Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 23:10   #1
Question Izraslina u/na spolovilu

Primjetila sam izraslinu veličine velikog potkožnog prištića u unutrašnjoj strani velikih usana, s lijeve strane... Izgleda kao nakupina otprilike 4 potkožna prištića, i kada se stisne, vidi se da izgleda kao brijeg sa špicastim vrhom... Dečko pri spolnom odnosu svaki puta koristi kondom, jedino sumnjam da je mogao unijeti neku bakteriju prstima..
Ima li itko ikakva iskustva? Pripremam se na prvi odlazak ginekologu idući tjedan, pa sam htjela vidjeti ima li itko išta za reći prije nego odem.. Hvala.
Lady Moira. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:08   #2
Zaista je teško ovako reći o čemu je riječ, mislim da je ipak najbolje da ti to pogleda ginekolog kako i planiraš.

Ali, eto, možda se nađe neka forumašica sa sličnim iskustvom pa ti napiše nešto pametnije od mene.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:57   #3
Bolne 'izrasline'

Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitanje, no negdje moram. Znači na koži a stidnim usnama sam primjetila da već otprilike mjesec do dva imam malu izraslinu, kao prištić, samo što je mrvicu bolna kada se dodirne, a u zadnjih par dana sam primjetila još par takvih malih, samo što nisu tako izrasle i nisu bolne. Jako me strah jer nemam pojma što bi to moglo biti, je li itko imao takav slučaj? Je li moguće da je nekakav prištić, pa da traje toliko dugo?
twilightsagaftw is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.06.2011., 19:19   #4
možda ti je urasla dlačica???
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:33   #5
Ja se nadam da je jer čitam o kondilomima :/ kako njih prepoznati, jesu li oni bolni? Užasno sam se uplašila !
twilightsagaftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 21:34   #6
da ti to nije od onih bartolinijevih žlijezda? nekim curama se to zna jako upaliti. a kondilome guglaj pa vidi jel slično tome ali po opisu se ne čini kao kondilom
Kelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:16   #7
može bit da je urasla dlačica, stvarno može. ja sam imala tako 3-4 i jako bi se upalile i natekle. a bolile za poludit. jedino rješenje ti je bocnut iglicom.

ja sam inače ovakva da što god vidim novog na koži, moram pročačkat. dva puta mi je bilo upaljeno sa bijelim vrhom, a evo prije par dana mi je isto bila jedna bez, samo je bilo zadebljano, upaljeno i jako crveno.
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:36   #8
Izgleda da su ipak kondilomi :/ na stidnim usnama samo na dodir osjetim male nepravilnosti, kao hrapave, i na sam ulaz u vaginalni otvor imam dvije veće kao bradavice, i takvih par izvan Strah me jer sam do sada imala samo neugodna iskustva sa giekolozima, poslije prvog Papa testa sam doslovno u suzama izašla iz ordinacije, a o bolovima par sati nakon toga da ne pričam, što moje prijateljice nisu mogle shvatiti.
twilightsagaftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 15:35   #9
Promijeni ginekologa ili odi privatno, jer nakon Papa-testa ne bi trebalo ništa biti bolno (a kamoli takvi bolovi koje opisuješ, par sati kasnije).
U svakom slučaju trebaš otići ginekologu da se vidi točno što ti je. Ako i jesu kondilomi, nije nikakva drama, ne umire se od toga A u međuvremenu koristi kondome, obavezno!
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:09   #10
Evo mog problema...nedavno sam primjetila izraslinu...ne znam kako bih ju opisala...kao visak koze...ne boli ne svrbi i nista slicno...prije par dana sam primjetila da imam jos dvije...ona prva je bila mala a sad se povecala...jednom prilikom dok sam se depiliral porezala sam se...i moja pretpostavka je da mi je koza "krivo" zarasla...ne znam kako da se izrazim drugacije...a vidim i da mibse sad ova druga malo povecava...i da...jedna manja se nalazi na velikim stidnim usnama a druga ona veca pokraj vaginalnog otvora...help help ako netko ima slicnog iskustva da mi pojasni sto bi to moglo biti...
mateja.zeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:04   #11
Smile

