Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 21:17   #3301
molim pomoć oko velux prozora i knaufa.
postavljeni su mi veluxovi prozori i sad je unutra došao knauf.
od bočne špalete do grede ima 3-4cm prostora da li je taj prostor trebalo popuniti vunom?
iznad gornje špalete (knauf ploće) vune nema nego se rukom može doći do lima i onog velux platna.
da li je to tako uredu ili je tu isto trebalo staviti vunu?
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 00:05   #3302
Quote:
idempadodem kaže: Pogledaj post
molim pomoć oko velux prozora i knaufa.
postavljeni su mi veluxovi prozori i sad je unutra došao knauf.
od bočne špalete do grede ima 3-4cm prostora da li je taj prostor trebalo popuniti vunom?
iznad gornje špalete (knauf ploće) vune nema nego se rukom može doći do lima i onog velux platna.
da li je to tako uredu ili je tu isto trebalo staviti vunu?


Izedite postavu izolacije oko prozora s svih strana. Ispunite sve spalete
I postavite parnu branu
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:59   #3303
radim neke radove po kući pa bi trebao pomoć gdje mi je najbolje kupiti profile i ploče za suhu gradnju.... za plafone.... išao bi na ove zamjenske varijante jer mislim da je orginal Knauf stvarno preskup... znači Zg i okolica...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 23:13   #3304
Specijalizirane trgovine za suhu gradnju
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 07:14   #3305
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
radim neke radove po kući pa bi trebao pomoć gdje mi je najbolje kupiti profile i ploče za suhu gradnju.... za plafone.... išao bi na ove zamjenske varijante jer mislim da je orginal Knauf stvarno preskup... znači Zg i okolica...
Koliko je original Knauf skuplji od zamjenskih profila i ploča "podjednakih karakteristika" (u postotcima)?
I od kuda treba biti original Knauf (zemlja proizvodnje), Njemačka ili?

Za Knauf još nisam gledao, ali za Rigips su mi rekli u jednoj trgovini da imaju Rigips ploče iz Austrije (original valjda) i iz Poljske (navodno isto Rigips tvornica?!).
__________________
Sadnice crnog oraha

Zadnje uređivanje miroslaw : 29.01.2014. at 07:22. Reason: (u postotcima)
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 07:46   #3306
Da li mi može netko u par rečenica objasniti raspored postavljanja izolacije i Knauf profil, ploča kod spuštanja stropova u stanu.

Dakle, moj cilj je spustiti strop cc 22-23cm, te dati izolaciju od 10cm debljine (još neznam koju točno).
Išao bi na CD/UD potkonstrukciju (križno kada su povezani profili), mislim da je to jedino što i ima smisla.

E sada, obzirom da bi mi danas došla osoba koja će to vjerojatno raditi (cc 55m2) zanima me što sve on i u kojem rasporedu treba napraviti.

Znam da treba dati i parnu branu, ali muči me raspored.

Gledajući od stropa raspored bi bio? :
1. Izolacija 10cm (na nju mislim da ne ide ništa)
2. Parna brana (najlon građevinski?) ili nešto posebno za Knauf
3. Ljepljiva traka za brtvljenje (sa njom se ljepe međusobno ti najloni, i ljepi se na spoju sa zidom?)
4. CD/UD potkonstrukcija, žice sa ušicom na kojima vise profili
5. Knauf ploče

Da li ima još nešto na što ne smijem zaboraviti?
Osobno muči me ta parna brana, da se napravi kako spada jer kuhinja mi je jedna od tih prostorija.
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 07:58   #3307
Spoj Knauf ploča - kako da se ne vidi spoj

Još jedna pitanje vezano uz spuštanje stropova sa Knauf sistemom.

Kako napraviti da se ne vidi spoj Knauf ploča, koliko puta i sa čime se treba pregletati?

Naime, prije mi je jedan "fuš" majstor spuštao strop sa Knauf pločama u spavaćoj sobi i sve je super, ravno, nigdje ništa nije ispucalo, ali vide se spojevi Knauf ploga (ona tipična bijela crta širine cc 10 cm) koja očitava Knauf ploče.

Meni jako ružno.

Nisam bio doma kada je to radio, ali znam da je postavio onu traku na spojevima, i sa Knauf glet masom je to prošao jedno 2-3 puta i to je to.

Šta je još trebao napraviti (odnosno što bi trebalo) da se ne vidi taj spoj?

U međuvremenu ja sam to krečio 2-3 puta bijelom bojom, tako da ne vidi se to jako, ali nebitno, tako to ne smije biti kada se posao završi.

Čuo sam za 2 varijante:
1. Da se cijeli strop na kraju prođe sa finom žbukom (pregleta finom žbukom), što ima smisla ako su i zidovi završno obrađeni finom žbukom, iako mislim da to nije baš preporuka proizvođače, nego način da se sakriju nedostaci
2. Preći na kraju cijeli strop sa Knauf masom za gletanje (bijelom), te će onda cijeli strop ustvari izgledati kao taj dio spoja Knauf ploča

Da li treba preći cijeli strop sa masom za gletanje, ako da koliko puta da se ne vidi spoj ploča?

