Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 19:58   #81
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Odličan film! Bolji mi je od Insidiousa i Sinistera.
Jedino je setting već stoput viđen pa malo gubi na originalnosti.
Nije mi baš bolji od Isidiousa ..

Ipak, ne shvaćam zašto neki kažu da je loš.. Ima svojih mana, ali sad da je loš, nije.. Iskreno, ne znam baš puno boljih ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 18:10   #82
Na žalost opet sam ispao žrtva hypea i visokih očekivanja.

S obzirom na horrore zadnjih par godna nije loš ali ništa posebno.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:56   #83
Ocekivala sam puno vise od njega pa me malo i razocaralo, ali opet u rangu horora,nije toliko lose. Ima svojih trenutaka, to moram priznati. I opet cu biti povrsna , ima i dobrog glumca
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 02:56   #84
Quote:
Matija85 kaže: Pogledaj post
Većina tema u horor žanru je izlizana, a haunted house je najteži podžanr horora. Ako pogledaš sve te odlične haunted horore, vidjet ćeš da svi imaju spori ritam i da se sve gradi na atmosferi i dijalozima. Wan je tu uspio. Odlična režija, gluma i napetost.


Klišeji u takvom podžanru su uvijek isti. To se ne može izbjeći, ali ono što se može je napraviti što bolje od tih klišeja i uspio je. Zato i je tako hvaljen jer je ipak uspio u svojem naumu.


I meni je originalnost veoma bitna, ali to je samo jedna od pregršt kategorija po kojima ocjenjujem film. Valjda se slažeš da se film ocjenjuje po mnoštvo drugi kategorija i da originalnost ne može biti toliko presudna. Naravno da dobro dođe, ali ako je nema, a sve ostalo je lijepo iskoristio, dobro je. Pa i većina dobrih današnjih filmova mi uopće nisu originalna, ali u nekim drugim kategorijama jako dobro funckioniraju.


To su slasheri, zar ne? Ma dobro, to je neozbiljan podžanr horora koji je za gledanje u društvu. Pa kad krene ludnica

Iako je prvi Halloween ozbiljan slasher i kao takav odličan.

Naravno, ovo je moje mišljenje oko ovog filma koji mi je bio jako dobar. Ti imaš svoje i to je u redu
Cijenim tvoje mišljenje i drago mi je da možemo normalno diskutirat - zapravo, ovaj podforum je jedan od rijetkih medija gdje možeš razglabat s ljudim drugačijeg mišljenja bez jeftinih uvreda itd.

Meni se originalnost kristalizirala kao glavni kriterij unazad 5,6, amožda i 10 godina, prvenstveno zbog ove silne poplave smeća i reciklaža.
Naravno da je za vrhunski film potrebna kombinacija svega - originalnost, režija, gluma, muzika, scenarij itd.

Ali recimo to ovako - prije ću oprostit lošu režiju kod originalnog filma, nego dobro režirano kopiranje.
SLično mi je i kod muzike - može bend imati najkvalitetnije muzičare (tj svirače), ali ako sam to što oni sviraju čuo već kod sto drugih bendova, onda mi neće sjesti.


Onako objektivno gledano, ovaj film je dobro režiran i ako ga ne uspoređujem s ostalima ima i dobru atmosferu. Međutim, meni subjektivno nema, čisto iz razloga jer sam stvarno već pogledao hrpetinu istih takvih filmova. Kad znaš sve što će se dogoditi, atmosfera nestaje. Nije pomoglo ni to što nisam osobiti ljubitelj haunted hause spike.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:00   #85
Koja filmcina, koja horrorcina !!!

Izuzetan horror film, jedan od najboljih nakon 2000-te bez dileme. Razija, gluma, atmosfera, kamera, prica... sve ja na visokom nivou zaista ovako dobar horror nisam ocekivao.

Ja inace ne verujem u te stvari tako da mi takvi filmovi obicno nisu strasni, cast izuzecima, ali ovaj me je najezio u startu i drzao taj osecaj jeze i ugodne neprijatnosti. Takodje malo je ovakvih filmova koji su mi uverljivi dok ovaj definitivno to jeste, vrlo uverljivo deluje film.
Reziser je ocigledno trazio od glumaca da daju sve od sebe i to se vidi jer svaki od njih je bio odlican u svojoj ulozi. Atmosfera je jako jeziva a dobra kamera to dodatno cini jezivim. Recimo ona scena u sobi kada se desi onaj haos je brrr! a tek scena u podrumu da ti se digne kosa na glavi no cak i kad se nista ne desava stalno je prisutan taj osecaj nelagode.
Sto creepy scena tice ima ih puno i svaka je veoma efektivna pocevsi od one sa slikama eto najbolji primer da docaram sta sam mislio kada sam rekao da mi je malo ovakvih filmova uverljivo - eto ja na takve scene obicno kazem ma daj ovo istinito ? Nema je*ene sanse no ovde to nisam rekao iako naravno ne verujem i dalje da je to istina jednostavno je uverljivo izgledalo kako ta scena tako i ceo film.

