Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 01:01   #41
sve što ima veze s znanošću i s nekakvim događajem, bilo fikcionalnim ili stvarnim se može trpat u SF.
nije nužno ići u svemir. potrebno je jedino da se u filmu osjeti i onaj uteg koji je povezan s znanošću.
ako je intencija više na akciji, drami ili trileru ondak ga možemo trpati i u te žanrove. i mjesto radnje je veliki faktor.

fantasy/fantazija je već ono što je teže zamislivo, pretpostavke za fantasy se baziraju na nekakvim izmišljenim svjetovima i mjestima.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:01   #42
@Dragon
Hvataš se da je sva tehnologija u filmu iz sadašnjosti, ne znam je li u filmu rečeno kad se događa, ali može to biti i u bliskoj budućnosti, a možda...

A SF je jer oni asteroidi koji ju napadaju su ustvari skriveni vanzemaljski brodovi, a ti vanzemaljci su ustvari neka vrsta Boga, nadnaravna bića koja su došli testirati Sandru odnosno gurati je do granica da preboli smrt kćerke, George Clooney je isto jedan u njih, ono kad ona misli da ga zamišlja joj se on ustvari implementirao u mozak i misli i potiče ju da se bori dalje, da preboli žalost i da nastavi život.
Zato je sve u filmu tako prikladno i nerealno, zato se može sa aparatom za gašenje surfati svemirom.
Također, neki od vanzemaljaca su bacili okladicu hoće li uspjeti preživjeti njihove testove ili ne, pa joj pomažu kriomice, a neki odmažu, a ona ustvari nije u svemiru nego u nekoj vrsti njihove simulacije svemira i oni to mogu kontrolirati kako hoće. Eto ti izmišljene vanzemaljske tehnologije, eto ti SF-a!
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:02   #43
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
sve što ima veze s znanošću i s nekakvim događajem, bilo fikcionalnim ili stvarnim se može trpat u SF.
nije nužno ići u svemir. potrebno je jedino da se u filmu osjeti i onaj uteg koji je povezan s znanošću.
ako je intencija više na akciji, drami ili trileru ondak ga možemo trpati i u te žanrove. i mjesto radnje je veliki faktor.

fantasy/fantazija je već ono što je teže zamislivo, pretpostavke za fantasy se baziraju na nekakvim izmišljenim svijetovima i mjestima.
@Ajutokintumi znaš jako dobro da Gravity nije ScFi film, đizs krajst nemoj i ti još počet
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:03   #44
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
@Dragon
Hvataš se da je sva tehnologija u filmu iz sadašnjosti, ne znam je li u filmu rečeno kad se događa, ali može to biti i u bliskoj budućnosti, a možda...

A SF je jer oni asteroidi koji ju napadaju su ustvari skriveni vanzemaljski brodovi, a ti vanzemaljci su ustvari neka vrsta Boga, nadnaravna bića koja su došli testirati Sandru odnosno gurati je do granica da preboli smrt kćerke, George Clooney je isto jedan u njih, ono kad ona misli da ga zamišlja joj se on ustvari implementirao u mozak i misli i potiče ju da se bori dalje, da preboli žalost i da nastavi život.
Zato je sve u filmu tako prikladno i nerealno, zato se može sa aparatom za gašenje surfati svemirom.
Također, neki od vanzemaljaca su bacili okladicu hoće li uspjeti preživjeti njihove testove ili ne, pa joj pomažu kriomice, a neki odmažu, a ona ustvari nije u svemiru nego u nekoj vrsti njihove simulacije svemira i oni to mogu kontrolirati kako hoće. Eto ti izmišljene vanzemaljske tehnologije, eto ti SF-a!
Evo ti jedan besplatni savjet: brate nemoj dalje takve stvari pisati jer će ti netko opičiti karton, ja nisam tužibaba ali eto, besplatan savjet.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:06   #45
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Evo ti jedan besplatni savjet: brate nemoj dalje takve stvari pisati jer će ti netko opičiti karton, ja nisam tužibaba ali eto, besplatan savjet.
To je moja interpretacija filma, trebaš znati pohvatati sve skrivene poruke i metafore koje natuknjuju da je zaista tako.
To je ljepota filma, može se interpretirati na mnogo načina.
Ko što ja mogu interpretirati da je 2001 Odiseja precijenjeno smeće
A oba filma SF
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:10   #46
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Ko što ja mogu interpretirati da je 2001 Odiseja precijenjeno smeće
2001 Odiseja u svemiru je remek djelo koje nadmašuje filmografiju, poruka Odiseje i način na koji je sve izvedeno nadmašuje kapacitete Homo Sapiensa, upravo zbog toga i jest onakav kraj.

2001 Odiseja na metaforički način 20 000 puta bolje objašnjava LJUDSKOST nego jedne dotične institucije koje drmaju ovim svijetom, i kad smo već kod tih institucija evo da ti ja sad kažem što je precjenjeno SMEĆE:

Kršćanstvo, Islam, Hinduizam, Judeizam.

P.S: Ovo dolazi od tipa koji vjeruje u Boga.

Sad ću ja pobrati karton radi ovog, ali to ne znači da nisam u pravu, naprotiv.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:10   #47
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
@Ajutokintumi znaš jako dobro da Gravity nije ScFi film, đizs krajst nemoj i ti još počet
da je po istinitom događaja ondak bi bio history/biography, ovako je SF

čim si kročio malim prstom u svemir si SF
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:11   #48
Hehe.

