Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 20:24   #41
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
duboko se ispričavam i molim da mi se to oprosti kaj nisam znala
s coprnjicama se naj šaliti, a pogotovo kad su još i dobre kuharice
ne znam kak sam mogla i pomisliti da imaš bilo kaj drugo osim zadnje riječi tehnike, pa makar se radilo i o nećemu tako necijenjenom u današnje doba, kao što je metla.
na žalost, nije najnoviji krik - te su ti digitalne i s blututom, GPS neizostavan
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:43   #42
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a) ne poham svaki dan, pa ni svaki tjedan ...možda 2-3 puta u mjesecu , pa mi ne pada na pamet ulijati par litri ulja u nešto
b) okreče mi se u želucu od pomisli da mi se žegne ulje u nečemu tjednima
friteza je super i za krumpire i takve stvari...ne pohamo ni mi doma svaki dan, ali korisno ju je imat

ne koristis obicno ulje vec se u fritezu stavlja palmino ili kikiriki koje moze stajati duze i moze se u njemu vise puta peci
ako znas da dugo vremena neces koristiti jednostavno ulje odlijes i spremis, a talog bacis i nis se nece uzegnuti
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:50   #43
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
friteza je super i za krumpire i takve stvari...ne pohamo ni mi doma svaki dan, ali korisno ju je imat

ne koristis obicno ulje vec se u fritezu stavlja palmino ili kikiriki koje moze stajati duze i moze se u njemu vise puta peci
ako znas da dugo vremena neces koristiti jednostavno ulje odlijes i spremis, a talog bacis i nis se nece uzegnuti
hvala, ali ne hvala
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:07   #44
@ Madame Hooch : mali dobronamjerni objection na izvanredni savjet o pohanju.
Kotletićima treba zarezati masni dio i opnu na nekoliko mjesta jer se hoće skvrčiti pri pohanju/pečenju zbog nejednolikog stezanja pri termičkoj obradi.
Daj mi jedan dobar razlog zašto šampinjone guliti, prefina namirnica, višestruko upotrebljiva, ne treba oduzimati od cjeline...mali trik: prozirna vrećica, u nju brašno i šampinjone, malo napuhneš, zavrneš pri vrhu i onda dobro protreseš. Svi šampači se savršeno pobrašne i brže je gotovo. To vrijedi i za lignje.
Juneće šnicle staviti u ulje, potopljeno i bez zraka na par dana u hladnjak, dan prije izvaditi na sobnu temperaturu preko noći. Pohati. Mljac.
Patlidžani hoće rado "popit" puno ulja pa pribjegavam double paniranju.
Dobar tek.
Usput, limena kutija od danskih keksa je savršena za brzo paniranje. Kad je meso provučeno kroz jaja, ubaciš ga u piksu od keksi gdje se nalazi dosta prezli, zatvoriš poklopac i dobro protreseš.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:03   #45
Savjeti i pol!
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:32   #46
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a sad za ozbiljno ;
....
i kaj si sad novog otkrila


i kakva je to "odkoćena" piletina

i kaj se jetrica dotikavlje, ja ne volim pileća, ali spohana su za prste do lakta polizat
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:11   #47
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
i kakva je to "odkoćena" piletina

i kaj se jetrica dotikavlje, ja ne volim pileća, ali spohana su za prste do lakta polizat
kaj si ti sitničava odkoćena piletina je odkoćena piletina.
i to je to
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:01   #48
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
odkoćena piletina je odkoćena piletina.
i to je to
jel to picek 10. dan?
kad omlitavi total
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:24   #49
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
jel to picek 10. dan?
kad omlitavi total

niš on ne "omlitavi" kak si ti to neukusno napisala
on se "odkoći" jer je prije bil "sakoći" a još prije "skakući"

kad madam dojde doma i vidi kaj se o njoj piše bu nas bome u lonac (onaj kaj ima na sliki). al valda bu vidla da sam ju branila od tvojih neumjesnih pitanja i konstatacija
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:30   #50
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ovo što sam poboldala se odnosi na svo panirano meso ili samo ono koje ima kost? Radila bih tako teleće šnicle, čisto zbog manje masnoće, pa pitam.
Radila sam tak zagrebačke i dobro je ispalo. Vjerujem da mogu i šnicle tak, samo stavi manje ulja onda. Prvo naulji malo dno od tepsije pa poslaži šnicle, pa prelij ulje prek njih i da je šnicla do pola po debljini u ulju. Javi kak je ispalo, baš me interesira.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:34   #51
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Na tu foru je i mene (koja bum spohala i staru čarapu da super izgleda i bude ukusna) digla jednom moja prijateljica koja je antitalent za kuhanje, a kamoli pohanje! Uglavnom - nikad više, žali bože mesa...
meni super ispada
Ja sam bila na nekom proštenju gore kod njih i pohanci su mi bili najbolji koje sam jela i pitala sam tu jednu kumicu kak to ide, pa mi je rekla za tu metodu i još rekla "Pa mila gde bi stigla da pehaka poham za toliko ljudi". Kaže da oni to tak oduvek. Kad sam joj spomenila fritezu, rekla mi je da je to "niš vredi" i da nije to to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:27   #52
Talking

Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
slušam vas i nemrem verovati.

kuham gooooodinama. kuham odlično. kuham sve moguće i nemoguće.
ALI
kaj god da sam probala sa pohanjem to je bilo jednostavno katastrofa.
piletina krvava, teletina žilava.....

ak' se zaželimo pohanog onda se preporučimo mojoj mami (ima 88) i to je to.

