Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 14:11   #1
Unhappy Placenta previa

Hej,

bila sam na pregledu sa 17. tjedana trudnoće,
naime doktor mi je rekao da mi se posteljica spustila
do ruba ušća m.

Malo sam se uplašila, tako da nije htio ići u detalje,
jer po prilici sam dosta panična.

Da li tko zna što o tome ?
Molim Vas odgovorite mi.
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:42   #2
placenta previa možda.. da ti to nije rekao...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:53   #3
ma i rekao mi je da moram paziti što podižem i da moram mirovati.
Ali uopće neznam što je to,
dal je opasno za djetešce....

Zadnje uređivanje putnica : 28.03.2007. at 17:43.
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:59   #4
dobro došla, za početak.
trebala si ga pitati što to znači, pa makar ti i nešto loše rekao, ali barem bi znala na čemu si.
iako mislim da nije ništa. moglo bi biti što je nina rekla - placenta previa.
slušaj ga i nemoj se forsirati, lijepo miruj i bit će sve ok!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:04   #5
ako je placenta previa.. a po ovom kaj si napisala bi mogla biti..
to nije previše opasno za bebe i bebe ako se paziš.. cure najnormalnije imaju trudnoću s tom dijagnozom.. ali se takva trudnoća uzima kao rizićna.. više pregleda i ovoga i onoga..
e da i rađaš obavezni carski..
pogledaj si tu.. da li to je ono kaj ti je on opisao i pogledaj u knjižicu kaj ti je upisano kod posteljice..
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...05_praevia.asp
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:12   #6
i ja smilim da je placenta previa. posteljica je zatvorila bebaču budući izlaz iz maternice i morat ćeš roditi na carski. dobro je da je placenta - straga
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:41   #7
Quote:
malosrce kaže: Pogledaj post
Hej,

bila sam na pregledu sa 17. tjedana trudnoće,
naime doktor mi je rekao da mi se posteljica spustila
do ruba ušća m.

Malo sam se uplašila, tako da nije htio ići u detalje,
jer po prilici sam dosta panična.

Da li tko zna što o tome ?
Molim Vas odgovorite mi.
...apsolutno miruj bez obzira da li ti je to dr.rekao..shogica imala..nimalo bezazleno..ak te zanimaju detalji možeš na pp..
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:35   #8
....meni su takođe rekli tu dijagnozu tačnije: posteljica prednji zid niže takođe u 17-oj sedmici trudnoće. Za 10-ak dana idem ponovno na pregled sad sam u 20-toj sedmici. Molim sve one koje znaju nešto više o ovome da jave....
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 22:30   #9
Koliko ja znam takve dijagnoze se ne bi trebale davati prije 20 i nekog tjedna!!
Pogledaj ovaj link
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...lacenta+previa
tonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:23   #10
@malosrce
ja sam 24 tjedna trudna i prosli put (20tjedana) na kontroli mi je doktorica isto rekla da mi je nisko posteljica i ide preko usca, al mi nije panicarila nista, jer beba kako raste moze to sve podignut i ne znaci da ce morat biti carski rez, aliii ako tako ostane onda se carski nemoze izbjeci,..meni je moja doktorica sve objasnila i rekla da samo ne dizem tesko (sto je ionako normalno) a inace u nicemu se ne trebam uskracivat, jer je baba ok... tako da uopce se netrebas jos sa time previse opterecivat, samo redovno pratit jel se posteljica dize.

