Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 19:51   #61
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
tocno tako, ako ste u braku dovoljan je samo jedan roditelj a ako nema braka omda trebaju oboje bit prisutni...to isto vrijedi i za adresu prebivanja tj ako je ista onda je dovoljan jedan roditelj
evo ovako...ja i muž u braku, na različitim adresama, beba je na istoj kao i ja...muž danas predao za njenu putovnicu i rekli mu da može samo on dignuti...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:52   #62
predali zahtjev prošlu srijedu popodne i danas gotov
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:50   #63
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
evo ovako...ja i muž u braku, na različitim adresama, beba je na istoj kao i ja...muž danas predao za njenu putovnicu i rekli mu da može samo on dignuti...
jos bolje za tebe - moguce su dali tvom suprugu zato sto je beba na tvojoj adresi...oni valjda ni sami ne znaju sami svoje propise
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 08:36   #64
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
jos bolje za tebe - moguce su dali tvom suprugu zato sto je beba na tvojoj adresi...oni valjda ni sami ne znaju sami svoje propise
Ne valjda, sigurno ne znaju...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:20   #65
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
jos bolje za tebe - moguce su dali tvom suprugu zato sto je beba na tvojoj adresi...oni valjda ni sami ne znaju sami svoje propise
još kad je predavao je pitao da li ja trebam doći obzirom da smo na razl adresama? i žene rekl:"ne treba, pa u braku ste!"
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:26   #66
Cvijetiću, kod meje je slično - MM na jednoj aresi, ja na drugoj klinci na mojoj....

Zadnju putovnicu za najstarijeg koju smo radili prije nešto manje od godine dana bilo je svejedno tko predaje a tko podiže - može biti isti roditelj, ili različiti...

Mislim da to ovisi od službenice do službenice na šalteru. I sama sam bila svjedokom jednom kad je neka sirota žena potegnula čak od Njemačke da sredi putovnicu za dijete (a taman se rastala i još nije bila dobila rješenje) - dvije su se službenice na susjednim šalterima gotovo počupale - jedna je tvrdila jedno, a druga suprotno....
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:31   #67
hej ljudi!
može li se putovnica za bebu napraviti bilo gdje ili samo u onom gradu gdje joj je prebivalište prijavljeno? hvala
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:45   #68
mislim da samo u gradu gdje je prijavljena....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:24   #69
da li je netko u zadnje vrijeme vadio putovnicu pa zna dal ako dođem s bebom (jer druge mogućnosti nemam) imam prednost ili isto uzimam broj i čekam?
moram izvaditi i za bebu i za sebe.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:44   #70
neznam ali mislim da nazalost neces imati prednost osim ako te dobri ljudi ne puste....
ja sam u trudnoci mjenjala dokumente skupa sa suprugom i ja sam imala prednost ali on je morao cekati pa mi je doslo na isto...
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 16:19   #71
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
da li je netko u zadnje vrijeme vadio putovnicu pa zna dal ako dođem s bebom (jer druge mogućnosti nemam) imam prednost ili isto uzimam broj i čekam?
moram izvaditi i za bebu i za sebe.
Nažalost, prepuštena si dobroj volji okoline...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:58   #72
Ako ti bude kao nama,moras cekatiMi smo isli kad je beba imala 40 dana i morali cekati ko i ostali
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 19:45   #73
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
da li je netko u zadnje vrijeme vadio putovnicu pa zna dal ako dođem s bebom (jer druge mogućnosti nemam) imam prednost ili isto uzimam broj i čekam?
moram izvaditi i za bebu i za sebe.
Moraš čekati nažalost i još k svemu paziti da se netko ne gurne ispred tebe u red ako ti beba plači ili ju imaš na rukama kad si na redu, tak je bilo meni - i ugurala se je još žena...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:29   #74
i mi smo čekali s bebom radi prijave prebivališta...

jedna trudnica ( cca 8. mjesec trudnoće) je tad pitala službenicu na šalteru jel može preko reda, ali joj nisu dozvolili. samo traže broj. znači čak ponekad nisu problem ljudi u redu nego službenici.

