Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2008., 04:42   #61
Aha,sad sam pročitala;postoje dvije vrste ječmenca;Hordeolum-akutna upala lojnih i znojnih žlijezda;karakteristikama sličan furunkulu(to je ono što zovemo čir),najčešće rukama prenesemo bakterije,liječi se antibioticima u masti ili kapima,i sam iscuri;ili preraste u Halacion:začepljenje izvodnih kanalića Meibomovih žlijezda,bezbolan je i kirurški se odstranjuje.
A vjerojatno ovisno o njegovom položaju je dali rezucakaju izvana ili iznutra,pa možda izvana ostane neki ožiljak..

Obavi to i sretno!!!
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:19   #62
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
Aha,sad sam pročitala;postoje dvije vrste ječmenca;Hordeolum-akutna upala lojnih i znojnih žlijezda;karakteristikama sličan furunkulu(to je ono što zovemo čir),najčešće rukama prenesemo bakterije,liječi se antibioticima u masti ili kapima,i sam iscuri;ili preraste u Halacion:začepljenje izvodnih kanalića Meibomovih žlijezda,bezbolan je i kirurški se odstranjuje.
A vjerojatno ovisno o njegovom položaju je dali rezucakaju izvana ili iznutra,pa možda izvana ostane neki ožiljak..

Obavi to i sretno!!!

ja sam izvana operirala one masne naslage.nikad nisam sigurna kako se zovu . ali ni od toga nije ostao ožiljak. sitni su to rezovi i još sitniji šavovi. nema ožiljka.
__________________
nitko nije savršen.....ja pogotovo
endi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:24   #63
Nije to neka teška operacija. Sigurno će sve dobro proći.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:26   #64
Ja sam 12 godina ratovala sa ječmencima, pravili su se i na gornjim i na donjim kapcima, naizmjence, tako da mi je gotovo stalno jedno oko bilo zatvoreno gazom.
Nikad nisam operirala, ali sam išla na "bušenje", tj otvaranje one kapice sa donje strane kapka, otkuda bi iscurio kad sazori. Ako bi bila jedna kapica, nisu dirali, ali ječmenci na gornjim kapcima su ih imali po 3-4...tad bi mi jako oticalo i otvarali su ih.
Prestali su sami od sebe!!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 19:20   #65
Unhappy Chalazion

Prvo se ispricavam ako je tema vec otvorena ali jako dugo dugo nisam bila na forumu...
..drugo hvala ako mi netko da odgovore

krajem 9 mjeseca sam dobila jacmenac na ljevom oku.Jako mi je bilo takle i skoro se zatvorilo.Otisla sam doktorici i dala mi je kapi i mast i rekla mi da stavljam i obloge od kamile...Nakon sto mi je proslo ostala je tvrda kuglica na gornjem djelu kapka,a na drugom oku sam dobila jos jedan jecmenac ..i takoder mi se oko zatvorilo..Koristila sam kapi,mast i obloge...upala je prosla ,ali na oba oka imam tu kuglicu koja mi uzasno smeta..Citala sam da je to Chalazion kronična upala Meibomove žlijezde...zanima me od cega se to dobiva?da li to moze doci zbog sminkanja???...i bila sam kod doktora i rekla mi je da se jedino moze maknuti operativnim zahvatom...dali je netko vec imo takvu operacijU??dali boli jako?koliko dugo traje?postoji li mogucnost ostecenja vida??(ja sam inace kratko vidna i trebam nosit naocale koje samo ponekad nosim)...cula sam da se dobije inekcija u oko prije opercaije,dal je to istina???
molim vas odgovorite mi ako ista znate
__________________
Život je samo most, ne gradi kuću na mostu.
4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 16:25   #66
Ječmenac

Rijec je o Jecmencu (Hordeolum). No ne obicnom jer se nakon dvije "operacije"=uklanjanja na zivo i dalje vraca. Procitala sam negdi da se to naziva (hordeoloza). No nigdi ne pise kako se to ljeci ili sprijeci da se ponovno pojavljuje. Iskreno ne zelim svaki misec ici u bolnicu primat iglu u kapak i iste sokove stalno dozivljavat. Doktorica kaze da je zbog hormona (pubertet).
Krvna slika mi je odlicna i imunitet dobar i znam da nije to.
Sve mi je donekle jasno.. Trazim samo neki savjet kako to rjesiti bez operacije. Fala unaprid
__________________
Sometimes I feel bad.
Because, I Like being alone..
Munchkinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 23:02   #67
Bez trljanja očiju,bez šminke,pranje lica samo čistom vodom (i čistim rukama).Ako sve to ne pomaže...ahhh,šuti, trpi i čekaj da se samo smiri.A smirit će se sigurno.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 09:58   #68
i ja sam imala isto to na oku, tj. na oba.. ali mi se na livom povuklo, a ovaj na desnom je stajao jedno 2.5 godine.. još sam mazala, stavljala kapi, nikako se nije povlačio.. dobila sam bila i uputnicu za ić to kirurški skinut.. i onda odjednom je nestao. oni se uglavnom povuku sami od sebe, ali ako ti smeta prilikom treptaja onda bi ga skini, ili trpi par dana dok to fuckin' grebanje ne prođe.. kao ja..
ja ne mogu podnit nikakvu vrstu igle ili čega već u blizini očiju.. svašta mogu izdržat, ali to mi je nezamislivo.. vjerujem da nije toliko bolno, koliko samo ta činjenica da mi igla ide u oko..
na kraju krajeva; strpljen - spašen!
missundaztood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:51   #69
Ječmenac na oku-operacija:eek:

Vec nekoliko mjeseci unutar doljnjeg kapka nalazi mi se mala kvrzica. U pocetku je to bilo jako nateceno ali oteklina je brzo splasnula ali ta kvrzica je ostala. odugovlacila sam lijecnika jer me nije boljelo niti smetalo ali ipak sam otisla neki dan radi provjere i doktor mi je rekao da je to jecmenac i da se mora napraviti mala operacija za 3 tjedna. Rekao je da nije nista strasno ali mene svejdeno brine jer je to ipak oko! Ima li netko slicno iskustvo?
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:26   #70
Prošle godine mi se u roku od tjedan dana pojavila bradavica na gornjem kapku, taman između trepavica. I kako je počela grepsti po oku, trebalo ju je skinuti. Došla na Rebro, naručili me za dva dana, odrezali mi to, hodala jedan dan s povezom preko oka, skinuli i od onda sve super. Nije bilo šava nego su spaljivali, dobiješ lokalnu anesteziju u kapak (najgori dio svega toga), i odeš kući pjevajući.
Bila je i jedna cura baš sa ječmencem, rekla je da je postupak bio isti, samo je imala jedan šav koji su joj skidali drugi dan.
Sve u svemu, puno gore zvuči nego što je u stvarnosti.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:32   #71
Prizivit ces
Imala sam isto operaciji na donjem kapku. Iako san panicar sta se boli tice, ovo nije nista bolilo. Malo je nelagodno mislim ipak ti netko oko oka radi nesto
Meni nisu nista spaljivali, unutarnji rez zarasta sam od sebe, a na vanjski su stavili 3 sava koja treba skinit nakon 7 dana. I naravno da trebas postivat sve postoperativne upute koje ti kazu (povez, kapi, masti...)
__________________
Try again. Fail again. Fail better.
Galaxy Panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 15:31   #72
jaoo mene malo frka. hvala vam na odgovoru
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:21   #73
Quote:
mirabelle kaže: Pogledaj post
jaoo mene malo frka. hvala vam na odgovoru
Evo kak izgleda to u Americi: http://www.youtube.com/watch?v=RKWtaHkuLVo, s tom razlikom da je ovom dečku to na gornjem kapku i da je turbo veliko.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 01:46   #74
ajme odvratno!!!fujki!!! necem da mi niko dira moj jecmenac
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:10   #75
Quote:
mirabelle kaže: Pogledaj post
ajme odvratno!!!fujki!!! necem da mi niko dira moj jecmenac
Ajde ajde, dobit ćeš anesteziju. Osim toga, kod ovog dečka je to jako jako veliko bilo i upaljeno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:49   #76
Ja sam nosila 2 primjerka na istom oku mjesecima , jedan na gornjem, jedan na donjem kapku. Nisam pristala ići operirati, redovito sam ih mazala onom antibiotskom mašću (mala, plave boje, sorry, ne sjećam se kako se zvala), tu i tamo stavljala obloge od kamilice i evo, povukli su se sami od sebe. Dugo je trebalo, ali otišli su.
Mislim da je tu bitno stanje imuniteta, što je kod mene bilo narušeno, pa se i izliječenje oteglo.
__________________
------------------------------------------------------
Svi mi živimo pod istim nebom, samo nemamo isti horizont
simplemind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 17:16   #77
ma daj?? super da si rekla, bas sam si razmisljala da odustanem od operacije.. ipak mi nije svejedno da mi prckaju po oku.
meni je malo imunitet slabiji... mozda da na tome poradim
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 19:22   #78
ja sam u dva mjeseca operirala oba oka.. i to ambulantno.. prvi put mi je oko bilo pod upalom i operacija me je ful boljela, no drugo oko nisam ni osjetila kad su mi operirali.. naravno dali su mi lokalnu anesteziju samo prvi put od upale nije primila.. bolje se toga rješi da ti se ne upali opet.. meni se oko skroz zatvorilo od upale..
__________________
Tko nešto želi traži način, tko ne želi traži izgovor!!
Ivana_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:37   #79
Thumbs up Operacija ječmenca

Ja sam ga morao operati.Bio mi je visoko na kapku. Bio mi je na kapku 2 mjeseca.
Nije bolio,samo kvržica. Kod okulista sam to morao ići operirati u Vinogradsku. Tamo mi je dala anestetik(ubola me u kapak) i tako nakon miutu nisam niš osjećao. Onda mi je to krenula vaditi u početku je samo malo neugodno dok anestetik ne počne u potpunosti djelovati. Nakon operacije mi je dala neki ljek(tj.kremu), i rekla da sutra ujutro to skinem. Pa evo me s povezom na oku pišem ovo
Operacija nije tako strašna.
P.S.
Iglica je mala kao komarac i vrlo vrlo kratka.
vjeko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:38   #80
Koliko dugo ti je trebalo da se oporaviš? jesi imao neku oteklinu nakon toga?
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.