Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 23:33   #21
Ja sam još uvijek u prvoj fazi Ako se uskoro približim drugoj, postat ću manja od makova zrna
Inače, kakvi su to Insanity programi, dajte malo detaljnije o tome?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:52   #22
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
tek sad vidim koliko sam bio slab, a i dalje spadam pod početnike...
Pa nisi početnik ako ne možeš dić određenu kilažu, nego ako ne znaš pravilno izvoditi vježbe, ne razumiješ se dobro u ono šta radiš i sl. Kada savladaš sve to više nisi početnik. Bar ja tako razmišljam.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:57   #23
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Pa nisi početnik ako ne možeš dić određenu kilažu, nego ako ne znaš pravilno izvoditi vježbe, ne razumiješ se dobro u ono šta radiš i sl. Kada savladaš sve to više nisi početnik. Bar ja tako razmišljam.
U ninjutsuu su, npr. svi do 1. dana početnici
Dakle do crnog pojasa. Do kojeg se treba godinama i godinama truditi.
Među "zelenašima" ima puno vještih ljudi, koji dobro znaju tehniku i uvježbani su, ali dalje spadaju u početnike
Meni je to u redu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:57   #24
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Pa nisi početnik ako ne možeš dić određenu kilažu, nego ako ne znaš pravilno izvoditi vježbe, ne razumiješ se dobro u ono šta radiš i sl. Kada savladaš sve to više nisi početnik. Bar ja tako razmišljam.
pa postoje određeni leveli do kojih si početnik...

nije dizanje utega samo znanost, bitna je i umjetnost...

ako neko trenira 10 godina, ima nelošu tehniku na čučnju, a ne može dignit barem 2 puta svoju tjelesnu težinu (pod uvjetom da nema baš preko 150 kg), ta osoba i dalje spada u početnike, bez obzira na vremenski staž
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:26   #25
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Pa nisi početnik ako ne možeš dić određenu kilažu, nego ako ne znaš pravilno izvoditi vježbe, ne razumiješ se dobro u ono šta radiš i sl. Kada savladaš sve to više nisi početnik. Bar ja tako razmišljam.
ma ima veze, zapravo postoji ti tona tih grafova i tablica za to po netu. sam upiši "strength chart"il tak nekaj i naći ćeš ih dosta. Sve su zapravo u odnosu na tvoju težinu.
-Gledaj, ti svladat tehniku i naučit puno općenito o trening,prehrani,odmoru itd. možeš ajmo reć npr. u godinu dana, što po tvome znači da nisi početnik, a zapravo imaš još koji 2-3 godine najmanje treniranja da bi izašao iz toga....


Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
U ninjutsuu su, npr. svi do 1. dana početnici
Dakle do crnog pojasa. Do kojeg se treba godinama i godinama truditi.
Među "zelenašima" ima puno vještih ljudi, koji dobro znaju tehniku i uvježbani su, ali dalje spadaju u početnike
Meni je to u redu.
Ma dobro, al to je specifično, zato što se ipak unutar tog 1. dana , vi svi opet razlikujete po pojasu i opet se vidi ko je početnik (bijeli,žuti), a tko je "iskusniji" (ljubičasti,smeđi..) tako da opet postoji nekakva klasifikacija bez obzira što svi zajedno spadate pod početnike
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:47   #26
Oke, kužim, ja sam onda malo snizio kriterije. Mislim na početnike sam gledao ko na ljude koji tek krenu i početnici su, ne znaju šta rade

@TincH
Ja sam bio tako zagrijan za taj Ninjutsu neko vrijeme i onda me frend odgovorio. Sad mi se nekako neda početi mislim da sam prestar
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:56   #27
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Oke, kužim, ja sam onda malo snizio kriterije. Mislim na početnike sam gledao ko na ljude koji tek krenu i početnici su, ne znaju šta rade

@TincH
Ja sam bio tako zagrijan za taj Ninjutsu neko vrijeme i onda me frend odgovorio. Sad mi se nekako neda početi mislim da sam prestar
http://www.exrx.net/Testing/WeightLi...hStandards.htm
evo ti neki standardi po vježbama, iako je po meni ovo dosta umanjeno
ovde u svima spadam advanced, osim u deadliftu di spadam pod elite
(krivo san pogleda prvi put )

da su powerlifterski standardi, u najboljem bi slučaju bio Intermediate
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:14   #28
Evo mene. Vidim da ste se raspisali i to me veseli.
Ovako, ja sad idem u teretanu i radim na masi; cilj mi je dogurati do 90 kg ili koliko već dobijem do 01.07. Poslije toga namjeravam raditi definiciju, ali ne u teretani, već doma i čini mi se da su p90x ili insanity ok.
Zato me zanimaju vaša iskustva i mišljenja o mome planu.
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:43   #29
insanity radi dečko svaki dan po rasporedu i jako je zadovoljan...i ja sam ja ga ne radim jer je meni to dosadno radim nesto drugo
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 13:14   #30
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
http://www.exrx.net/Testing/WeightLi...hStandards.htm
evo ti neki standardi po vježbama, iako je po meni ovo dosta umanjeno
ovde u svima spadam advanced, osim u deadliftu di spadam pod elite
(krivo san pogleda prvi put )

da su powerlifterski standardi, u najboljem bi slučaju bio Intermediate
Ja sam između novice i intermediate ovisno za šta, a vjerovatno bi bio u intermediate u svemu da se nisam bio razbolio prošle godine. Ma i ne opterećujem se baš previše koliko mogu kila dić, bitan mi je fizički izgled i da kile idu prema gore polako
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:38   #31
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post

Ma dobro, al to je specifično, zato što se ipak unutar tog 1. dana , vi svi opet razlikujete po pojasu i opet se vidi ko je početnik (bijeli,žuti), a tko je "iskusniji" (ljubičasti,smeđi..) tako da opet postoji nekakva klasifikacija bez obzira što svi zajedno spadate pod početnike
Nema drugog pojasa osim zelenog, sve do 1. dana.
Sad, ovisi koji kju imaš položen, ali zeleni uvijek nosiš.
Kad dobiš dan, onda možeš imat i Dojo
Ali do tada si jebiga, početnik

Naravno da je netko s prvim kjuem bolji od nekog s desetim, no to mu svejedno nije dovoljno da postane majstor 1. dana. S time da većina tek tada i shvati da niš ne zna

Ne bih to tu pisala da se nisam uvjerila da isti princip stvarno važi za sve, pa i za rad s utezima.
Body builderi, dizači, svi imaju svoj taijutsu (body skill), jednako kao što bilo koja BV ima svoj, i on se mora savladati, pun je caka, detalja, i brusi se godinama i godinama.

Ispričavam se na offu

Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post

nije dizanje utega samo znanost, bitna je i umjetnost...
Upravo to
Snaga bez tehnike je kita labudova, kao i obrnuto, jedno bez drugog dovodi do stagnacije kad-tad.

Zadnje uređivanje TincH : 26.04.2010. at 14:51.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:53   #32
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Evo mene. Vidim da ste se raspisali i to me veseli.
Ovako, ja sad idem u teretanu i radim na masi; cilj mi je dogurati do 90 kg ili koliko već dobijem do 01.07. Poslije toga namjeravam raditi definiciju, ali ne u teretani, već doma i čini mi se da su p90x ili insanity ok.
Zato me zanimaju vaša iskustva i mišljenja o mome planu.
A gledaj, dobro koncipirani su oba dva , meni čak bolji p90x po svojem konceptu, ali najbolje ti je da probaš jedan period svaki pa odlučiš za dalje.
-A čuj ovo kaj veliš za masu/defku poslje, punooo bolje i zahvalnije ti je čista masa znači ono oko 350-400kcal iznad održavanja,puno proteina, tako da dobivaš polako čistu masu i jako jako malo masti, pa poslje definiciju odradiš ili čak možda nećeš ni morat... A ovak standard nabacivanje tonu kila i onda rezanje tonu kila , kontraproduktivno totalno, to dobro radi kod profi BBa sa steroidima, al na natural ekipi ti je puno pametnije i bolje polako čista masa i bok.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:23   #33
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Inače, kakvi su to Insanity programi, dajte malo detaljnije o tome?
Tinch -- to ti je program vježbe za kojim su Ameri poludjeli, simislio ga neki tip (meni je neki tamo je on faca) a princip je vježba bez ikakvih sprava, odnosno samo vježbe tijelom, pliometrije puno ima i kao intervalni trenig ali "obrnutog" intervala , u odnosu kako jest u teoriji intervalni trening. Dakle, kod Insanitiya su dugi peridoi maximalnog pumpanja neke vježbe, sa kratkim periodima laganog pumpanja. Koliko vidim po video, vježbe idu do otkaza i moraš već biti u super formi da bi uopće započeo program.
najjbolje ti je pogledat video, ima ono dulji 2 x 10 min predstavljanje ili kraći:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8


meni se ne sviđa, promovira oblikovanje tijela u 60 dana. Mislim ja vjerujem da bi mogla do istjerat nekako, al to moras psihički biti totalno čvrst i ono mentalno usmjeren , tako da ne vjerujem da je ok za neke početnike koje se žele počet bavit vježbanjem, (naravno tu ne mislim na tebe), nego na ostale koji dolaze ovdje 1. puta i traže savjet za vježbu.
Rachel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:30   #34
Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
Tinch -- to ti je program vježbe za kojim su Ameri poludjeli, simislio ga neki tip (meni je neki tamo je on faca) a princip je vježba bez ikakvih sprava, odnosno samo vježbe tijelom, pliometrije puno ima i kao intervalni trenig ali "obrnutog" intervala , u odnosu kako jest u teoriji intervalni trening. Dakle, kod Insanitiya su dugi peridoi maximalnog pumpanja neke vježbe, sa kratkim periodima laganog pumpanja. Koliko vidim po video, vježbe idu do otkaza i moraš već biti u super formi da bi uopće započeo program.
najjbolje ti je pogledat video, ima ono dulji 2 x 10 min predstavljanje ili kraći:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8


