu glave gdje mi se kosa najviše prorijedila doista zbunilo... Dali je moguće da mi se kosa prorijedila zbog tog mašćenja tjemena? kada operem kosu taj dio glave je već nakon 1 sata mastan, pa me zanima što bi to bilo, nekakvo lučenje nečega ili što? Totalno sam sada zbunjen i treba mi odgovor podhitno ako netko zna...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.