Ostalima svima lip pozdrav od buduce mamice !
-lena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:55   #11
meni je dr. rekao da mi je posteljica niže, pa sam ga izgnjavila da mi objasni: znači da mi je blizu ušča, ali da to ništa ne znači, jer kak maternica raste(prema gore)tak ide i posteljica, kaže da je glavno da ne prekriva ušče maternice, jer onda beba nemre van(izlaz joj je zatvoren), za to neznam dali se može pomaknuti sa ušča, ali sam pitala dali se meni može spustiti na ušće(kad je blizu)on je rekao da nemože. Evo to je meni moj rekao, ništa nije spominjao da se čuvam, ma prošla sam 3 ginekologa i nitko mi to uopče nije ni spomenuo, nego sam ja to svaki put čitala u t.kartonu pa sam pitala kaj je to.
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:23   #12
evo ja jucer bila na kontroli, posteljica mi je bila presla preko usca iiii kako je bebica narasla posteljica se podigla, tako da nema panike, sve se to moze promjenit..samo se cuvat, al ne opterecivat je moj moto hehehe
-lena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:00   #13
.......bila sam ponovo na kontroli i dr mi je rekao da se posteljica pomjera prema gore, a u karton upisao placenta previa I/II....nadam se da ce sve da bude OK jer hvala Bogu sve ostalo sa mnom i sa bebom je ........
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:57   #14
Placenta previa

Danas sam dobila strogo mirovanje do 28. tjedna kad idem na sljedeći uzv zbog trenutno jako nisko smještene posteljice i krvarenja koje sam imala u 13+1. Tad će mi znati nešto više reći. Je li netko od vas bio na ovom "pred" mirovanju i je li netko ima palcentu previu? Zanima me što vama vaši doktori vele..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:39   #15
to je mjera opreza i najbolje je se pridržavat.....posteljica ja jako nisko i postoji mogućnost ljuštenja jer kako beba raste sve je više optreećuje......

~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu......samo ti ljepo odmaraj....

ovdje imaš više o tome.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:00   #16
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
to je mjera opreza i najbolje je se pridržavat.....posteljica ja jako nisko i postoji mogućnost ljuštenja jer kako beba raste sve je više optreećuje......

~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu......samo ti ljepo odmaraj....

ovdje imaš više o tome.....
znam, znam.. samo sad nisam pametna koliko smijem uopće biti aktivna.. na prošloj kontroli mi kazala da mogu normalno biti mobilna u dnevnim aktivnostima.. a ništa, odoh ja na lijevi bok u horizontalu pa kombinirati..
hvala ti
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:34   #17
Treba dosta mirovati, neke su baš strogo ležale do kraja trudnoće, ako je to zaista p.praevia. Nije im u konačnici teško palo, ipak je to za viši cilj .
Sex. apstinencija obvezna također. U današnje vrijeme nema razloga za paniku čak ni ako je takva dijagnoza, treba malo paziti, slušati doktore, a i to što je carski obvezan ne mora biti loša stvar- znam mnoge koje su željele na planirani carski.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:58   #18
Placenta previa

Drage buduce mame, molim pomoc. Ne znam da li je ova tema vec bila, ali radi se o slijedecem: mojoj je prijateljici ustanovljena placenta previa. Trudna je cca 18 tjedana. Prije prve trudnoce imala je problema s molom, izraslinama u obliku grozdova na jajnicima koje su izazvale spontani pobacaj i prlicno problema oko zaceca drugog djeteta. Srecom, zatrudnila je, trudnoca je prosla super, rodila je prekrasnu djevojcicu koja sada ima 2 godine.
Sada pak ima problema s posteljicom koja joj sasvim prekriva usce maternice.
Ocajna je, koliko smo uspjele procitati o tome, to je jedan od najtezih problema u trudnoci, moze izazvati krvarenja, gubitak bebe, poremecaje u razvoju bebe i sl.
Molim stoga one buduce mame koje imaju taj problem da podijele s nama svoja iskustva. Thanks!
Stavila sam ovu temu i na RiD u nadi da ce se netko javiti. Jako mi je stalo da pomognem prijateljici, van sebe je i place mi na telefon, zivi u Njemackoj i nema bas nekih frendica tamo s kojima moze podijeliti ovakve situacije, a ja joj bas ne znam nesto pametno rec.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:08   #19
http://www.babycenter.at/pregnancy/k...azentapraevia/
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:09   #20
Ne znam da li i ti znas njemacki ali ona sigurno zna ! Mozda nadje ovdje nesto korisno! Puno srece!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.