Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 20:45   #41
Poštovani Ante - dežurni doktore,
možda ste liječnik i stručnjak na ovom području, i po ovom što ste napisali, u pravu ste, no molim Vas i druge da ne odgovaraju na ove upite putem foruma, jer krivo napisan ili protumačen izraz, može ugroziti nečiji život. Isto vrijedi i za drugu stranu, pitanja postavite vašem liječniku.
Pozdrav!
__________________
Kupujmo hrvatsko, vozimo njemačko!
Schima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:36   #42
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
miomi ti nisu stašna stvar no činjenica je da su podložni promjeni veličine
Ovo bi kao trebalo biti smijesno?
Buduci da si musko i da nemas maternicu, pa ne mozes niti imati miom na maternici koji je podlozan promjeni velicine, i moze ti biti smijesno.

Razumijem mladu zenu u panici, no slazem se da je, ako zeli ozbiljan odgovor na svoje pitanje, svakako najbolje da se konzultira sa svojim ginekologom. Tako ce izbjeci bahate odgovore pojedinih bahatih forumasa.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 01:46   #43
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Ovo bi kao trebalo biti smijesno?
Buduci da si musko i da nemas maternicu, pa ne mozes niti imati miom na maternici koji je podlozan promjeni velicine, i moze ti biti smijesno.

Razumijem mladu zenu u panici, no slazem se da je, ako zeli ozbiljan odgovor na svoje pitanje, svakako najbolje da se konzultira sa svojim ginekologom. Tako ce izbjeci bahate odgovore pojedinih bahatih forumasa.
Pa nemoj tako. Čovik je dao normalan odgovor na pitanje. Miom kod mlade osobe nije horor.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:06   #44
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Miom kod mlade osobe nije horor.
Ne nuzno.
Ne zelim nikoga plasiti, no u svakom slucaju namudrije je da se mlada zena obrati svome ginekologu. Kladim se da ce joj on najbolje znati reci sta joj je ciniti.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:27   #45
ja nisam imao namjeru davat loše savjete i ako ljudi postaju na forumu očekiva se do drugih forumaša da odgovaraju...naime to je osnovna funkcija foruma
btw
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:36   #46
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Ne nuzno.
Ne zelim nikoga plasiti, no u svakom slucaju namudrije je da se mlada zena obrati svome ginekologu. Kladim se da ce joj on najbolje znati reci sta joj je ciniti.
nije li joj i "dežurni doktor" dao isti savjet kao prva osoba koja joj je odgovorila?? ispada da prepisuješ
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:50   #47
Quote:
diavoletta kaže: Pogledaj post
nije li joj i "dežurni doktor" dao isti savjet kao prva osoba koja joj je odgovorila?? ispada da prepisuješ
Ti si dezurni odvjetnik?
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:54   #48
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ja nisam imao namjeru davat loše savjete i ako ljudi postaju na forumu očekiva se do drugih forumaša da odgovaraju...naime to je osnovna funkcija foruma
btw
Savjet u zadnjem dijelu tvoga posta je bio ok.
Nije mi se svidio tvoj smjesak u prvo djelu posta gdje pises da je miom podlozan promjeni velicine. Jer mi to bas i nije smijesno.
Pouzdano znam da ima mioma koji mogu narasti i srasti se s maternicom.
A onda maternici nema spasa.
Miom ne treba zanemariti. Zato sto "to nije nista opasno".
Nije nesto oko cega stvarati paniku, ali svakako treba biti pod kontrolom.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:58   #49
ja sam ciljao na neš drugo kad sam rekao nije strašna stvar,naime mislio sam na samo ponašanje tumora,kako je to benigan tumor itd...a drugo na što sam ciljao je to da miome imaju mnoge žene koje ipak uspješno zatrudne i rode zdravu djecu...da se odmah razumjemo,ne kažem ja da su miomi bezazleni ni da ne mogu imat katastrofalne čak posljedice,samo kažem da ne treba paničarit jer najčešće uz ginekološku kontrolu se može provest trudnoća uredno
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:03   #50
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
da se odmah razumjemo,ne kažem ja da su miomi bezazleni ni da ne mogu imat katastrofalne čak posljedice,samo kažem da ne treba paničarit jer najčešće uz ginekološku kontrolu se može provest trudnoća uredno
To je poanta...
Nisam htjela biti gruba, samo sam mislila da ovako nesto treba pisati.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:31   #51
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Savjet u zadnjem dijelu tvoga posta je bio ok.
Nije mi se svidio tvoj smjesak u prvo djelu posta gdje pises da je miom podlozan promjeni velicine. Jer mi to bas i nije smijesno.
Pouzdano znam da ima mioma koji mogu narasti i srasti se s maternicom.
A onda maternici nema spasa.
Miom ne treba zanemariti. Zato sto "to nije nista opasno".
Nije nesto oko cega stvarati paniku, ali svakako treba biti pod kontrolom.
slušaj, moja teta je isto tako bila "pod kontrolom" ginekologa cca 5 godina od kada joj je otkriven miom..nakon tih 5 godina tvrdili su da je narassao do veličine muške šake..i odlučili ga izvaditi van..i njega i cijelu maternicu..operacija je napravljena i kad se probudila iz anestezije doktor joj je rekao da je "rodila dijete", odnosno da je miom bio velik 2 i pol kile!!
toliko o našim doktorima..
pa i sama forumašica zna da ga mora kontrolirat..nije li i zbog kontrole otkriven miom? uobičajeno je da se na rutinskim kontrolama takvo nešto otkrije..nije ga sama napipala .. pa pitala je općenito.. a pokoji smile u textu nemoj tumačit kao nešto zlonamjerno ili loše..nitko od nas ovdje ne želi nikome zlo, naprotiv svojim iskustvom, savjetom ili saznanjem nastoji se pomoći.. bez svađe i napadanja
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:31   #52
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
Kod mene je miom oko 2 cm i to je u godinu dana narastao otprilike 2 mm. Ginekolog mi je preporučio trudnoću dok je miom tako malen, jer bi on najvjerojatnije tada nestao, plod bi ga 'izgurao' ili nešto tako. Međutim ako bi narastao (ne znam koliki) onda bi on mogao ugroziti trudnoću.

Također mi je rečeno, ako bi ga se skidalo (znači, kad naraste treba ga odstraniti) to je prava operacija, tako da u maternici ostaje mali ožiljak koji kasnije opet može smetati u trudnoći (zalijepi se posteljica) i opet može biti plodno tlo za stvaranje novog mioma.

Zato, ne planiraj nego se prepusti Božjoj volji i zatrudni!
Ova osoba je u pravu.Draga moja svaka od nas nemoze vjerovati da se bas njoj to desilo.Kao sto ni ja nisam. Ostala sam trudna u 35, u trecem mjesecu sam imala krvarenje zatim nadalje sve ok. Ovde u Njemackoj su rekli moze se desiti da se nezna odakle dolazi krvarenje. Posle je sve ok. bilo do petoga mjeseca kada sam otisla avionom kuci i dole zavrsila u bolnici, da bi mi slucajno po prvi put otkrili miom ,necete vjerovati 13 cm,da,da, nisam mogla doci sebi. Uz to sam dobila i trudove. Odmah sam transportovana nazad, utome me je zabolelo slijepo crijevo i morala operisati. A kao sto znate miomn izaziva pobacaj, posto mi je veliki veci je bio i rizik. Samo sam molila Boga i sve je se zavrsilo ok. Evo usla sam u sedmi mjesec, strah jos postoji ali sve je lakse. Sad mi je super i kuci sam ,uglavnom mirujem.Bog da svakome ako od srca zelis ali opet kazem svaka je osoba za sebe. Neslusaj doktore mnogo jer su meni svasta rekli dole umjesto da me ohrabre,.Izviniti u zelji da pomognem svakoj zeni ipak nisam bila uopste kratka.Sretno.I samo pozitivno misli...
njemacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:34   #53
nevjerujte uvjek doktorima, vjerujte sebi , trazite mnoge druge alternative pre operacije...
njemacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:37   #54
BOK
IMAM 28 GODINA I NAKON DUGOG KRVARENJA ODLUCILA SAM OTICI GINEKOLOGU NA PREGLED.PRONAĐEN MI JE MIOM OD 32 MM.PROCITALA SAM NA NETU DA POSTOJI POSEBNA PREHRANA DA BI SE ON SMANJIO.JE LI TO ISTINA?
ficus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:30   #55
Hm, meni je frendica imala miome s 18 godina i znam da ih je operirala jer su joj uzrokovali bolove u trbuhu i imala je obilnije i bolnije menstruacije.
