Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 11:45   #521
Quote:
đonidep kaže: Pogledaj post
Pitanje, može li se negdje u Zagrebu razviti i skenirati 4x5 color negativ? Fotocentar Ilica?
ista stvar me zanima
Pipi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:36   #522
Quote:
đonidep kaže: Pogledaj post
Pitanje, može li se negdje u Zagrebu razviti i skenirati 4x5 color negativ? Fotocentar Ilica?
Quote:
Pipi97 kaže: Pogledaj post
ista stvar me zanima
Može, kod mene doma. Imam Jobo CPP-2 procesor (vidi 8 postova gore), Jobo 3010 i 3004 bubnjeve, FujiHunt X-PRESS kemiju (odvojeni blajh i fiksir, kak spada) i Scanview rotacioni skener (3000 dpi, 16-bit). Već tri godine razvijam veliki format (slajdove, kolor negative i i 8x10" c/b negative). PM...
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 21:13   #523
Razvijanje starih fotografija

Jeli ima netko iskustva sa razvijanjem starih fotografija i jeli se još mogu nabavit razvijač i fiksir tekućine i ostala oprema za razvijat.
dogecoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 10:52   #524
Quote:
dogecoin kaže: Pogledaj post
Jeli ima netko iskustva sa razvijanjem starih fotografija i jeli se još mogu nabavit razvijač i fiksir tekućine i ostala oprema za razvijat.
Ovo je malo nejasno sročeno pa valjda zato nitko nije odgovorio. Jer stare fotografije već su razvijene (i fiksirane).Inače ne bi bile fotografije.

Da li želiš raditi fotografije iz starih filmova? Ili snimati na film pa razvijati i raditi fotke na stari način? Ili možda presnimavati stare fotografije? Kemikalije i aparat za povećavanje mogu se nabaviti, ima nekoliko tema o tome ovdje na forumu.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 15:07   #525
Ili, pretpostavimo još stvari...

Da, moguće je kupiti svježeg filma, i kolora, i dijača, i crno-bijelog, moguće je kupiti i svježe kemije, i svega ima i u Zagrebu. Praxis (Hebrangova 18) je jako dobro mjesto za krenuti.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 11:25   #526
Urgh, ne volim to...

Možda netko zna kako kontaktirati forumaša "baribb"? Javljao se u ovom threadu i ostalima na ovom forumu. Ne mogu ga dohvatiti več nekoliko mjeseci.

Prije više od pola godine dogovorilil smo se za skeniranje nekoliko diasa. Poslao filmove, platio), a onda... "radio silence". Več nekoliko mjeseci ne odgovara mi na mailove, PM... Nadam se, da mu se nije nešto dogodilo (u međuvremenu još je bio aktivan na ovom forumu pa se nadam da je živ i zdrav).

Skenovi - baš me briga, isto novac. Ali izgubiti originalne filmove (nekoliko ih ima sentimentalnu vrijednost (porodica))... pada mi prilično teško.

Unaprijed zahvaljujem za svaku informaciju ili pomoč u dobijanju mojih filmova.
boachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:15   #527
^ Saul Goodman.

Hvala!
boachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:22   #528
Ima li di u zagrebu razviti 6x6 color film?
propala budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:49   #529
Cerić u Ilici (foto studio centar). Radi i dijače.
Gnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 12:03   #530
Quote:
Gnar kaže: Pogledaj post
Cerić u Ilici (foto studio centar). Radi i dijače.
Hvala
propala budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:00   #531
Dali netko zna gdje bi mogla napraviti male fotografije 5,2*3,2cm ,6,4*4cm i 4,2*6 cm,trebaju mi za jedan slatki okvir,ali pojma nemam dali tko to radi.
Ili da ih izradi kao naljepnice te velicin ili bilo šta?
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:57   #532
Zna li netko za neki foto/print studio gdje bih mogla doći izraditi i odmah dobiti fotku isprintanu, a da je studio na Laništu ili u okolici?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:26   #533
Zna li netko gdje bi se moglo izraditi par kalendara sa svojim fotkama u A4 ili A3 formatu?
A da je jeftinije nego CEWE (gdje sam jako zadovoljan izgledom, a cijena je oko 100 kn po kalendaru bez poštarine).
S tim da sam kod CEWE imao program pomoću kojeg sam jednostavno dizajnirao program, ne znam kak bi to dogovorio sa print studiom...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 16:40   #534
Da dignemo temu iz mrtvih, i da saznam informaciju: gdje u Zg je najbolje (jeftino i kvalitetno) moguće izraditi dvadesetak fotografija za album, malo manjih od a5 formata?
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 09:25   #535
Ak imaš digitalne fotke, Printeraj (Utinjska 19c) ili Foto-studio Centar (Ilica 34), kojigod ti je bliže/jednostavniji za doći.
Niti jedan nije jeftin, al su zato oba kvalitetna - danas, jedno isključuje drugo. Ofkors, sve ovisi kakvi su ti zahtjevi za kvalitetom - možda te i DMova ili Müllerova usluga izrade fotki zadovoljava.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:15   #536
kopije vec gotovih fotografija

Trebam pomoc


dakle, imam vec razvijene, gotove fotografije. Ima neki studio koji mi moze napraviti kopije istih? (nemam negative ni nista slicno)
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:50   #537
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
dakle, imam vec razvijene, gotove fotografije. Ima neki studio koji mi moze napraviti kopije istih? (nemam negative ni nista slicno)
Bilokoji studio koji ima skener i foto-printer bi ti morali moći napraviti upravo to.
Treba samo odskenirati fotke i isprintati ih, ko bilokoji drugi digitalni fajl.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:53   #538
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Bilokoji studio koji ima skener i foto-printer bi ti morali moći napraviti upravo to.
Treba samo odskenirati fotke i isprintati ih, ko bilokoji drugi digitalni fajl.

hoce biti ista ili barem priblizno dobra kvaliteta? :/

imas neku preporuku studija?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 18:00   #539
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
hoce biti ista ili barem priblizno dobra kvaliteta? :/
Pa, s obzirom da su digitalne fotke uglavnom daleko zahtjevnije od skenova starih printova, vjerujem da nećeš primjetiti razliku u kvaliteti.

Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
imas neku preporuku studija?
Foto-studio Centar, Ilica 34, ak si u Zagrebu.
Ak niš drugo, oni će ti znati reći kakva će kvaliteta biti.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 10:41   #540
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa, s obzirom da su digitalne fotke uglavnom daleko zahtjevnije od skenova starih printova, vjerujem da nećeš primjetiti razliku u kvaliteti.


Foto-studio Centar, Ilica 34, ak si u Zagrebu.
Ak niš drugo, oni će ti znati reći kakva će kvaliteta biti.

hvala ti puno! skocim sad za vikend do njih.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.