Puno ideš u offtopic, i s Gravitacijom i s Odisejom. Možda bi ja tebe trebala upozoriti kao ti mene?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:12   #49
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da je po istinitom događaja ondak bi bio history/biography, ovako je SF

čim si kročio malim prstom u svemir si SF


E bokte, ti ili se zafrkavaš ili ozbiljno to misliš... Kako bilo, u oba slučaja, složit ćeš se da je to porazno, da čim kročiš u svemir da si SF ako nije po povijesnom događaju, ponavljam: porazno.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:12   #50
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da je po istinitom događaja ondak bi bio history/biography, ovako je SF

čim si kročio malim prstom u svemir si SF
SF je čim su poslali medicinskog inženjera da popravlja teleskop.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:15   #51
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Hehe.

Puno ideš u offtopic, i s Gravitacijom i s Odisejom. Možda bi ja tebe trebala upozoriti kao ti mene?
Iskreno, mene za Gravity kao film nije briga, na mene taj film nije ostavio nikakvi maestralni utisak, i sve ovo što pišem ne pišem jer ja taj film nešto obožavam, već naprosto mrzim taj stav da ako si u svemiru, puf "odma SF".

Što se tiče Odiseje, tu svoje mišljenje rekoh, a što se tiče upozorenja za onaj offtopic oko imenovanih religija, nek me brate upozore kartonom, bit će mi čast dobit karton što sam napisao za imenovane religije (kao institucije) da su SMEĆE.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:16   #52
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
SF je čim su poslali medicinskog inženjera da popravlja teleskop.
i meni u ugovoru piše da sam obavezan raditi sve što mi poslodavac u datom momentu naloži
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:18   #53
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post


E bokte, ti ili se zafrkavaš ili ozbiljno to misliš... Kako bilo, u oba slučaja, složit ćeš se da je to porazno, da čim kročiš u svemir da si SF ako nije po povijesnom događaju, ponavljam: porazno.
ej stari, to još nitko nije doživio, i još u svemiru. to je ta fikcija.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:26   #54
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ej stari, to još nitko nije doživio, i još u svemiru. to je ta fikcija.
A ček... Doživio je netko vratolomije iz Nemoguće misije?

Ok, jest fikcija, ali nije znanstvena fikcija, može biti samo fiction, ne i science-fiction
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:28   #55
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
A ček... Doživio je netko vratolomije iz Nemoguće misije?

Ok, jest fikcija, ali nije znanstvena fikcija, može biti samo fiction, ne i science-fiction
Zar one olupine od teleskopa ne lete oko Zemlja/svemira na određeni način i kroz određeno vremensko trajanje, valjda utjecane Gravitacijom ili čime već...to ti je već znanstvena fantastika
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 01:35   #56
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Zar one olupine od teleskopa ne lete oko Zemlja/svemira na određeni način i kroz određeno vremensko trajanje, valjda utjecane Gravitacijom ili čime već...to ti je već znanstvena fantastika
Povijest će pokazati tko je u pravu ja ili ti oko Gravity da li je ili nije SF
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:35   #57
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
A ček... Doživio je netko vratolomije iz Nemoguće misije?
a surfanje na protupožarnom aparatu?

potisak+masa+akceleracija=surfing USA

ako to nije suptilni SF ondak ja ne znam više šta je
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 10:43   #58
Dragon, 'oladi malo, brate.

Znaš zašto je Gravity SF? Zato što dosta stvari u njemu stoji, postoji i funkcionira na znanstvenoj osnovi. Znaš što je u njemu fikcija? Sinhronizirana orbita onog svemirskog smeća i način ulaska u zemljinu orbitu. To samo po sebi krši pravila fizike i to ne možeš utrpati pod ''stvarnost''. Teorijski je u njemu sve izvedivo, ali u stvarnosti nije.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:00   #59
Nepotrebno pitanje i nepotrebna rasprava. Treba samo uživati u flmu(ovima) i to je to. Ponekad ne postoji jedan jedinstveni žanr pa se etiketa lijepi po onome što je najbliže tom opisu. Po autoru ove teme ZF zapravo uopće ne postoji. Dodala bih sljedeće: pridjev fantastičan zapravo znači izmišljen to jest po ovim definicijama to je: "plod fantazije, ono što je stvoreno maštom".
"znanstvena fantastika (engl. science fiction), knjiž. i film. vrsta koja se fabularno temelji na utopijskoj svijesti o budućem tehnološkom razvoju. "

Ovo gore je najtočniji opis ZF-a li SF-a, kako god.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:41   #60
Jučer sam mozgao i nisam se mogao sjetiti što ja ono ne smatram znanstvenom fantastikom uz filmove kao "Gravitacija", a trpa se u nju.
To su ovi filmovi s epidemijama virusa. Smješteni su u sadašnjost i jedini element je superjaki virus koji pokori svijet. Ali to je realna stvar.

Film Zaraza (2011)
Serija Posljednji broj


Također i filmovi prirodne katastrofe.
Volcano (1997)

Ovo po meni nema nikakve veze s ZF-ov. Što vi ostali mislite?
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.