Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2003., 22:16   #1
Clint Eastwood

Da li se neko sjeca Sergia Leonea, i onih velikih filmova Dobar, los i zao, Za saku dolara ili Za dolar vise.

Sve nesto kontam u zadnje vrijeme da sam ostao jedini ljubitelj onog famoznog ledenog pogleda jos ledenijeg Clinta. A nesto najnevjerovatnije mi je da je bas talijan snimio vjerovatno najbolje western filmove. Najbolja scena koju sam ikada vidio u western filmu je scena revolveraskog obracuna na groblju, u Dobar, los i zao.

A tek kad se sjetim Prljavog Harija. Lista za odstrel ili crna lista, kako ga vec sve nisu prevodili.

Za mene je Clint definitivno najveca legenda sedme umjetnosti. Jedini glumac koji je imao takav nastup i ostavljao takav dojam, da se covjek najezi kad ga vidi.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 00:59   #2
Clint je skroz cool. Proslavili su ga filmovi koje je radio sa Sergiom Leoneom i Donom Siegelom... ali je i kao reditelj odlican. Moj omiljeni je "The Outlaw Josey Wales", a "The Unforgiven" i "A Perfect World" su remek-dela.
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 11:11   #3
Sergio & Clint rule
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 14:59   #4
kako ih se nebi sjećali kad ih htv pušta svake godine. a obožavatelja ima kolko hoćeš tako da su već sigurno spremni izgaženi opušci clintovih cigara za prodaju na aukciji kad odapne
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 15:05   #5
Nisam baš ljubiteljica filmova Sergia Leonea; ali Clint Eastwood kao režiser Unforgiven i Perfect World su mi među najboljim filmovima devedesetih
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 15:46   #6
vec jako dugo imam u glavi urezanu jednu western scenu sa Clintom gdje on prezivljava dvoboj tako sto nosi "pancirku" ispod odjece ( komad velikog zeljeza )...
dali netko mozda zna o kojem je filmu rijec?
Nevidljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 15:49   #7
ne, to ti radi marty mcfly u back to the future 3
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 21:37   #8
Quote:
Nevidljivi kaže:
vec jako dugo imam u glavi urezanu jednu western scenu sa Clintom gdje on prezivljava dvoboj tako sto nosi "pancirku" ispod odjece ( komad velikog zeljeza )...
dali netko mozda zna o kojem je filmu rijec?

"Za Šaku Dolara". Povratak u Budućnost je bio homage.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 10:43   #9
Quote:
verica kaže:
Nisam baš ljubiteljica filmova Sergia Leonea; ali Clint Eastwood kao režiser Unforgiven i Perfect World su mi među najboljim filmovima devedesetih
Samo jedna ispravka: Unforgiven je jedan od najboljih filmova svih vremena!
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 02:19   #10
Omanuli ste...

A zasto nitko nije spomeno "Bird",a?
Mocan film, Forest Whitaker izuva, genijalno....
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 21:47   #11
I meni je Clint legenda.Vesterni su mi fantastični,a i Prljavi Hari je odličan.
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 21:58   #12
Quote:
Bak kaže:
I meni je Clint legenda.Vesterni su mi fantastični,a i Prljavi Hari je odličan.
majstore, kakav ti je to nick??? tak se moj pas zove...
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 07:37   #13
I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?


(morao bih se dobro upregnuti, ako bih se želio sjetiti scene u nekom filmu koja bi mi bila ravna ovoj.)
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 08:09   #14
Quote:
Kobayashi kaže:
majstore, kakav ti je to nick??? tak se moj pas zove...

...

Ah,pa kada se nikakve druge "životinje" ne žele družit sa mnom,pa moram sa psima komunicirat.Tak da onda pokupim i njihova imena .Imam ih ja još .
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 10:43   #15
Clint je jednostavno predobar.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 11:12   #16
Quote:
slafko kaže:
Clint je jednostavno predobar.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 09:40   #17
Clint je stvarno odličan. Super je kao i redatelj, a najbolji mi je film Mostovi okruga Madison. Stvarno nisam mogla vjerovati kako je dobar film napravio, s obzirom na epitet vestern i akcijskog glumca. Napravio je prekrasan romantični ni malo patetični film.
__________________
martina
Lilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 23:06   #18
Meni je Clint Eastwood druga najveća faca u povjesti...
Prvi je Spike Spiegel, a treći Rocky. Ne Silvestar Stalone jer iako je on u svakom filmu faca... smo mi je u Rockyu bio baš onako najveća faca... a Clint Eastwood je u svakom filmu najbolji...
 
Odgovori s citatom
Old 18.05.2003., 22:58   #19
Evo trenutno gledam produženu vreziju "Za dolar više", na njemačkom tv-u, traje oko 15 minuta duže nego obična verzija. I jako mi je drago jer takvi filmovi su neponovljivi. Idući tjedan će biti "Za šaku dolara" isto sa oko 10tek min dodatnim materijalom.
Sergio je totalni majstor westerna, i stvarno je čudno da jedan Talijan mora amerikancima pokazivati kako se prave westerni. bezbroj puta sam gledao dollar-trilogiju i nikad mi nije dosadna. Naravno i "bilo jednom na divljem zapadu" mi je jedan od najboljih filmova uopće.
 
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:07   #20
Clint Eastwood....

glumac,reziser,scenarist,muzicar,....
koji mu posao najbolje ide,koji su mu najbolji filmovi u kojima je glumio i koje je rezirao??? opcenito sta mislite o njemu....
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.