Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 15:59   #61
Pročitala sam članak o nepravednom suđenja i bit će offtopic, ali kako se lijepo u natalnoj karti vidi taj njegov anarhizam, Uran sa toliko puno aspekata 120 Plu (navodno su ciljeve ostvarivali nasilnim sredstvima), 60 Sat i Mo, 90 Su, Ve i Mer...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:28   #62
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Znam za Vanzettija zato sam i stavila njegov primjer. I bit će zanimljivo obraditi njegovu natalnu. Što se tiče Ramireza,
Uspio sam malo pogledati i stvarno je šteta što smo se mimoišli u vremenskim tunelima te je tvoj odgovor odaslan tik pred mojim zahtjevom.

"Ribina" primjedba o nepravednom suđenju sasvim je jasno vidljiva a i drugi su pokazatelji tu.

Naravno,kasno je sada za izbjegavanje niza komentara sa zajedničkim nazivnikom ; " Poslije bitke,svi su generali pametni !"

Ostavljam Vam da započnete s vašim viđenjima pa ću se uključiti !
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.10.2009. at 18:31.
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:29   #63
I mislila sam da je nešto s korekcijama u pitanju...u biti najviše povjerenja imam u te podatke s astro.coma.


@ Deus

Popravila sam ti neispravni quote, a što se tiče teme slobodno napiši svoje viđenje (kao i ostali ) bez obzira na ono što je ranije napisano. Hoću reći nemojte se plašiti svojih razmišljanja - forum i služi tomu.

Osim toga ova tema je upravo jedna od onih u kojima je vrlo teško uopće definirati "astrološki kod" kroz koji se promatra pitanje jer je jako teško odgovoriti na pitanje što je to što jedno ljudsko biće natjera da oduzme život drugome ljudskom biću?




P.S. Inače, imam markiranog još od ranije jedan blog (pa ću priložiti) na kojem se nalazi skromni statističko-astrološki osvrt na serijske ubojice.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:34   #64
Jako zanimljiva tema i slazem se da je steta sto nam je Saradonija tako brzo otkrila krivce, trebalo je to jos malo analizirati. No dobro, sto je tu je...pa ajde da ja budem prvi "general poslije bitke".

Promatrajuci karte i imajuci na umu ono sto je Saradonija napisala u uvodnom postu (buduci da se ona dosta bavila izucavanjem natalnih karata kriminalaca), lako bi covjek rekao da je visestruki ubojica i silovatelj (dakle, "veci kriminalac" ili "izopacenac") OSOBA A (dakle, ovaj Rak). Tu su faktori:

- naglasak na kardinalnim znacima (Rak - Sunce, Merkur, Venera; Vaga - Mars, Uran)
- krcata 8. kuca s afliciranim planetama u njoj
- Vladar karte u 12. kuci takodjer s jakim aflikcijama

Ali ipak bih rekla da je veci "psiho" OSOBA B (dakle, Ribe). Zasto? Pa otprilike kao sto je rekla ray ban. Ribe su poznate kao vise psihoticne, sklonije nekim tajnim radnjama, suljanju, prikradanju, mastanju i planiranju (pa i tako groznih djela). Jednostavno su osobe pod utjecajem Neptuna manje uracunjljive i po meni bi vise presudno za zlocin bila ta "neuracunjljivost" nego "kardinalnost" ili "odlucnost". Gora je ta "magla" u kojoj se osoba nalazi, a bome je ovaj sa Suncem, Mjesecom i Merkurom u Ribama dobrano "zamagljen". Taj nema niti ciste i jasne emocije (Mjesec) niti um (Merkur) vec stalno vidi, razumije i osjeca nesto samo njemu znano. Osim toga, njemu Neptun radi i egzaktni trigon na Sunce te egzaktni kvadrat na Veneru. Veliki utjecaj Neptuna ocigledan je i u njegovoj biografiji:

- "the night stalker" (noc, proganjatelj, skriva se)
- brutal attacks in the dead of night, attacks upon strangers with no apparent process of selection other than availability (opet noc, nasumican izbor, bez smisla)
- An admitted devil worshipper, Ramirez has jagged teeth and a handsome, dark look of pure evil (Neptun u kombinaciji sa Saturnom kojeg on ima u 1. polju)
- he was married to Doreen Lioy, a 41-year-old woman who said that she fell in love while visiting him on death row, finding him vulnerable and innocent (tipicno, obmanjivanje, izigravanje nevine zrtve i nepravedno optuzenog patnika najbolje stoji Ribama, a cesto im priskrbi i ovakve reakcije naivnih)

I pored Neptuna, svakako mu zivot ne olaksava opozicija Plutona na takvo Sunce.

A vratimo li se jos tren na onog prvog, OSOBU A (Rak), moramo uociti da je kod njega prisutna i "kraljevska" uzajamna recepcija - Sunce se nalazi u sjedistu Mjeseca i obrnuto, Mjesec u sjedistu Sunca. Sto uz aspekt Sunce trigon Jupiter, svakako pojacava jasnocu, stabilnost i plemenitost osobe.


Zatim gledam ja sto je s pljackom (novcem) i zaista ovaj Rak ima Vladara 2. polja - Saturn (novac) u 8. polju (tudji novac)...ali s finim aspektima. Moze li to onda oznacavati pljacku?

Ali i ovaj drugi, Riba ima slicnu situaciju (umetnuti znak Vodenjaka u 2. polju, Uran u 8.), ali sa losim aspektima (kvadrat Neptun - kradja!!, a i dispozicionira ga Sunce u Ribama). Po tome bi pljackas prije bio ovaj, a ispade na kraju da nije.


Ali kljucna stvar u cijeloj prici i ono sto ih razlikuje je silovanje (Mars, seksualnost), odnosno kao sto Saradonija rece - odnos prema zenama (Venera, 7. polje).