Quote:
mateja.zeba kaže: Pogledaj post
Evo mog problema...nedavno sam primjetila izraslinu...ne znam kako bih ju opisala...kao visak koze...ne boli ne svrbi i nista slicno...prije par dana sam primjetila da imam jos dvije...ona prva je bila mala a sad se povecala...jednom prilikom dok sam se depiliral porezala sam se...i moja pretpostavka je da mi je koza "krivo" zarasla...ne znam kako da se izrazim drugacije...a vidim i da mibse sad ova druga malo povecava...i da...jedna manja se nalazi na velikim stidnim usnama a druga ona veca pokraj vaginalnog otvora...help help ako netko ima slicnog iskustva da mi pojasni sto bi to moglo biti...
Ovo što si napisala je stopostotni točan opis početka mojih problema od prije nekih godinu dana...to su ti ravni kondilomi koje izaziva niskorizični tip hpv-a.Šire se brijanjem-tako što ih zakineš pa se krv primi okolo na okrznuti epitel od brijanja.Svaki put klad ih zakineš nastane par okolo i to u roku nekih tjedan dana tako da ti je moj savjat da se prestaneš brijati po tom području( možeš okolo samo nemoj usne velike).Meni je trebalo par puta da zeznem da se naučim. Izgleda poprilično bezazleno i dok su male teško se primjećuju ali kad nategneš kožu vidi se nepravilnost.i znaju narasti malo.boje su kože pa kasnije malo potamne ali ne bole nit svrbe nit ništa.Obavezno odi do gin nek ti napravi papa test i bris na tipizaciju hpv-a.Tipovi koji ovo izazivaju su niskorizični pa ne izazivaju rak grlića maternice ...imunitet ti pobjedi taj virus ako je jako...ali dok ga ne pobjedi mogu ti se nepažnjom brzo namnožiti kondilomi a sporo ih se rješavaš. Ja sam išla na premazivanje podofilinom( gin ti jednom tjedno sa štapićem namočenim u to samo premaže- ne boli nit išta) i nakon 5 puta mi je nestalo. Samo moraš početi bit pod takvom il nekakvom terapijom jer ako zapustiš može ti se proširiti u unutrašnjost rodnice . Eto nisam te htjela plašiti ako je tako djelovalo ali po sebi znam da bih bila jako zahvalna da mi je gin bila malo više imala strpljenja za objasnit neke stvari a ne da sam na pogreškama morala učiti.Pozz
Smoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:06   #12
Smoot hvala puno puno na objasnjenju...odmah idem ginu...hvala hvala...
mateja.zeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 02:56   #13
molim pomoc! upravo sam prilikom tusiranja primijetila da mi je na vanjskom dijela spolovila izasla neka kao viseca izraslina duga otprilika 1 cm, ne boli, ne pece i ne svrbi...da li je netko imao slicnih iskustava? Molim vas pomagajte, jer sam jako zabrinuta!!
__________________
...najlipse stvari u zivotu su dzabe...
lightangel13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:37   #14
Quote:
lightangel13 kaže: Pogledaj post
molim pomoc! upravo sam prilikom tusiranja primijetila da mi je na vanjskom dijela spolovila izasla neka kao viseca izraslina duga otprilika 1 cm, ne boli, ne pece i ne svrbi...da li je netko imao slicnih iskustava? Molim vas pomagajte, jer sam jako zabrinuta!!
kondilomi??
obično vise, izgledaju kao one virusne bradavice koje se drže samo malim dijelom za kožu.
a da izguglaš slike pa vidiš da li je to to da se ne strašimo bezveze.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 04:29   #15
izraslina oko izlaza mokraćne cjevi i ulaza vagine

danas sam uočila izraslinu veličine lješnjaka,onako je poput cvjetače i normalne boje kože,svrbi oko ulaza u vaginu već par mjeseci,te se borim sa kandidom...ova izraslina kao da je otekla u dva dana,mokraćna cijev se vidi samo kao mala rupica na prednjem dijelu izrasline a proteže se sve do ulaza u vaginu

tretiram sa uljem gospine trave sa eteričnim uljem čajevca,to sam sama pripremila i svrbež i nelagoda se smire na par sati ali se opet pojave

idem hitno ginekologu,ali dok ne odem jako se brinem jer nemogu shvatiti kaj bi to bilo

nemam nijednu zaraznu bolest osim tih gljiva,nemam ih od kuda dobiti,muž i ja smo 100% čisti...tako da tu mogućnost odbacujem
https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
sad me samo strah da nije neki tumor...pa ako išta znate kaj bi bilo ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:02   #16
To su kondilomi. Ides kod ginekologa, oni ti to skinu spaljivanjem (najbolje ici privatno). Da ti malu lokalnu anesteziju "dolje" i gotovo za pola minute, ne osjetis nista, nista ne boli poslije, za par dana sve rijeseno...Cijena tog zahvata je bila oko 100 kn.
Bolje se odmah toga rijesiti dok ih ima samo nekoliko jer se lako prosire...
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:19   #17
ipak nisu kondilomi nego je sve oteklo zbog stres bakterije koja radi taj kaos,

terapija je 10 dana sa medazol vaginaletama i canestenom



zanimljivo je da kad moraš hitno ginu svi su prebukirani i naručuju te tek za par dana,čak sam zvala hitnu ginekološku u bolnici i prvo su špotali šta nejdem svom ginekologu,onda kad objasnim da su prebukirani i da ne mogu samo odbruse da mogu doć al da ne znaju kolko ću čekati i da će doktor odlučit hoće li me pregledat ili ne....pa se pitam kaj nisu oni hitna?

odoh onda u polikliniku sunce i prime me iste sekunde,bila sam gotova u 10 minuta i pritom su svi bili ljubazni a gin mi je detaljno pojasnio kaj imam,čak mi je i slike pokazao,dao da si pročitam..ja sam bila šokirana koja razlika privatnika i socijalnog ginekologa,nebo i zemlja
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 21:08   #18
čudna izraslina..

ej bok imam problem.. prije 2mj sam primjetila izraslinu na vanjskom dijelu spolovila i primjetila sam da je narasla,na dodir malo boli i peče...sigurna sam da nije prištić..molim vas pomozite ak tko ima kakav savjet..hvala
arinax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 10:23   #19
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ja sam bila šokirana koja razlika privatnika i socijalnog ginekologa,nebo i zemlja
Na žalost, kod nas većinom dobiješ poštenu uslugu tek kada platiš

Quote:
arinax kaže: Pogledaj post
ej bok imam problem.. prije 2mj sam primjetila izraslinu na vanjskom dijelu spolovila i primjetila sam da je narasla,na dodir malo boli i peče...sigurna sam da nije prištić..molim vas pomozite ak tko ima kakav savjet..hvala
Najbolji savjet koji ti se može dati jest da odeš ginekologu...ukoliko je ta izraslina prisutna već dva mjeseca i sigurna si kako sama kažeš da nije prištić.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 13:32   #20
Može bit da je urasla dlaka. To je meni bilo, morala sam ju operirat jer drugačije nije mogla van.
Ako počne izlazit gnoj ili krv iz toga onda vjerojatno je.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.