Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 11:41   #81
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Dopustio joj je?

Mislim da ću i ja za svaki slučaj pitati svoju gin. Vidim da je dosta cura imalo pozitivno iskustvo s tom tinkturom pa bih i ja htjela probati, ali me malo frka kad sam ovo pročitala.

Malo me to kopka jel:
- u drugoj fazi ciklusa mi s ovulacijom prirodno raste progesteron
- pijem Duphastone u 2. fazi ciklusa pa mi i on povećava razinu progesterona
- ako bih uzimala konopljiku, ona isto povećava razinu progesterona.

Bojim se da to nije malo previše

U svakom slučaju hvala na savjetima curke
da...dopustio joj je....a ona je imala endometriozu....a i sad ima par uzastopnih inseminacija...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 13:40   #82
Quote:
ucviljena kuma kaže: Pogledaj post
poslali su me ovamo da pitam za ovaj caj, je li ga netko pio i zna li djeluje li?

imam neredovitu mjesecnicu, ali nisam nikad pila cajeve. vidim da cesto spominjete stolisnik, ali u raznim kombinacijama, pa sam zbunjena
ja sam pila taj caj, ali u omjeru 15g stolisnika, 5g nevena i 5g koprive. sve sam pomijesala u vrecici i svaki dan po litru toga ( na 1 l ide otprilike 1 velika zlica (mrvu vise) mjesavine caja.
cula sam da je dobar za upale, bolne menge.....
ja sam pila zbog CIN-a koji sam dugo vukla a nakon ture od mjesec dana s cajem se stanje puno poboljsalo.... ne znam da li to pripisati caju, al mislim da definitivno nije odmogao. sad mi je stanje dobro, nemam nikakvih promjena na papi.
inace, okus je malo gorkast, al mislim da nema potrebe sladiti.
vrecice s cajevima sve skupa dođu oko 20 kn, a traju duuugooo....
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:51   #83
Quote:
ucviljena kuma kaže: Pogledaj post
ali opet ne znam, sami vrkut i marulja, ili sa stolisnikom?
Možeš i sam stolisnik, a možeš i s vrkutom i maruljom, ovisi u čemu je problem zbog kojeg menge su neredovite. Za početak možda bolje čisti stolisnik, jedna jušna žlica na tri deciltra kipuće vode. A dobra je i kombinacija bršljanovog lista, kadulje i mažurana.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:22   #84
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Od Travar MB, Bjelovar

Čajna mješavina za zaštitu žena
Čajna mješavina sa svojim sastavom regulira neredovitu menstruaciju, pomaže kod bolova i grčeva, klimakterija, mučnina, neplodnosti, raznih upala, infekcija i bakterija, upale jajnika, maternice, bijelog cvijeta te općenito ženskih tegoba.

Isprobano, odličan
kupila sam taj čaj prije nekog vremena,usula u teglicu,ćušnula u kut i zaboravila na njega,sad kad sam ga se sjetila zaboravila sam kako se pripravlja,jel mi molimte možeš napisati
nooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:48   #85
Quote:
nooh kaže: Pogledaj post
kupila sam taj čaj prije nekog vremena,usula u teglicu,ćušnula u kut i zaboravila na njega,sad kad sam ga se sjetila zaboravila sam kako se pripravlja,jel mi molimte možeš napisati
na 3/4 litre ti ide jusna zlica caja i onda poklopis na pola sata, procijedis i cugas
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 01:09   #86
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..o tome sam ja baš jučer,prekjučer pričala sa Zorro na Wannabe zboru.....i ona je pitala svog ginekologa.....(ona ti također ima endo i pije hormonsku terapiju) i rekla da su tp gluposti...da joj je ginekolog dopustio to....
a zoro paranoicna kao sto jest je pitala i na dva ostala mjesta i dobila isti odgovor

moja sema trenutno, prepisano od mog ginica koji radi i s biljcicama&tinkutrama:
1.dio ciklusa pijem estrogensku tinkturu 3x20kapi
2.dio ciklusa pijem estrogensku 3x20gtt i gestagensku tinkturu 3x30gtt. gestagenska sadrzi izmedju ostalog i agnus castus (vitex).
uzimam i dodatno progesteron u drugom dijelu ciklusa. prof mi je prepisao progesteron na bazi yamsa i bilo je ok, kako mi je to sve ukupno tereti dzep, presla sam na utrogest. dakle isto progesteron.

ovu navedenu semu je ginic prepisao obzirom na endometriozu. kaze da treba sto vise jacati tu lutealnu fazu da endometrioza ne bi rasla.
ako te zanima sadrzaj tinkutra, javi na PP
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 02:33   #87
Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 09:58   #88
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
a zoro paranoicna kao sto jest je pitala i na dva ostala mjesta i dobila isti odgovor

moja sema trenutno, prepisano od mog ginica koji radi i s biljcicama&tinkutrama:
1.dio ciklusa pijem estrogensku tinkturu 3x20kapi
2.dio ciklusa pijem estrogensku 3x20gtt i gestagensku tinkturu 3x30gtt. gestagenska sadrzi izmedju ostalog i agnus castus (vitex).
uzimam i dodatno progesteron u drugom dijelu ciklusa. prof mi je prepisao progesteron na bazi yamsa i bilo je ok, kako mi je to sve ukupno tereti dzep, presla sam na utrogest. dakle isto progesteron.

ovu navedenu semu je ginic prepisao obzirom na endometriozu. kaze da treba sto vise jacati tu lutealnu fazu da endometrioza ne bi rasla.
ako te zanima sadrzaj tinkutra, javi na PP
i jos da nesto nadodam - obzirom da sam radila dvije inseminacije u prirodnom ciklusu i gyn mi radi monitoring ciklusa, mogu reci da mi hormoni nikad nisu bolji. prije su bili zbrckani zbda zdola, sad su sasvim ok. progesteron u drugoj polovici ciklusa je bio 18, dakle to sto pijem progesteron i gestagenske tinkture nije prouzrokovalo neke eskalacije..sto vise...hormoni su u svakom dijelu ciklusa sasvim u redu..pa i sama se cudim i nemrem vjerovati
ovulacija je nesto ranije..ok..ovaj ciklus je bila na 13dc, ali su hormoni suklani velicini folikla, dakle sve ok.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 10:37   #89
Quote:
miaa02 kaže: Pogledaj post
Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.
Citiram jednu forumašicu s druge teme:

Quote:
putnica kroz vrijeme kaže:
Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:35   #90
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Za plodnost su najbolji vrkuta, marulja i macina trava, bilo pojedinačno, ili u bilo kojoj kombinaciji. Sad sam u uredu, a bilježnica mi, naravno doma, pa kad se vratim (znači, negdje poslje 19.00), prepisat ću nešto konkretnije.
di se može kupiti ta vrkuta jer baš nisam u situaciji da ju mogu brati? biljna apoteka? meni su rekli da nikako nije dobro kombinirati vrkutu i macinu travu tj. da treba znati dobar omjer kad je u pitanju plodnost
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:40   #91
U svakoj biljnoj ljekarni.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 18:09   #92
Kod nas Subanovog čaja od vrkute ima i u običnoj ljekarni.

Ja sam radila čaj od 2 dijela vrkute i 1 dijela marulje, ali ne za plodnost, s tim nisam imala problema već onako, za opći boljitak ženskih organa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:56   #93
Cure htjela bih naručiti čajnu mješavinu za poboljšanje funkcije mokraćnog sustava i čajnu mješavinu za zaštitu žena. Zna li netko ako je koristio kolika je cijena? Htjela bih to isprobati
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:22   #94
Quote:
tipinapa kaže: Pogledaj post
di se može kupiti ta vrkuta jer baš nisam u situaciji da ju mogu brati? biljna apoteka? meni su rekli da nikako nije dobro kombinirati vrkutu i macinu travu tj. da treba znati dobar omjer kad je u pitanju plodnost
marulja je odlicna za sluz i trebalo bi je piti u prvom dijelu ciklusa nekoliko salica (nikako u drugom!).
vrkutu mnogi piju cijeli ciklus, ili samo u drugom dijelu.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 08:34   #95
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
Cure htjela bih naručiti čajnu mješavinu za poboljšanje funkcije mokraćnog sustava i čajnu mješavinu za zaštitu žena. Zna li netko ako je koristio kolika je cijena? Htjela bih to isprobati
Ovaj za zastitu zena ti je 65kn.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:51   #96
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Ovaj za zastitu zena ti je 65kn.
Ok hvala na informaciji
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 02:42   #97
Zanima me koliko vas je imalo iskustava s kapima Agnus Castus...hormoni su mi kao u redu,ali mučim muku sa dugim i čudnim mengama....dugo vremena ne pijem kontracepciju...pa sam mislila probati prvo na prirodan način izregulirati menstruacije i promjene na tenu.Da li je koja, kada je pila te kapi dobila možda na težini?Pročitala sam par pozitivnih iskustava s tim kapima,ali me zanima da li utjecalo kojoj na kg?Pomogle bi mi odgovorima
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 23:57   #98
evo ovako što se tiče bolnih menstruacija, meni su jako pomogle vježbe yoge, sasvim lagane vježbe istezanja za početnike. Nisam čak ni vježbala redovito, nego 10ak dana prije menstruacije i stvarno su mi se mišići opustili
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 08:30   #99
Trenutno pijem klomifen tablete pa me zanima da li uz njih smijem uzimati vrkutu?Malo sam zbunjena jer negdje kazu da se moze,negdje ne!Ima li tko iskustvo?
I znate li neki pripravak koji potice rad jajnika?
Pozdrav
irena1512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:23   #100
Mislim da bi ipak najbolje bilo posavjetovati se sa ginekologom.
Bez obzira može li se ili ne piti, ja osobno ne bih ništa "dodatno" pila dok sam na klomifenu.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.