ma i nije čudo kad neki imaju metlu......možda i to pomaže
Ti si lijek na moje ljute spohane ,rane:izgorene izvane,krvave unutra.Držat ću se ja stroganof umaka,vepra u borovnicama,fazana ss špekom,teletine s povrćem ...Pohat će moja sveki i hraniti pohancima svoga sineka.Ja ih ne jedem .Iz čistog prijezira i indignacije.(A i ne volim ništa prženo na ulju)
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:55   #53
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ti si lijek na moje ljute spohane ,rane:izgorene izvane,krvave unutra.Držat ću se ja stroganof umaka,vepra u borovnicama,fazana ss špekom,teletine s povrćem ...Pohat će moja sveki i hraniti pohancima svoga sineka.Ja ih ne jedem .Iz čistog prijezira i indignacije.(A i ne volim ništa prženo na ulju)
Ak' ti ide od ruke sve nabrojeno, mora ić' i pohanje...kod piceka je važno da komadi za pohanje budu na sobnoj temperaturi ( dva sata vani u nekoj posudi ) jer ak' staviš direkt iz hladnjaka, temperatura mesa je posvuda oko 4 C i dok izvana zagori, nutra je kervave...to vrijedi i za krmiće.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 21:44   #54
mrš babe :
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
jel to picek 10. dan?
kad omlitavi total
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
niš on ne "omlitavi" kak si ti to neukusno napisala
on se "odkoći" jer je prije bil "sakoći" a još prije "skakući"

kad madam dojde doma i vidi kaj se o njoj piše bu nas bome u lonac (onaj kaj ima na sliki). al valda bu vidla da sam ju branila od tvojih neumjesnih pitanja i konstatacija
pratim ja vas cijeli dan , ali mi je klon zauzimal vrijeme na forumu pa se nisam mogla umješati ...

al, moram se obrecnuti na panorama-mana ...odi si ti ljepo paniraj u najlonskim vrečicama i danish-cookie kutijama doma, a kožicu si zareži pod narkozom ...a nas, seljače obične pusti da si zmažemo tri tanjura i četkicom stružemo betonirane prezle pod centimetarnim noktima te dozvoli da ipak znamo kak ubaciti mašču okrunjeni kotlet u ulje a da se on pri tome ne sfrče , OK ?


EDIT: btw. ne-oguliti kožicu s glavice (šampinjona, of kors) prije umakanja ???
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:13   #55
kaj opet pms?
puni mjesec nije, to znam sigurno (ne tulim na balkonu )

ono s vrećicom je sasvim OK, pogotovo za lignje, škampe, ribice,..
bolje neg trackanje po tanjurima

a i ne gulim kožicu sa šampinjona, meni toga šteta i šampinjona žal

lastane, jesam li ja normalna sredovječna žena?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:16   #56
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
mrš babe :


pratim ja vas cijeli dan , ali mi je klon zauzimal vrijeme na forumu pa se nisam mogla umješati ...

al, moram se obrecnuti na panorama-mana ...odi si ti ljepo paniraj u najlonskim vrečicama i danish-cookie kutijama doma, a kožicu si zareži pod narkozom ...a nas, seljače obične pusti da si zmažemo tri tanjura i četkicom stružemo betonirane prezle pod centimetarnim noktima te dozvoli da ipak znamo kak ubaciti mašču okrunjeni kotlet u ulje a da se on pri tome ne sfrče , OK ?


EDIT: btw. ne-oguliti kožicu s glavice (šampinjona, of kors) prije umakanja ???
Šteta, mišljah da ću ponekim savjetom pripomoći onima koji tek kroče na put kulinarstva a ti se izbljuva bez valjana razloga...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:21   #57
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
lastane, jesam li ja normalna sredovječna žena?
Ja gulim šampinjone ali poham pomoću vrećica - a na tvoje pitanje znam i odgovor

Dajte mi recite, kako pohano može ispast suho? Iskreno i ozbiljno pitam, još u životu nisam jela suho pohano, čak ni kod moje mame, koja je u stanju osušit i amazonsku prašumu ako joj padne u tavu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:25   #58
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
kaj opet pms?
puni mjesec nije, to znam sigurno (ne tulim na balkonu )
nije, nego 13-ti dan

Quote:
ono s vrećicom je sasvim OK, pogotovo za lignje, škampe, ribice,..
bolje neg trackanje po tanjurima
ljubim trackanje ...jer, kad nemam volje ni vremena , onda i ne kuham (a kamoli poham) ...na sreću, mogu si dozvoliti da nakuhavam samo kad mi je volja i imam vremena ...kad mi je priša naručim iz dostave i onda dobijem sve gore navedene benefite friteza, palminih ulja, okusa lignji po krumpiru i piceketini ....

Quote:
a i ne gulim kožicu sa šampinjona, meni toga šteta i šampinjona žal
e, viš, ja gulim, isto što i ostružem mladi krumpir ...stvar odgoja ? stvar ukusa ?



a kaj se pitanja lastanu o PKS tiće, ne brini ...nisi još tamo
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:26   #59
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
a na tvoje pitanje znam i odgovor
ajd šapni draga
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:41   #60
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
presoli ga brate , presoli ...kad smo već kod akuzativa smajlić od izbljuva se u nas ne koristi, pa tako ni glagol sam ... ovo pročitaj, pa brišem ...OK ?
Uz razumijevanje za pošalice, nisi trebala baš tako reagirati, osim ako ti to ne pričinjava veliko zadovoljstvo...u tom slučaju je ok.

Baš si neka, ja ti ponudim : https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post11778274 a ti me ovak opereš...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.