Sve u svemu odlican horror film koji se obavezno mora pogledati.

Moja ocena: 8/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 11.10.2013. at 12:11.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:14   #86
Vec sam mislila da smo sve vidjeli i da je svaki novi horror veliko razocaranje, no ipak sam odlucila dati sansu i ovome... I nisam pozalila, meni je odlican
Da, i ovo je vec videno, ali je prica napravljena dobro... atmosfera jeziva, radnja napeta, nema praznog hoda (mozda malo u prvih pola sata, ok...)
Meni je daleko bolji i od Insidiousa i Sinistera.

Zadnje uređivanje Female Toxic : 17.10.2013. at 21:24.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 09:27   #87
jučer sam gledao Sinister do pola i zaspao... ne može se mjeriti sa Conjuringom

a The conjuring i Insidious su mi podjednako dobri, ipak je to Wan, a sad dolazi i Ins 2
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:34   #88
Uhvatio me Halloween mood pa sam ga pogledao za vikend. Inače sam veliki horor fan, ali sam ih prestao aktivno pratiti prije par godina te mi Wan nije bio u pretjerano dobrom sjećanju (nikad mi nisu legli Saw filmovi, a Dead Silence mi je naprosto jadan - Insidious nisam gledao), no Conjuring je sasvim dobar film! Jeziv, napet, britko režiran i sveukupno kvalitetan.

Dakako, imam jednu zamjerku koja me podosta smetala, a to je finale koje je jako underwhelming i blesavo. Na tren mi je izgledalo kao da gledam Evil Dead filmove

7/10

Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.com/2013/10/28/we...onjuring-2013/
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:36   #89
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
a Dead Silence mi je naprosto jadan


daj se saberi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:38   #90
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post


daj se saberi
Baš to. Mislim, slažem se da svatko ima svoj ukus i sve to stoji ali Dead Silence se ne može nazvat smiješnim.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:52   #91
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post


daj se saberi
6,0 na IMDb-u, 21% na Rottenima.

Ne ponašaj se kao da si upravo naletio na izrazito kontroverzno mišljenje.

Quote:
Poncho23 kaže: Pogledaj post
Baš to. Mislim, slažem se da svatko ima svoj ukus i sve to stoji ali Dead Silence se ne može nazvat smiješnim.
Nisam ga nazvao smiješnim, već jadnim.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:10   #92
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
6,0 na IMDb-u, 21% na Rottenima.

Ne ponašaj se kao da si upravo naletio na izrazito kontroverzno mišljenje.



Nisam ga nazvao smiješnim, već jadnim.
u moru raznoraznih sranja nazvati ovaj nadahnuti hommage old fashion horrorima iz 80-tih jadnim je,
JADNO.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:17   #93
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
u moru raznoraznih sranja nazvati ovaj nadahnuti hommage old fashion horrorima iz 80-tih jadnim je,
JADNO.
To što je hommage nema apsolutno nikakve veze s njegovom kvalitetom.

Imaš Kuma na avataru, a istovremeno pričaš o Dead Silencu kao da je nedodirljivo remek-djelo. Mislim da nemamo više o čemu pričati.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:25   #94
ne kažem da je remek djelo, ali daleko je to od jadnog.
a druga je stvar što ovi klinci ne znaju procijeniti kad je u pitanju posveta zlatnom horror periodu.

i kakve veze ima kum? nisam zato operiran od drugih žanrova
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:15   #95
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Nisam ga nazvao smiješnim, već jadnim.
Istina, my bad. Ali svejedno. Uradak poput tog ne zaslužuje da ga se proziva jadnim. :ne zna
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ne kažem da je remek djelo, ali daleko je to od jadnog.
Točno.
No dobro, toliko od mene ipak lagano idemo u off..
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:54   #96
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Koja filmcina, koja horrorcina !!!

