Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 14:59   #41
uglavnom- polako povecavaj trasu
tjedan dana imaj manju dionicu, pa tjedan poslije malo dulju i tako...
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:02   #42
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
uglavnom- polako povecavaj trasu
tjedan dana imaj manju dionicu, pa tjedan poslije malo dulju i tako...
Radim ja to... Stvar je u tome da mi rolanje fakat odgovara i da očito psihički mogu više nego fizički. Toliko se opustim da uopće ne kužim da bi bilo vrijeme da stanem nego kad skužim da mi noge drhte onda sam prisiljena stati.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:02   #43
ako ti nije problem idi lijecniku.ne mora biti ali mozda je problem veci nego sto izgleda.ili par dana odmaraj nogu a onda,ako ne prolazi,idi lijecniku.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:52   #44
Skočni zglob treba I to mu je prirodni hod ići samo gore - dolje (kao kad se uspravljaš na prste.)
Kad se umori od previše tih istih kretnji, počne bježati na sve strane i malo po malo se povećava opseg zgloba dok konačno ne iskoči van.
Manje treniraj.
To je iz knjige o treninzima Bruce Lee-ja.

Kad jednom iskoči, zglob se teško zaraste, jer veze koje ga drže na mjestu nisu rastezljive (iz očitih razloga) i kad se jednom istegnu treba im minimalno 2 godine da se napnu natrag u prirodno stanje.

To vrijeme vrijedi ako ne nosiš povez, on još dodatno produljuje vrijeme zacjeljivanja.

Kreme i nekretanje ne pomažu.
Ne okreći zglob ustranu jer on to ne voli!!!!!

Radi kraće treninge i manje tuć po tom zglobu...
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 20:14   #45
Uganuće gležnja

Sinoc sam izvrnuo nogu(slicno ono kao da Silva samo na drugu stranu,danas sam je drzao u hladnoj vodi i mazao sa Gavez gel i SportCreme.
Jutros nosam mogao hodati na njoj a sad mogu hodati ali sepam.

Sta bi mi jos moglo pomoci oko toga?
Da li da nastavim mazati kremama ili da je drzim u hladnoj vodi?
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 20:50   #46
Ma nastavi mazati kremama...najbolja je nivea za osjetljivu kožu........e svašta...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:00   #47
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ma nastavi mazati kremama...najbolja je nivea za osjetljivu kožu........e svašta...
A misli sam nagelove koji su gore davedeni i nije mi do za*ebancije.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:00   #48
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Sinoc sam izvrnuo nogu(slicno ono kao da Silva samo na drugu stranu,danas sam je drzao u hladnoj vodi i mazao sa Gavez gel i SportCreme.
Jutros nosam mogao hodati na njoj a sad mogu hodati ali sepam.

Sta bi mi jos moglo pomoci oko toga?
Da li da nastavim mazati kremama ili da je drzim u hladnoj vodi?
a da ideš doktoru?
 
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:02   #49
Ajde uzmi glavicu svježeg zelja,odvoji jedno 2-3 lista,operi,obriši krpom,stavi na dasku i lagano istuci batom za meso,To stavi na jednu gazu i omotaj oko zgloba.Oko toga stavi elastičan zavoj da ti bude učvršćeno,da ti odmah ne ispadne.U toku dana ponovi to jedno 2-3 puta,a navečer imaj na nozi do jutra.Stari isprobani recept!Drugi dan će ti već biti ok. Po mogućnosti nogu na visoko i miruj.
Pozz
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:10   #50
Quote:
mamali113 kaže: Pogledaj post
Ajde uzmi glavicu svježeg zelja,odvoji jedno 2-3 lista,operi,obriši krpom,stavi na dasku i lagano istuci batom za meso,To stavi na jednu gazu i omotaj oko zgloba.Oko toga stavi elastičan zavoj da ti bude učvršćeno,da ti odmah ne ispadne.U toku dana ponovi to jedno 2-3 puta,a navečer imaj na nozi do jutra.Stari isprobani recept!Drugi dan će ti već biti ok. Po mogućnosti nogu na visoko i miruj.
Pozz
Bit će mu dobro myass s tvojim kupusima ako je nešto slomio ili ako zglobna struktura nije reponirana....Zaboga, po ko je tu lud....kako misliš gelom mazati kost što nije na mjestu?!...

