Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2012., 19:15   #21
Prijepis je moguc, jer kazna glasi na tebe, nece nikuda pobjeci i ne mozes je se rijesiti prodajom auta...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:18   #22
ma stvar je bas obrnuta, i radi se o motociklu....motor je kod mene vec 10 mjeseci a nije odjavljen i glasi jos uvijek na "prijasnjeg" vlasnika pa me sada zanima kako će se to odvijat i ko ce morat platit tu kaznu

znaci u tom slucaju ja nemam nista sa kaznom i moci cu regularno registrirat motocikl?
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:39   #23
Uglavnom ,odgovor na pocetno pitanje, a nije da nemam iskustva s tim , ovisi di zivis.ZA Zagreb imas fore nekih .. 8 mjeseci.Onda ti posalju kaznu.to je zato jer su pretrpani.U Zapresicu treba proc neka 3 mjeseca i vec salju .

Po meni , puuuuuno veci problem od tih tricavih 700kn je ono sto bi ti naplatili da te zateknu u prometu, plus drugi problem, najveci od svih je ako si izvan roka od mjesec dana od isteka osiguranja(pogledaj si do kad polica vrijedi osiguranja), i napravis sranje , onda si u bananni zescoj.DAkle em moras pazit da te murija ne halta, moze bit bzvz ne radi ti svjetlo, nisi vezan, rutinska kontrola bilo sto, em ak ti se slucajno dogodi bilo kakav sudar , automatski ti ide kazna 5000kn, a ak si kriv i rega ti je istekla prije vise od mjesec dana ,onda si stvarno najebo.
Naime, malo ljudi to zna al cika Mmachete je danas dobre volje pa educira mase , polica osiguranja automatizmom vrijedi i do 30dana od njenog papirnatog isteka.ALl you have to do je - produzit ju u tom roku.

Po meni, do mjesec dana se ok vozit , to je tzv recesijski grace period by mmachete.
Sve iznad je doslovno ruski rulet, jer neznam bas dal su suci skloni smanjivati kazne za takvu loco voznju.
A 5soma kuna je nekom dve rege , meno konkretno 170posto moje registracije..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:46   #24
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
ma stvar je bas obrnuta, i radi se o motociklu....motor je kod mene vec 10 mjeseci a nije odjavljen i glasi jos uvijek na "prijasnjeg" vlasnika pa me sada zanima kako će se to odvijat i ko ce morat platit tu kaznu

znaci u tom slucaju ja nemam nista sa kaznom i moci cu regularno registrirat motocikl?
Kazna će doći onom na kojeg je motocikl registriran u sistemu MUP-a, znači prijašnjem vlasniku a ruku na srce ti si za to kriv jer nisi prepisao motor na sebe u roku 15 dana od sklapanja ugovora. Na njegovom mjestu ja bih tebi uručila uplatnicu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:19   #25
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Kazna će doći onom na kojeg je motocikl registriran u sistemu MUP-a, znači prijašnjem vlasniku a ruku na srce ti si za to kriv jer nisi prepisao motor na sebe u roku 15 dana od sklapanja ugovora. Na njegovom mjestu ja bih tebi uručila uplatnicu
nisam ja kriv, on je taj koji je odugovlačio i govorio ima vremena ima vremena, eto mu sada...iako mislim da mu još nije došlo jer ništa ne govori.
Uglavnom on je iz PU a ja iz KA i prepis je u tijeku, čekam da mi vrati ispunjene i ovjerene kupoprodajne ugovore da to več jednom riješim jer me več počelo bit strah da če me frajer zajebat i da nece htjet prepisat motor.

Ako se to dogodi e onda sam JA kriv ali na svoju štetu

Hvala na odgovorima
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:39   #26
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
nisam ja kriv, on je taj koji je odugovlačio i govorio ima vremena ima vremena, eto mu sada...iako mislim da mu još nije došlo jer ništa ne govori.
Uglavnom on je iz PU a ja iz KA i prepis je u tijeku, čekam da mi vrati ispunjene i ovjerene kupoprodajne ugovore da to več jednom riješim jer me več počelo bit strah da če me frajer zajebat i da nece htjet prepisat motor.

Ako se to dogodi e onda sam JA kriv ali na svoju štetu

Hvala na odgovorima
Mislila sam da ste već odavno napisali ugovore...eh kad ne napišeš sve...Nemoj se voziti da te još i policija ne uhvati sa neregistriranim motorom! Koliko ima od isteka registracije??
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 15:06   #27
Istekla mi je rega prije 7 dana, osiguranje je placeno odmah drugi dan nakon isteka, al nisam stigao na tehnički jos (nisam bio u zg)...kolika je kazna ak me npr danas uhvate? Ne mogu se izvuci ? (jer ipak je osiguranje placeno, tek je 7 dana bla bla)...pitam jer mi treba auto danas, pa cu voziti pod prekršajem ! /policija me zaustavila 3 puta u 6 godina, tak da ako mi se desi stvarno imam 'sreće' /
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 16:38   #28
Pa ne moraš doma ići na tehnički
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 17:51   #29
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
Istekla mi je rega prije 7 dana, osiguranje je placeno odmah drugi dan nakon isteka, al nisam stigao na tehnički jos (nisam bio u zg)...kolika je kazna ak me npr danas uhvate? Ne mogu se izvuci ? (jer ipak je osiguranje placeno, tek je 7 dana bla bla)...pitam jer mi treba auto danas, pa cu voziti pod prekršajem ! /policija me zaustavila 3 puta u 6 godina, tak da ako mi se desi stvarno imam 'sreće' /

