Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 01:22   #1
fetiš kao pojam

ljudi će se smijati, ali postoji dosta toga što ne razumijem u vezi pojma fetiša, a htio bih znati. Znam da je to predmet koji pobuđuje ili zadovoljava seksualni nagon, ali ipak mi to nije savršeno jasno.

npr jedan od tipičnih fetiša je latex. Ali ako je npr nekoj osobi fetiš latex, znači li to da tu osobu uzbuđuje da ga sama nosi, ili da ga vidi na svom seksualnom partneru?

usput, koje je značenje fetiša izvan seksualnog smisla? može primjer?
guskan is offline  
Old 28.11.2009., 01:23   #2
Quote:
guskan kaže: Pogledaj post
ljudi će se smijati, ali postoji dosta toga što ne razumijem u vezi pojma fetiša, a htio bih znati. Znam da je to predmet koji pobuđuje ili zadovoljava seksualni nagon, ali ipak mi to nije savršeno jasno.

npr jedan od tipičnih fetiša je latex. Ali ako je npr nekoj osobi fetiš latex, znači li to da tu osobu uzbuđuje da ga sama nosi, ili da ga vidi na svom seksualnom partneru?

usput, koje je značenje fetiša izvan seksualnog smisla? može primjer?
eto... mnoge žene imaju fetiš za torbice i cipelice
__________________
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
tina zg is offline  
Old 28.11.2009., 01:36   #3
Fetiš izvan seksualnog smisla je davanje nekakve magične moći predmetu.
Primjer bi bila vudu lutka.
R.o.K. is offline  
Old 28.11.2009., 01:37   #4
fetiš u seksualnom smislu znaci stvar, predmet, dio tijela i sl. koji nas malo više ili puno više privlaci nego ostalo koje isto može
bit lijepo ali nije predmet naše požude. fetiš postaje fetišom kad je to jedina stvar na koju se palimo, ali to malo u
ekstremnijim slučajevima.

tako npr. muškarac koji se pali na djevojku koja ima sestru(iskljucivo na neciju sestru ili na pojam sestra) može odbit jako zgodnu djevojku ali koja nema sestru
ili koja nije necija sestra.
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 01:45   #5
Quote:
guskan kaže: Pogledaj post
ljudi će se smijati, ali postoji dosta toga što ne razumijem u vezi pojma fetiša, a htio bih znati. Znam da je to predmet koji pobuđuje ili zadovoljava seksualni nagon, ali ipak mi to nije savršeno jasno.

npr jedan od tipičnih fetiša je latex. Ali ako je npr nekoj osobi fetiš latex, znači li to da tu osobu uzbuđuje da ga sama nosi, ili da ga vidi na svom seksualnom partneru?

usput, koje je značenje fetiša izvan seksualnog smisla? može primjer?
necu pojasnjavat pojam sta znaci jer je dole vec netko napisao obe definicije


samo da velim da nesto slicno ovom boldanom sam i ja razmisljala i nesto raspravljala bas jucer navecer s deckom.
tipa ono, fetis mi je koza. dal to znaci da je u mojim ocima odredjena osoba napaljujuca, tj. privlacna samo zato sto nosi kozu...
mneni fetis sam po sebi ne moze uciniti oso0bu napaljujucom, ako mi to ona vec ni8je, tako da da, prvo mi dolazi osoba, a tek onda fetis...
Kela is offline  
Old 28.11.2009., 01:50   #6
Quote:
Kelaesther kaže:

samo da velim da nesto slicno ovom boldanom sam i ja razmisljala i nesto raspravljala bas jucer navecer s deckom.
tipa ono, fetis mi je koza. dal to znaci da je u mojim ocima odredjena osoba napaljujuca, tj. privlacna samo zato sto nosi kozu...
mneni fetis sam po sebi ne moze uciniti oso0bu napaljujucom, ako mi to ona vec ni8je, tako da da, prvo mi dolazi osoba, a tek onda fetis...
ako je u pitanju pravi fetiš, ili patološki fetiš, često je onda taj seks.fetiš depersonaliziran i usmjeren na objekt, a ne na osobu, čak i ako ukljucuje partnera. ta fiksacija na objekte ne smije se zamijeniti s preferiranjem pojedinih dijelova tijela kod nefetišista -jer cakk i osobe koje nisu fetišisti mogu osobito voljeti jedan dio tijela, ali nisu fiksirani i opsjednuti iskljucivo na njega kao fetišisti.
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 01:52   #7
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ako je u pitanju pravi fetiš, ili patološki fetiš, često je onda taj seks.fetiš depersonaliziran i usmjeren na objekt, a ne na osobu, čak i ako ukljucuje partnera. ta fiksacija na objekte ne smije se zamijeniti s preferiranjem pojedinih dijelova tijela kod nefetišista -jer cakk i osobe koje nisu fetišisti mogu osobito voljeti jedan dio tijela, ali nisu fiksirani i usmjereni iskljucivo na njega kao fetišisti.
pa jel to onda znaci da netko tko ima fetis na nesto se uopce ne moze ni napaliti bez prisustva istog?
Kela is offline  
Old 28.11.2009., 01:57   #8
Quote:
Kelaesther kaže:
pa jel to onda znaci da netko tko ima fetis na nesto se uopce ne moze ni napaliti bez prisustva istog?
da, ali ako se radi o bolesniku(da tako kažem).. to su onda često asocijalne osobe ili imaju neki poremećaj ličnosti. to su oni ekstremi.