Pa tako OSOBA A (Rak) ima lose polozen Mars (izgon - Vaga) koji je ujedno i Vladar 5. polja (seksualnost) te uz to ima i katastrofa aspekte: kvadrat na Sunce, kvadrat na svog dipozitora Veneru (zena) i kvadrat na Merkur (koji je Vladar 7. polja). Lako bi covjek rekao: los Mars = frustracije, losi aspekti prema Veneri i Vladaru 7. polja = los i nasilan odnos prema zenama. Ali realno, koga ce Mars u Vagi silovati? Pa on je sve samo ne fizicko nasilje. U biti, on je najmanje nasilan od svih Marseva i kao sto kaze ray ban - da je zena, prije bi njega netko silovao. Osim toga, Vladar 7. kuce i Venera u Raku daju jedan malo drugaciji, manje nasilni odnos prema zenama, sa vise razumijevanja i postovanja (jer im je Vladar Mjesec).

Dalje, prepuna 8. kuca (niti opcenito serija 8. - Skorpion, Pluton) ne oznacava pererznjaka niti nasilnika niti seksualnog prijestupnika, nego gotovo pa obrnuto - nekoga tko ce tesko izopaciti seks, a prije ga "produbiti". Osobito kada je i Mjesec Vladar 8. polja i nema nekih aflikcija.

Znamo svi da se perverzije i izopacenost (osobito seksualna) vezu uz planet Uran i znak Vodenjaka i to je ono sto je takodjer Saradonija spomenula u prvom postu ove teme, a sto je i meni cijelo vrijeme govorilo da "bolesnik" mora biti ovaj drugi, osoba u znaku Ribe. I sto je ocigledno najbitnije. Dakle, primjeceno je da se javljaju ili aspekt Mars/Uran ili Mars u Vodenjaku ili Vladar Marsa u aspektu s Vodenjakom....ili vise toga. Ali Uran je cesto prisutan.

Tako ovaj Ribac ima fino Mars u Vodenjaku u konjunkciji s Venerom (Vladar 5. polja - seksualnost) takodjer u Vodenjaku koja prima opoziciju Urana iz 8. kuce (!!). Dobro netko rece - perverznjak. Mars u Vodenjaku (a i Venera) ima nezauzdanu mastu i potrebe kada je u pitanju seksualnost, a nije bas ni pasivan ni sramezljivi. Utjecaj Urana daje mu i dobru kolicinu eksplozivnosti i agresivnosti. I meni je na prvi pogled ovih karata (uz cinjenicu da je taj drugi naglasena Riba) ovoliko Urana vezano na seksualnost osobe bilo sasvim dovoljno da pomislim kako je on visestruki silovatelj.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 07.10.2009. at 18:53.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 19:16   #65
Saradonija, ako budeš opet stavljala primjere ubojica nemoj stavljati ljude sa Suncem u Ribama, prejednostavno je to
stavi npr. blizanca ili vagu ili tako nešto, gdje se ne može baš tako lako zaključiti koji je šta.
ali samo nek im Mars ne bude naglašen.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:57   #66
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Saradonija, ako budeš opet stavljala primjere ubojica nemoj stavljati ljude sa Suncem u Ribama, prejednostavno je to
stavi npr. blizanca ili vagu ili tako nešto, gdje se ne može baš tako lako zaključiti koji je šta.
ali samo nek im Mars ne bude naglašen.
za krepat si....e da znaš na kakve 'astro' ličnosti sam nalijetala ni u snu pomislit da imaju ikakve veze sa zlom, a kamoli ubojstvom.....na prvi, površni dojam jel......
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 23:52   #67
Ovaj blog gore sa statistikama je dobar, al postoji jedna kvaka kod statistike takve vrste, sama sam se bavila istim...Npr. na 20 natalnih karata serijskih ubojica nek ih ima 12 sa Ma/Ur....pa se nameće pitanje, šta je s ovih 8....kod njih sam vidjela nešto drugo, a opet ima veze s odnosom Marsa i Urana,tj ima veze s uplivom Urana na Marsa. Kod ovih ostalih Mars se nalazi u Vodenjaku ili im Marsov dispozitor ima aspekt s Uranom ili je Ma u 11....u svakom slučaju postoji spoj serije 1 i serije 11. Što znači da statističkom obradom aspekta se lako dolazi do pogrešnog broja učestalosti istog u kartama. Slažem se s ovim šta piše na blogu da je rekao Jung, kako je statistika varljiva i manjkava. ALi može biti dobra smjernica. Što se tiče Lilit i Kiron mislim da su oni sami po sebi preslabi, a da bi prevagnuli i odredili smjer nečijeg ponašanja, i bez njih postoje dovoljno jaki pokazatelji nečijeg karaktera i života.
Što se tiče primjera koje sam postavila. Ricardo Ramirez.
Ono što mi je kod njega interesantno je stanje njegovog Sunca, Mjeseca i Asc.
Sunce i Mjesec u Ribama, Asc u Strijelcu - dispozitor Jupiter. Jedan jedini dispozitor oko kojeg se sve okreće. I koji je na Ascedentu. - sve se okreće oko njega samog, ja ja i opet ja. Ego na treću. Rijetke su takve natalne.
Ni počem kardinalan, dakle izvršan, ipak vladar ličnosti na Asc., tj u 1.. koja je kardinalna i nadomjestak za nedostatak planeta po kardinalnim znacima.
Neptun koji je drugi vladar znaka Riba u 11.k. ciljeva....cijela njegova ličnost usmjerena je na 'ja i moji ciljevi' ništa drugo ne postoji bitno i važno...
Ovo govori o psihički poremećenoj osobi. A odnos prema ženama je ono kroz što se ta poremećenost odrazila.
Venera u 2.k. - žene su posjed i imovina, 0 Ma - i on ih posjeduje. 90Ne u 11. - da bi ostvario svoje ciljeve 180 Ur u8. kroz nasilne seksualne odnose...
Ma180Ur - mizantrop.
Što se tiče otmice, Uran 180 vl 10 - kuća analogna Saturnu i JArcu.....tek sredstvo njegovih zlodjela....ujedno i stalker, uhoda (Ma90Ne)...
Al svi ovi zaključci o aspektima dolaze radi izopačenog karaktera....i u kontekstu nečijeg karaktera. Ovaj karakter je pod prejakim uplivom Ju i Ne - pa se ovo odnosi na vjerski fanatizam, što mu So180Pl nimalo ne olakšava jer je to aspekt fanatizma i opsjednutosti....
Još nešto kod njega uočljivo, T - kvadrat čija je žarišna planeta Neptun, koji je vladar ličnosti i uglavnom sve se vrti oko njega, njegovih potreba, njegove ličnosti, narcis.....

