Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 21:44   #1
Question Re: Teško disanje

Poštovani ne znam da li je ovo prava kategorija u koju bi svrstao svoj problem na forumu,ali se iskreno nadam da će mi neko ponuditi pravi odgovor..Dakle imam 17 godina,uredne građe,ne pusim,ne konzumiram narkotike,rijetko alkohol..sportom se slabije bavim,ali se bavim fizičkim radom..Naime u aprilu ove godine mi se pojavio jedan problem s kojim i dan danas mučim muke..Jedne noći me je u grlu nešto jako steglo kao da mi je grlo suženo i da dišem na slamku,i kao da je suho...Otišao sam u HP,gdje mi je napravljen EKG,potpuno uredan,O2 staturacija 99%,Tlak 120/80mm/Hg...primio sam injekciju diazepama od 10ml i samo sam se smiro od paničnog napada,ali to stezanje je u grlu ostalo,te mi se je malo pogoršalo nakon čega sam poslan u KB na detaljnije pretrage,primljen sam na koronarni odjel (interni odjel) za srčana oboljenja,imao sam 2 noći u bolnici užasno iskustvo-groznica,drhtanje,temperatura,strah od smrti,naleti hladnoće i sl...nakon toga sam ostao u šok sobi 8 dana,bio sam pokretan,svjestan,epunoičan itd.. nisam imao nikakvih tegoba osim tog stezanja u grlu,urađen mi je UZV štitnjače koji je bio uredan,urađeno je i nekoliko EKG-ova koji su pokazivali ponekad ventikularne ekstrasistole,(kažu nije opasno)..Urađen snimak pluća pluća čista,bez šumova,pulmo nalaz potpuno uredan,poslije toga UZV srčanog mišića (color doppler)..nađeno sljedeće : Insufficijencija tricuspidalis mittis (blaga insuficijencija koju ima 90 % ljudi kako dok. kaže)..Srce potpuno zdravo..Dakle urađena tada spirometrija pluća FEV1/FVC 98%..i "Somatoformne smetnje"..Poslan sam u NPS ambulantu kod psihijatra,dobio sam Bosnyl tablete koje sam ispio bez ikakvog osjeta poboljšanja...Otpušen sam kući jer sam navodno zdrav po njihovoj procjeni...Često sam nakon toga imao tešku dispneju pa sam hospitaliziran u NPS odjelu (zbog stezanja u grlu)...Pio tablete od klasičnih sedativa do raznih medikamenata (Amyzol,Lexilium,Xanax..) itd. Na NPS. odjelu nađeno sljedeće " Tjelesni dismorfični poremećaj,orgazmična disfunkcija,hipohondrijaža...Svi mi tvrde da mi nije ništa,ja nisam mogao da se pomirim s tim,odem kući i odem na fudbal u grlu me stegne da mi se povraća,ne mogu da dišem...odem kod svog ljekara,dobijem XANAX 0,50+ PAROSAL 20Mg..Pio 20 dana,bez promjena,onda sam od Neuropsihijatra dobio razne tablete da pijem (ranital zbog povraćanja,rivotril,risperidon,itd...)..Zatim sam radio gastorskopiju koja je uredna,uradio test na HELICOBACTER PYLORI koji je bio pozitivan,doktor mi je rekao da ne trebam piti trojnu terapiju.Uradio sam test hormona štitnjače,sve u najboljem redu.Otišao sam kući i prekinuo da uzimam sve lijekove koji nisu imali efekta...Stanje je donekle moglo da se trpi...Jednog jutra ustanem i odmah čim otvaram oči ne mogu da udahnem dovoljno duboko,prepadnem se toga,i sad se to pogoršava svako 10-tak dana mi je gore,ne mogu sve više i više da udahnem kao da mi je želudac pod rebrima i da mi pritišće dijafragmu pa ne mogu da napunim pluća vazduhom..Inače moje stanje trenutno "Pokretan sam,imam snage,imam dobar apetit,ne otiču mi noge ili zglobovi,ne osjećam bol nego neku nelagodu i sredini grudnog koša..Nemam palpiranja jetre,nekad osjetim ekstrasistole dok ležim,ne gubim se,ne osjećam umor...Samo pri trčanju stegnu mi se krajnici i mučnina me obuzme kao da cu da povratim,to mi se dešava i kada sam gladan,trojnu terapiju sam ispio bez pomaka ikakvog..Sad me zanima šta da radim i dokle će ovo ovako da traje..Ne mogu više da trpim,a ne mogu ni da umrem...Znam da je roman ovo što sam napisao,ali mi je očajniči potrebna pomoć,doktori mi pune glavu da mi nije ništa,a ja sve po netu tražim slične probleme nebi li saznao šta mi je..Ponekad imam osjecaj da umirem,bojim se strašno mi sve to bude...Inače me i peče kiselina na području zeluca......Unaprijed Hvala!
sickman123 is offline  
Old 25.10.2013., 00:13   #2
sickman123 otvorio si temu na Zdravlju o ovome problemu, ako si zaboravio ovo je ta tema: Teška dispneja. Molim te da pišeš tamo o svome problemu i da ne spamaš okolo, ovo je već 3. tema na kojoj pišeš o ovome.

Ovu temu ključam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.