na naljepnici piše da prednost imaju samo teži invalidi. obični invalidi također stoje u redu.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:48   #75
ak ste u zg i radite po hitnom putovnicu, dođite oko 5,6 (rade do 7) , ja sam uvijek išla tad i nikad nisam čekala duže od 5 minuta
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:07   #76
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
da li je netko u zadnje vrijeme vadio putovnicu pa zna dal ako dođem s bebom (jer druge mogućnosti nemam) imam prednost ili isto uzimam broj i čekam?
moram izvaditi i za bebu i za sebe.
nemoras niti uzimat broj nit cekati...odmah odes do saltera i djelatnik te mora primit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:49   #77
muz i ja smo vec u stoljetnom braku. kad radimo putovnicu za kcer, kao i prije za sina, dok je bio maloljetan, morali smo oboje potpisati. svejedno je da li u isto vrijeme ili jedan dodje predati, a drugi podici putovnicu.

kad putujemo odvojeno, obicno nas pitaju imamo li potvrdu drugog roditelja da dijete smije putovati samo u pratnji jednoga od nas. napominjem da mi gotovo u pravilu putujemo avionom, kao i da nas u jedan ili dva navrata kad smo putovale autobusom, to nitko nije trazi. ali na aerodromima sirom europe i u hrvatskoj da.

sto se tice slike mislim da je bolje da vam je naprave u studiju, jer ce se ionako putovnice mijenjati, radi olaksanog prelaska granica tamo gdje ih ima, pa ce slike morati biti biometrijske. ne znam da li su vec poceli izdavati takve putovnice, ali radi brzeg prolaska kontrola, pogotovo kad se putuje s bebama, isplati se uloziti. naravno, mislim da ce i stare putovnice vrijediti do isteka.
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 23:40   #78
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
da li je netko u zadnje vrijeme vadio putovnicu pa zna dal ako dođem s bebom (jer druge mogućnosti nemam) imam prednost ili isto uzimam broj i čekam?
moram izvaditi i za bebu i za sebe.
ja sam dosla s bebacem i bez broja ravno na salter. zena tamo mi odmah dala putovnicu, a ljudi koji su bili u redu su vristali da kako ja sad tu idem preko reda, da sto ima veze sto imam bebu, da sam je mogla doma ostaviti i kako sam bezobrazna i blah blah blah.
twisted_justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:00   #79
Quote:
twisted_justice kaže: Pogledaj post
a ljudi koji su bili u redu su vristali da kako ja sad tu idem preko reda, da sto ima veze sto imam bebu, da sam je mogla doma ostaviti i kako sam bezobrazna i blah blah blah.
idioti... obično ljudi vuku djecu sa sobom na takva mjesta s nekim razlogom
a i da povedu dijete bez veze, opet im izađeš u susret zbog djeteta...


a kaj se tiče tih šaltera, svaka ženska svoju politiku vodi tak da se pripremite na svašta...
ima ih dobrih, a ima i kravetina
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:58   #80
Quote:
peso meso kaže: Pogledaj post
muz i ja smo vec u stoljetnom braku. kad radimo putovnicu za kcer, kao i prije za sina, dok je bio maloljetan, morali smo oboje potpisati. svejedno je da li u isto vrijeme ili jedan dodje predati, a drugi podici putovnicu.

kad putujemo odvojeno, obicno nas pitaju imamo li potvrdu drugog roditelja da dijete smije putovati samo u pratnji jednoga od nas. napominjem da mi gotovo u pravilu putujemo avionom, kao i da nas u jedan ili dva navrata kad smo putovale autobusom, to nitko nije trazi. ali na aerodromima sirom europe i u hrvatskoj da.

sto se tice slike mislim da je bolje da vam je naprave u studiju, jer ce se ionako putovnice mijenjati, radi olaksanog prelaska granica tamo gdje ih ima, pa ce slike morati biti biometrijske. ne znam da li su vec poceli izdavati takve putovnice, ali radi brzeg prolaska kontrola, pogotovo kad se putuje s bebama, isplati se uloziti. naravno, mislim da ce i stare putovnice vrijediti do isteka.
Zanima me da li oni na aerodromima stvarno traže tu potvrdu drugog roditelja da dijete može putovati samo u pratnji jednog od nas. Naime, ja idem s djetetom (2,5 god) u Njemačku u 7.mjesecu pa me zanima treba li mi nešto takvo (muž mi je već u Njemačkoj, radi tamo)...
-slavonka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.