Zadnje uređivanje Saradonija : 08.10.2009. at 00:01.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:08   #68
Prolazi mi kroz glavu nešto što je napomenula Fish. Na koji način uopće odrediti u kolikoj mjeri nečiji karakter mora biti nakaradan a da bi bio sposoban izvršiti neka zlodjela kao što ih je izvršio Ramirez.
Pa vrti li se svim 'izopačenicima' So/Mo/vl Asc oko 1.k., jesu li svi usmjereni na sebe i svoje potrebe....Možda je čak i jednostavno kad su u pitanju serijske ubojice, jer ubijati u kontinuitetu radi ubijanja je jedno, a ubit nekog kroz neku xy okolnost nešto drugo. Ne mogu napraviti astrološku usporedbu karaktera jednog serijskog ubojice s karakterom pljačkaša koji upada negdje u neku banku, trgovinu, gdje god, i gdje ubojstvo može nastati kao proizvod nesretne okolnosti....momenta panike, čega god....
Kad se stavim u kožu serijskog ubice, ja vidim zlostavljača, nekog tko namjerno nekom drugom ljudskom biću čini zlo, netko tko drugog želi uništiti a da bi zadovoljio svoje potrebe - i za takvo nešto moraju postojati astrološki pokazatelji.
Kod pljačkaša ne vidim ni zlostavljača ni ubicu, vidim osobu koja želi novac i koja upada negdje i kome je drugo ljudsko biće tek prepreka do tog cilja, pa se on jel naoruža i nekom prijetnjom i zastrašivanjem pokuša tu prepreku savladat - i tu se kroz neku okolnost može desiti da nekog i ubije, al da mu je to primarni cilj i namjera, nije. I kod takvih 'ubica' ne mora ništa nužno biti naznačeno u karakteru....a što bi ga astrološki odijelilo od svih nas ostalih.
Kod pljačkaša, kako je spomenula SC pokazatelji moraju postojati kroz os 2 - 8 kuća jer se tiče novca i tuđeg novca...al s druge strane karakterno mislim da mora biti jak, čvrst, jer jedna labilna osoba, slabog karaktera, teško da će imat hrabrost za takav čin....ne mora bit ni materijalist osim ukoliko se jel profesionalno tim ne bavi...može bit tek netko ko se našao u bezizlaznoj životnoj situaciji pa se odlučio na takav korak....I kod takvih, mislim da su presudne kuće, uz stanje serije 9 - zakon, moral i etika koja bi jel trebala biti aflicirana na neki način i slupana.
Karakterne razlike pljačkaša koji 'samo' pljačka uz pljačkaša koji je i ubio, pa teško je tu napraviti konkretnu distinkciju. Razmišljam da kod ovog drugog mora postojati veća labilnost, nesabranost u kriznim situacijama....al koliko se to može astrološki precizirati, upitno je.
Jel šta je uopće pljačkaš? Pljačkaš može bit i onaj koji dramatično upada u banku, a može bit i onaj koji cijeli život kroz svoje radno mjesto malo po malo 'mažnjava' nečiji novac il vlasništvo, odnosno oštećuje drugog....i koji nikad ne biva otkriven. Astrološki ih je teško razlikovati....
U svakom slučaju presudna je 8.k. jer se odnosi na tuđu imovinu....a karakter...hm...ne znam baš....nije mi još sjelo....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:02   #69
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ovaj blog gore sa statistikama je dobar, al postoji jedna kvaka kod statistike takve vrste, sama sam se bavila istim...Npr. na 20 natalnih karata serijskih ubojica nek ih ima 12 sa Ma/Ur....pa se nameće pitanje, šta je s ovih 8....kod njih sam vidjela nešto drugo, a opet ima veze s odnosom Marsa i Urana,tj ima veze s uplivom Urana na Marsa. Kod ovih ostalih Mars se nalazi u Vodenjaku ili im Marsov dispozitor ima aspekt s Uranom ili je Ma u 11....u svakom slučaju postoji spoj serije 1 i serije 11. Što znači da statističkom obradom aspekta se lako dolazi do pogrešnog broja učestalosti istog u kartama. Slažem se s ovim šta piše na blogu da je rekao Jung, kako je statistika varljiva i manjkava. ALi može biti dobra smjernica. Što se tiče Lilit i Kiron mislim da su oni sami po sebi preslabi, a da bi prevagnuli i odredili smjer nečijeg ponašanja, i bez njih postoje dovoljno jaki pokazatelji nečijeg karaktera i života.
Meni je isto statistika na blogu iznesena simpa jer tip nije pisao nametljivo, niti isticao vlastite predrasude...već izložio jednostavno i nepristrano (također mislim da su Lilit i Kiron u tako općenitoj analizi minorni). U svakom slučaju trud mu je za pohvalu.
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Prolazi mi kroz glavu nešto što je napomenula Fish. Na koji način uopće odrediti u kolikoj mjeri nečiji karakter mora biti nakaradan a da bi bio sposoban izvršiti neka zlodjela kao što ih je izvršio Ramirez.
Pa vrti li se svim 'izopačenicima' So/Mo/vl Asc oko 1.k., jesu li svi usmjereni na sebe i svoje potrebe....Možda je čak i jednostavno kad su u pitanju serijske ubojice, jer ubijati u kontinuitetu radi ubijanja je jedno, a ubit nekog kroz neku xy okolnost nešto drugo. Ne mogu napraviti astrološku usporedbu karaktera jednog serijskog ubojice s karakterom pljačkaša koji upada negdje u neku banku, trgovinu, gdje god, i gdje ubojstvo može nastati kao proizvod nesretne okolnosti....momenta panike, čega god....
Kad se stavim u kožu serijskog ubice, ja vidim zlostavljača, nekog tko namjerno nekom drugom ljudskom biću čini zlo, netko tko drugog želi uništiti a da bi zadovoljio svoje potrebe - i za takvo nešto moraju postojati astrološki pokazatelji.
Općenito mislim da je super astrološki istraživati takve stvari i statistički i u svakom drugom obliku ...no osobno doista sam mišljenja da nije moguće iz natalne karte odrediti da li je osoba ubojica ili ne. To mislim prije svega zato jer je to odista poseban splet okolnosti koje uključuju reakciju jednog karaktera na uvjete i okolnosti u kojima je odrastao i odgajan, te reakciju na vrstu nasilja kojoj je i sam bio izložen.

