Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 23:57   #61
Quote:
Ahab kaže:
Stefica...poglec si temu topica....iako je otisao u drugom smjeru, sto se mene tice, u ok smjeru...nego tvrtko...kaj ju nisi odkantal na vrijeme? jel to ipak kljucno...
ja bih rekao da sam sasvim u skladu s temom - ako recena gospodja i divlja, to je sasvim njena stvar

vi svi kao da nikad niste zivjeli u socijalizmu, pa nemate odbojnost prema pokusaju da netko odredjuje sto je dobro a sto lose, s tendencijom da se ono lose, kvarno, zagadjujuce odstrani iz naseg progresivnog socijalistickog drustva :-))))

uopce ne razumijem zasto ljudi pizde na njeno ispizdjavanje

pa dajte si mira i pustite vedranu rudan da prica sto je volja

tko je ne voli ne mora slusati

ona svakako nece sjebati ni financijski ni pravni sustav, niti ima oruzane milicije koje ce me zaskociti u mraku

pa, onda, u cemu je uopce problem
stefica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 23:59   #62
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Mislim da je nesto slicno bilo i sa onim nesretnim brakom Cucica. On je htio imati Francuskinju za zenu. Ona se udala za diplomatu. Ocekivala je da zivi k'o princeza. Onog trenutka kad je dosla u Hrvatsku i oprala prvu rundu tanjura od rucka, shvatila je da od PRINCEZINOG zivota nema nista. I tada je pocela njihova kriza.

Ne znam detalje, ali pretpostavljam da je tako bilo.

Vjerujem da je ona bila isfrustrirana zbog toga, pocela je lupati casama i tanjurima (imao sam prilike taj zvuk slusati godinama).

Ono kako sad rezoniram, trebali su se vec tada razvesti. Svako daljnje ostajanje u braku bilo je zlostavljanje i jednoga i drugoga.

Zavrsilo se kako se zavrsilo.
17 godina, dugo si izdrzao.
Tko zna sto bi na to rekla VR.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:04   #63
Quote:
Ahab kaže:
Stefica...poglec si temu topica....iako je otisao u drugom smjeru, sto se mene tice, u ok smjeru...nego tvrtko...kaj ju nisi odkantal na vrijeme? jel to ipak kljucno...
ah, napisah dugi post - a server se ritnuo (i ode sve u vjetar)

skraceno - a sto koga boli briga sto prica vedrana rudan

jel se muski osjecaju ugrozeno

ili zene misle da im kvari rod

nije li vrijeme da odustanemo od komesarskog nacina razmisljanja i da se pocnemo navikavati na ideju da tudja misljenja imaju pravo gradjanstva, cak i kad se s njima ne slazemo

osobito ako od toga ni ja ni drustvo nemamo stete - ma sto vedrana rudan mislila ili rekla
stefica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:06   #64
oops, sad vidim da je i prvi i drugi post stigao na server

desava li se i vama da, kad utisnete puce 'posalji odgovor' - stvar se raspadne i kaze 'server not found'
stefica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:06   #65
Stefice,

ja sam proveo tolik vremena razmisljajuci i trazeci razloge neuspjeha, da sam napokon dosao do cistih cinjenica.

Naravno, nakon razvoda sam se htio ubiti. Gotovo da se to i dogodilo... Proveo sam 17 godina trudeci se oko necega sto se na kraju pokazalo kao cisti promasaj.

Jedino sto me odrzalo na zivotu bila je misao da mi ni taj zadnji dasak ONA nece uzeti i natjerati me da nestanem.

Kad bi svatko bio iskren prema situaciji u kojoj je, 90% problema bi vec bilo rijeseno. Bez nasilja, krvi, svadja....

-------------------------

Ja sam ponovno u braku. Nazalost, moja sadasnja supruga je prosla pravu Golgotu i prethodnom braku (bila je udata za Arapa, koji ju je htio naciniti "pravom Arapkinjom").

Puno smo razgovarali i - nasli se. Al' se to ne desi tako cesto.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:15   #66
Ima jedna stara poslovica...Kada bijeda kuca na vrata,sreča bježi kroz prozor.
Mnogo žena misli da ju muž mora uzdržavati,brinuti se onjoj,kupovati joj brdo raznih gluposti i beskrajno ih voljeti.Naravno ako im muž to može i pružiti tada ih želi i posjedovati.Posjedovati kao ženu,prostitutku i ropkinju.Neke to prihvate kao normalno a neke ne.Sa ovima koje to prihvate nema problema,one su tihe,mirne i poslušne i tu nema nasilja.Ali postoje i //osvještene//koje se ne mire sa takvim životom pa smišljaju razno razne načine da to promjene.A tu ih čekaju razno razne udruge često čudnih osnivačica.
To su mahom babetine koje su muškarci ili ostavili ili ih nikada nisu ni zapazili.
One zato mrze muškarce i nagovaraju sve udate da se što prije razvedu.Jer kao muškarci vas iskorištavaju,maltretiraju fizički,a ako se ne vide modrice onda sigurno psihički.Pa mi ih nemamo pa šta nam fali.A ako ih nemamo mi nečete ih imati niti vi.Ima još jedna bitna stvar.Ako nas bude puno možemo tražiti i neku lovu za našu čudorednu udrugu.Naravno onda možemo i nešto ukrasti,pa šta pa svi kradu.Ali gdje su tu one jadne,maltretirane i neshvačene žene//naivke//.Pa nema veze,one su tu samo zato da se iza iza njih sakrivaju mutne rabote onih baba koje su se dosjetile kako na tuđoj nesreči zaraditi
-pero- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:44   #67
Vedrana Rudan je žena iz mojih kraja.Ona nije ugodna osoba.
No malo je poznato da je Vedrana Rudan bila zlostavljana od bivšeg muža.Posljedice toga se vide.Mislim da ukoliko bolje razmislite ta činjenica nikog ne bi trebala začuditi.Odatle onolika količina žuči prema suprotnom spolu.Isto tako smatram da se Vedrani živo fućka za zlostavljane žene.Ona je uvidjela da sa svojim nastupom dobro prolazi i toga se drži.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:50   #68
Quote:
Ahab kaže:
Stefica...poglec si temu topica....iako je otisao u drugom smjeru, sto se mene tice, u ok smjeru...nego tvrtko...kaj ju nisi odkantal na vrijeme? jel to ipak kljucno...
to pitanje bi se moglo postaviti i zlostavljanim ženama.Zašto ne otkantaju nasilnika i nastave sa životom.Neke kažu zbog straha, djece...ali to su samo opravdanja.Istina je da ima žena koje odmah prekinu taj odnos, a da u njemu ostaju žene koje su po karakteru žrtve.Dok god one pristaju makar nesvjesno na takav odnos ostati će sa nasilnikom ili će jednog zamjeniti drugim.Zbog toga je izuzetno teško pomoći takvoj osobi.Bilo je dosta upisa kako policija ,društvo ne štite ženu, ali isto tako istina je da te žene drugo jutro povuku prijavu.I što onda ,na osnovu čega da se takvog sankcionira.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:08   #69
Quote:
Modesti kaže:
Vedrana Rudan je žena iz mojih kraja.Ona nije ugodna osoba.
No malo je poznato da je Vedrana Rudan bila zlostavljana od bivšeg muža.Posljedice toga se vide.

Meni se njeni nastupi i seljačka vulgarnost gade.
A za to da je bila zlostavljana...pa to se vidi iz aviona i bez da sama kaže.
Takava javna mržnja prema muškom rodu može biti samo posljedica braka sa siledžijom ili posljedica odrastanja sa nastranim ocem..
__________________
minirat Tunel Učku i poslati sve u PM
meat katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:26   #70
Zamislite si život sa takvom ženom,takvim jezikom.Dali ste se kada zapitali koliko ima takvih žena,koliki muškarci žive sa takvim ženama.Ali kada bi se muškarac obratio za pomoč ispao bi papak,dok je žena jadnai maltretirana.
Izgleda da je danas in biti maltretirana jer to se daje na sva zvona,odmah skaču razno razne ženske udruge i otvoreni lov na muškarce počinje.
Vedrana Rudan to svojim pisanjem podstiče i koliko vidimo jako uživa u tome.
-pero- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:56   #71
Quote:
Zamislite si život sa takvom ženom,takvim jezikom.
Ja biram smrt!
__________________
minirat Tunel Učku i poslati sve u PM
meat katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 00:38   #72
- Šta ćeš biti kada odrasteš?
- Biću ženu.

__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 01:43   #73
Ne znam zašto neki ovdje na silu u post uvlače Vedranu Rudan i stvarne obiteljske nasilnike, i to još začinjeno sa "bolje ona nego nasilnik". Oba ponašanja imaju samo jednu zajedničku karakteristiku - apslutno nisu tolerabilna. I točka.

BTW, patrijahalna vremena polako prolaze. Uz tradicionalno muško obiteljsko nasilje koje treba trijebiti popput korova, pogotovo kad govorimo o valjanim činjenicama, dolaze i neka druga vremena....

Nove generacije žena koriste u toj obiteljskoj "bitci" sasvim druga oruđa osim fizičkih - za maltretiranje svojih partnera. Onih kojih su se odrekli svoje uloge kućnih patrijarha, a to je sve više muških koje znam. Psihičke posljedice nisu mjerljive tako lako, još više nisu dokazive, njih policija ne može fotografirati, a postoje. I teške su. I o tome čujem ali se nažalost i nagledam teških priča koje su mi za ne vjerovat. Naravno, ne postoji barem meni vidljiva udruga u društvu koja se brine za takve muškarce, u bilo kojem pogledu.