To ti više nema veze sa srećom.Koriste se računalom u svom vozilu tako da ako te i zaustave biti će to zato što već znaju da nisi registriran,odnosno ciljano će te "oderati".
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 22:48   #30
nemoj kenjat, šta prate tablice i čekaju vozila s neregistriranim tablicama?!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 23:04   #31
Mogu ga u vožnji provjeriti, čisto iz dosade
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 00:19   #32
To studenti preko student servisa pregledavaju u kompjutoru podatke mupa, pakiraju kazne u omotnice i šalju na adrese. Obično tek nakon mjesec dana pa kad te potrefi, nekad nakon mjesec dana, nekad nakon tri, nekad nakon pola godine.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 00:55   #33
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nemoj kenjat, šta prate tablice i čekaju vozila s neregistriranim tablicama?!
Ne da prate oni tablice, nego (znam da presretači imaju) poneki imaju kameru koja čita tablice i provjerava preko računala, kad na leti na ne regani javlja im i eto ga...

Tako mi pričao jedan poznanik kojeg su čopili (dostavljač) vozio firmino vozilo, a nije ni znao da je ne regan, nego mu oni rekli.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:42   #34
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
Istekla mi je rega prije 7 dana, osiguranje je placeno odmah drugi dan nakon isteka, al nisam stigao na tehnički jos (nisam bio u zg)...kolika je kazna ak me npr danas uhvate? Ne mogu se izvuci ? (jer ipak je osiguranje placeno, tek je 7 dana bla bla)...pitam jer mi treba auto danas, pa cu voziti pod prekršajem ! /policija me zaustavila 3 puta u 6 godina, tak da ako mi se desi stvarno imam 'sreće' /
700 kuna do 15 dana od isteka prometne dozvole, 2000 preko 15 dana
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 17:00   #35
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nemoj kenjat, šta prate tablice i čekaju vozila s neregistriranim tablicama?!
Svako vozilo "kobri"(neoznačeno,ne nužno presretač)),ima računalo spojeno na internet obično treći u ekipi tipka reg. oznake a blinkne mu samo crveno ili zeleno pa si ti misli,ako nisi registriran izvadit će te čak i iz kolone....tako je jedan moj poznati pitao kako su znali da baš ja nisam registriran a njega izvadili iz kolone.Ta priča traje već 2-3 godine tako da nitko ne kenja nego malo uputa.....da,ispravan zaključak,sve se prati pa čak i tablice!!!!!
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:29   #36
fino, vozio sam 14 dana s nereganim autom i onda ga prodao i odjavio, prošao sam pored više patrola, valjda mi ne bude kakva čestitka stigla za auto koji više nije moj
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:01   #37
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
fino, vozio sam 14 dana s nereganim autom i onda ga prodao i odjavio, prošao sam pored više patrola, valjda mi ne bude kakva čestitka stigla za auto koji više nije moj
nema ti kaj stić to se kažnjava na licu mjesta
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:08   #38
Ako se ne kazni na licu mjesta, kazna stiže kući, ako nije obavljena registracija i vozilo nije odjavljeno. S tim da osiguranje važi mjesec dana nakon isteka(ako je ugovorena cjelogodišnja polica), a ponavljam, tehnički se može obaviti bilo gdje u Hrvatskoj(autor je spomenuo da je na terenu).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:29   #39
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako se ne kazni na licu mjesta, kazna stiže kući, ako nije obavljena registracija i vozilo nije odjavljeno. S tim da osiguranje važi mjesec dana nakon isteka(ako je ugovorena cjelogodišnja polica), a ponavljam, tehnički se može obaviti bilo gdje u Hrvatskoj(autor je spomenuo da je na terenu).
nema mu kaj stić kad je odjavio
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:48   #40
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
fino, vozio sam 14 dana s nereganim autom i onda ga prodao i odjavio, prošao sam pored više patrola, valjda mi ne bude kakva čestitka stigla za auto koji više nije moj
Da su shvatili "izgorio"bi jako brzo,inače obične patrole nemaju računalo nego metodom slučajnog odabira nađu takve.Neobilježena vozila sva imaju računala i odmah te zaustave i naplate kaznu.......skinu reg.oznake.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.