Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 00:05   #41
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Evo nešto o bankama i pljačkama istih. Fish, nešto smo gore ti i ja raspravljale o tome šta je banka. Jutros oko 9 h pokušaj pljačke Hypo banke i karta tog događaja.
Ukoliko bi posmatrali Marsa kao pljačkaša i njegove tranzite kao objekt pljačke, od svih najegzaktniji u trenutku pljače je aspekt s Merkurom, koji je ujedno i vladar 8.k., pa bi prema tome banka ipak bila predstavljena 8. a ne 2.k.
Taj isti Merkur (banka radi vladarsta) u konjukciji je sa Saturnom, odnosno pod zaštitom zaštitara (Saturn) i u opoziciji sa Mjesecom, dispozitorom Marsa, pa je ta pljačka bila neuspješna.
Interesantno je da je dispozitor Marsa, Mjesec 90 Pluton što opet ukazuje kao u ranijim slučajevima da su banke predstavljene serijom 8....
Kužim kako promatraš situaciju ... slično je vidim i ja ali ovako promatram pljačke banke:

Banka kao ustanova koja drži na sigurnom materijalne vrijednosti i vlasništvo - 2. polje, a banka kao mjesto "gubitka novca" pa bio to bankrot, porez, zajam ili pljačka - 8. polje.

Zato kada je u pitanju gubitak novca putem pljačke gledam vezu 8. polja/vladara 8. polja (gubitak novca) i Plutona (pljačka), a ako je oružana i Marsa (oružje). Ovdje je zanimljivo i to što nije u pitanju pljačka, već pokušaj pljačke.
Quote:
I ovdje, kao kod ranijih slučajeva dispozitor Marsa je u Ribama...šta bi to značilo? Ribe same po sebi kao simbol bježanja...il kao kod onih bizarnih lopova kad je Mars bio u Vodenjaku a vl Ur u Ribama bježanje u nešto u simbolu tog znaka - vodu...
Ne znam da li si vidjela ranije, Hypo banka ima ovaj logo:


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:35   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kužim kako promatraš situaciju ... slično je vidim i ja ali ovako promatram pljačke banke:

Banka kao ustanova koja drži na sigurnom materijalne vrijednosti i vlasništvo - 2. polje, a banka kao mjesto "gubitka novca" pa bio to bankrot, porez, zajam ili pljačka - 8. polje.

Zato kada je u pitanju gubitak novca putem pljačke gledam vezu 8. polja/vladara 8. polja (gubitak novca) i Plutona (pljačka), a ako je oružana i Marsa (oružje). Ovdje je zanimljivo i to što nije u pitanju pljačka, već pokušaj pljačke.

Ne znam da li si vidjela ranije, Hypo banka ima ovaj logo:


logo mi sliči na astrološki znak Raka. Al neznam koliko to ima veze....osim što je Mars u Raku...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:37   #43
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
logo mi sliči na astrološki znak Raka. Al neznam koliko to ima veze....osim što je Mars u Raku...
Logo su dvije ribe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:42   #44
Ja vidim znak Raka al mislim da to nema apsolutno nikakve veze s ničim, s obzirom na prijašnje dvije koje sam spomenula u nekim prijašnjim postovima jer je Mars onda bio u Biku i Strijelcu....taman da se radilo i o Ribama...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:30   #45
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ja vidim znak Raka


....svaki radni dan prolazim pored jedne ogromne i odmah sam primjetila kada su promjenili logo banke kako mora da su nekog astrologa konzultirali.
Quote:
al mislim da to nema apsolutno nikakve veze s ničim, s obzirom na prijašnje dvije koje sam spomenula u nekim prijašnjim postovima jer je Mars onda bio u Biku i Strijelcu....
Ma ja sam se zagledala u cijelu tu sliku događaja kroz kartu...u simboliku 5. polja, pa taj Mjesec/Uran u njemu kao "rulet", kao nepredviđeno, kao "nevjerojatno sretnu slučajnost" u vezi na pucanj (Mars/Uran) i metak koji je prošao kroz staklo (Mjesec u ribi) nikog ne ozlijedivši (Mars trigon Mjesec/Uran, sekstil Merkur), pa općenito mi se javila slika banke kroz taj logo koji mi je svaki dan na putu s Mjesecom u znaku ribe...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:07   #46
Logo su Alpe i Jadran Saturn i Neptun....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 12:15   #47
Ako se nekom da za vježbu, ovo su karte dva kriminalca. Jedan je optužen za više ubojstava, silovanje i otmicu, a drugi za ubojstvo i pljačku. Pa šta mislite, koji je koji.

osoba a
osoba b
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:15   #48
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ako se nekom da za vježbu, ovo su karte dva kriminalca. Jedan je optužen za više ubojstava, silovanje i otmicu, a drugi za ubojstvo i pljačku. Pa šta mislite, koji je koji.

osoba a
osoba b
Mislim da bi astrološki i pravilnije i korisnije bilo napisati pitanje u nekom drugom obliku. Npr.