Hvala!
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 08:04   #3308
Ne znam ti objasniti način, ali siguran sam da pravom majstoru se neće vidjeti spoj dvije ploče.

Ako misliš dobiti savjet da to sam doma ispraviš vjerujem da je to nemoguće.
La Guerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 08:30   #3309
Quote:
La Guerta kaže: Pogledaj post
Ne znam ti objasniti način, ali siguran sam da pravom majstoru se neće vidjeti spoj dvije ploče.

Ako misliš dobiti savjet da to sam doma ispraviš vjerujem da je to nemoguće.
Lako za to što mu se neće svidjeti...."majstor" koji mi je to radio rekao je da će se to neće vidjeti nakon što se par puta prekreči....i onda sam prošao 2 puta sa krečom (gašenim vapnom) i jednom sa Jupolom, naravno da se vidi, a sve drugo izgleda lijepo...
On i sada tvrdi da se to neće vidjeti nakon još "možda" 2 krečenja Jupolom....ma daj, pa budem 5 puta krečio strop, pa da mi se onda možda neće vidjeti spojevi?! Nema smisla....

Zato, želim znati za ubuduće, kako to napraviti a da se ne vide spojevi, jer radit ću opet (ne ja, nego majstor), i želim znati unaprijed što majstor treba napraviti da se to riješi, a ne naknadno riješavati probleme krivim (dužim i skupljim) metodama.
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:24   #3310
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Lako za to što mu se neće svidjeti...."majstor" koji mi je to radio rekao je da će se to neće vidjeti nakon što se par puta prekreči....i onda sam prošao 2 puta sa krečom (gašenim vapnom) i jednom sa Jupolom, naravno da se vidi, a sve drugo izgleda lijepo...
On i sada tvrdi da se to neće vidjeti nakon još "možda" 2 krečenja Jupolom....ma daj, pa budem 5 puta krečio strop, pa da mi se onda možda neće vidjeti spojevi?! Nema smisla....

Reci tom svom pametnjakoviću neka on to dođe krečiti i o svoj trošak.

Vidi se da je fuš majstor po tvojoj priči.


Quote:
[B]Zato, želim znati za ubuduće, kako to napraviti a da se ne vide spojevi, jer radit ću opet (ne ja, nego majstor), i želim znati unaprijed što majstor treba napraviti da se to riješi, a ne naknadno riješavati probleme krivim (dužim i skupljim) metodama.

Sigurno ima veze s gletanjem. S gletanjem se dobiju 100% kvalitetni spojevi odnosno prijelazi.

E sada će se valjda netko kompatibilniji javiti i objasniti kako to napraviti.


P.S jesu li ti možda i popucali spojevi vertikala zidova i knaufa plafona?
La Guerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:44   #3311
Quote:
La Guerta kaže: Pogledaj post

P.S jesu li ti možda i popucali spojevi vertikala zidova i knaufa plafona?
Da, radio je to fuš majstor, sada će raditi "majstor sa imenom", ALI, volio bi da ja znam šta on treba napraviti, ne da se pravim pametan, nego da budem oprezan kada dogovaram posao, da ne bi ispalo...Eeee, nismo se to dogovorili (tipa za paropropusnu branu, ili za spojeve knauf ploča, ili spoj knauf ploča sa zidom).

Uglavnom, jedino to imam problem (vidljiv spoj knauf ploča). Spoj sa zidom je dobro napravljen i nije ništa popucalo.
Inače, i tu ide neka mrežica na spoj (spoj zida i knaufa), ili?
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 10:37   #3312
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Da li mi može netko u par rečenica objasniti raspored postavljanja izolacije i Knauf profil, ploča kod spuštanja stropova u stanu.

Dakle, moj cilj je spustiti strop cc 22-23cm, te dati izolaciju od 10cm debljine (još neznam koju točno).
Išao bi na CD/UD potkonstrukciju (križno kada su povezani profili), mislim da je to jedino što i ima smisla.

E sada, obzirom da bi mi danas došla osoba koja će to vjerojatno raditi (cc 55m2) zanima me što sve on i u kojem rasporedu treba napraviti.

Znam da treba dati i parnu branu, ali muči me raspored.

Gledajući od stropa raspored bi bio? :
1. Izolacija 10cm (na nju mislim da ne ide ništa)
2. Parna brana (najlon građevinski?) ili nešto posebno za Knauf
3. Ljepljiva traka za brtvljenje (sa njom se ljepe međusobno ti najloni, i ljepi se na spoju sa zidom?)
4. CD/UD potkonstrukcija, žice sa ušicom na kojima vise profili
5. Knauf ploče

Da li ima još nešto na što ne smijem zaboraviti?
Osobno muči me ta parna brana, da se napravi kako spada jer kuhinja mi je jedna od tih prostorija.

