Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Za koju ste nadnacionalnu državnu tvorevinu?
Za nijednu. 100% sam suverenista. 12 38.71%
Za Europsku Uniju (actual) 3 9.68%
Za Sjedinjene Evropske države 1 3.23%
Za novu Jugoslaviju 3 9.68%
Za uniju Višegradske skupine 3 9.68%
Za federaciju Višegradske skupine 0 0%
Za Zapadnobalkansku uniju 0 0%
Za Balkansku federaciju 1 3.23%
Za obnovu AU 0 0%
Za Euroazijsku uniju (na čelu sa Moskvom) 0 0%
Za Panslavensku konfederaciju 4 12.90%
Za Mediteransku uniju 0 0%
Za Katoličku uniju (teokracija) 1 3.23%
Za globalnu federaciju 3 9.68%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2015., 14:01   #1
Nadnacionalne državne tvorevine

Kom "carstvu" se prikloniti...

Malo malo pa iskoči neka tema o Državi Evropi, o Sjedinjenim Slavenskim Državama, o novoj Jugoslaviji, o Višegradskoj grupi, o Evropskoj konfederaciji i uniji, o zapadnobalkanskoj uniji, o Balkanskoj federaciji...

Šta mislite o nadnacionalnim državnim tvorevinama generalno? Podržavate ili ste 100% nacionalni suverenisti? Ako podržavate, jeste li više za unije, konfederacije ili federacije?
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:46   #2
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Kom "carstvu" se prikloniti...
Netko bi da se se - kako se navodi iznad - priklanja...

Priklanja...

Kao servant u relaciji sa masterom.
Kao rob robovlasniku koji ne zeli biti slobodan.
Kao poslusnik i sticenik nalogodavcu,

Kao uncle tom
kao denacifikator.

YES MASSA.

Tocka.
__________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"
Tomba17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:44   #3
Znam za jedan grad
Zove se Moskva.
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:02   #4
Kada jedan narod postigne nacionalnu svjest baziranu na kulturi i povijesnom kontinuitetu i kad svojim trudom još stvori vlastitu državu, najveća glupost je abdicirati taj suverenitet i svojevoljno prikloniti se bilokakvom "carstvu". Danas je svjet globalno selo i svaki narod, mali ili veliki, može kao suveren čimbenik živjeti u njemu i na bilateralnoj osnovi surađivati sa drugim narodima.

Nikako nemogu razumjeti tu težnju za "ujedinjenjem" na bilokojoj osnovi; rasnoj, klasnoj ili nekoj trećoj. Za mene, to je znak kompleksa i osjećaja manje vrijednosti. Mnogi ljudi su mentalni bolesnici ali kada se u jednom narodu stvori kritična masa takvih, onda i sam narod postaje bolesnik i zaslužuje ludnicu ujedinjenja i nije važno kojem "carstvu" ta ludnica pripada.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:47   #5
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Kom "carstvu" se prikloniti...

Malo malo pa iskoči neka tema o Državi Evropi, o Sjedinjenim Slavenskim Državama, o novoj Jugoslaviji, o Višegradskoj grupi, o Evropskoj konfederaciji i uniji, o zapadnobalkanskoj uniji, o Balkanskoj federaciji...

Šta mislite o nadnacionalnim državnim tvorevinama generalno? Podržavate ili ste 100% nacionalni suverenisti? Ako podržavate, jeste li više za unije, konfederacije ili federacije?
Odnos prema naciji (svojoj ili tuđoj) izražava se putem
1. nacionalizma,
2. šovinizma ili
3. nacizma.

Nadnacionalizam je napuštanje nacionalizma - dakle, prelazak na šovinizam ili nacizam!!!

Što je Tvoj prijedlog kao uvodničara?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 13:40   #6
Bilo koja nadnacionalna država ili proces globalizacije dovodi do sve više ukidanja sloboda i sve više ljudi postaju robovi tog sistema. Zato sam protiv bilo koje tvorevine gdje bi nam se nametnuli zakoni i porezi, koji nam ograničavaju slobodu. Vidimo da sve države od sovjetskoga saveza, jugoslavije, europske unije do hrvatske na isti način manipuliraju i iskorištavaju ljude.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 15:53   #7
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Odnos prema naciji (svojoj ili tuđoj) izražava se putem
1. nacionalizma,
2. šovinizma ili
3. nacizma.

