Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 21:13   #1
Privatnost na internetu?

Danas sam proveo 2-3 sata pokusavajuci objasniti jednoj osobi zenskog spola kako internet funkcionira, pa dalje youtube, fejsbuk, mejl i tako to.
Zenska se svakodnevno sluzi internetom i razbacuje svoje podatke ko oni sijaci iz Biblije. Svi znaju gdje je bila na godisnjem, gdje ce ici na godisnji, slike njene djece, pa onda sve sto je "lajkala" i odakle je to sve pisala. Dalje kad negdje izadje obicno napise gdje ce izaci ( i kad) a kad se vrati odmah stavlja slike na fejsbuk. Pokusava sve gramaticki ispravno napisati na fejsbuku i provodi dosta vremena razmisljajuci o svakoj rijeci koju ce napisati.
Dobro bi bilo da je ona jedina. I tako ja eto nekoristim fejsbuk pa joj stavim nekoliko slika (ca. 100) na njen probil i u sljedecih 10 min se pojavilo oko 25 osoba koje to lajkaju.
E sad meni nije jasno.
Postoje li uopce osobe koje misle da internet nije bas tako dobar kad je privatnost u pitanju? Postoje li osobe koje misle da to moze biti i opasno ili nelagodno siriti svoje osobne stvari po netu. Slika djece koja se objavi na netu vise nije privatna i moze se koristiti da pedofili onaniraju na nju.
Sto mislite koliko je bitna privatnost na internetu i je li je moguce ocuvati?

pozor:
tema je nadasve ozbiljna tako da zamoljavam feministice i slicne godzile da ne ucestvuju u raspravi
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:25   #2
evo jedan ozbiljan post od mene:
Bavim se javnim poslom, u zadnjih 4-5 godina sve što sam radio je bilo na internetu
S jedne strane to je dobro za posao, ljudi koji me uzimaju za posao mogu proguglati i vidjeti sve o meni
ali više ne možeš ni prdnuti a da drugi to ne saznaju
ako ništa drugo barem mi posao dobro ide
ali više nema muljanja, sve što kažeš se može provjeriti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:31   #3
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Postoje li uopce osobe koje misle da internet nije bas tako dobar kad je privatnost u pitanju? Postoje li osobe koje misle da to moze biti i opasno ili nelagodno siriti svoje osobne stvari po netu.

Sto mislite koliko je bitna privatnost na internetu i je li je moguce ocuvati?
ja mislim da internet nije dobar i nije se s time zajebavat
privatnost treba očuvati koliko je god to moguće , jer zli vrebaju sa svih strana
čovječe ovo i kosorica čita i ona njena banda , pa ozna (ozna sve dozna) , pa kos , (to ti je skraćenica od kosor) sve bilježe i pišu i samo jednog dana ne pišeš više i niko se ne čudi što te nema , a ono si ustvari nestao , nešto kao papa štrunf , ka poša u kanadu , al od njega ni traga ni glasa
a, onada se ubaci klonirana ozna , ka umisto pape , da nas zbuni i da mislimo da je sve ok
zato ne se zajebavat s ovim , oni nas prate i osluškuju i uvijek su tu negdje oko nas
a, ove feministice ustvari su udba i samo nas navlače da se izlanemo i onda sve to pišu i bilježe
jadna li nam kvasina
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:43   #4
Pa, može biti krajnje pogubno, ako imaš ovakvu žensku pored sebe.

Danas pročitao kako su uhapsili nekog lika iz kozanostre u Španjolskoj, gdje je (valjda) bio na godišnjem.
Zašto?
Zato, jer se njegova draga žena morala pohvaliti svojim trbuhom, u ne znam kojem mjesecu trudnoće i okačila slike na fejsbuk.
Na nesreću dotičnog, karabinjeri su isto visili na fejsbuku i skužili gdje su nastale slike.