Što razlikuje višestrukog kriminalca od onog koji je to počinio jednom?

Ili (vidim da jedan ima u dosjeu i silovanje):

Što razlikuje ubojicu od silovatelja?

Ili:

Što karakterizira ubojicu, a što silovatelja, pljačkaša i otmičara?

Itd...


U biti htjela bih naglasiti da se ovako postavljeno pitanje svodi na pogađanje. Jer tko je taj koji zna u kojoj mjeri mora biti nečiji karakter "nakaradan" da izvrši tako velika zlodjela? Također, ovdje bi astrolog trebao biti jako dobar poznavaoc psihe ubojice ili silovatelja da bi odredio koji je to faktor presudan u općenito "izboru zlodjela" i "količini učinjenog zla". Ja to zaista ne znam...a nisam baš sigurna ni da stručnjaci u tom području točno znaju što je to što natjera jednog čovjeka da oduzme život drugom čovjeku? Mislim...mogla bih ovdje cijelu disertaciju napisati, koliko mi u glavi stoji pitanja, no evo ću izdvojiti samo neka osnovna. Tema jest mračna, ali nadam se da će se i drugi pridružiti svojim razmišljanjima.

Dakle, gledah malo natalne karte koje si postavila...evo osnovnih pitanja koja se tu javljaju:

• Da li višestruki ubojica ima u većoj mjeri "izvršni karakter" od onog koji je to učinio jednom? Jer ako je tako onda je osoba a višestruki ubojica (ima naglašeniju kardinalnost, kao i kardinalno Sunce, Mars i Urana).

• Da li je kod višestrukog zločinca psiha "naglašenija" od onog jednostrukog? Jer ako je tako onda je osoba a višestruki ubojica (os 6. polje-12. polje).

• Da li višestruki ubojica ima ugroženiji temeljni karakter - Sunce (život)? Jer ako je tako onda je osoba a višestruki ubojica (Sunce kvadrat Mars, Sunce kvadrat Uran).

Itd...

Na sva ova pitanja ja ne znam odgovor, a to su samo neka u kojima leži i astrološki odgovor na ovo gore pitanje u načinu na koji si ga ovdje stavila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:53   #49
A, čuj tema je mračna jer kriminal nije ružičast...Mislim da sam postavila jasno pitanje da ne može bit jasnije. I svatko tko bi ga krenuo odgovarati trebao bi si postavit pitanja upravo ova koja si ti postavila ili bar neka od njih. A ovako kako si ih ti postavila, nije ih teško odgovoriti.
U ova dva primjera jedan od njih je silovatelj. Drugi je ubio i opljačkao....što znači da između njih, uz karakter, ono što ih temeljno razlikuje su serija 5/7/8, odnosno odnos prema ženama, a to već daje pola odgovora.....
Napisala bih komentar na ovo šta si napisala, al voljela bih da se još neki jave...pa neću još otkrivati o kome se radi....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 20:38   #50
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Mislim da sam postavila jasno pitanje da ne može bit jasnije.
Ma naravno da je pitanje jasno, takvo i treba biti ...nije "u tebi" caka. Već u tome kako i koliko je takav čin/činovi uopće astrološki objašnjiv - jer nije u potpunosti objašnjiv ni "neastrološki".

Također navesti samo zlodjela kao neku "vrstu spiska" je vrlo upitno u pogledu "količine zlodjela". Jer "količina zlodjela" ne govori o "količini izopačenosti" nečijeg karaktera. U biti osnovni je problem u tome što nije moguće procjeniti količinu izopačenosti koja je uopće potrebna da nekoga natjera da učini nešto takvo kao što je oduzimanje života drugom ljudskom biću, a da ne spominjem način na koji to uradi. Način ubojstva je također ono što razlikuje ubojice u pogledu "količine izopačenosti".
Quote:
U ova dva primjera jedan od njih je silovatelj. Drugi je ubio i opljačkao....što znači da između njih, uz karakter, ono što ih temeljno razlikuje su serija 5/7/8, odnosno odnos prema ženama, a to već daje pola odgovora.....
Jest, to namjerno nisam spominjala...tu isto osoba a ima ugroženiju Veneru (8. polje egzila) - egzaktno uz Sunce i ugroženu od Marsa (u egzilu) i Urana.
Quote:
Napisala bih komentar na ovo šta si napisala, al voljela bih da se još neki jave...pa neću još otkrivati o kome se radi....
Može.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 20:47   #51
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ako se nekom da za vježbu, ovo su karte dva kriminalca. Jedan je optužen za više ubojstava, silovanje i otmicu, a drugi za ubojstvo i pljačku. Pa šta mislite, koji je koji.

osoba a
osoba b
ja mislim da je ovaj sa Suncem u Ribama počinio više ubojstava i silovanje, a ovaj Rak ubojstvo i pljačku.
Saradonija, kad ćeš nam otkriti?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:21   #52
@ ray ban

Potrebno je napisati astrološko objašnjenje (kao što ja uradih).



@ Saradonija

Samo da još istaknem nešto što mislim da je vrlo važno za ovo pitanje:

Većina stvari (u smislu poremećaja osobnosti) proizlazi iz obitelji i poremećene obiteljske situacije (Mjesec/rak) i kao takva je u osobe a također ugroženija (rak). Te je gledano i kroz tu (vrlo važnu) točku osoba a višestruki ubojica, silovatelj i ino.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:00   #53
evo da probam objasniti
jučer sam baš čitala jednu nevjerovatno dobru knjigu gdje se u detalje opisuju astrološki znakovi i za ljude sa Suncem u Ribama kažu da su to potencijalni psycho killers.
znamo i inače da su Ribe psihotične, a ovaj tu ima još i Me i Mo.
ne vjerujem da je ubijao iz materijalnih interesa, dok kod ovoga Raka vjerujem da je ubio za vrijeme pljačke.
Ribe nisu materijalisti, Rakovi jesu.
također ovaj Rak ima Mars u Vagi koji nije pohotan i teško da bi taj nekoga silovao, iako ima So 90 Ma i Ma 90 Ve, ali ipak je taj Mars u Vagi.
da je žena pomislila bi da je njega netko silovao (zbog Ma 90 Ve).
isto taj Rak ima So0Me0Ve, znači naglašeni Venera i Merkur, ne izgleda mi to kao neki silovatelj i višestruki ubojica.
dok ovaj sa Suncem u Ribama ima natalno Ma 90 Ne (aspekt silovatelja), a i Mars i Venera su mu u konjukciji u pohotnom Vodenjaku.

eto moja laička zapažanja

ne znam samo je li ovaj što je više puta ubio i više puta silovao ili je samo jednom silovao?

edit:
primjetila sam još nešto vezano uz njihove 8. kuće.
ovaj Rak ima stelij tamo, pa vjerujem da ne mora silovati da bi došao do seksa, a ovaj što je Riba tamo ima Uran, perverznjak jedan.

Zadnje uređivanje ray ban : 06.10.2009. at 22:31.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:12   #54
otkrit ću sutra
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 10:27   #55
Osoba a je Bartolomeo Vanzetti, a osoba b Ricardo Ramirez-kako kaže Ray Ban silovatelj s Uranom u 8.k.....(što ne znači da ga svi silovatelji nužno imaju)
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 10:43   #56
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
otkrit ću sutra
Sara,tema je antologijska i ne otkrivaj,ako boga znaš !

Mislim da to treba ostaviti otvorenim barem dva tjedna,jer će se još mnogi htjeti okušati.Čim uhvatim malo vremena i ja ću to učiniti.

Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 10:52   #57
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Sara,tema je antologijska i ne otkrivaj,ako boga znaš !

Mislim da to treba ostaviti otvorenim barem dva tjedna,jer će se još mnogi htjeti okušati.Čim uhvatim malo vremena i ja ću to učiniti.
e jbg sad....već sam napisala. Nema veze, kad završimo s ovom dvojicom nać ću još primjera...il slobodno nek ih stave i drugi...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 11:30   #58
I mislila sam si da je osoba b silovatelj, zbog Ur u 8 k koji još radi 180 na Ve a, Ma mu je u Aq
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:15   #59
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
otkrit ću sutra
Napiši i objašnjenje.
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne znam da li znaš da je upravo Vanzettijev primjer jedan od onih koji se smatra montiranim i jednim od najnepravednijih političkih suđenja u USA. Nije bilo dokaza o ubojstvu, čak su imali i priznanje od drugog tipa...a njihovo (bila su dvojica) pogubljenje se smatra jednim od najsramnijih suđenja u povijesti Amerike.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a osoba b Ricardo Ramirez
Za njega wiki kaže da je rođen 29. veljače.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:10   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Napiši i objašnjenje.

Ne znam da li znaš da je upravo Vanzettijev primjer jedan od onih koji se smatra montiranim i jednim od najnepravednijih političkih suđenja u USA. Nije bilo dokaza o ubojstvu, čak su imali i priznanje od drugog tipa...a njihovo (bila su dvojica) pogubljenje se smatra jednim od najsramnijih suđenja u povijesti Amerike.


Za njega wiki kaže da je rođen 29. veljače.
Znam za Vanzettija zato sam i stavila njegov primjer. I bit će zanimljivo obraditi njegovu natalnu. Što se tiče Ramireza,

'Source Notes
B.C. in hand from Vic Shaw
Biography: Philip Carlo, "The Night Stalker, the Life and Crimes of Richard Ramirez," 2000, p.139 gives the wrong date, probably a typo as the time of birth is given correctly. '

Ne treba olako shvaćati sve što se napiše na nekim sajtovima....
Napisat ću svoje viđenje obe karte kasnije....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.