Izuzetan horror film, jedan od najboljih nakon 2000-te bez dileme. Razija, gluma, atmosfera, kamera, prica... sve ja na visokom nivou zaista ovako dobar horror nisam ocekivao.

Ja inace ne verujem u te stvari tako da mi takvi filmovi obicno nisu strasni, cast izuzecima, ali ovaj me je najezio u startu i drzao taj osecaj jeze i ugodne neprijatnosti. Takodje malo je ovakvih filmova koji su mi uverljivi dok ovaj definitivno to jeste, vrlo uverljivo deluje film.
Reziser je ocigledno trazio od glumaca da daju sve od sebe i to se vidi jer svaki od njih je bio odlican u svojoj ulozi. Atmosfera je jako jeziva a dobra kamera to dodatno cini jezivim. Recimo ona scena u sobi kada se desi onaj haos je brrr! a tek scena u podrumu da ti se digne kosa na glavi no cak i kad se nista ne desava stalno je prisutan taj osecaj nelagode.
Sto creepy scena tice ima ih puno i svaka je veoma efektivna pocevsi od one sa slikama eto najbolji primer da docaram sta sam mislio kada sam rekao da mi je malo ovakvih filmova uverljivo - eto ja na takve scene obicno kazem ma daj ovo istinito ? Nema je*ene sanse no ovde to nisam rekao iako naravno ne verujem i dalje da je to istina jednostavno je uverljivo izgledalo kako ta scena tako i ceo film.

Sve u svemu odlican horror film koji se obavezno mora pogledati.

Moja ocena: 8/10

Nemaš baš iskustva. Imaš iskustva u modernom smeću pa ti se ovaj koji samo nije smeće, uzbudjiv.
Kad imaš tonu smeća koje te zatrpava iznenadiš se sa smetlarom. Smetlar je pravo otkriće.
A što bi se tek dogodilo kada vidiš da smetlar nije centralna ličnost nego jedna od bezbroj njih?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:01   #97
Quote:
Poncho23 kaže: Pogledaj post
Istina, my bad. Ali svejedno. Uradak poput tog ne zaslužuje da ga se proziva jadnim. :ne zna
Jadan je, više-manje, samo figurativan pojam koji mi je prvi pao na pamet prilikom opisivanja Dead Silencea. Vjerujem da će mnogi ljudi taj pojam tumačiti drukčije od mene. Ako ikako pomaže - Dead Silencu sam dao ocjenu 5 od 10.

Toliko od toga, skrenuli smo i previše u offtopic.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 23:23   #98
Podrum. Mater mu jeb.. oduzeo mi je 3 godine života. A onaj međuprostor između dva zida još dvije. Nisam klaustrofobičan, al činjenica da bi morao ući u taj prostor i bauljat okolo - užas.

Ne znam da li se netko sjeća, tamo negdje početkom 80-tih na TVZ je (ako se dobro sjećam) petkom oko 22 sata išao nekakav ciklus klasika horora, uvodna emisija sa kritičarem i osvrt o filmu, pa onda film. E, to je bio moj početak. Drakula, Nosferatu i ostali klasici. Crno-bijeli TV, mrak, sestra i ja sami u sobi skvrčeni ko pilići u krevetu. Krmača me isplašila za popizdit...
Ico2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 14:09   #99
Pogledala, nije mi se svidio. Ok, prisutna je neka napetost, normalno da su me preplašila nagla kucanja, lupetanja, al niš posebno. Spavala sam ko bebica poslije.

Previše, ali baš previše je klišeja izmiješano. Iako mi Wan općenito nije nikad sjeo, ovaj je put upotrijebio sve: duhovi, podrum, egzorcizam, zle bebe/lutke, pa nasmrt uplašene curice (opet većinom u dugim spavaćicama ), ptice, priča s vješticom, bla bla. I opet se sve događa američkoj happy family u prastaroj kući.

A takvih smo se već nagledali. Pa da je bar malo promijenio ili skrenuo priču, ubacio nešto skroz neočekivano, drugačiji kraj, ma svejedno. Ovak dajem 3/10.

Ne zna mlađarija danas kak je nekad bilo gledat prvog Egzorcista noću, onak na kazeti, pa ti je još titrala traka..Eh, uspomene od kojih nisi mogel dugo zaspat.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:55   #100
Po meni, katastrofa od filma. Gluma je živi užas i kužim da se neki klišeju ne mogu izbjeći, ali ovo je previše, stvarno previše. Najbolji dio filma su mi creditisi, ono su stvarno fora napravili
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.