Ukoliko imate izvodaca kojemu cete prepustiti posao tj. Povjerenje da ce to izvesti kako treba, onda bi on i trebso znati sve detalje izvedbe?
Ili?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 10:44   #3313
Inace postoje dva sistema barem kod nas
1. Izvodimo raadove kako je napravljeno u projektu
2. Ukoliko projekta nema, investitoru izradim dva tri pijedloga uz obrazlozenje,
Uz prijedlog idu i svi detalji od izolacije, parne brane i brtvljenja, do ne znam izvedbe spoja ploce i drugog materijala npr. Zbuke

zavrsna obrada spojeva ovisi o tome sto ste ugovorili
ukoliko je zavrsna obrada spojeva klasicna tzv K2
Spojevi se mogu i vidjeti pod bocnim osvjetljenjem npr. Od sunca kroz prozor

ukoliko zelite davrsenu plohu narucit dodaznu obradu cijele povrsine K3 ili K4 tada ce povrsina biti idealna

Zadnje uređivanje ppart : 29.01.2014. at 10:53.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 11:12   #3314
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Inače, i tu ide neka mrežica na spoj (spoj zida i knaufa), ili?
Mislim da ne.
La Guerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 10:36   #3315
Kakve tiple idu u strop za žicu sa ušicom ako se spušta strop u kući gdje je strop napravljen sa mont gredicama?

Dakle, jako često će se pogoditi opeka kada se buše rupe za tiple, a ona je šuplja i obična plastična tipla neće držati.

Čuo sam za neke metalne koje se šire kada se ubuše, kao da se raščijaju, da li je to točno i da li su te dobre za takvu situaciju?

Čije se preporučuju?
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 10:57   #3316
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Kakve tiple idu u strop za žicu sa ušicom ako se spušta strop u kući gdje je strop napravljen sa mont gredicama?

Dakle, jako često će se pogoditi opeka kada se buše rupe za tiple, a ona je šuplja i obična plastična tipla neće držati.

Čuo sam za neke metalne koje se šire kada se ubuše, kao da se raščijaju, da li je to točno i da li su te dobre za takvu situaciju?

Čije se preporučuju?
Moras pronači mont gredice
Najbolje je da uzmes plastičnu tiplu sa podloškom i vijkom na počeku tiple
i sa šarafom koji ide kroz cijelu tiplu
te tiple se skupljaju kako zatežeš vijak na kraju tiple
isto kao one metalne koje si spomenuo ali metalne nisu dobre jer razvaljuhu beton u mont gredici
ali ponavljam moras mači mont gredicu
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:23   #3317
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Da li mi može netko u par rečenica objasniti raspored postavljanja izolacije i Knauf profil, ploča kod spuštanja stropova u stanu.

Dakle, moj cilj je spustiti strop cc 22-23cm, te dati izolaciju od 10cm debljine (još neznam koju točno).
Išao bi na CD/UD potkonstrukciju (križno kada su povezani profili), mislim da je to jedino što i ima smisla.

E sada, obzirom da bi mi danas došla osoba koja će to vjerojatno raditi (cc 55m2) zanima me što sve on i u kojem rasporedu treba napraviti.

Znam da treba dati i parnu branu, ali muči me raspored.

Gledajući od stropa raspored bi bio? :
1. Izolacija 10cm (na nju mislim da ne ide ništa)
2. Parna brana (najlon građevinski?) ili nešto posebno za Knauf
3. Ljepljiva traka za brtvljenje (sa njom se ljepe međusobno ti najloni, i ljepi se na spoju sa zidom?)
4. CD/UD potkonstrukcija, žice sa ušicom na kojima vise profili
5. Knauf ploče

Da li ima još nešto na što ne smijem zaboraviti?
Osobno muči me ta parna brana, da se napravi kako spada jer kuhinja mi je jedna od tih prostorija.
Valjda ti majstor zna kaj i kak treba napraviti - ak nemaš ni u jednog povjerenja onda si napravi sam...
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:14   #3318
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Specijalizirane trgovine za suhu gradnju
OK, a možeš biti malo određeniji... daj mi par konkretnih mjesta....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 17:53   #3319
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Ukoliko imate izvodaca kojemu cete prepustiti posao tj. Povjerenje da ce to izvesti kako treba, onda bi on i trebso znati sve detalje izvedbe?
Ili?
Slažem se a mislim i da je ova tema otvorena kako bi ljudi koji imaju iskustva sa suhomontažnim radovima pomogli laicima koji si ne mogu priuštiti majstora a samim time ni u potpunosti kvalitetnu izvedbu da si sami naprave kako-tako svoje zidove,stropove...

Ovo nije mjesto odakle ćete vaditi podatke s kojima bi kasnije ucjenjivali Vašeg majstora
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 17:55   #3320
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
OK, a možeš biti malo određeniji... daj mi par konkretnih mjesta....
nabrojeno više puta do sada - malo se potrudi pa izlistaj koju stranicu unatrag, a uostalom gdje ti živiš da ne znaš za te trgovine??
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.