Iz natalne karte se jako lijepo može vidjeti nečiji karakter, njegove jake i slabe točke, ali što je to što određuje da li je osoba sposobna za ubojstvo? Što se događa u glavi takve osobe kada to napravi? Tko je taj koji može znati zašto i u kojem trenutku je toj osobi "pukla neka žičica u glavi" da bi napravio tako nešto? Koliko je ona poremećena u psihičkom smislu? Kakva je to vrsta poremećaja? Jel' to mržnja? Ako je prema čemu točno? Itd...

Tu niti ima jednoznačnog odgovora, niti jednoznačnog uzroka...to je jednostavno sklop okolnosti s kojima je osoba suočena tokom života u kombinaciji s načinom na koje su "nasjele" na njezin karakter.


Zato istraživanja u tom pravcu vidim više kao neki oblik istraživanja osobina koje bi posjedovao npr. ubojica (ako govorimo tom tipu kriminalca). Tj. u pravcu izrade neke vrste astrološkog profila osobina koji bi bio donekle karakterističan za određenu vrstu zločina (nešto slično onom što psiholozi nazivaju psihološki profil zločinca). Osim izloženosti nasilju u djetinjstvu i ranoj dobi (serija 4) - Što karakterizira ubojicu?

Ima netko želje izložiti svoje ideje?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 11:36   #70
'Ubojica' je širok pojam, i pitanje koliko ga je moguće astrološki definirati. Možda je i taj termin sam po sebi pogrešno postavljen. 'Ubojica' - netko ko je nekom oduzeo život svjesno i namjerno. I mislim da je ta 'svijest i namjera' zapravo ključna kad bi se radila distinkcija između onog tko je ubio kroz neku okolnost, kome se to moglo desit u nekoj situaciji jer su se stvorili neki jel uvjeti...od onog koji je ubio namjerno, koji baš tako odlučio.
Bez obzira na ovo, interesantno koliko se zapravo ponavlja kod serijskih ubojica Mars/Uran, MArs u Vodenjaku, disp.Marsa s Uranom, ali odnos tih dviju planeta mora biti uklopljen u nešto drugo u natalu, a da bi iskazao onu svoju najmračniju stranu mizantropije, mržnje prema drugom, jer isti u najboljem smislu govori i o riziku koji je netko spreman učiniti da spasi drugog, netko tko je spreman riskirati upravo svoj život da spasi nekog. Inače bi svatko s tom kombinacijom bio potencijalni ubica.
I mislim da ključ ovdje leži u seriji 3 i 9. Sad, koliko je ta teorija ispravna ili ne pokazat će primjer...
Serija 3 odnosi se na mišljenje, odluku, a serija 9 na zakon, moral....
Recimo Vanzetti, koliko jedan ne Rak, nego stelij u Raku može bit neosjetljiv na drugo ljudsko biće? Netko kome je vl.9 k So 120 Jupiter?
Istina, ima izgnanog Marsa, disp.90Ur al ovo meni govori o nekom tko ako bi i ubio, ubio bi za pravdu ili neki viši cilj....a konkretno kroz pljačku neke banke sumnjam.
Jedan Mars u Vagi je odmjeren i promišljen, nije sklon rizicima, kao što to nije ni stelij u Raku. Jedan Vodenjak na vrhu 3. razmišlja unaprijed, a razmišlja i Me/Ur....kad su posljedice u pitanju.
Jedan stelij u 8. se dobro snalazi u opasnim i kriznim situacijama i da bi upao negdje nepripremljen, računajući na to da će se službenik i čuvar uplašit i pustit ga da išeće iz banke - pa tko to radi? Samo neinteligentne osobe, amateri.
Ovaj je genijalac So/Ur, Me/Ur, So/Me, Aq na vrhu 3....prejadna mi je ova situacija za 'astrološku veličinu' kao što je bio on....
Jel ubio il nije...pa sad nemogu stavit ruku u vatru da nije....možda je tu malo utjecala i njegova biografija na moj sud, al ima stelij u 8. i taj Mars i njegov dispozitor s Uranom ne preza pred takvim stvarima, al da je baš ubio u situaciji pljačke banke, čisto sumnjam....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 14:58   #71
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Prolazi mi kroz glavu nešto što je napomenula Fish. Na koji način uopće odrediti u kolikoj mjeri nečiji karakter mora biti nakaradan a da bi bio sposoban izvršiti neka zlodjela kao što ih je izvršio Ramirez.
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Ubojica' je širok pojam, i pitanje koliko ga je moguće astrološki definirati.
Definirati u kom smislu?

