Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2005., 20:26   #61
...

naravno da ti NE treba viza za makedoniju.
izgleda malo cudno, pogotovo s druge strane rijeke, "albanski dio". cijele priblizne nasim, nista specijalno i posebno, ali zanimljivo za vidjeti i pogledati...onako za proci u jedan dan...i nastaviti putovati dalje. popij skopsko pivo.
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 17:40   #62
U Skopju nemaš baš što vidjeti, osim prošetati albanskim dijelom grada. Grad je jako stradao u potresu (60 i neke godine, ne sjecam se tocno) tako da se morao u potpunosti obnavljati. Gotovo sve je moderna arhitektura.

Moja preporuka je da otideš do Ohrida. Prekrasno mjesto...

Ako znaš engleski pogledaj moj putopis s putovanja po Balkanu iz listopada 2003. na http://members.virtualtourist.com/m/6116a/

Pozdrav!
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 17:04   #63
Da se ne uvrijede Makedonci, ali Skope je uvjerljivo najružniji grad koji sam vidio. Zamisli kako izgleda grad koji je malo manji od Zagreba (Skopje je bio 3. grad po veličini u SFRJ) a praktički nema zgrade više od 3 kata. Ogroman teritorijalno i vrlo ružan. Ima par zanimljivih mjesta, recimo, Lady Blue
Ono što će ti se svidjet je da je za naše prilike vrlo jeftin. Najedi se i napij
Ohrid je zato kao iz bajke
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 17:32   #64
Potvrdjujem da hrvatima ne treba ulazna viza za Makedoniju, u ljetu od prije tri godine ja i moja zena (koja je hrvatica) napravili smo dvotjedno putovanje kroz balkanske zemlje, jedan dan smo isli na izlet u Makedoniju od Soluna (gdje smo imali hotel) i ona je mogla uci bez vize... Iako i Skoplje ima zanimljive stvari (ali ljeti je vrucina uzasna), ja mislim da u Makedoniji treba vidjeti prije svega tri jezera, Ohridska, Prespanska i Dojranska, koja su inace samo dijelom makedonska...
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 11:50   #65
Question O vizama - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Ima li ko iskustava kako se vadi viza za Brazil, ako se ne ide preko agencije.


Hvala
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 14:05   #66
Imam ja.
I brat i ja smo vadili vizu, ja u Londonu, on u Austriji, cini mi se.
Njega su trazili sve moguce papire....faks, ja sam trebala slat potvrdu o primanjima (izvadak iz banke) posto sam ja financirala put, trebao je imat povratnu kartu itd...
Mene su u ambasadi u Londonu trazili nis. Samo da im pokazem povratnu i bog te blagoslovio.
Apsolutno nikakve druge dokumente.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 19:49   #67
Quote:
Kiki kaže:
Imam ja.
I brat i ja smo vadili vizu, ja u Londonu, on u Austriji, cini mi se.
Njega su trazili sve moguce papire....faks, ja sam trebala slat potvrdu o primanjima (izvadak iz banke) posto sam ja financirala put, trebao je imat povratnu kartu itd...
Mene su u ambasadi u Londonu trazili nis. Samo da im pokazem povratnu i bog te blagoslovio.
Apsolutno nikakve druge dokumente.
Hvala ti, a tvoje pisanje o Brazilu me i navratilo da idem tamo , hajd piši i dalje

Može li se u 10 dana običi Rio, slapovi i Manaus ?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:09   #68
Pa....realno, da, al ja ne preporucujem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 01:08   #69
ja sam trazio 2 puta,i nema problema,ako dodjes osobno dobijes dan poslje,ispunis formular,das garantno pismo il rezervaciju hotela ako tako ides,slike,platis....i hmmmmm...........da,ako imas kreditnu karticu,das presliku,ako nemas das prevedeni racun iz banke kao sto sam ja dao,ako si student ovjeris to i prevedes i predas,ako radis,onda od poslodavca,uglavnom,nema nikakvih problema,dosad sam 6-7 puta trebao vizu i dokumentaciju i sto se toga tice brazilci su najbolji,bar u mom slucaju
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 01:09   #70
Quote:
Cohiba kaže:
Hvala ti, a tvoje pisanje o Brazilu me i navratilo da idem tamo , hajd piši i dalje

Može li se u 10 dana običi Rio, slapovi i Manaus ?
u 10 dana stignes obici Rio i slapove,pa i Manaus,al cemu Manaus ????? ima puno zanimljivijih mjesta
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 01:13   #71
Kiki btw,nasao sam stan za 2.200 kuna mjesecno,ako znas ona najvisa zgrada u Botafogu sa izravnim pogledom na Pao de Azucar,sto je prije 15-tak godina bila najvisa u Riju,stan je mrak,100m2,2 kupaonice,2 spavace,bazen,garaza,osiguranje,dnevna,kuhinja,
itd.....stvarno smjesna cijena sa obzirom na cijene ovdje u Hrvatskoj za tako nesto,ako postoji


ludilo
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 04:20   #72
Cool....al ja ne bi rentala nego kupila.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 07:57   #73
Quote:
Marin23 kaže:
u 10 dana stignes obici Rio i slapove,pa i Manaus,al cemu Manaus ????? ima puno zanimljivijih mjesta
Pa odakle su najbolji izleti u Džunglu? A i fino je vidjeti Amazon ili...? Btw, koje mjesto ti preporučuješ?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 08:27   #74
Quote:
Kiki kaže:
Cool....al ja ne bi rentala nego kupila.

ma i ja,ja cu kupit cim sredim stanje tamo,jer ak ne budem mogao tamo bit cijelu godinu onda mi glupo kupovat,to cu vidjet za par mjeseci kad istekne turisticka sta ce bit
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 08:29   #75
Quote:
Cohiba kaže:
Pa odakle su najbolji izleti u Džunglu? A i fino je vidjeti Amazon ili...? Btw, koje mjesto ti preporučuješ?
iz Belema su najbolji,cijepi se obavezno,Rio i Amazon su ,ja preporucujem cijeli Brazil,uzduz i popreko
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 08:54   #76
Quote:
Marin23 kaže:
iz Belema su najbolji,cijepi se obavezno,Rio i Amazon su ,ja preporucujem cijeli Brazil,uzduz i popreko
Eh rado bih, ali imam max 15 dana. Gdje dođe Belem i kako se od Ria prebaciti, vlak, zrakoplov?

Hvala još jednom

Update: Našao sam gdje je, samo ostaje još pitanje prevoza
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 09:46   #77
zrakoplovom ti je najbolje ako ti se ne da 2 dana putovat busom
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 11:34   #78
Hajmo, dajte linkove na vaše slike iz Brazila, hajmo Marin hajmo Kiki brzo...brzo
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 12:12   #79
evo tu mozes naci iz Rija neke slike http://maarinx.multiply.com/photos/album/1
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 13:42   #80
A tu
moje.
Ovo je sa zadnjeg izleta tamo.

Ja, isto ko i Marin, preporucam cijeli Brazil....jug je drugaciji nego sjever, unutrasnjost drugacija nego obala.
Sve je super.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.