Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 08:38   #21
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
jučer sam bila u cijeli dan u akciji sa muholovkom i vrebala muhe.
pojeo je 6 muha, jednog skakavca , cvrčka i odurnog velikog crva.


jesi ti sigurna da je to vrabac, a ne omanji orao?

malac ima dobar apetit.. svaka čast..
prošle godine sam ja sa parkinga bio spasio malu ptičicu, nije bio vrabac, a bogme ni sjenica, nego vrlo vjerojatno štiglec..
ali jadničak je živio samo dva dana..bio je već toliko onemoćao na parkingu, vjerojatno je jedva izvukao živu glavu od neke mačke..i pokušao je odletjeti kad sam mu se približio, ali je klonuo nakon pol metra, ni tolko, i ostao samo tako na cesti, nije više ni pokušavao bježati, a kamoli letjeti..
bio je dobio vode..
malo zrnja, i dao sam mu na preporuku susjeda, špek, i malac se tovio u tome..
ali kažem, poživio je bio dva dana, i onda jadničak uginuo

nadam se da će tvoj biti velik i snažan i da će preživjeti sve izazove i nedaće..
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:03   #22
omanji orao?!

vidiš, vidiš, ja se bojala mačaka u okolici, a možda bi se mačke trebale bojati njega?

ja sam kupila hranu za mlade ptice obogaćenu jajima i medom i sad je već pri kraju to pakiranje.

sad nastupam ja sa muholovkom
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:07   #23
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post

ja sam u strahu od iskustava (negativnih) ljudi koji su također pokušali spasiti vrapce strahovala prvih dana. dođem do kutije u otkrijem ga (kad sam ga našla bio je posve gol pa bih ga držala u kutiji da suhom travom i pokrila krpom), a on se ne miče. to mi je bilo strašno... onda ga malo pomazim i opala - kljun gore.

prvih dana je lijevu nogu držao ispruženu.... trajalo je to tjedan dana. već se ja spremala u veterinara po longetu , no kako je rastao sve mu je bolje išlo. i evo ga danas, zove ujutro zvrkutom kad je gladan.
'bem ti, vrućine su i kad je najljepše spavat je se moram dizat - beba me zove

@ACiDgum - uh, to je već malo teže... al vidjet ću.
ma samo nek je mali dobro..lako za buđenje..kaj možeš ,sad si mu ti mama i brineš za njegameni ne bi bio problem rano ustajat...i lijepo je kad netko se brine i pomaže životinjama...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:53   #24
ma ne boj se, očito ti super ide! ja sam othranila svrake i kako su bile veće i sve bolje letjele odlazile su sve dalje i dalje. nakon nekog vremena samo su spavale kod mene. onda su se zaljubile i otišle svojim putem vjerujem da će se vrapčić snaći za hranu pošto jede kukce, naučit će on i sam uhvatiti. a i u parku kad ih hranimo, vidimo da vrapčićima koji su već odrasli i lete i dalje roditelji stavljaju hranu u kljun. bit će on ok
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:56   #25
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
omanji orao?!

vidiš, vidiš, ja se bojala mačaka u okolici, a možda bi se mačke trebale bojati njega?

ja sam kupila hranu za mlade ptice obogaćenu jajima i medom i sad je već pri kraju to pakiranje.

sad nastupam ja sa muholovkom
go get them, tiger


pozdrav malom vrapcu
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 19:23   #26
Probaj ga pomalo puštati i stavljaj mu hranu na prozor kuće tako da i ako bude smotan i ne bude znao loviti, znat će gdje ima hrane.
Ja i sestra smo tako othranile goluba sa slomljenom nogom, ali on je bio malo veći.
Poslije je mjesecima dolazio da nas pozdravi
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 22:18   #27
ja sam imala isti takav slučaj samo je moj imao rupu na vratu valjda ga mama izbacila iz gnjezda.
ja i mama smo ga hranile na špricu a on sam sretan i baš je živno,a mi smo otišle van a meni je baka došla javit u park da ptičice nema dala sam mu ime zar i plakala sam 2 i pol sata za njim.ti sa svojim izađi van i probaj ga dignut u zrak jer možda poleti,bit će sretniji,a možda i dobi potomke.nedostajat će ti kao i meni moj ali šta je tu je nadam se da neće
zaboraviti da smo im mi spasili život.
ćirinil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 07:43   #28
pred dva tjedna sam ga pustila i veselo je skakutao po granama bora.
otišli mi na vikendicu.
2 sata poslije mi javljaju susjedi da se vratio u garažu i cvrkuće
kako je izbjegao sve mačke oko sebe i sad mi je nepoznanica.

vratili se i četiri dana je bilo sve ok, već je "snimao" di mu hranu ostavim, letio po stubištu ko da je doma. čak bi izletio vani i vratio se....

sve do prošlog četvrtka kad je otišao i nije se vratio

još osluškujem ne bih li ga čula.... valjda se snašao....
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:01   #29
Spašen ptić -molim savjet!



Ovo je ptić koji smo izvukli mački iz pandži.
Molim vas da mi pomognete odrediti koja je vrsta i kako da ga hranimo.
Ptić je mladi poletarac i treba ga malo dohraniti prije puštanja, i ako mi se čini da mu je malo ozljeđeno krilo
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:05   #30
kos? ne znam, al znam da ako ga je macka ugrizla bit ce frka..., preporucam nazvat Anu Skaricu, nema veceg mahera za ptice u hrvatskoj, ma kakvi vetovi....ona prek telefona bolje kuzi sve nego vet u zivo
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:08   #31
Iskreno, planiram ga poslati kod dr. Bate u ponedeljak, samo da nam preživi do tada.
Ne znam čime se hrane kosovi, ako je kos.
Kod mene je katastrofa s mačkama koje luduju na ptice, a u stanu smo i psi otvore sva vrata i šeću iz sobe u sobu, tako da jadna ptičica nije sigurna kod nas
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:10   #32
Ptičica oko očiju ima crnu traku (perja) i krem trbuh.
Perje joj prosijava na plavkasto.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:10   #33
slikaj ga iz drugog kuta, ovak se ne kuzi bas velicina...al ne znam kolko mozes fulat s malim kuglicama starog kruha, prvo namocis i onda dobro ocijedis u male kuglice, ili mozda male mrvice mesa
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:13   #34
Kad slikam kroz kavez, ništa se ne vidi od rešetki , a žao mi ju je uznemiravati da je ponovo vadim iz kaveza, jako je prestrašena. Veličina je mladog vrapca.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:45   #35
Ništa se ne kuži iz ovog kuta. Kosovi su jednobojni. Mislim da to nije kos. Kruh nije baš za takve ptice pogotovo ako su mesojedi kao kosevi. Kruh nije hranjiv! Možeš razmočiti mačju hranu, po mogućnosti onu kaj nije farbana tipa whiskasa, nego je jednobojna i to mu dati. Na kapaljku mu daj vode, iako ako je poletarac,možda zna i sam jesti i piti. Ja sam svog vrapca išla šopati a on je sam jeo. Obožavao je sušene crve tj ličinke komaraca, ne crve. To je hrana za ribice i poludio je za tim. Crvi su najčešće u kockicama pa mu se to baš nije sviđalo. Međutim, vrapci nisu mesojedi, tj oni jedu svašta. Sa kosevima je drukčije. Ako imaš sirova pileća srčeka narezana na male rezance, isto je super.
U glavnom, sve male ptice koje jedu crve, možeš hraniti sa tim srcima, razmočenom mačjom i psečjom hranom...
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:20   #36
znam da se golubovi hrane kruhom u koji se moze stavit i malo sjemenki, a macji keksi su ok za svejede
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 21:52   #37
Iz ovog mi je kuta nalik brgljezu.
evo kako izgleda
Ako je brgljez, za odraslog znam da voli sjemenke suncokreta ali ih razbija i jede samo jezgru.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:01   #38
Je - brgljez je.
Znači da probamo s nekim sjemenkama?
Dajte smislite kako da ga hranimo, molim vas.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:14   #39
Čuj, ovo sa suncokretom znam po hranilicama na koje nam baš oni rado dolaze. Također jedu i kukce jer ti oni doslovno drće po drveću s glavom prema dolje i vade kukce.
Dakle, slobodno probaj s nekim mesom i žutanjkom. Ako možeš, daj mu sjemenke suncokreta ali oljuštene.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:16   #40
Dali smo mu/joj mačju konzervu, ali neće za sada jesti.
U jutro ču kupiti suncokret, samo se nadam da će do tada poživjeti.
Ipak mu je mačka izgleda slomila krilo i zbog toga ne može letjeti
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.