U svakom slučaju, mislim da je to ozbiljna stvar i da ne valja tražiti savjete na forumu, već kod osoba koje su za to specijalizirane, dakle ginekologa - jednog ili više njih.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:44   #56
Ista situacija i kod mene...moj je 3,2 cm. Prvi prvoj kontroli u 3 mjeseca je narastao 1 mm,a nakon sljedeca 3 nista. Bila sam kod 2 doktora, i receno mi je da se nemam sto puno brinuti dok je on tako mali, operacija takodjer ne dolazi u obzir-prvo jer jos nisam rodila, a drugo jer se tako mali nikad ne operiraju jer je teze doci do njih. Naravno najbolje bi bilo sto prije ostati trudna, sto jos nemam u planu. Nemam simptome, tipa velika krvarenja. Jedino u cemu su njih 2 imali drukcije price su kontracepcijske pilule. Jedan kaze da mi ne bi savjetovao jer je moguce da pospjesuju rast njega, dok drugome to nema veze. Kako god, ja ih ne pijem,ali cisto za info. Tako da ne preostaje nis drugo nego na kontrolu svaka 3-4 mj i nadat se da nece rast.
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:38   #57
bok.
tako mi je drago da je netko odgovorio na moju poruku.
što se tiće pitanja na forumu lijepo je čuti još koji savjet.zašto ne?
pročitala sam da se mora paziti što se jede pogotovo ne meso(osim domačeg).inače krvarim već skoro mjesec dana i dosta me boli trbuh ijako nijje velik ali je možda na nezgodnom mjestu.te stalno moram ići mokriti jer imam strašan pritisak u trbuhu.ja pokušavam ostati trudna već 5 godina ali uzaludno.morat ću napraviti hormonalnu terapiju uz preglede da slučajno nebi narastao.
ali jake smo mi
pozdrav
ficus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:05   #58
Ficus,nadam se da ces nam uskoro donijeti pozitivne vijesti
Meni su rekli da je valjda na najboljem mogucem mjestu sto se tice trudnoce, kao negdje povise, tako da je i to olaksavajuca okolnost. Barem nesto! Sto se tice prehrane,i ja sam citala tonu toga, i za neke cajeve,ali kad sam pitala doktora,samo mi je odmhanuo glavom
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:50   #59
bok silence
meni još ništa točno nisu rekli još moram napraviti neke preglede.
a za prehranu u pitanju je hrana koja ne sadržava proteine i steroide što omogučuje rast mioma
ficus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:48   #60
Možda će moje iskustvo nekome pomoći. Prije pet godina su mi dijagnosticirani miomi maternice. Imam ih toliko da mi je svaki ginekolog do sada rekao da ih ne može niti prebrojati. Nalaze se s vanjske strane i u "zidu" maternice. Jedan je veličine 8 cm, 2 su oko 6 cm, nekoliko njih je oko 2 cm. Dakle, stvarno ih ima puno i neki su stvarno veliki. Maternica mi je duplo veća od normalne. Otišla sam u Vinogradsku i tamo su mi bili dali termin za operaciju koju je "blagoslovio" tadašnji šef ginekologije Končar. I rekoše mi da neću moći zatrudniti ako ne povadim te miome. Tad mi je bilo 29 godina i pokušavala sam ostati trudna.... Prvo su me stavili na 6 mjesečnu terapiju hormonima koje su mi iglom uštrcavali kroz trbuh (blizu pupka), tako da su me stavili u "lažnu menopauzu"..... Sve u svemu, ja sam 21. 3. 2003. godine imala dogovorenu operaciju (nikada neću zaboraviti taj datum). Nekoliko dana prije me jedan prijatelj, kojem sam rekla da idem na tu operaciju, nagovorio da ipak odem po drugo mišljenje jer mu se ta operacija čini jako drastičnom, pa sam otišla u kliniku Super nova, sada pokojnom dr. Rušinoviću. Mislila sam prvo da neću ići jer bi me mogao samo zbuniti, ali sam ipak otišla. On mi je rekao da ne radim gluposti, da meni ne treba nikakva operacija nego da jednostavno zaboravim da ti miomi postoje. Ako odem na operaciju maternica će mi biti toliko puna ožiljaka da gotovo sigurno mogu zaboraviti trudnoću. Uvjerio me da miomi nisu bolest i da se tako trebam i ponašati. Odlučila sam čovjeka poslušati. Menstruacije su mi se vratile to ljeto (nakon besmislene i jako neugodne hormonalne terapije), a u Vinogradsku jednostavno više nikada nisam otišla. Trebalo nam je cca 10 mjeseci i ja sam ostala trudna. Krajem 2004 sam rodila prekrasnu zdravu curicu, porod je bio normalan, trudnoća je bila normalna samo što sam ju zbog tih mioma cijelu provela na bolovanju...... I moram još reći da su se svi ti miomi u trudnoći još povećali, ali očito je maternica dovoljno rastezljiva da sve to podnese.
Od srca preporučujem kliniku Super nova, a posebno dr. Rajhvajna, svakome tko ima bilo kakvih problema i nejasnoća s miomima....
Mandala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.