Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2023., 19:11   #1
Izlika za davanje otkaza

Pozdrav,
imam jedno pitanje. Radim odnedavno jedan posao koji mi se nikako ne sviđa i želim pobjeći s posla (dati) otkaz samo ne znam kako to reći poslodavcu. Ne smijem reći otvoreno da mi se ne sviđa posao i da se ne vidim u njemu. Imate li neki prijedlog za izliku/opravdavanje?

Hvala unaprijed
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 20:05   #2
Isuse boze... pa kazes da si dobio bolju ponudu i adio...
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 20:54   #3
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Isuse boze... pa kazes da si dobio bolju ponudu i adio...
Da, imaš pravo. Najjednostavnije je tako. Valjda neće ispitivati što i kako, to je moje pravo.
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 22:50   #4
Otkazno pismo i ako te tko pita samo kažeš - osobni razlozi. Ne trebaš se pravdati ikome zašto daješ otkaz. A ovo je dovoljno široko i neodređeno da može biti svašta i većina ljudi neće ići detaljnije pitati.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 14:52   #5
Samo napišeš iz privatnih razloga odlazim nema veze s plaćom i kolegama te upravom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 19:13   #6
Ne treba nikakav razlog, osim ako se ne radi o izvanrednom otkazu. Kod izvanrednog otkaza potrebno je navesti razlog, a opravdani razlog je krsenje ugovora o radu ili zakona o radu (ili ostalih zakona vezanih), tak da bez filozofije, das otkaz i odradis otkazni rok.

Otkazni rok (maksimalni) definiran je zakonom o radu, manje moze, vise ne moze.

Nisam gledao novi zakon o radu, al godisnji se moze koristit za vrijeme otkaznog roka
proceed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 21:00   #7
Hvala puno svima na savjetima. Puno ste mi olakšali. Bravo.

Da, ne treba se nikome opravdavati. To je moj život. Ako treba odraditi otkazni rok, odraditi i otići i to je to. Čist račun duga ljubav. Realno, boli njih briga kamo ću ja otići.
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.