Prvo slikaj to, čovječe božji, pa ako nije slomljeno i ne zahtjeva reponiranje zahvali se ljudima na traumatologiji i onda stavljaj zelje, kupuse i ostale salate.....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:30   #51
nemojte se ljudi zezat s takvim ozljedama... ako ti nisi mogao hodati nešto tu nije u redu... pogledaj si smjerove okreta noge... ukoliko su bolni onda idi liječniku na slikanje... ako vam krivo zaraste... imat ćete velikih problema... ili ako nije namješteno...sumnjam da je slomljeno... jer bio bi neki očit deformitet... ali ko će ga znat... u svakom slučaju na slikanje...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:36   #52
uganuce noge

prosli cetvrtak sam uganula nogu, isla sam na rendgen jer sam mislila da je slomljena, al sve ok.
Kirurg mi je rekao da stavljam hladnu oblogu, elasticni zavoj i da je drzim u povisenom polozaju...Prva 3 dana se nisam oslanjala na tu nogu, ali poslije jesam jer me nije boljela (a i pocela je skola)

Uglavnom, sa strane mi je malo ljubicasta, valjda se krv podlijeva....je li to normalno?
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:57   #53
to je od kontuzije takva boja... samo ti stavljaj obloge i izvući će se ona...(boja mislim)... boli li te noga....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:19   #54
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
to je od kontuzije takva boja... samo ti stavljaj obloge i izvući će se ona...(boja mislim)... boli li te noga....
noga me malo boli-na dodir....ponekad me zna malo peci
obloge stavljam stalno
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:58   #55
uh mene veceras glezanj doslovno razvaljuje. Prije 5-6 godina imala gadno uganuce,valjda su ligamenti na/pukli.ne sjecam se vise.a savjet doktora je bio hladni oblozi, noga na povisenome. Vise od 10dana nisam mogla od boli ni najmanje se osloniti na nju.

Nego..odavno me nije mucila kao veceras.malo trne,gori,boli, imam osjecaj napetosti + bol kao da udara u koljeno.
Tusirala se hladnom vodom, drzim nogu na povisenom, stavljala elasticni zavoj- nista nije pomoglo.

Ako imate kakav savjet rado bih ga cula
FlaFi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:11   #56
Quote:
FlaFi kaže: Pogledaj post
uh mene veceras glezanj doslovno razvaljuje. Prije 5-6 godina imala gadno uganuce,valjda su ligamenti na/pukli.ne sjecam se vise.a savjet doktora je bio hladni oblozi, noga na povisenome. Vise od 10dana nisam mogla od boli ni najmanje se osloniti na nju.

Nego..odavno me nije mucila kao veceras.malo trne,gori,boli, imam osjecaj napetosti + bol kao da udara u koljeno.
Tusirala se hladnom vodom, drzim nogu na povisenom, stavljala elasticni zavoj- nista nije pomoglo.

Ako imate kakav savjet rado bih ga cula
Prije 5-6 godina si je uganula, i bol je prošla...ali se danas opet pojavila, iz čista mira?

Ako ti je tada doktor rekao da je sve ok, i da stavljaš hladne obloge, onda bi to trebala i sada napravit...a da nije zbog promjene vremena, i meni se to ponekad zna dogodit na mistima di sam se ozljedia...

U najgorem slučaju opet odi k lječniku pa vidi šta kaže...
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:14   #57
Quote:
FlaFi kaže: Pogledaj post
uh mene veceras glezanj doslovno razvaljuje. Prije 5-6 godina imala gadno uganuce,valjda su ligamenti na/pukli.ne sjecam se vise.a savjet doktora je bio hladni oblozi, noga na povisenome. Vise od 10dana nisam mogla od boli ni najmanje se osloniti na nju.

Nego..odavno me nije mucila kao veceras.malo trne,gori,boli, imam osjecaj napetosti + bol kao da udara u koljeno.
Tusirala se hladnom vodom, drzim nogu na povisenom, stavljala elasticni zavoj- nista nije pomoglo.

Ako imate kakav savjet rado bih ga cula
ako nije nikaj od navedenog pomoglo, trk k doktoru da vidi kaj se događa
dudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:41   #58
ma da. Promjena vremena. Cesto zbog toga boli,al nikad u ovolikoj mjeri. Bas mi neda mira. Vec neko vrijeme mislim otici do kakvog specijaliste, ako nije kasno. A s obzirom da nekad, nekad znam lagano izvrnuti nogu, barem u vidu eventualne prevencije za buduce slucaje kojih ce, poznajuci se, biti.

Veceras mi zapravo treba instant rjesenje, samo da mi noc prodje
FlaFi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:01   #59
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
noga me malo boli-na dodir....ponekad me zna malo peci
obloge stavljam stalno
otiđi ponovno na redgen ili doktoru... neke ozlijede se ne vide odma...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:06   #60
Prije 3 dana sam se rasula, i uganula zglob, otišla kod doktora, i slikao je i rekao da je samo uganuće, i ono standardno da stavljam led na nogu i držim ju u povišenom položaju. Ali noga uopće ne prolazi, oteklina raste, i još mi je gore nego prije, jer ne mogu uopće stat na tu nogu, jedva šepam na nju. Jeli taj proces normalan i za koliko otprilike se noga vrati u prijašnje stanje?
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.