Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 18:45   #81
Quote:
riba1108 kaže: Pogledaj post
bolje da se pocne odma ucit u photoshopu... paint.NET nema niti priblizno dobre mogucnosti kao photoshop a opet treba covjeku dugo da se nauci
Ako se neće baviti profesionalno grafikom i fotografijama, ako mu ne treba podrška za CMYK i PANTONE boje, ako ne idu fotografije za profesionalni tisak ili u magazin/časopis - Photoshop je overkill...

Za kućne potrebe Paint.NET ima sve potrebne mogućnosti i ima još mnogih prednosti tipa manja instalacija, troši manje resursa, brže radi, ima jednostavnije sučelje, a i legalno je besplatan...
userNejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:53   #82
Quote:
štupser kaže: Pogledaj post

__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 14:14   #83
Quote:
userNejm kaže: Pogledaj post
Ako se neće baviti profesionalno grafikom i fotografijama, ako mu ne treba podrška za CMYK i PANTONE boje, ako ne idu fotografije za profesionalni tisak ili u magazin/časopis - Photoshop je overkill...

Za kućne potrebe Paint.NET ima sve potrebne mogućnosti i ima još mnogih prednosti tipa manja instalacija, troši manje resursa, brže radi, ima jednostavnije sučelje, a i legalno je besplatan...
slazem se sa svime navedenim ali nakon nekog vremena ce htjet vise, danas je to jednostavno tako (svi zele profesionalne rezultate)...

neznam bas koliko je sucelje jednostavnije meni je vrlo slicno a to da trosi manje resursa i manja instalacija itd... prejaki su danasnji kompjuteri da bi na to gledao sto se tice legalnoga... necemo o tome
riiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 18:13   #84
ja sam na početku koristila fotoskejp., imam ga i dan danas al ono nije fora šta ja tu mogu..isprobala sam gimp, photofiltre, picasa..al nekako komplicirano i sad sam jedno prije par mjeseci čula i vidjela za piknik i neskidam se snjega i mislim da stvarno radim odlične slike heheh
ninich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 06:04   #85
Quote:
ninich kaže: Pogledaj post
ja sam na početku koristila fotoskejp., imam ga i dan danas al ono nije fora šta ja tu mogu..isprobala sam gimp, photofiltre, picasa..al nekako komplicirano i sad sam jedno prije par mjeseci čula i vidjela za piknik i neskidam se snjega i mislim da stvarno radim odlične slike heheh
buš se ti skinula i sa njega....takve ste vi žene,uvijek vas kopka da nije možda neki drugi bolji
__________________
Stil unbroken
simpleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:02   #86
preporucit neki program

Jel mi mozete preporucit neki program gdje na vec gotovoj objavljenoj slici na internetu koju skinem na svoj komp mogu preuredivat tekst koji je napisan brisat slike koje su u njoj pa stavljat svoje itd.itd... Al da nije Photoshop, jel mi se on cini malo kompliciranim! Hvala lijepa, pozz
NoNameZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 16:34   #87
e koji je ono program di mozes one neke zvjezde radit? vidla sam kod par ljudi kaj su se izrezali (sto bi isto bilo ljepo znat di da se nade) i stavili su se u neku pozadinu i tak napravili zvjezdano nebo.. ak neko zna kak se to radi bilo bi ljepo da kazete
bicaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:08   #88
Quote:
NoNameZg kaže: Pogledaj post
Jel mi mozete preporucit neki program gdje na vec gotovoj objavljenoj slici na internetu koju skinem na svoj komp mogu preuredivat tekst koji je napisan brisat slike koje su u njoj pa stavljat svoje itd.itd... Al da nije Photoshop, jel mi se on cini malo kompliciranim! Hvala lijepa, pozz
probaj gimp...po meni je on odlična zamjena photoshopu
samopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:12   #89
Quote:
bicaga kaže: Pogledaj post
e koji je ono program di mozes one neke zvjezde radit? vidla sam kod par ljudi kaj su se izrezali (sto bi isto bilo ljepo znat di da se nade) i stavili su se u neku pozadinu i tak napravili zvjezdano nebo.. ak neko zna kak se to radi bilo bi ljepo da kazete
bicaga,možda misliš na gimp,photoshop......imaš nekakav primjer mislim link pa da vidim o čemu govoriš??????
samopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 00:09   #90
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Ljudi instaliraju megalomanski Photoshop i onda sa njim samo podešavaju kontrast i gammu,jer pod tim smatraju urerđivenje slika,niđe veze.Instaliraj mali i jednostavni program kao recimo PhotoFiltre i uživaj
svi odma jednoglasno graknu photoshop a kad bi uopce imali pojma sta je photoshopn nebi tako govorili..iz toga se vidi da nemaju pojma o photoshopu nista ili malo...kad neko pita za savjet glede uređivanja slika, znaci da nema pojma uopce o foto programima jer da ima nebi pitao...takvom covjeku odma sugerirati program koji kosta brdo novaca a kosta zato sto je mocan i kao takav kompliciran toliko da ga malo ljudi uopce i sabvlada kako treba..uglavnom ga savladaju onoliko koliko im je potreno i onoliko koliko to njima treba,a to je mali postotak mogucnosti toga programa..za photoshop postoje skole i opet savladaju mali dio njegovih mogucnosti..slicno kao i sa excelom...smatra najveci strucnjak u excelu da ga je on savladao oko 40%, a nista drukcije nije kad je u pitanju photoshop...
ono sto treba takvima koji ovdije postave neki upit kao sto je ovaj postavio, dovoljno je upitati sta on zeli raditi i koliko i na osnovu toga preporuciti određeni program a ima ih bezbroj jednostavnih i besplatnih..
doktor_za_zene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:36   #91
1. Adobe Photoshop Elements
2. Corel Paint Shop Photo Pro

3. Xara Photo & Graphic Designer
4. PhotoPlus X3 Digital Studio
5. Nikon Capture NX
6. ArcSoft PhotoStudio
7. PhotoImpact Pro

Free:
GIMP
Dycey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 13:03   #92
Quote:
NoNameZg kaže: Pogledaj post
Jel mi mozete preporucit neki program gdje na vec gotovoj objavljenoj slici na internetu koju skinem na svoj komp mogu preuredivat tekst koji je napisan brisat slike koje su u njoj pa stavljat svoje itd.itd... Al da nije Photoshop, jel mi se on cini malo kompliciranim! Hvala lijepa, pozz
Bilo koji, selektiraj boju pozadine, prebojaj slova tom bojom tako da izgleda stvarno i napisi novi tekst. stvarno ne bi smio imat problema
scum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:26   #93
A neki program gdje se liku moze dodati masnica,kravata ili sesir
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 20:16   #94
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
A neki program gdje se liku moze dodati masnica,kravata ili sesir
Takav program možeš naći u svakoj krčmi koja drži do sebe. Zove se "Fajrunt".


P.S.
Sa svakim programom za grafiku koji pruža mogučnost raditi s "lejerima" (layer/s - kao neke prozirne folije jedna preko druge) to se može vrlo jednostavno. Može se i s "običnim" Windows Paint, ali rezultati nisu najbolji ako nisi baš stručko za taj program.

Zadnje uređivanje adelon : 06.11.2011. at 20:39.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 19:40   #95
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Takav program možeš naći u svakoj krčmi koja drži do sebe. Zove se "Fajrunt".


P.S.
Sa svakim programom za grafiku koji pruža mogučnost raditi s "lejerima" (layer/s - kao neke prozirne folije jedna preko druge) to se može vrlo jednostavno. Može se i s "običnim" Windows Paint, ali rezultati nisu najbolji ako nisi baš stručko za taj program.
nista nisam skontao
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 04:39   #96
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
nista nisam skontao
U svakom od u ovoj temi spomenutih programa za uređivanje grafike može se uraditi ono po čemu pitaš.

Trebaju ti slika "žrtve", slika masnice, slika šešira, i slika kravate:


Slikama masnice, šešira i kravate obriše se pozadina (kockice predstavljaju "prozirnu pozadinu"):


Tako "obrađene" elemente kopira se ili povuče (zavisi od mogučnosti programa) na ciljnu sliku. Na primjeru šešira tu se vidi i razlika između "obične, neprozirne pozadine" i "prozirne pozadine". Svaki element (kravata. šešir, masnica) je na svom "lejeru" (layer), pa se ga može pomicati simo-tamo, povečavati, umanjivati..., nezavisno od drugih elemenata:


Naravno, za ovu priliku sve je urađeno sa prvim šeširom, masnicom i kravatom koji su mi došli pod ruke, i sa samo "jednim potezom" na obradi pojedinačnog elementa, pa je zato i rezultat kakav je:
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:33   #97
Quote:
relyy kaže: Pogledaj post
da..ali kako da skinem photoshop?? na koju stranicu da idem?? meni se samo otvori onaj od adobe readera koji se plaća i posebno naručuje!!!!
pirate bay sve je besplatno i nema logiranja
ozy bull is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:35   #98
Quote:
ozy bull kaže: Pogledaj post
pirate bay sve je besplatno i nema logiranja
samo dječica skidaju torrente, imaš wupload, fileserve....

i da sve je isto besplaktno kad se već k..čimo
__________________
Klik!
Teufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:15   #99
Quote:
ozy bull kaže: Pogledaj post
pirate bay sve je besplatno i nema logiranja
Da ali i fake fileova.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 02:18   #100
Može mi netko pomoći, imam PhotoScape i sad kako napraviti od dvije slike jednu?
__________________
Sila ve Boran Seni seviyorum
Niurka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.