Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2013., 16:19   #1
The Conjuring (2013)

Po svemu sudeci ima velike sanse uci medju najbolje horore ikada!

Stize 19.7. u kina "The conjuring!"( Prizivanja) od James Wana! Kritike odlicne:

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt1457767/

Rotten Tomatoes:
http://www.rottentomatoes.com/m/the_conjuring/

Trailer 1:
http://www.youtube.com/watch?v=09sfCsFrrFg&sns=em

Trailer2:
http://www.youtube.com/watch?v=YHEjIyynnMw&sns=em

Jedva cekam!
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:28   #2
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeci ima velike sanse uci medju najbolje horore ikada!


Izgleda stvarno dobro, ali daj, među najbolje horore ikada. Znači, među nekakvih top 10 svih vremena.
Rockford is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:41   #3
Quote:
Rockford kaže: Pogledaj post


Izgleda stvarno dobro, ali daj, među najbolje horore ikada. Znači, među nekakvih top 10 svih vremena.
Kriticari skoro pa jednoglasni...postat ce klasik u svom zanru.
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:56   #4
Kakve veze imaju kritičari. Kasnije se dobiva status horor klasika i pitanje je hoće li ga dobiti, a ti odmah kažeš da ima velika šanse ući među najbolje horore, lol. To je nekakvih top 10. Mislim, izjava je toliko apsurdna. Sad malo stani na trenutak i razmisli o horor klasicima od 30-ih pa do danas i koji od njih imaju status "jedan od najboljih horora ikada", a ima ih dosta.

The Conjuring se čini dobrim hororom, ali ovakve izjave kakve si ti dala daju uglavnom ljudi koji gledaju samo nove horore. Čisto sumnjam da bi to neko izjavio, a zna status starih horora.
Rockford is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:32   #5
Pogledala sam oba trailera,po svemu sudeći nije uvjerljivo,slažem se sa Rockfordom da ovaj film nema nikakve šanse da bude među najboljim horrorima ikada.Ima kvalitetnih horrora,ali jako malo.Mislim da će ovaj film biti ok,ali i da nije kvalitetan toliko da bi mogao da bude među najboljima.Barem meni,trailer uopšte nije uvjerljiv,folovi sa slikama i ostalim stvarima...Teško je govoriti dok film ne bude prikazan i dok se ne pogleda
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:34   #6
Quote:
Rockford kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju kritičari. Kasnije se dobiva status horor klasika i pitanje je hoće li ga dobiti, a ti odmah kažeš da ima velika šanse ući među najbolje horore, lol. To je nekakvih top 10. Mislim, izjava je toliko apsurdna. Sad malo stani na trenutak i razmisli o horor klasicima od 30-ih pa do danas i koji od njih imaju status "jedan od najboljih horora ikada", a ima ih dosta.

The Conjuring se čini dobrim hororom, ali ovakve izjave kakve si ti dala daju uglavnom ljudi koji gledaju samo nove horore. Čisto sumnjam da bi to neko izjavio, a zna status starih horora.
Gle, usporedjuju ga miksom Poltergeista, Shininga i Exorcista i to u njihovim najboljim dijelovima..a ova sva tri spadaju u najbolje horore svih vremena...ugl. ja samo prenosim sto kazu ljudi i kriticari koji se u to kuze bolje od mene i koji su film vidjeli i po onom sto su vidjeli zakljucili da ima sve elemente da jednom udje u horror klasike. Od kud bi ja to molim te izjavila, nisam ni vidjela jos film!

Ugl. raspravu na stranu, ako nista drugo veselim se napokon jednom dobrom hororu, vec dugo nista novo a dobro nisam gledala.

Inace krivo si me procijenio..itekako volim starije horrore, medju najdrazima su mi Evil Dead, Petak 13, Noc vjestica , the Omen, Exorcist, Dawn of the living dead, Strava u ulici brijestova, the Thing, Shining....
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:52   #7
ovako na prvu, čini se generički i več 15 puta viđeno

Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Gle, usporedjuju ga miksom Poltergeista, Shininga i Exorcista i to u njihovim najboljim dijelovima..a ova sva tri spadaju u najbolje horore svih vremena...
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 18:37   #8
Lijepo, ali meni to previše zvuči kao marketinško nabrijavanje filma, a kritici se odavno plaća da lijepo zbori o filmu, makar u početku.