Samo jedan primjer.
Riobard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:45   #5
evo i ja ću ozbiljno, ma što god se misli pod tim

nema privatnosti na Internetu, sve ostaje zapisano i lako dostupno onima koji određeni dio privatnosti žele iskoristiti bez našeg znanja i odobrenja.

a ovi koji koriste internetska bespuća,razne fejsbukove i slične budalaštine da svoju intimu izlažu i promoviraju kroz te medije je dokaz totalne zatupljenosti i otuđenosti od stvarnosti i osjećaja za realnost i opasnost od zlouporabe tih podataka koje nemilice trpaju u eter.

a jebga ko voli nek izvoli, ako je nekome cool nakeljit slike svoje male djece na www ne razmišljajuć o mogućim posljedicama toga, nek se ljudu zabavljaju, a štaš
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:48   #6
krkimir: internet je star nekih 42g..u ovom danasnjem izdanju oko 20g... da..jednostavno kruh nas svagdasnji... evo ja sam zadnju put 4 dana bio bez neta tamo negdje kad sam planiranrio prije 3g..svjestan sam da je sasvim normalno koristiti net.. sto za privatne stvari a sto za posao..no opet pokusavam razluciti privatnost od posla..zasto svi moraju znati kako moja kuca (koje nema ili imam) izgleda..ako posaljem poruku mom prijatelju sfejsbuka da mi se svidja mercedes kako to da dobijem mejl poslije nekoliko dana gdje mi pokusavaju prodati mecku.. gledam neke koji su zaglibili na fejsbuku... pricaju sa mnom ali nista ne cuju..samo zele vidjeti ko im je poslao poruku od njihovih 600 prijatelja..vecinu naravno nisu ni sreli..no dok ovi drugli "lajkaju" slike koje su oni poslali dobri su im
mazgov: ovaj..ne znam kako da kazem..evo udaram neki sikspek i pokusavam skontat jel me provociras
nek nek ..doce prvi rujna..a tad sam nova osoba..al vam necu reci koja jer bi utjecalo na moju privatnost
riobard: citao sam isto taj clanak..sad je pitanje je li ta marokanka htjela da ga otkanta
karlo: kazes da nema privatnosti?
sto mislis jel mozes saznati sve i svja o ostalim forumasima? mislim da ne mozes
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:08   #7
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
....
................................
karlo: kazes da nema privatnosti?
sto mislis jel mozes saznati sve i svja o ostalim forumasima? mislim da ne mozes
moro sam te skratit, počeo si ozbiljno pisat a to sam odma izbriso, zbog zaštite tvoje privatnosti, kuiš

a što se tiče znanja o svima i sve, na MK npr. tu ti je sve jasno...

zna se, (al neznam jel su u hadezeju) ko je ovđe pijan non-stop, ko pije rakiju a ko bevandu, ko zna pravit pite i sarme, ko voli kulen i čvarke, ko u dijaspori krvari, ko ovđe lopatom maše, ko jebe po gramofonskim pločama i ko je ođe ozna i kozna...al neću ti reć, etogac

edit:
zbog zaštite privatnosti
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:51   #8
Da kažem na jeziku koji polako, ali sigurno uništava sve ostale (jezike) : ''There's no such thing as privacy.''

El_em, vidi se da si romantik u duši jer si idealista na jeziku, tj. tastaturi

Što se fejsbuka tiče, to je zlo i naopako, a ljudi koji po web-u eksponiraju svoju djecu su notorne budale (večeras nisam baš poetski raspoložena... ).

*edit* A forumaš koji drži do svoje privatnosti će u komunikaciji koristiti kontrašpijunske metode

Zadnje uređivanje Mei_Li : 25.08.2011. at 23:02.
Mei_Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:04   #9
karlo je gladan: ne se sikirak..cuva mariachi svoju kitu ovaj privatnost ko zmijuga noge
mejli: ja neznam gdje ti zivis.. kineski je najveci jezik na svijetu a spanjosli preuzima isto.. u USA govori spanjolski skoro 20% i taj broj se svaki dan povecava jer se bijelci ne radjaju..