Ne postoje faktori koji bi se mogli statisticki izvuci, da bi ih zatim izdvojili kao "kod za ubojicu" (to bi mozda jedino Dupor mogao. ). Isto kao sto ne mozes sa sigurnoscu, na temelju odredjenih aspekata ili "kodova", reci da ce netko biti direktor banke, uspjesna manekenka, poljoprivrednik ili nesto trece. Jednostavno ne mozes unaprijed predodrediti ubojicu i to je valjda svima jasno.

Mozemo npr. na temelju istrazivanja i statistike izvuci odredjene aspekte i obrasce koji se ponavljaju u natalnim kartama (serijskih) ubojica te donijeti neke zakljucke o tipu licnosti koja je sposobna za (visestruko) ubojstvo. Kao sto to radi forenzicka psihijatrija...ili tko vec. Ali niti oni ne mogu za osobu koja odgovara profilu reci - taj je ubojica....pa zasto bi onda Astrolozi to mogli? Mogu jedino zakljuciti kakav profil je najcesce u pitanju kod te vrste kriminalaca.

Quote:
Kad se stavim u kožu serijskog ubice, ja vidim zlostavljača, nekog tko namjerno nekom drugom ljudskom biću čini zlo, netko tko drugog želi uništiti a da bi zadovoljio svoje potrebe - i za takvo nešto moraju postojati astrološki pokazatelji.
Naravno da je tesko praviti razliku izmedju osobe koja je ubila jednom i osobe koja je to ucinila vise puta, ali barem je u ovom drugom slucaju jasnije da se ne radi o nesretnoj okolnosti. Zato mi je za ovo "istrazivanje" nekako bitnije staviti naglasak na te serijske ubojice.

Naravno da moraju postojati neki astroloski pokazatelji za takvo sto (koji opet sami po sebi i ne moraju nista znaciti), a do njih bi mozda lakse mogli doci i ako pogledamo kako strucnjaci za to podrucje prilaze problemu.

Evo prva stvar:

Murder has been illustrated as "the unlawful killing of a human being by another" (Oxford dictionary, 1997, p.742).

Ovdje su bitne dvije stvari: protuzakonito i ubojstvo. Sto astroloski odgovara simbolici Jupitera i Marsa, koji bi mozda morali imati teske polozaje i/ili aflikcije, pogotovo medjusobno. Osobito ako je Mars agresivniji, slobodniji, sklon neuobicajenom ponasanju, a nesklon postivanju drustvenih normi. Zato se ovdje dobro uklapa Mars u Vodenjaku (ili bilo kakav upliv Urana na Mars).

Ali to je samo opcenita "sitnica".

Evo sto kazu inace o serijskim ubojicama:

Gotovo ih je nemoguce tek tako detektirati, buduci da se na prvi pogled nicime posebno ne isticu i ne razlikuju od ostalih, dobro glume i odlicno se uklapaju u svakodnevne poslove i rutine. Mnogi izjavljuju kako je vrlo jednostavno zavarati i drustvo i psihijatre jer oni znaju sto se ocekuje i uvijek mogu pruziti sliku sebe koja ce odgovarati trenutnim standardima. Pa iako je nemoguce reci tko je ubojica, manijak ili silovatelj, moguce je na temelju proslih iskustava, istrazivanja i usporedjivanja odrediti neke zajednicke osobine ili psiholoske karakteristike koje su prisutne u karakteru osoba sto cine takva djela. Takve osobe su obicno povucene, asocijalne, neprilagodjene drustvu, cesto jako vezane za majku (ovisne), hipohodri (ili bilo koja druga forma pecanja paznje), depresivne, nestalnog raspolozenja koje moze drasticno varirati bez nekog jasnog povoda....Prati ih osjecaj praznine i straha od neizvjesne buducnosti, nesposobnost podnosenja kritike, prevelika osjetljivost, snazan osjecaj nepravde koju osoba trpi od vanjskog svijeta (nitko ga ne cijeni dovoljno, ne tretiraju ga kako ocekuje itd.), nisko samopostovanje i nesposobnost da se osoba zauzme za sebe samu....itd.

Dakle, ove karakteristike bi morale na neki nacin biti prikazane u natalnoj karti, a to ce najcesce biti kroz pasivan karakter, lose polozaje osobnih planeta, inteligenciju (serija 3), mozda naglasen vodeni element i aflikcije na seriju 6 (nesposobnost podnosenja kritike, nisko samopostovanje) i seriju 12 (osjetljivost, depresija, hipohondrija, povucenost, izolacija, samosazaljevanje)?

A isto tako moraju biti i neke aflikcije na seriju 4. (Rak, Mjesec, dom, majka), jer je najcesci slucaj da je uzrok takvom ponasanju u najranijoj dobi i da su mnogi zlostavljaci zapravo i sami bili zlostavljani.

No ima jos nesto sto je vrlo vazno naglasiti.

Takve osobe obicno imaju bujnu mastu, koja ih vodi u njihov "fantasy world", gdje lako izgube kontakt sa realnoscu. Zapravo, oni pocinju zivjeti svoje fantazije. Istrazivanja pokazuju da su mnogi serijski ubojice postali to sto jesu upravo zahvaljujuci svojoj bogatoj i detaljnoj masti i nasilnickim fantazijama koje se kod njih razvijaju zapravo prilicno rano u zivotu.

disorganised thinking, bipolar mode disorders, a feeling of resentment towards society brought on by their own failings, sexual frustrations, an inability to be social or socially accepted, over bearing parents and a wild imagination that tends to drag them into a fantasy world

the three most frequently reported behaviors included day dreaming, compulsive masturbation, and isolation

the daydreaming, which is brought on by an over productive imagination, tends to lead the way into the general fantasy world that the serial killer begins to live in to protect himself from any isolation he is faced with

detailed, ongoing research by the F.B.I shows that many convicted serial killers enact their crimes because of the incredibly rich, detailed and elaborate violent fantasies


Sto me opet vraca na simboliku serije 12 (Ribe/Neptun) i na onog Ramireza, kod kojeg je vidljiv snazan pecat tog mutnog planeta. Zato sam i napisala da je IMHO kod takvih "bolesnika" vise presudna ta nestabilnost, gubitak dodira s realnoscu, magla i fantazije. Jer osoba mora biti na neki nacin "pomaknuta" ili odvojena od stvarnosti da bi bila sposobna raditi takvo sto i pri tome ne osjecati griznju savjesti. Da, osoba koja zivi iskljucivo u svome svijetu. Uz to je naravno bitna i doza agresije ili taj nesretni Mars, za koji se pokazalo da je najcesce pod utjecajem serije 11 (Vodenjak/Uran).

most crucial factor in the development of the serial rapist or killer is the role of fantasy.

these killers have not had the opportunity to learn intimacy due to childhood restraints, and they substitute intimacy with control, which they obtain by inflicting bodily harm to the other (the equivalent to the penetrating conquest)

high proportion of serial killers are ‘highly sexed’ in childhood, and have been known to look into bathrooms through keyholes on females undressing, or initiated sexual games - sometimes amounting to rape - with girls at school

Kod silovatelja ponovno fantazije (Neptun), problemi u djetinjstvu (Mjesec), potreba za kontrolom (Saturn), tjelesne povrede (Mars) i napadna seksualnost (utjecaj Urana na Mars).

Samo da se vratim jos tren na Ramireza i na jedan aspekt - Mars 90 Neptun. Ray ban kaze da je to aspekt silovatelja, sto moze biti, buduci da je ujedno taj Mars u Vodenjaku. Ali ono sto donosi taj aspekt je jedna velika konfuzija po pitanju seksualnosti, samopotvrdjivanja, vlastite muskosti i dominacije. Odnosno, osoba je pogubljena u Neptunovoj magli, ne zna se izraziti jasno i direktno, a osobito su prisutne nejasnoce glede vlastite seksualnosti. Ali ne nuzno u smislu seksualne orjentacije, vec ovaj aspekt vise donosi nemogucnost seksualnog zadovoljstva. Zato je osoba puna frustracija i uvijek u potrazi za tim ispunjenjem koje Neptun obecaje, a ne izvrsava (kvadrat). Nazalost, postoje slucajevi kada se uz mnogo drugih faktora te frustracije ispoljavaju ovako ruzno i agresivno.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 14:59   #72
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pa vrti li se svim 'izopačenicima' So/Mo/vl Asc oko 1.k., jesu li svi usmjereni na sebe i svoje potrebe....
Pa mozda bismo mogli reci da je tako. Kako kazu, serijski ubojice kroz svoja djela sami sebe vide kao snazne i dominantne osobe, koje u vlastitim rukama drze tudju sudbinu, odlucuju po pitanjima zivota i smrti.....vide sebe kao Bogove. Znaci, to je neki vid pretjerane kompenzacije njihovog temeljnog osjecaja nesigurnosti i manje vrijednosti i mozda jedini nacin da sebi pridodaju ikakvu vrijednost i znacaj.

No, gledano po podjeli serijskih ubojica prema motivu, ovo bi se najvise moglo odositi na one "thrill motivated" (psychologically the thrill-motivated killer tends to be a sociopath, someone with a disorder of character rather than the mind. He lacks a conscience, feels no remorse, and cares exclusively for his own pleasures in life). Zato si ti uocila povezanost serije 1 (ja i moje potrebe) i serije 11 (uzbudjenje, adrenalin).

E sada, ta podjela prema motivima....trebalo bi i to uzeti u obzir (buduci da se svima uvijek primarno namece pitanje - sto je to sto natjera covjeka da ubije?).

Znaci, vako kaze wikipedija:

Postoje 4 kategorije u koje se mogu svrstati razlozi ubijanja:

1. Masta ili fantazija (Visionary) - Visionary serial killers suffer from psychotic breaks with reality, sometimes believing they are another person or are compelled to murder by entities such as the devil or God.

Dakle, ozbiljan odmak od realnosti uz odredjene vjerske ili duhovne detalje. Simbolika loseg Neptuna/Jupitera.


2. Zadatak/misija - Mission-oriented killers typically justify their acts as "ridding the world" of a certain type of "undesirable" person, such as homosexuals, prostitutes, blacks or Catholics; however, they are generally not psychotic. Some see themselves as attempting to change the nature of human society, often to cure a societal ill.

Ovo bi bilo kao neko preuzimanje odgovornosti i "spasavanje svijeta" uz dobru dozu diskriminacije prema vlastitom sustavu vrijedosti. Znaci neka simbolika Urana (afliciranog) i Djevice (cisenje, "ispravljanje").


3. Hedonizam - This type of serial killer seeks thrills and derives pleasure from killing, seeing people as objects for their enjoyment. Forensic psychologists have identified three subtypes of the hedonistic killer: "lust", "thrill" and "comfort".

Ovdje je rijec o postizanju nekog osobnog zadovoljstva. Npr. seksualnog (lust), materijalnog (comfort) ili mentalnog - adrenalinsko uzbudjenje (thrill).