meni se ne sviđa, promovira oblikovanje tijela u 60 dana. Mislim ja vjerujem da bi mogla do istjerat nekako, al to moras psihički biti totalno čvrst i ono mentalno usmjeren , tako da ne vjerujem da je ok za neke početnike koje se žele počet bavit vježbanjem, (naravno tu ne mislim na tebe), nego na ostale koji dolaze ovdje 1. puta i traže savjet za vježbu.
ovo je super
ja sam ovako nešto radio prije nego šta san iša u teretanu, samo šta je moje bilo kraće, al dosta intezivnije
i stvarno san ima super rezultate
bija san u odličnoj formi, ali i dosta jak
ugl. super stvar za nabijanje kondicije i skidanje kila
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:47   #35
ma super je...al treba to moći!
ja si mislim to na jesen u 9 ili 10. mjesecu sebi priuštit
da vidim koliko ću moći.
ali za početnike svakako nije, govorim za Insanity, za ovaj drugi nsaim čula, nisam ni nešto se raspitivala.
Rachel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:53   #36
Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
ma super je...al treba to moći!
ja si mislim to na jesen u 9 ili 10. mjesecu sebi priuštit
da vidim koliko ću moći.
ali za početnike svakako nije, govorim za Insanity, za ovaj drugi nsaim čula, nisam ni nešto se raspitivala.
ma nije stvar jel neko početnik ili nije
u takvim se programima ne ide do određenog broja ponavljanja, nego onoliko koliko možeš
tako da će se i početnik, ali i vrhunski sportaš satrat
samo šta će ovaj napravit 5 ponavljanja, a ovaj 40-50...

program nije jedino za one koji odustanu svako malo ili koji ne mogu pretrpit nelagodu u koju će ih sigurno stavit
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:06   #37
Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
ma super je...al treba to moći!
ja si mislim to na jesen u 9 ili 10. mjesecu sebi priuštit
da vidim koliko ću moći.
ali za početnike svakako nije, govorim za Insanity, za ovaj drugi nsaim čula, nisam ni nešto se raspitivala.
je ovo je idealno za početnike, i kao što je iced rekao, svako ima svoj tempo izvođenja i u tome se razlikuje intenzitet, tako da bitno je krenut i odrađivat svaki put cijeli trening kako je namjenjeno, pa makar zadnjih 10min radili tri put sporije , bitno je da se odradi, već nakon 5-10 treninga će bit puno bolje...

Zadnje uređivanje Inesy : 27.04.2010. at 12:16.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:12   #38
Quote:
rachel5 kaže: Pogledaj post
Tinch -- to ti je program vježbe za kojim su Ameri poludjeli, simislio ga neki tip (meni je neki tamo je on faca) a princip je vježba bez ikakvih sprava, odnosno samo vježbe tijelom, pliometrije puno ima i kao intervalni trenig ali "obrnutog" intervala , u odnosu kako jest u teoriji intervalni trening. Dakle, kod Insanitiya su dugi peridoi maximalnog pumpanja neke vježbe, sa kratkim periodima laganog pumpanja. Koliko vidim po video, vježbe idu do otkaza i moraš već biti u super formi da bi uopće započeo program.
najjbolje ti je pogledat video, ima ono dulji 2 x 10 min predstavljanje ili kraći:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8


meni se ne sviđa, promovira oblikovanje tijela u 60 dana. Mislim ja vjerujem da bi mogla do istjerat nekako, al to moras psihički biti totalno čvrst i ono mentalno usmjeren , tako da ne vjerujem da je ok za neke početnike koje se žele počet bavit vježbanjem, (naravno tu ne mislim na tebe), nego na ostale koji dolaze ovdje 1. puta i traže savjet za vježbu.
To što nemam 1234546753235467 postova ne znači da sam početnik u vježbanju; a da tražim savijet i mišljenje je istina.
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:18   #39
Hm, zanimljivo, ali ja bih svejedno voljela prvo uspjeti napraviti klasicni hiit. Inace, takve treninge smo radili na veslanju, sjecam se da je konda nenormalno rasla.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:31   #40
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hm, zanimljivo, ali ja bih svejedno voljela prvo uspjeti napraviti klasicni hiit. Inace, takve treninge smo radili na veslanju, sjecam se da je konda nenormalno rasla.
vrlo jednostavno, probaj tabatu. Ja treniram po tom principu , i stvarno mi je najbolje od svih.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.