Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 16:12   #881
Quote:
Kaiser_Soze kaže: Pogledaj post
Odlicno hvala. Shvatio sam poslije da sam fulao fronte ladica bilo bi 263*896 (259*892 + absovi). Ladicu sam i mislio raditi kao dvostruku, ali nisam bas shvatio ovu 2. sliku ja sam mislio unutar korpusa imati samo ladice, a na slici vidim nekakvu pregradu izmedju 1 i 2 ladice
Nema pregrade...gdje..gdje..nema. Šalim se ,rezolucija slike nije nešto jer je skinuta slika sa ekrana ,program mi ne dozvoljava spremanje slike .
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 31.01.2008., 16:12   #882
Quote:
šajo kaže: Pogledaj post
Mozes mi reci u kojem programu si napravio dizajn za ladicu?
Corpus lite
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 31.01.2008., 17:20   #883
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Corpus lite
Cuo sam za Corpus, ali nisam jos vidio GUI. Vec sam se ponadao da je neki drugi program u pitanju. U svakom slucaju izgleda cool
šajo is offline  
Old 31.01.2008., 17:58   #884
Ideššš...
Dobili smo marketing s desne strane.
Sad možemo ladno surfat po forumu i gledat zadnje ponude za geđete...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 31.01.2008., 20:22   #885
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
Ideššš...
Dobili smo marketing s desne strane.
Sad možemo ladno surfat po forumu i gledat zadnje ponude za geđete...
nema frke rista ,smo kaj sam ja ovoga platio jedva...ali de facto si u pravu ,trebao sam to derekt postati čovjeku.
P.S. lijeva strana
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 01.02.2008., 08:56   #886
evo mene opet jos jedno pitanje 0:-)
Dakle prodavac me uspio uvjeriti da nema smisla uzimati cijelu plocu od 8mm samo zbog 3 dna od ladice - tako da sam narucio sve po 19mm. Sad mi se to cini glupa ideja, dakle dno ladice od 19mm koliko ima smisla?

Inace imam vodilice nosivosti 45kg
Kaiser_Soze is offline  
Old 01.02.2008., 09:00   #887
Quote:
Kaiser_Soze kaže: Pogledaj post
evo mene opet jos jedno pitanje 0:-)
Dakle prodavac me uspio uvjeriti da nema smisla uzimati cijelu plocu od 8mm samo zbog 3 dna od ladice - tako da sam narucio sve po 19mm. Sad mi se to cini glupa ideja, dakle dno ladice od 19mm koliko ima smisla?

Inace imam vodilice nosivosti 45kg
imati češ čvrstu ladicu
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 01.02.2008., 09:23   #888
Nemoj zaboraviti da sad trebaš samonarezne vijke darem 30x4mm za spajanje poda sa bočnim stranicama..nisi napisao da li su vodilice sa punom izvlakom..u tom slučaju nemoj prebrzo otvarati ladicu ,jer ima pristojnu masu na 90 cm sirine ,pa ti se može desiti da oštetiš vodilicu ako krene ukoso na punoj otvorenosti
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 01.02.2008., 09:28   #889
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti da sad trebaš samonarezne vijke darem 30x4mm za spajanje poda sa bočnim stranicama..nisi napisao da li su vodilice sa punom izvlakom..u tom slučaju nemoj prebrzo otvarati ladicu ,jer ima pristojnu masu na 90 cm sirine ,pa ti se može desiti da oštetiš vodilicu ako krene ukoso na punoj otvorenosti
Mislio sam 35*4mm, vodilice s punom izvlakom
Zapravo je pitanje trebam li ja ipak otici kupiti tu plocu 8/10 ili 12mm ili cu prezivjeti i s ovim?
Kaiser_Soze is offline  
Old 01.02.2008., 09:41   #890
Koje su ti vodilice u igri, ako su accuride nemaš frke. One nose do 60 kg Samo piči. A to to je možda kila dve više po ladici
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 01.02.2008., 09:53   #891
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Koje su ti vodilice u igri, ako su accuride nemaš frke. One nose do 60 kg Samo piči. A to to je možda kila dve više po ladici
Kupio u iverpanu pise nosivost 45kg pa pretpostavljam da su to iste ove iz sch kataloga accuride 3832 za bocnu ugradnju opterecenje do 45kg
Kaiser_Soze is offline  
Old 01.02.2008., 09:55   #892
Quote:
Kaiser_Soze kaže: Pogledaj post
Mislio sam 35*4mm, vodilice s punom izvlakom
Zapravo je pitanje trebam li ja ipak otici kupiti tu plocu 8/10 ili 12mm ili cu prezivjeti i s ovim?
Frendu sam pomogao raditi ladice od 18mm materijala i stavio je obične blum vulgaris vodilice (20kn par)...radi bez problema....znači ako staviš neke imalo kvalitetnije vodilice sa većom deklariranom nosivosti u praksi ne bi smjelo biti nikavih problema...

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 01.02.2008., 10:48   #893
Quote:
Kaiser_Soze kaže: Pogledaj post
Kupio u iverpanu pise nosivost 45kg pa pretpostavljam da su to iste ove iz sch kataloga accuride 3832 za bocnu ugradnju opterecenje do 45kg
CD ima pravo ..samo piči ,nečeš imati problema
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 01.02.2008., 11:05   #894
E da si uzeo one od 80 kg nosivosti, mogao bi u nju staviti i vreću cementa , ali mislim da će ti i ove biti odlične.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 01.02.2008., 11:16   #895
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
E da si uzeo one od 80 kg nosivosti, mogao bi u nju staviti i vreću cementa , ali mislim da će ti i ove biti odlične.
Ironija je u tome sto unutra ide odjeca do max 1-2 kg
Kaiser_Soze is offline  
Old 05.02.2008., 15:21   #896
Evo jos jedno pitanje kako najlakse napraviti "falc" s obzirom da ovi sto rezu materijal to ne rade - malo sam pretrazio i vidio savjete tipa kekserica(nemam), brusni papir - ima li nesto trece?
Kaiser_Soze is offline  
Old 05.02.2008., 15:55   #897
Imaš sad već vrlo povoljnih kekserica koje će to odraditi poprilično točno. Isto tako i glodalica (frezer) koja je prvi alat za takve stvari
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 08.02.2008., 23:45   #898
htio bih napraviti ovakav tabure s obzirom da je ovaj 1600kn
-pa me zanima jel zna neko gdje kupiti takve noge?hvala
http://shop.kare.hr/product_info.php...ducts_id/72692
boxer-kai is offline  
Old 09.02.2008., 11:04   #899
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
htio bih napraviti ovakav tabure s obzirom da je ovaj 1600kn
-pa me zanima jel zna neko gdje kupiti takve noge?hvala
http://shop.kare.hr/product_info.php...ducts_id/72692
ako je prava koža ,bolje ga kupi nego da ga radiš ne isplati se , a za noge ,mislim da nema gotovih za nabaviti ..ovo je rađeno samo za taj namještaj.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 09.02.2008., 15:02   #900
šablona za blumotion

Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu i novi u izradi namještaja pa bi Vas zamolio za jednu pomoc. Nabavio sam polovno šablonu za blumotion tj. za postavljanje vodilica za ladice. Nisam uz nju dobio nikakav papir niti uputu, snalazim se po principu sam svoj majstor. Čuo sam da postoji nakakva uputa i da bitno olakšava stvar. Molim sve koji mi mogu pomoc sa odgovorom.
Pozdrav.
hoc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.