pravi seksualni fetišizam zna bit takav da se osoba može uzbuditi i postići orgazam jedino kad se koristi fetiš. u blažim se slucajevima seksualno zadovoljstvo može postici i bez fetiša, ali im onda nije toliko napeto..
dad fetiš nije prisutan fetišist uzbuđenje obićno postiže maštanjem o njemu...nekim fetišistima partneri trebaju koristiti fetiš na neki poseban način da bi bio učinkovit. treba razlikovat osobu koja ima fetiš i osobu koja nešto preferira.
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 02:25   #9
mislim da još nisam dobio odgovor na svoje pitanje

evo, uzmimo za primjer latex, koji sam već naveo. Ako se kaže "on ima fetiš na latex", što to znači?

1. da ga uzbuđuje kada sam nosi latex
...ili...
2. da ga uzbuđuje kada njegov seksualni partner(ica) nosi latex?

ili može značiti oboje?

usput što je taj patološki fetiš što netko spominje? može više pojedinosti o tome?
guskan is offline  
Old 28.11.2009., 02:28   #10
imam blazi oblik fetisha na piss. dakle volim gledat kad djevojke piske. to me jako napali, ali ne bi probao "zlatni tus".
suv is offline  
Old 28.11.2009., 02:31   #11
Quote:
guskan kaže: Pogledaj post
mislim da još nisam dobio odgovor na svoje pitanje

evo, uzmimo za primjer latex, koji sam već naveo. Ako se kaže "on ima fetiš na latex", što to znači?

1. da ga uzbuđuje kada sam nosi latex
...ili...
2. da ga uzbuđuje kada njegov seksualni partner(ica) nosi latex?

ili može značiti oboje?

usput što je taj patološki fetiš što netko spominje? može više pojedinosti o tome?
ahaaaa, a to si mislio

hm, a valjda moze znacit oboje, pitaj

i8ako sam iz iskustva skuzila da kad ljudi kazu da imaju fetis na nesto, najcesce misle na drugu osobu
Kela is offline  
Old 28.11.2009., 02:35   #12
Quote:
guskan kaže:
mislim da još nisam dobio odgovor na svoje pitanje

evo, uzmimo za primjer latex, koji sam već naveo. Ako se kaže "on ima fetiš na latex", što to znači?

1. da ga uzbuđuje kada sam nosi latex
...ili...
2. da ga uzbuđuje kada njegov seksualni partner(ica) nosi latex?

ili može značiti oboje?

usput što je taj patološki fetiš što netko spominje? može više pojedinosti o tome?
fetišist gleda objekt, znaci predmet(latex u tvom slučaju ), tj. on uživa kad na sebi ima latex, ali nece uživat sa partnerom/icom koja nema latex i on/a nema. on ne gleda nju, nego je gleda kao predmet požude jedino sa latexom. pravi fetišit na latex ce bit i sa manje privlacnom
partnericom samo da ima latex.

patološki fetiš: fetišizam je fiksacija na objekte koji nisu živi ili dijelove tijela koji nisu prvenstveno seksualne prirode(guza, grudi, spolni organ).. te prisilna potreba za njihovim korištenjem u svrhu postizanja seksualnog zadovoljstva.

zato se i kaže sa patološke fetišiste da su samotnjaci i nemaju društvene navike, oni postižu orgazam i sami tako da se fiksiraju na
fetiš(ako je to predmet) uz masturbaciju.

Zadnje uređivanje Melpina : 28.11.2009. at 02:44.
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 02:40   #13
imas ti kakav fetis Melpy??
Kela is offline  
Old 28.11.2009., 02:43   #14
Quote:
Kelaesther kaže:
imas ti kakav fetis Melpy??
zašto pitaš?
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 02:48   #15
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
zašto pitaš?
a zanima me

vidim da se dosta kuzis, iako doduse ne mora nis znacit
Kela is offline  
Old 28.11.2009., 02:52   #16
Quote:
Kelaesther kaže:
a zanima me

vidim da se dosta kuzis, iako doduse ne mora nis znacit
volim primat injekcije on special places.

koji je tvoj fetiš?
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 02:54   #17
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post

koji je tvoj fetiš?
ja
suv is offline  
Old 28.11.2009., 02:55   #18
ti si sam sebi fetiš?blago ti se, tebi uvijek uzbudljivo i uvijek pri ruci.
Melpina is offline  
Old 28.11.2009., 02:57   #19
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ti si sam sebi fetiš?blago ti se, tebi uvijek uzbudljivo i uvijek pri ruci.
pitanje je bilo upuceno djevojci iznad. a ja sam njezin fetish
suv is offline  
Old 28.11.2009., 03:00   #20
Quote:
suv kaže:
pitanje je bilo upuceno djevojci iznad. a ja sam njezin fetish
Kelaesther je muško.

zašto te privlaci piškenje?
Melpina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger