Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 15:18   #1
plin u bosni ??

Draga Gospodo..

Naime, danas sam razgovarao s ljudima iz "Autogas", Doboj. Vozim volvo V40, 2.0, sa metalnim granama, što znači da plin u Doboju za moj auto košta 6350 kn. Naime neznam kako se zove plin koji oni ugrađuju. No, čovjek kaže da se potrošnja kod njihove instalacije ne povečava, a snaga se ne umanjuje, pošto auto ima 103 KW, pa nebi nikako volio da izgubim na snazi. I na to daju 2 god. garancije, radi se o boci u rezervnom kotaču.. Atest me ne brine, več dali je to isplativo, i kolika je mogučnost kasnijem problemu s instalacijom.?? Te dali ovo sa snagom i potrošnjom stoji..??
sdragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:38   #2
Nema teorije da stoji. Pa plin ima manju kalorijsku vrijednost od benzina, dakle, il treba više plina za istu snagu, il je snaga manja.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 16:13   #3
koliko više plina ? za istu snagu. 103KW.
sdragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:14   #4
to što ti nude u doboju, to je skuplji sistem za tvoj auto, a toliko ili par sto kuna više bi koštao i u hrvatskoj.
to je sistem sa direktnim ubrizgavanjem plina u granu. pad snage kod takvog sistema se gotovo i ne osjeti (ali se ipak osjeti) a potrošnja plina se povećava oko 2-5 % u odnosu na benzin.

postoji i jeftinija opcija, lambda control sistem ili tzv. mikser ili flanđa.
kod toga su potrošnja i pad snage još nešto veći ali je sistem jeftiniji, oko 4-4 500 kn, možda i manje jer su sad neki sistemi na popustu.

osnovno pitanje za tebe je, što će ti ugraditi.
kod ugradnje plina stavljaju se mnogi dijelovi. ako je neki od njih iz tadžikistana, dobivaš plin za povoljniju cijenu. i bez obzira što tebe nije briga za atest, papir koji dobiješ kod ugradnje ti treba garantirati kvalitetu uređaja.
a garancija ti to ne omogućuje. isto tako, za očekivati je da će uskoro doći do nekakvih pregleda ili kazni za neatestirane aute na plin.

i konačno, zar misliš svaki put ići u doboj na servis?
ako ti ugrade dijelove renomiranog proizvođača, možeš servis obaviti i u hr. ako dobiješ neku egzotiku, tko će to popravljati i otkud dijelovi?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 16:16   #5
dragane jarane, obrati se na:
http://www.gassistem.com/index.php
ili
http://www.autogas.rs.sr/

u banja luci i tamo možeš ugraditi LPG instalaciju s garancijom, ILI, blizu ti je, idi do srbije, u Beograd, Novi Sad il Čačak, em če te doći jeftinije, em ljudi imaju iskustva s tim jer se bave preko 30 godina..

sretno i dobrodošao u "LPG porodicu" s motom "Čuvajmo okolinu-štedimo lovu"
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.