Tesko je jednostavno odrediti faktore koji bi bili ukljuceni u ovakve primjere, ali my guess je da bi to svakako trebala biti aflicirana Venera (lust i comfort) te Mars i Uran (adrenalin, thrill).


4. Moc/kontrola - Their main objective for killing is to gain and exert power over their victim. Such killers are sometimes abused as children, leaving them with feelings of powerlessness and inadequacy as adults. Many power or control-motivated killers sexually abuse their victims, but they differ from hedonistic killers in that rape is not motivated by lust but as simply another form of dominating the victim.

Dakle, ovdje bih rekla da se prvenstveno radi o (losem) spoju energija Marsa i Saturna (uz pokazatelje nestabilne ili neugodne proslosti i djetinjstva - energija Mjeseca), jer nije rijec o pozudi i seksualnosti kao takvoj (Mars), nego o dominaciji, izigravanju autoriteta i nadmoci, kroz seksualnost i agresiju.....sto u principu donosi los Saturn, pogotovo u odnosu s Marsom (tiranin). Jedan od najzloglasnijih aspekata po ovom pitanju je aspekt Mars 90 Saturn.


Pa eto, te neke stvari su navodno naglasene kod serial killers pa bi onda trebalo i astroloski provjeriti statistike. Evo ovdje jednog popisa.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:11   #73
Ray Ban, rekla si lako je s Ribama i Neptunom....oni su jel skloniji....
Ted Bundy, od Riba ni r, a od Neptuna samo Ma60Ne....
Kod njega je ličnost prenaglašena vatra. So i Mo u Strijelcu, Asc Lav....ustvari 5 od 10 planeta u vatri. Element vatra je sama po sebi aktivna, pokretna, inicijativna. Bundy ni po čem nije pasivan karakter, već naprotiv iznimno aktivan i pokretan, a s obzirom na stelij u 4.-kardinalnoj kući i izvršan. Tako da SC, složila bih se s većinu ovog što si napisala, osim ovo što se tiče pasivnog karaktera.

Evo što kaže Z.Šeparović u 'Kriminologija i socijalna patologija':
-'Nasilje se definira kao ekstremni oblik agresije nelegitimnom ili neopravdanom upotrebnom fizičke ili psihičke sile.'
- 'inhibitorni mehanizmi omogućuju skladan život unutar pojedinih zajednica, a agresivnost se ispoljava u odnosu prema vanjskom neprijatelju...'
- 'najagresivnije životinje posjeduju inhibitorni mehanizam....Vuk može jednim ugrizom prekinut žilu kucavicu drugom vuku. No on to ne čini. Čovjek može jednim pritiskom na dugme oduzeti život milijunima drugih ljudi. Postoje li mehanizmi koji to sprečavaju?'
- 'suvremen čovjek pati od nedovoljnog pražnjenja svojih agresivnih poriva..'
- 'Inhibitornu protutežu predstavlja osjećaj i svijest moralne odgovornosti.'

Kad se govori o agresivnim porivima, govori se o Marsu. Kad se govori o ekstremu bilo koje vrste, govori se i o prenaglašenosti nekog elementa kao npr Bundy čija je ličnost trostruko vatrena. Ekstreman je Uran i znak Vodenjaka tj serija 11, jer ruši pravila, van je normi, van je zakona.
'Inhibitornu protutežu predstavlja osjećaj i svijest moralne odgovornosti.' - Jupiter, Sunce, Mjesec...

- kompleksno je ovo i teško je konkretno utvrditi neka pravila, al opet....možda ipak nije...
Ono što ne mogu posložit je...što drži jednog slupanog agresivnog Marsa inhibiranim? On može bit u bilo kom znaku agresivan, nasilan, izopačen....tako da ona klasična podjela Marsa po dostojanstvu nema puno veze s tim....i može li se stanje Marsa promatrat samo po sebi neovisno o ostalim elementima....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 18:54   #74
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post

ali samo nek im Mars ne bude naglašen.
Sardonija, Ted Bundi ima Ma0Mo
naravno da nisu samo Ribe ubojice lol
ili svi ljudi koji imaju naglašeni Mars.
ne znam ja osobno nisam nikad prije o tome razmišljala niti sam proučavala karte ubojica, samo sam jednom davno vidjela kartu od O.J. Simpsona i ako se dobro sjećam ima So0Ma u Raku, znači naglašeni Mars, a i inače je Mars u Raku nasilan.
mislim da je dobro ono što je Fish rekla da se ne može prema nečijoj karti reći sa 100% sigurnošću da li je netko ubojica ili ne, vjerujem da se iz karte može samo pročitati nečiji potencijal za tako nešto.
kažu da kriminalci i policajci imaju jako slične karte i da je nekada teško zaključiti koji je koji.
u karti potencijalnog ubojice bi ja gledala:
a) je li osobi poremećena psiha,
b)je li osoba iznimno agresivna, tj. da li ima naglašeni Mars.
samo da kažem da onaj Rak sa So0Me0Ve nije bio niti psihički poremećen niti baš toliko agresivan, bio je jako trezven (So0Me), ali eto ipak je ubio, tu valjda nastupa onaj "izvršni karakter".
e sad ovih sa poremećenom psihom ima valjda mali milijun podvrsta, ali ne pada mi na pamet kakve bi aspekte trebao imati npr.psihopat, to nisam proučavala, jesi možda ti?
znači ne mislim na ove Neptunovce, nego one hladne osobe bez ikakvih emocija, vjerujem da tu najviše ima Jaraca, to bi vjerovatno objasnilo onaj visoki postotak Jaraca ubojica sa onog linka na blog što je Fish stavila.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:23   #75
Znam da Bundy ima Ma0Mo, njega sam spomenula kao primjer serijskog ubojice koji nema ništa u Ribama i čiji Neptun ima samo jedan aspekt na osobne pl. i to 60Ma....
Došla sam do zaključka da Mars u bilo kom znaku može bit nasilan. Prolazi mi kroz glavu Ray Ban, ono što si napisala za Mars u Vagi....'koga bi on mogao silovat'''? - stereotipi o dostojanstvima...kako se zvao onaj Austrijanac imali smo ga na temi Danas aktualno...što je godinama držao zatočenu kćer u podrumu i koju je zlostavljao....on ima Mars u Vagi...
Položaj Marsa u znaku ne govori ništa konkretno....već stanje dispozitora+aspekti - i sve to mora biti ukomponirano u ličnost koja mora imat pokazatelje, neznam kako bih to nazvala, ekstrema, nasilja....
Recimo, onaj Ramirez...koliko može bit ličnost uravnotežena ukoliko mu se ista vrti oko jedne jedine planete u 1.k. Njemu su vl.So, Mo i Asc, Ju u 1.k.
Ajde probat ću naći neki primjer, a da nije toliko očigledan....

Zadnje uređivanje Saradonija : 09.10.2009. at 19:32.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:30   #76
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ray Ban, rekla si lako je s Ribama i Neptunom....oni su jel skloniji....

Ono što ne mogu posložit je...što drži jednog slupanog agresivnog Marsa inhibiranim? On može bit u bilo kom znaku agresivan, nasilan, izopačen....tako da ona klasična podjela Marsa po dostojanstvu nema puno veze s tim....i može li se stanje Marsa promatrat samo po sebi neovisno o ostalim elementima....
Sara,ovo nije upućeno samo tebi,već svima koji su uzeli učešča u ovoj temi !

Usuđujem se,bez imalo srama reći,da nakon svega ništa ne razumijem i molio bih nekoga da u nekoliko rečenica sažme zaključak svega iznešenog.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:41   #77
Evo, šta mislite o ovom?
1. Serijski ubojica?
2. Silovatelj?
3. Pljačkaš?
4. Psihički poremećena osoba?
5. Narkoman/diler?
6. Otmičar?
7. Krivotvoritelj isprava?
8. Nitko ni počem poseban.

Zadnje uređivanje Saradonija : 09.10.2009. at 19:48.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:47   #78
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Sara,ovo nije upućeno samo tebi,već svima koji su uzeli učešča u ovoj temi !

Usuđujem se,bez imalo srama reći,da nakon svega ništa ne razumijem i molio bih nekoga da u nekoliko rečenica sažme zaključak svega iznešenog.

Čuj, pogledam 50 natalnih 'kriminalaca' i onda dođe 51 natalna i pobije mi 50% prethodno postavljenih teza i zaključaka.
Zato sam stavila gore primjer jedne natalne, pa da vidimo jel se od svih ovih postova može izvuć konkretan zaključak ili ne....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:57   #79
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Znam da Bundy ima Ma0Mo, njega sam spomenula kao primjer serijskog ubojice koji nema ništa u Ribama i čiji Neptun ima samo jedan aspekt na osobne pl. i to 60Ma....
Došla sam do zaključka da Mars u bilo kom znaku može bit nasilan. Prolazi mi kroz glavu Ray Ban, ono što si napisala za Mars u Vagi....'koga bi on mogao silovat'''? - stereotipi o dostojanstvima...kako se zvao onaj Austrijanac imali smo ga na temi Danas aktualno...što je godinama držao zatočenu kćer u podrumu i koju je zlostavljao....on ima Mars u Vagi...
Položaj Marsa u znaku ne govori ništa konkretno....već stanje dispozitora+aspekti - i sve to mora biti ukomponirano u ličnost koja mora imat pokazatelje, neznam kako bih to nazvala, ekstrema, nasilja....
Recimo, onaj Ramirez...koliko može bit ličnost uravnotežena ukoliko mu se ista vrti oko jedne jedine planete u 1.k. Njemu su vl.So, Mo i Asc, Ju u 1.k.
Ajde probat ću naći neki primjer, a da nije toliko očigledan....
Saradonija evo pogledala sam kartu od tog Austrijanca na temi Danas aktualno, nemam vremena za detaljniju analizu, ali on ima So u Ovnu, pa zna se da bi Ovnovi i pticu u letu.
ja sam rekla za Mars u Vagi "teško da bi taj nekoga silovao", znači iznimke uvijek postoje.
ja bi recimo gledala kod potencijalnih ubojica prvo Sunce (asc ne bi gledala,ni Veneru, Merkur,vjerujem da su i oni važni, ali ovi ostali su važniji ja mislim), onda da li ima neku naglašenu planetu, onda Mars i onda Mjesec.
i još bi gledala da li ima neku naglašenu kuću.
žurim sad pa ću kasnije proučiti karte koje si stavila baš je zanimljivo to pogađanje i analiziranje.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 20:06   #80
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čuj, pogledam 50 natalnih 'kriminalaca' i onda dođe 51 natalna i pobije mi 50% prethodno postavljenih teza i zaključaka.
Zato sam stavila gore primjer jedne natalne, pa da vidimo jel se od svih ovih postova može izvuć konkretan zaključak ili ne....
Sara,

Imaš zadivljujuću energiju i zanos koji me fascinira.Također si tijekom svojih lukubracija (meditacija ispisivanjem misli) postavila par briljantnih pitanja;hoću reći savršeno jasnih pitanja...
Dopusti-te mi da ovdje podastrem mudrost koja se nameće kao da je prozvana;kucajući na vrata i sama.

- Samo na jasno postavljeno pitanje,postoji i jasan odgovor!

P.S. Tvoje pitanje,npr.o Marsu je takvo !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.