Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 01:37   #41
Mala digresija. Usnice su na licu, a usne su dio ženskog spolnog organa Profesorica nas je uvijek ispravljala
__________________
Maloenergijska negazirana osvežilna bezalkoholna pijača iz rastlinskih izvlečkov : D
yaTzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:00   #42
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
cure moj muž ima problema sa suhim usnama. recimo opere zube i u roko odmah mora nečim namazati jer ga zatežu da misli da će mu popucati. nem ispucale i nikad nmu nisu ispucale al kaže kao da mu fali vlage. labelo i kojekakve mazalice nosi u svim džepovima,u autu u torbici i uvijek mu mora biti pri ruci nešto i maže se svakih pola sata. inače slabo pije tekućinu jer kad počene piti koliko bi trebao onda neizlazi iz wc-a a to mu je nezgodno na poslu. koliko smo skužili najviše mu odgovaraju mazalice koje su ovlaživaći,moisturs.
Onda će vječno imati s tim problema
Labella navodno dodatno isušuju (i razni drugi mazači USNICA )

Quote:
yaTzna kaže: Pogledaj post
Mala digresija. Usnice su na licu, a usne su dio ženskog spolnog organa Profesorica nas je uvijek ispravljala
Da, točno
__________________
Play restart
Željezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:08   #43
kserostomija - suha usta

usta su mi konstantno suha

prije nisam pila puno tekućine, ali sada mi se čini da dosta pijem, stalno si radim biljne čajeve
stalno pišam pa i zato predpostavljam da dovoljno pijem (uvijek kad negdje idem moram prije i poslije i za vrijeme pišat, samo gledam di je wc)
neki ljudi puno manje piju pa je sve okej

imam zadah, moji doma mi to kažu, a ljudi me nude žvakama
užasno mi je neugodno, s tim ljudima se uopće više ne želim vidjeti
a i inače sam povučena
tiho pričam da ljudi ne osjete zadah, a onda mi se ljudi počnu približavat...još gore

prije 2 godine sam prestala nosit aparatić (nosila sam ga oko 4 godine)
išla sam kod privatne ortodontice, vadila umnjake...
redovno idem na kontrole
vadila krv i sve super
mršava sam
jedem puno obroka, raznoliko

al usta su mi skroz suha, i prije spavanja popijem par gutljaja vode da mi se ne piša, i još su mi suha usta prije neg kaj zaspim, kad se probudim još je gore
nekad su mi tolko suha da mi se neda ni pričat jer nemam sline
neda mi se ni ljubit jer nemrem sa suhim ustima, a i neugodno mi je

kaj da radim? kojem doktoru da idem da mi ustanovi imam li stvarno kserostomiju?!
ima li netko kome je dijagnosticirano? kak se liječi?

HVALA HVALA HVALA PUNO

p.s.
ispričavam se na duljini...
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:33   #44
Možda ne bi bilo loše da posjetiš imunologa. Ja imam suha usta, toliko da kad jedem nešto suho moram piti nešto da se ne ugušim sa hranom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:52   #45
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
usta su mi konstantno suha...
Uzimate li kakve lijekove,biljne tbl.,vodice i sl.?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 11.04.2012. at 22:17. Reason: skraćivanje quota
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:53   #46
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uzimate li kakve lijekove,biljne tbl.,vodice i sl.?
ništa ne uzimam
i da, od nedavno sam punoljetna, možda je bitno da sam mlada...

i nije mi jasno kak u usta nemam vode, a često plačem, i često mi zasuze oči (emotivna sam)

imunolog...gdje tog ima? mislila sam otić do svog doktora? trebam li ga nešto pitati? zamoliti da me negdje pošalje ili da mu samo iznesem problem?

hvala vam
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 16:29   #47
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
ništa ne uzimam
i da, od nedavno sam punoljetna, možda je bitno da sam mlada...

i nije mi jasno kak u usta nemam vode, a često plačem, i često mi zasuze oči (emotivna sam)

imunolog...gdje tog ima? mislila sam otić do svog doktora? trebam li ga nešto pitati? zamoliti da me negdje pošalje ili da mu samo iznesem problem?

hvala vam
ja sam za taj problem išla na oralnu pat.u Gundulićevoj,ako si iz Zagreba.
ja imam nedostatak sline,preporučili mi aldiamed gel koji još nisam kupila,ali ima ga ona ljekarna na Dolcu,oko 100 kunića.
ništa opasno,jedan od razloga ti je anksioznost to je kod mene,ali naravno postoje i drugi razlozi,ali oni te tamo sve ispitaju,uzmu briseve ako treba,izmjere količinu sline,meni su tamo baš ok.
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:08   #48
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
ništa ne uzimam
i da, od nedavno sam punoljetna, možda je bitno da sam mlada...

i nije mi jasno kak u usta nemam vode, a često plačem, i često mi zasuze oči (emotivna sam)

imunolog...gdje tog ima? mislila sam otić do svog doktora? trebam li ga nešto pitati? zamoliti da me negdje pošalje ili da mu samo iznesem problem?

hvala vam
Ja vas nebih poslao imunologu.
Već u KBC Rebro-/Gundulićeva/Klinika za stomatologiju. Kao što je goga1809 napisala.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 11:24   #49
hvala doktore!
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 13:58   #50
Suha usta

Ekipa zanima me jeste li riješili probleme suhih usta, imate li kakve savijete?

Imam taj problem barem zadnjih 10ak godina, odgovara mi piti jako puno tekućine onako 4-5 litara, ali zbog čestog mokrenja to nije uvijek prihvatljivo i ne radim to uvijek. Nedavno sam radila osnovne pretrage vezano za stalnu žeđ, al ti najvažniji nalazi su bili svi ok tako da pretpostavljam da se ne trebam uopće nešto brinuti, ali ako netko ima kakav savijet, to bi bilo super
pocahontasi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.