Nadnacionalizam je napuštanje nacionalizma - dakle, prelazak na šovinizam ili nacizam!!!

Što je Tvoj prijedlog kao uvodničara?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nacionalizam ima često negativnu konotaciju i shvaća se kao šovinizam po onoj, "ako voliš sebe onda mrziš druge". Nije svugdje tako. U Americi je nacionalizam patriotizam ali nažalost oni to drugim narodima rijetko priznaju.

Država može biti nadnacionalna u smislu da joj je osnov pojedinac a ne nacija. To je u redu u heterogenim državama kao na primjer Kanada sačinjena od raznih etničkih skupina koje životom u državi a ne kulturnom integracijom postaju "nacija", međutim bilo bi apsurd, već povjesno formiranu naciju, zbog nekih političkih motiva uništavati da bi ju se uguralo u neku "nadnacionalna" zajednicu.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:06   #8
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Nacionalizam ima često negativnu konotaciju i shvaća se kao šovinizam po onoj, "ako voliš sebe onda mrziš druge". Nije svugdje tako. U Americi je nacionalizam patriotizam ali nažalost oni to drugim narodima rijetko priznaju.

Država može biti nadnacionalna u smislu da joj je osnov pojedinac a ne nacija. To je u redu u heterogenim državama kao na primjer Kanada sačinjena od raznih etničkih skupina koje životom u državi a ne kulturnom integracijom postaju "nacija", međutim bilo bi apsurd, već povjesno formiranu naciju, zbog nekih političkih motiva uništavati da bi ju se uguralo u neku "nadnacionalna" zajednicu.
Nacionalizam može imati negativnu konotaciju SAMO ako prelazi u ŠOVINIZAM ili NACIZAM.
Jasno je zašto šovinisti i nacisti progone nacionaliste - prebacuju krivnju na žrtvu, pewru ruke od svojih zlodjela.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:20   #9
Ja sam ispod avatara napisao da sam separatist, tu mislim na odvajanje RH iz ralja EU-a.

Dakle, ja sam suverenist, da sve nacije imaju pravo na svoj suverenitet, smatram da su države mehanizmi koji štite i razvijaju naciju.

Svaki savez država prelazi u kolonijalizam, evo dobar je primjer EU-a, govorilo se da ako ne uđemo u EU da neće biti pemzija, kad smo ušli u EU, počelo se govoriti o ukidanju pemzija prije stote.

Samo je jedno obećanje ostvarilo, a to je da će mladež i stručnjaci selit iz RH, a stranci su i onako sve pokupovali što je vrijedilo, kad kažem na strance ne mislim na ljude koji vole Hrvatsku pa su eto došli živjeti kod nas, nego mislim na bogatu stranu nadnacionalnu elitu!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:39   #10
Aha, kako da ne.
Iza velike većine onih koji u Hrvatskoj glume nekakve "suvereniste" kriju se ljudi čija je želja pod krinkom suverenizma i zaštite
nacionalnih interesa izolirati Hrvatsku od Europe i ostatka svijeta kako bi mogli provoditi totalitarnu strahovladu i teror nad narodom.
Aquaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:40   #11
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja sam ispod avatara napisao da sam separatist, tu mislim na odvajanje RH iz ralja EU-a.

Dakle, ja sam suverenist, da sve nacije imaju pravo na svoj suverenitet, smatram da su države mehanizmi koji štite i razvijaju naciju.

Svaki savez država prelazi u kolonijalizam, evo dobar je primjer EU-a, govorilo se da ako ne uđemo u EU da neće biti pemzija, kad smo ušli u EU, počelo se govoriti o ukidanju pemzija prije stote.