Al zato postoje dovoljno glasne ženske udruge koji pušu i na hladno, koje su samo npr. za otkaz suradnje nekakvoj Tomićki s RTL-a zbog sasvim mutne svađe i razbijanja u lokalu od dečka, bez razmišljanja i bespogovorno donijele javnu presudu i linč da se radi o maltretiranoj ženi. Koja drugi dan bez masnice ode na posao.... Imamo li pravo na takve javne linčeve? Trebaju li te udruge upotrijebiti svoje potencijale samo da bile spremne unšitavati živote ljudi, na brzinu, bez objelodanjenja stvarnih i valjanih činjenica? Je li to sve samo zato jer tih udruga ima puno i mogu biti glasne i tako trošiti svoje dragocjeno vrijeme?

To pitam i zbog toga što previše energije istima odlazi na medijske eskapade i histeriziranja o sasvim efermenim i prežvakanim slučajevima po raznim emisijama, a planovi i istinski korisne akcije iskorjenjivanja stvarnog obiteljskog nasilja i stotina ili tisuća stvarnih nasilnika, od kojih su mnogi i muškarci i od toga ne bježim, padaju potpuno u drugi plan.

Vedrana i slične koje zapravo pričaju u svoje ime al im se ne znam zašto medijski podilazi. samo šteti tzv. cilju u čije ime priča i općenito percepciji žena koje se trude postići nešto u ime svojih prava. Same bi ih žene trebale takve slat u ono mjesto.
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:03   #74
Jedini a time i najbitniji cilj tih udruga je pljuvati po muškarcima.Pogledajte samo tko vodi te udruge.Sve same jadne ostavljene i sjebane babe.Društvo ih žali,one to koriste a one zbilja maltretirane i jadne žene im služe samo kao paravan.Čim više članova to više love,čim više love to više svađe.U svađi se zaboravljaju one kojima pomoč zbilja treba a prevladava samo grabež.Neka sve ugrožene žene dobro razmisle tko im to želi pomoči i dali želi pomoči vama ili sebi.
-pero- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:22   #75
Mislim da je Vedrana Rudan personifikacija te crvene buržoazije, društvene kategorije koja je jedno veliko zlo. Muška verzija bi bio Radimir Čačić. Gologuzci iz provincije čiji su roditelji '45 na silu ušli u tuđe stanove, naučili jest s kuhinjskim priborom, a danas kao čine temelj našeg građanskog društva i nevjerojatna su gospoda koja se rugaju desnim primitivcima tipa one budale Rojsa.

U svojoj gluposti i ograničenosti, bez nekog znanja i argumenata, okrenula se psovanju i nadrkanoj borbi za neku tobožnju pravdu. U njoj nema skrupula niti ograda bilo koje vrste. Nije pristojno vidjet jednu staru gospođu kako psuje, da je to bezubi narkoman iz Splita ili istetovirani huligan iz Dubrave, onda bi to bilo OK. Ali gospođa koja je debelo u srednjim godinama nema pravo psovat, iz jednostavnog razloga jer je to vulgarno i ne priliči joj. Isto kao što meni ne priliči da tračam uz kavicu, heklam ili gledam sapunice. U biti krade ideje i psovke ljudima koji znaju psovat, to im stoji, i imaju 1000 puta više razloga biti ogorčeni...
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:59   #76
Quote:
HELIX14 kaže:
Mislim da zbog individua, kao kaj je gdja Rudan i postoje nasilnici, i ne samo u obitelji .

takve graktave glupe babetine i nisu za drugo neg za dobru cipelarku

Vidim plakate i piše kao "slijedeći put udari loptu" i nešto oko kornera sad nisam zapamtio,

E pa u slučaju Vedrane treba bolje izvest korner
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:21   #77
Quote:
mobyXXL kaže:
E pa u slučaju Vedrane treba bolje izvest korner

Kamo sreće da TI osjetiš korner Cro Copa na svojoj guzici
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:47   #78
Onu autonomnu žensku kuću imam namjeru tužiti zbog duševne boli.
Koji kurac imaju pravo uspoređivati nogomet i nasilje?
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 12:03   #79
Nju treba uškopiti! Konjušari gdje ste?
__________________
Ja sam Ljudevit Von Treblinka!
Plemićke sam krvi i perverzne naravi.
Ja sam cool grof i vozim Lamborghini Diablo!
Ljudevit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 12:40   #80
Vedrana Rudan je marketinski genije, posve je druga stvar sto se ponasa asocijalno, moze se reci i dijetinjasto prozirno, ipak knjige se prodaju 'ko lude, jos da hoce malo investirati u svoj izgled bila bi lova do krova.
original swiper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.