nego u medjuvremenu sam bio sa ovom iz prvog posta..i sa njenim muzem..dobri smo..bio je i jedan srbin al i on je gardru.. da..imamo sutra ugovoreno otvaranje novog maila za youtube..eh kad se sjetim vremena kad sam otvarao jedam mail za svaki mp3 koji sam stavljao na net
inace dogovorio sam se s njima da odemo u meni omiljeni kubanski pub..kubanska mjuza..onaj irski-baskijac cegevara po zidovima..pa onda konobarice..rasne samo tako..njihihihii.. kakkob rado slomio nogu nemom sada..imal dragovoljac
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:12   #10
nije fejsbuk kriv nego korisnici. ako imas 600 prijatelja, postavke privatnosti na nuli i keljis gore sve o sebi onda nije neko cudo kad ti provale u stan dok te nema ili kaj vec.
fejsbuk samo iskoristava cinjenicu da su ljudi takvi kakvi eto cesto puta jesu/jesmo

i ne znam kaj mi je gore, to kaj te mozda prate kriminalci, to kaj je cak i nasa vlada pocela/zeli logirati sav internet promet, ili to kaj google, fejsbuk i drugi sajtovi koriste tvoje surfanje i zadiru u tvoje privatne poruke ne bi li ti uvalili mecku ili kaj vec...

znam ponesto o internetu i suma summare je - jednom kad svoju privatnost spustis na zicu - ode to... u mrezna bespuca diljem svijeta... to je otislo u rupu u zidu for all you know

osim toga, i izuzev izlozenosti kriminalcima, mislim da ljudi cesto imaju paranoju na privatnost cisto zato jer nesto i skrivaju i zele zadrzati skrivenim... a internet nas sve vise skida gole do koze, to je istina... koliko sam shvatio vise nemres otvorit google racun bez da predas broj mobitela... nemres koristit iphone (prakticki) bez da predas broj kreditne kartice... itd...
yellow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:24   #11
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
karlo je gladan: ne se sikirak..cuva mariachi svoju kitu ovaj privatnost ko zmijuga noge
M-hm, zato si i otvorio ovu temu, jer ju jako dobro čuvaš

Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
mejli: ja neznam gdje ti zivis.. kineski je najveci jezik na svijetu a spanjosli preuzima isto.. u USA govori spanjolski skoro 20% i taj broj se svaki dan povecava jer se bijelci ne radjaju..
A je l', a zašto se onda već jednom ne počneš služiti kineskim znakovima?
Rekla sam ''uništava''.
Mei_Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:30   #12
Quote:
Mei_Li kaže: Pogledaj post
A je l', a zašto se onda već jednom ne počneš služiti kineskim znakovima?
hahaha pridruzujem se, shvati ovo kao challenge
yellow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:34   #13
Quote:
Mei_Li kaže: Pogledaj post

A je l', a zašto se onda već jednom ne počneš služiti kineskim znakovima?
a zasto bi se neka tamo kineska buba sluzila engleskim kad je njih puno manje,..uostalom kinezi i tebaju koristiti svoje znakove.. zasto i ne bi..zasto bi glumili tamo neke glupe europljanine koji izumiru
..vidim da vecina "pejsta" neke stvari sengleskog ovjde po forumu..u EU je najveci jezik njemacki..u Europi je najrasprostranjenij jezik ruski..znaci svako kurcenje sa engleskim je stupidno..dakle ..svima koji se sluze samo srvatskim i engleskim..tejk e lajf ...cak i mesic je bolji odvas..on je prico ruski .. i imoj prijatelja gadafija
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:34   #14
privatnosti ste se odrekli u trenutku kad se vas komp spojio na mrezu, to bi prvo svima trebalo biti jasno
od toga nadalje, sve sto je na kompu pripada svijetu i jedino je pitanje tko ce to i kad pogledati i sto ce s tim uciniti

ekipa koja objavljuje svaki svoj prdac na facebooku je pa posebna vrsta kreladi, skupa sa svim lajkanjima i pokanjima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:48   #15
[QUOTE=el_mariachi;35430243..znaci svako kurcenje sa engleskim je stupidno...o[/QUOTE]