Samo je jedno obećanje ostvarilo, a to je da će mladež i stručnjaci selit iz RH, a stranci su i onako sve pokupovali što je vrijedilo, kad kažem na strance ne mislim na ljude koji vole Hrvatsku pa su eto došli živjeti kod nas, nego mislim na bogatu stranu nadnacionalnu elitu!
Aha, kako da ne.
Iza velike većine onih koji u Hrvatskoj glume nekakve "suvereniste" kriju se ljudi čija je želja pod krinkom suverenizma i zaštite nacionalnih interesa izolirati Hrvatsku od Europe i ostatka svijeta kako bi mogli provoditi totalitarnu strahovladu i teror nad narodom.
Aquaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:26   #12
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Aha, kako da ne.
Iza velike većine onih koji u Hrvatskoj glume nekakve "suvereniste" kriju se ljudi čija je želja pod krinkom suverenizma i zaštite nacionalnih interesa izolirati Hrvatsku od Europe i ostatka svijeta kako bi mogli provoditi totalitarnu strahovladu i teror nad narodom.
Onda ukinimo europske županije, kernimo od Hrvatske

Ja ipak mislim drugačije, EU je tvorevina kao i bivši CCCP, samo što se perfidnije provodi politika najbogatije elite.

Zašto nas EU nije zaštitila od privatizacije, deložacija i siromaštva?

Valjda će nas rezovima i štednjama štiti od siromaštva?

Kad se stvarala nacionalna država ,ljudi su davali svoje živote, zdravlje i dijelove tijela, dakle ima domoljublja!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:02   #13
U Europi članice EU ne žele biti Švicarska, Norveška i Island. Sve su to male države i što im fali? To je bjelodani dokaz da neka država, pogotovo ako je mala, mora biti u nekoj zajednici s drugim državama da bi prosperirala. Naprotiv.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:26   #14
simpatična je ideja nadnacionalne države, ali ne hvala, već imamo previše iskustva s takvim tvorevinama, sve takve države prije ili poslije puknu
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 03:31   #15
Jel' još uvijek ima onih koji brkaju "ljudi" sa "narod"?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 10:52   #16
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Odnos prema naciji (svojoj ili tuđoj) izražava se putem
1. nacionalizma,
2. šovinizma ili
3. nacizma.

Nadnacionalizam je napuštanje nacionalizma - dakle, prelazak na šovinizam ili nacizam!!!

Što je Tvoj prijedlog kao uvodničara?!

Pozdrav
Nikola Duspara
možeš biti i ravnodušan
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 12:15   #17
Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
simpatična je ideja nadnacionalne države, ali ne hvala, već imamo previše iskustva s takvim tvorevinama, sve takve države prije ili poslije puknu
Nije to samo iskustvo Hrvata.

Već sam rekao, u Europi je samo 5 višenacionalnih država opstalo - BiH, Velika Britanija, Belgija, Španjolska i Švicarska, a samo potonja nema neki jak separatistički pokret.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 20:41   #18
Bome, biće zanimljivo gledati šta će se desiti sa Severnoameričkom unijom. Ako Meksiko pobedi narko kartele i postane kud i kamo podnošliva zemlja, najverovatnije će SAU imati dublju integraciju poput EU.

https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Union
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 22:48   #19
Jugoslavije je nacionalna a ne nadnacionalna drzava.
ValterUdarnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 01:47   #20
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Aha, kako da ne.
Iza velike većine onih koji u Hrvatskoj glume nekakve "suvereniste" kriju se ljudi čija je želja pod krinkom suverenizma i zaštite nacionalnih interesa izolirati Hrvatsku od Europe i ostatka svijeta kako bi mogli provoditi totalitarnu strahovladu i teror nad narodom.
Pa molio bih Vas da nabrojite te suvereniste (može i euroskeptike, hrv. nacionaliste) koji Vas straše i teroriziraju (ili su to donedavno činili)? Koje su to političke odluke oni (suverenisti) donijeli, koje su Vam dosada učinile nešto nažao? Gdje to suverenisti naviještaju izolaciju, kako bi onda mogli provoditi strahovladu i teror nad narodom? Kakve bi koristi od toga oni (suverenisti) imali? Da li ste svjesni, da nas je upravo EU politika ugurala u izolaciju od svijeta (Libija, Sirija, Rusija, Mađarska) na naš trošak i sramotu?

Slobodno raskrinkajte sve te suvereniste, ukažite na njihova nedjela, posramite ih i zorno predočite kako je zaštita nacionalnih interesa, zapravo nešto loše po Hrvate.
goran2hr is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.