Svejedno, ako ima i malo istine u svemu
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:32   #9
Ne znam, gotovo sve horore koji se u zadnje vrijeme pojave bas kritika sasjece u korjenu, puno njih i publika, vec dugo nisam vidjela tako ujednaceno dobre kritike iz vise izvora kao za ovaj film..pa ipak je to onda neki putokaz za kvalitetu filma tako da ovaj put idem u kino ocekujuci za promjenu dobar, kvalitetan hororac
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:47   #10
Definitivno me zanima.

Dugo nisam gledao dobar horor.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:05   #11
Prve kritike obećavaju

http://www.rottentomatoes.com/m/the_conjuring/

Ako bude nešto stare škole kao The Others, ja sretan.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 16:55   #12
Jedva čekam da dođe u kina što bi trebalo biti u 9 mjesecu ako se ne varam U svakom slučaju, meni izgleda dosta obečavajuće i sigurno se gleda!
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 18:15   #13
Jednu od glavnih uloga ima Vera Farmiga, preko nje sam i našla ovaj film.

Uglavnom, ovo je snimljeno PO ISTINITOM DOGAĐAJU, što god to značilo.
Ja krepavam od straha od horrora, ali ovaj ću gledat.
Obavezno usred bijela dana da me infarkt ne strefi.

Kažu da nema krvi, seksa, nasilja, ubojstava, a da svejedno ima potencijal da te dobro isprepada.

Ovo sam čitala pred neki dan:
http://www.vulture.com/2013/07/conju...interview.html
Tamo gdje kaže da stvarna junakinja ove priče živi s popom (!) koji se moli cijeli dan jer nju duhovi ne puštaju na miru, to me zaintrigiralo.
I onaj dio gdje Farmiga nije htjela ući u tu neku opsjednutu kuću.

A ovo sam našla danas:
http://www.vulture.com/2013/07/conju...l-problem.html

...scaring the bejesus out of the audience...
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:39   #14
vidim da kod nas dolazi tek u 9-om mjesecu... blago nama
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 09:20   #15
ovo me baš zanima
pročitajući plot očito je inspiriran klasicima poput the haunting (1963),the changeling(1980),poltergeist,burnt offerings (1976)
obožavam takve intense filmove
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 04:50   #16
Jaaaaaaako, jako, jako zanimljiv i neobičan film.
Zasad sam pod dojmom i mogu vam rec da je trailer vrlo misleading, but in a good way.
Film ima mnogo slozenih priča i događaja koji se ispreplicu. Trailer prikazuje , usudio bih se reci, vrlo mali i gotovo nebitan dio price.
Autori se poigravaju zanrom i likovima na jedan vrlo zabavan način. Isto to rade i s gledateljima. Kliseja ima, ali su često na neocekivanim mjestima, a samim tim i dodaju neizvjesnosti.
Malo se previše oslanjaju na zvuk i u jednom trenutku dolazi do overkilla, ali kraj je opet, kOliko ocekivan, toliko i neocekivan.
Najviše zbog toga sto bi možda u stvarnom životu tako završilo, a film se navodno temelji na stvarnim događajima,
Svakako treba pogledat ovaj na trenutke "nadrealan" film.
Jedno je sigurno, film će vas svakako iznenadit.
Setting, priča, glazba, likovi... Naizgled nespojivi elementi uglavnom funkcioniraju. Film podsjeća na niz filmova, ali donosi i nešto novo.
Svakako preporuka neovisno o tome kakav žanr horora preferirate. Jer ima svega.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 11:43   #17
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jaaaaaaako, jako, jako zanimljiv i neobičan film.
..........
Na koju foru si ga već pogledao?
__________________
Novinari crvi
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:43   #18
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Na koju foru si ga već pogledao?
U New Yorku ga prikazuju vec koji tjedan.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 10:02   #19
Box Office U.S. 26-28. Jul 2013

1. The Wolverine (2013)
2. The Conjuring (2013)
3. Despicable Me 2 (2013)
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 13:04   #20
Kako ovo jedva čekam pogledati a tek za mjesec dana dolazi kod nas
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.