Pa nemoj tako, ima nas kojima je engleski jezik nas svagdasnji. Uostalom neke stvari jednostavno bolje zvuce na engleskom.
Mozartea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:56   #16
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
a zasto bi se neka tamo kineska buba sluzila engleskim kad je njih puno manje,..uostalom kinezi i tebaju koristiti svoje znakove.. zasto i ne bi..zasto bi glumili tamo neke glupe europljanine koji izumiru
..vidim da vecina "pejsta" neke stvari sengleskog ovjde po forumu..u EU je najveci jezik njemacki..u Europi je najrasprostranjenij jezik ruski..znaci svako kurcenje sa engleskim je stupidno..dakle ..svima koji se sluze samo srvatskim i engleskim..tejk e lajf ...cak i mesic je bolji odvas..on je prico ruski .. i imoj prijatelja gadafija
ELumeni, nemoj mi sad kvarit' veče sa tom logicom errorom i dovoditi ljude u zabludu jer ću početi (dakako, tebi na pp) pisati na kočijaškom
Kinezi se bolje znaju služiti latinskim nego svojim vlastitim pismom, a engleski nije postao popularan zato što su ga Ameri nametnuli, već zato što je fonološki, morfološki i sintaktički jednostavniji u odnosu na taj tvoj njemački i ruski (kineski da ne spominjem)

@ Žuti, što misliš, hoće prihvatiti izazov?

OT : Sash, prva rečenica

Osobno znam samo jednu osobu koja se ne koristi internetom, nema ni email otvoren. Inače je srednjih godina, vrlo obrazovana, no drži do jednostavnog življenja i nema potrebu za ''dodatnim stimulusima''. No, kad je o privatnosti riječ, to nije garancija očuvanja iste jer postoje i drugi načini za razotkrivanje nečije intime, samo je internet vodeći metod.
Mei_Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:12   #17
Ako vam je frka, instalirajte si Tor (https://www.torproject.org/) ili neki slični program koji skriva IP adresu. Iako, i meni je malo glupo da ljudi koji se koriste "svjetski raširenom mrežom" misle na privatnost.

Nakon što sam kao pubertetlija materi obznanila da ću kupiti spomenar i da ću pizditi i cmoljiti ako ga bude čitala, samo je mudro rekla: "Ako ne želiš da se nešto sazna, nemoj to ni napraviti. A ako već jesi napravila, najgluplja stvar koju u tom slučaju možeš napraviti je to dodatno staviti napismeno na papir."

Ja ću to svojoj kćeri isto reći. Samo ću, umjesto papira, upotrijebiti riječ Internet.
__________________
Om nom nom nom!
Red Blooded is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:35   #18
el Mariači se potrudio i pronašao moju adresu. Kad sam ga preko pp. pitala kako je saznao, izvlačio se na nekakve kumove.

Trebalo bi me to sada kao zabrinut što većina vas administratora trošite svoje vrijeme na gluposti, uzmite motike u ruke i radite nešto pametno.

Toliko o privatnosti na forumu.
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:59   #19
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
el Mariači se potrudio i pronašao moju adresu. Kad sam ga preko pp. pitala kako je saznao, izvlačio se na nekakve kumove.

Trebalo bi me to sada kao zabrinut što većina vas administratora trošite svoje vrijeme na gluposti, uzmite motike u ruke i radite nešto pametno.

Toliko o privatnosti na forumu.
A i kuhinjske krpe ti kradu, jelda?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 01:04   #20
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
el Mariači se potrudio i pronašao moju adresu. Kad sam ga preko pp. pitala kako je saznao, izvlačio se na nekakve kumove.

Trebalo bi me to sada kao zabrinut što većina vas administratora trošite svoje vrijeme na gluposti, uzmite motike u ruke i radite nešto pametno.

Toliko o privatnosti na forumu.
ovo zvuci kao izvrsna prilika za zaradu putem sudske tuzbe
yellow_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger