Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2006., 00:04   #21
Hvala ljudi, ako uspijes skenirat to bija bi ti zahvalan.

Hvala puno
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 00:22   #22
evo ti one koje sma uspjela nać

http://img102.imageshack.us/img102/9428/img2131bf.jpg

http://img102.imageshack.us/img102/7358/img2120br.jpg


vici ako sta ne kuzis
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:21   #23
Otečen gležanj

Možda nekom od Vas padne na pamet, pošto sam ja već blizu odustajanja.

Imam otečen gležanj, stopalo (osim prstiju) i dio lista lijeve noge.
Otečen je već 10 godina.
Klasična medicina je odustala od mene nakon nekoliko krivih dijagnoza i terapija koje nisu funkcionirale.
Od pretraga sam kroz tih 10 godina napravila manje više sve što se nudi (od nebrojenih pretraga krvi, preko limfografije, color dopplera vena, ultrazvuka, pregleda bubrega, srca, do odlazaka specijalistima savkojakih vrsta)
Od alternative sam prošla više kiropraktičara i masera, limfne drenaže, obloge od bijelog luka, čajeve za mikrocirkulaciju, obloge sa zavojima od voska.......

I tako, nakon svega toga........ noga i dalje dupla naspram desne......

Ako ste čuli za nešto slično ili nekog ko je imao tako nešto, ili imate neki tajni recept.....

Unaprijed zahvaljujem......



PS. jedna od "dijagnoza" je bila - to će proći nakon što rodiš, ali probala i to ali nije prošlo
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:10   #24
(vrlo) sličan problem...otečeno stopalo+gležanj... dugo sam se aktivno bavila plesom, pa pretpostavljaju da se razlozi kriju tu negdje, ali nikada nisam dobila ni hint na određen (potencijalni) uzrok...ali zato sam okusila sve čari kuhinje hrv medicine - od 5 sasvim različitih dijagnoza do komentara tipa 'napokon friško meso' za vrijeme skidanja tokom pretraga. posvuda neka za***ncija, čavrljanja od sat vremena i sl...a od konkretnog ništa...(pogotovo se odnosi na razvikana imena)

odustah nakon 5 godina

jedino što sam naučila jest da 'ne znam' ne postoji u riječniku...što je velika šteta, s obzirom da bi manja razina ego-manije uštedila i njima i meni vrijeme...

...da ne duljim...trenutna faza i zadnja informacija koju imam je potaknuta od strane liječnice koja mi se do sada činila najpouzdanijom...navodno je najčešći uzrok otoku (ako su eliminirani ostali...a ovim pretragama u principu jesu) poremećena statika tijela...što se korigira ortop. ulošcima, ali ne onim old-school-stani-na-indigo (koje btw. koristim zadnje 2 godine i nisam pretjerano zadovoljna). u zg je nedavno otvorena firma koja se bavi kompjuterskim dizajnom i izradom uložaka...navodno jedina te vrste kod nas. zove se corkit (www.corkit.hr)... liječnik koji sve vodi je (ponovo navodno) odličan+radio dugo vani. za cijene (još) ne znam - vratih s mora, pa tek krećem u akciju...
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 08:08   #25
THX Sushi,

Zanimljivo! Ja sam trenirala ritmičku gimnastiku.
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:56   #26
Ukočeni gležanj

Pozdrav!
Kako i sam naslov kaze, moj problem je u smanjenoj pokretljivosti gležnja, naročito u gornju stranu, uslijed jednogodišnjeg mirovanja tog zgloba (prvo ugrađena šipka a onda gips).
Moje pitanje je, da li tko zna šta raditi po pitanju razgibavanja i ako tko zna kakav link gdje bi mogao nešto više pročitat o tome?
Hvala.
Bubba Zanetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:37   #27
Quote:
Bubba Zanetti kaže:
Pozdrav!
Kako i sam naslov kaze, moj problem je u smanjenoj pokretljivosti gležnja, naročito u gornju stranu, uslijed jednogodišnjeg mirovanja tog zgloba (prvo ugrađena šipka a onda gips).
Moje pitanje je, da li tko zna šta raditi po pitanju razgibavanja i ako tko zna kakav link gdje bi mogao nešto više pročitat o tome?
Hvala.
Pa što te nisu poslali kod fizijatra da ti odredi rehabilitacijski program?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:57   #28
Red face Bol u skocnom zglobu

Užasno me boli zglob, i to pogotov kad hodam. Nisam krivo stala niti imala ikakvu aktivnost. Najviše, me boli dok hodam, ne znam da li da probam s hladnim oblozima, nije natečen, ili s nekom kremom. Dok sjedim drzim nogu u vodoravnom položaju.

ima ko kavu ideju, ili netko ima slicna iskustva.

p.s Ako je ova tema vec bila, molim link, i slobodno je izbrišite.

hvala.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:52   #29
otiđi u apoteku i kupi ICE-COLD gel ili DEEP FREEZE i namaži par puta dnevno.... može i nekakva krema ili gel za reumu... dobro je što više mirovati... ako imaš "gležnjaka" (steznik za gležanj) bilo bi ga dobro nositi ako moraš hodati... ako ne prođe za 3-4 dana otiđi doktoru...
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:58   #30
natekli gležanj

baš sam shvatila da mi je gležanj na desnoj nozi duplo veći od drugog...onak,ko da je cijeli nabubril i unutra je nesto tvrdo makar ne boli nist kad stisnem tu izbočinu. ali vidi se iz aviona da je veći od drugog gležnja.. imala sam nove sandale,al ne vjerujem da je od tog remenčića na sandali... hm? utješite me...
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 15:55   #31
Nema utjehe. Odi doktoru.
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:53   #32
kad stisneš na oteklinu jel ostane utisak il ne? kakva je koža iznad otekline?sigurno nisi izvrnula nogu nekako...?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 18:28   #33
ako si alkosica mozda imas giht ne salim se da imas giht bolilo bi te...odi ortopedu!
__________________
me, myself and I...
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:41   #34
nisam ni alkosica nisam ni uganula gležanj ...nego bila sam kod doca..idem na slikanje,veli da je vjerojatno neka dobrocudna tvorevina...wtf
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:03   #35
ne da mi se otvarati novi topik,
ali zadnjih mjesec dana sam recimo dosta "planinarila" setnjama uzbrdo i nizbrdo te plivala u hladnoj morskoj vodi, gleznjevi me bole za popizdit,
narocito nakon vode pa pentranja uzbrdo ...

da kupim neki vrag za cirkulaciju
ili ona cuda glukozamin msm i sl.???

2 female;
kaj je na kraju bilo?

muz mi ima kvrgice bolne na dodir na gleznju jedne noge,
bil je jednom u onoj Sunce poliklinici pa nisu imali pojma kaj je to,
pojavile su se nakon nosenja teskog tereta cijeli dan uz stepenice...
kad pritisne, osjeti jace strujanje i "toplinu" ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:31   #36
Quote:
chani kaže: Pogledaj post


2 female;
kaj je na kraju bilo?

muz mi ima kvrgice bolne na dodir na gleznju jedne noge,
bil je jednom u onoj Sunce poliklinici pa nisu imali pojma kaj je to,
pojavile su se nakon nosenja teskog tereta cijeli dan uz stepenice...
kad pritisne, osjeti jace strujanje i "toplinu" ...
evo meni su rekli da je cista...makar prvi put cujem da se cista ima na gležnju.. i sad ce mi to rezati van...
ja uopce neznam koliko dugo to imam,mozda imam od prije pa nisam skuzila. samo jedna gnjavaža više .. pozz
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:35   #37
Gležanj

Unaprijed se ispričavam ako ovo ne spada ovdje.
Stvar je ovakva.
Počela sam se rolati prije 7 dana, svaki dan 2 ili 3 kruga oko Jaruna (zavisi od snage i volje). E sad, što je problem... Izgleda da sam se skroz preforsirala. Prekjučer skinem role i nešto me tako zaboljelo s unutarnje strane lijevog gležnja da pet minuta nisam mogla doći do daha. Kad je bol popustila gležanj mi je pocrnio
Jučer nisam rolala ali sam išla na Sljeme a kad sam došla doma cijeli desni gležanj mi je naotekao. A ne boli me.
Kupila sam si nekakav gel koji ne pomaže.
Ja bih išla na rolanje sutra a nisam baš sigurna jer mi gležnjevi nisu baš neki prizor i moram priznati da sam se zabrinula...
Što mislite da li je to samo preforsiranje ili nešto drugo?
Zahvaljujem...
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:55   #38
sjecam se da sam jednom iskrenula nogu i glezanj mi je jako natekao ali potpuno bez boli.taj dan sam isla ortopedu zbog posve druge stvari i usput sam spomenula glezanj na sto je on rekao da to moze biti jos gore od varijante da boli jer je ozlijedeno "nesto" i oteklina moze ostati zauvijek. zavrsila sam sa longetom 10-tak dana.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:55   #39
preforsiranje; skrati trasu, dogoditi će ti se najgore-zamrziti ces rolanje.
Probaj sa trasom od jednog izlaza do prvog slijedeceg, pa do drugog i tako
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:58   #40
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
sjecam se da sam jednom iskrenula nogu i glezanj mi je jako natekao ali potpuno bez boli.taj dan sam isla ortopedu zbog posve druge stvari i usput sam spomenula glezanj na sto je on rekao da to moze biti jos gore od varijante da boli jer je ozlijedeno "nesto" i oteklina moze ostati zauvijek. zavrsila sam sa longetom 10-tak dana.
No, krasno...
Odu moji vitki gležnjevi. Da odem doktoru za svaki slučaj?
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.