Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 15:01   #41
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post

e sad, a mene zanima da li je uvijek pravilo da i Rh+ trudnice moraju ponoviti vađenje krvi u 8. mjesecu trudnoće?
(to sam procitala na ovoj temi, ali su postovi iz 2008. inace nikad nisam cula za to?!)
Da, tako bi trebalo biti. Samo neki ginići smatraju da to nije potrebno ako je žena Rh+, pa ne šalju. Nisu u pravu. Osim Rh, postoje i druge imunizacije koje treba pratiti, iako nisu tako česte. Po pravilu, prva kontrola je 8-10 tjedna trudnoće, za Rh- tamo oko 22-24 tjedna, i opet za sve u 32-34.tjednu.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 00:33   #42
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
@gospoja ako je uputnica s datumom, onda kao i svaka druga uputnica vrijedi 30 dana.

@cuba libre, ja sam bila pocetkom ove godine, vade do 11, odnosno do 11 moras doci predati uputnicu, a onda vade i kasnije, ovisi o broju ljudi u cekaoni.
cekala sam skoro sat vremena...
trudnice se ne naručuju..samo dođeš.
nalazi za 5-7 dana, ovisi da li ti upadne vikend.

e sad, a mene zanima da li je uvijek pravilo da i Rh+ trudnice moraju ponoviti vađenje krvi u 8. mjesecu trudnoće?
(to sam procitala na ovoj temi, ali su postovi iz 2008. inace nikad nisam cula za to?!)
odgovor je DA. ja sam Rh+ i uvijek su me slali na kontrolu u 8.mj trudnoće
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 23:31   #43
kako najlakse doci do tamo javnim prijevozom,idem sa crnomerca?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 23:53   #44
Sjedneš na broj 11 i direktno dođeš do Vlaške, kod Petrove crkve siđeš dolje. Do Zavoda imaš još par minuta hoda (pređeš cestu, iza Crkve je Zavod).
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 23:54   #45
Na broj 11 tramvaja, zaboravila napisati.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:04   #46
bok...treba mi pomoć...idem sutra ponovit test za Rh iako sam + al dr.inzistira da bude siguran , al nisam u 8.mjesecu trudnoće nego tek 30+4(makar kad sam 1.put vadila to rekli su mi kontrola u 6.mjesecu trudnoće) pa me zanima ako dođem sutra u petrovu da li će mi htjet vadit krv tj da me ne poteraju doma ...jer idući tjedan idem na pregled pa da mogu giniću nalaz donijeti? hvala
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:12   #47
Mislim da to njih ne dira u kojem si mj trudnoće.. nit da to gledaju. Ti imaš uputnicu, staviš ju tam i oni samo po toj uputnici izvade krv..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:57   #48
aha thnx suzuki, a jel moram nosit sa sobom one papire što sam dobila kad sam 1.put vadila?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:17   #49
ja sam isto Rh+ i prekjučer sam ponavljala nalaz (ali na svoju ruku jer moj doc.to smatra nepotrebnim-SUPER).Nikad nije bila takva gužva,ravno 2h sam čekala......svi drugi su išli,al trudnički red nikako....poludila sam.Ugl.ne trebaš nalaze od ranije-pitaju te koja si krvna grupa i dal si bila već kod njih..a i na pultu su upitnici koje moraš ispuniti i tamo upisuješ koliko si trudna pa bi ti rekli vjerojatno da si fulala vrijeme..Koliko ja znam bitno je da se test ponovi u 8.mj.trudnoće,nisu bitni tjedni...ja sam tad bila 33 +4.Nadam se da ćeš proći bolje nego ja...i nikako nemoj doć od 7-9,tada je najveći kaos.Najbolje su prošle trudnice koje su došle iza 10.
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:35   #50
Ja sam prosli tjedan bila, dosla sam u 10.40 i bila gotova oko 11.20. Bilo je oko 15-tak trudnica prije mene, ali su stalno ulazile, tako da je to sve dosta brzo islo.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:17   #51
Hm ja sam u 31 tjednu ne znam zasto su mi napisali kad sam prvi put bila da dodjem u 6.mjesecu trudnoće ako se to radi u 8.? Ja ću doc oko 9:30-10
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:56   #52
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja sam prosli tjedan bila, dosla sam u 10.40 i bila gotova oko 11.20. Bilo je oko 15-tak trudnica prije mene, ali su stalno ulazile, tako da je to sve dosta brzo islo.
e to je najbolje!!!Tako sam i ja 1.put napravila.A neki dan sam došla u 9, trudničke uputnice je sestra uzela tek u pola 11 kad su počele ispadat iz kutije.Na red sam došla u 11.
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:58   #53
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Hm ja sam u 31 tjednu ne znam zasto su mi napisali kad sam prvi put bila da dodjem u 6.mjesecu trudnoće ako se to radi u 8.? Ja ću doc oko 9:30-10
Najbolje da pitaš ginekologa zašto ti piše da ideš u 6.mjesecu....A jesi li išla u 6.tom?
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 09:41   #54
Quote:
malo čudo Lara kaže: Pogledaj post
e to je najbolje!!!Tako sam i ja 1.put napravila.A neki dan sam došla u 9, trudničke uputnice je sestra uzela tek u pola 11 kad su počele ispadat iz kutije.Na red sam došla u 11.
Ja sam danas bila prije posla. Došla sam u 7 i 15, a u 7 i 45 već bila vani.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 09:57   #55
Malo cudo ne znam zasto su mi napisali da dodjem u 6.mj. Moj priv.ginic koji mi prati trudnocu misli da ni sad ne moram ići,to inzistira ginic u vinogradskoj koji mi prati trudnocu. Idem danas pa ću vidjet kaj će biti
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 11:18   #56
idi,idi....i moj priv.smatra da je to nepotrebno.Socijalnog koristim samo za uputnice i ne znam njegovo mišljenje o tome,al ja sam sama odlučila otić.
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 15:14   #57
evo vratila se , došla tamo u 9:30 krcato ko šipak bilo ljudi, na red sam došla u 10:30... obavila sve,nije me ništa pitala, morala sam neku prijavnicu za trudnice ispunit i tako, nalazi gotovi u srijedu
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:12   #58
ja danas dobila nalaz,sve negativno...i tebi želim isto!!
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 00:14   #59
ja trebam ići idući tjedan, do kolko sati vade krv? kad je najbolje doći? tnx
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 09:39   #60
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
ja trebam ići idući tjedan, do kolko sati vade krv? kad je najbolje doći? tnx
Meni su rekli kad sam zvala zavod da lab radi do 11. Ja sam bila prošli tj. došla malo iza 9 i čekala sat ipo vremena....živa katastrofa. naoružaj se strpljenjem,dnevnim tiskovinama,po mogućnosti i laptopom hahahaha prespori su to nije normalno.....
Prvi put kad sam bila trudna prije 3 god.isto je bilo mali milijun ljudi ali brate mili išli smo ko po traci,jedan za drugim...šta je to sad došlo ne znam,al prozivaju jednu osobu svakih 5 minuta a kutije s uputnicama prazne doslovce svakih sat vremena!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.