Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2005., 21:00   #81
To ti je sampon, pise na bocici 5% Urea !
Joj, ja sam ga placala oko 10 eura, mislim da ti je takva cijena i u hrvatskoj, posto znam da je u BiH ista!

Sretno!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 21:07   #82
A da probaš otići u neki frizerski salon ili još bolje - kod dermatologa???

Mi ti možemo preporučiti hrpu šampona, ali nema svaka isto vlasište i ne mora značiti da će ti pomoći isti šampon kao nekoj od nas...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 21:14   #83
Quote:
matsa kaže:
Dosta dobar za suhu prhut je i od j.f. lazartiguea (imaš u Plenitu u Vlaškoj, ak si u Zg).
Upravo u tom Plenitu imaš (barem je bilo) laserski pregled vlasišta.
Pa nek ti pogledaju vlasište i daju što treba već.

Mene su pregledali i vidjeli lijepu kosu i vlasište u groznom stanju (seboreičnom).
To je naravno iziskivalo 6mjesečnu terapiju i 1000 kn potrošenih na preparate za kosu (od navedenog Lazartiguea).

Urodilo je plodom.
Ali samo jedno vrijeme
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 11:04   #84
Quote:
Ipanema kaže:
Upravo u tom Plenitu imaš (barem je bilo) laserski pregled vlasišta.
Pa nek ti pogledaju vlasište i daju što treba već.

Mene su pregledali i vidjeli lijepu kosu i vlasište u groznom stanju (seboreičnom).
To je naravno iziskivalo 6mjesečnu terapiju i 1000 kn potrošenih na preparate za kosu (od navedenog Lazartiguea).

Urodilo je plodom.
Ali samo jedno vrijeme
Da, kad god dijagnosticiraju, nikad nije dijagnoza takva da ne moraš niš kod njih kupit, jel'de. Obično je dijagnoza oko 1000 kuna, kak ti veliš.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 12:19   #85
Quote:
matsa kaže:
Da, kad god dijagnosticiraju, nikad nije dijagnoza takva da ne moraš niš kod njih kupit, jel'de. Obično je dijagnoza oko 1000 kuna, kak ti veliš.
Pa nitko nije mene tjerao da ja kupim od njih preparate, ali sam htjela rijesit te jebene probleme sa vlasistem.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 16:21   #86
Quote:
Ipanema kaže:

To je naravno iziskivalo 6mjesečnu terapiju i 1000 kn potrošenih na preparate za kosu (od navedenog Lazartiguea).

Urodilo je plodom.
Ali samo jedno vrijeme
i kaj,sad se opet sve ponovno vratilo?! kaj si prestala koristit taj fejms Lazartigue shampon i stojaznamstojos..i opet sranje?!?!
suseda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 19:25   #87
Quote:
suseda kaže:
i kaj,sad se opet sve ponovno vratilo?! kaj si prestala koristit taj fejms Lazartigue shampon i stojaznamstojos..i opet sranje?!?!
pa naravno da se vratilo
Negdje za godinu dana, ali vratilo se.
Onda sam išla doktorici pa mi je prepisala neke kreme i losione jer sam zapravo imala seboreju...
I tako u krug, malo dobro, malo loše, malo super kosa, malo užas...
Uglavnom opada stalno i peruta se povremeno i uvijek je grivasta, pa se ja i ona baš ne volimo
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 15:13   #88
Quote:
Ipanema kaže:
jer sam zapravo imala seboreju...
imala? ja imam. i rekli su mi da cu imati zauvijek... samo je ponekad u fazi mirovanja. sve u svemu:

jedino s godinama naucis kontrolirati, sprijeciti, zalijeciti, odabrati proizvode koji ti ne smetaju... tako da nitko osim tebe zapravo ne zna i ne moze vidjeti sto ti se s vlasistem dogada
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 15:48   #89
Quote:
valnea kaže:
imala? ja imam. i rekli su mi da cu imati zauvijek... samo je ponekad u fazi mirovanja. sve u svemu:

jedino s godinama naucis kontrolirati, sprijeciti, zalijeciti, odabrati proizvode koji ti ne smetaju... tako da nitko osim tebe zapravo ne zna i ne moze vidjeti sto ti se s vlasistem dogada
No krasno.
Onda ima da opet odem doktorici po recepte jer mi vlasiste i kosa idu zivce

Nisam znala da je to neizljecivo
Tj, nisam si htjela priznati.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 15:54   #90
Quote:
Ipanema kaže:
No krasno.
Onda ima da opet odem doktorici po recepte jer mi vlasiste i kosa idu zivce

Nisam znala da je to neizljecivo
Tj, nisam si htjela priznati.
nisam godinama uzimala nista na recept. daju nesto pametno? jer meni je sve ono sto mi koristi pisala i onako na one 'druge recepte' (one kao kad dijete saljes u trgovinu pa nisi siguran hoce li zapamtiti) pa sam i onako sve placala mislim, i sad placam, ali dodem bez papirica
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 05:28   #91
Cure, jabucni ocat i soda bikarbona (baking soda). Od sode bikarbone u posudici napravite gustu smjesu uz malo vode. S time dobro istrljajte vlasiste i kosu. Isperite s puno vode. Za zadnje isplahnjivanje razrijedite jabucni ocat i vodu (1:3), mozete dodati kap-dvije najdrazeg etericnog ulja za bolji miris i time isperite. I tako svaki put kad perete kosu (izbacite sampone).

Dajte 2-3 tjedna za potpuni efekt i imat cete najljepsu kosu i zdravo vlasiste. Isprva kosa ce biti mozda malo masnija ili cete imati malo pristica oko skalpa ali to je normalno i proci ce kada se stanje vrati na normalu.

Ukoliko vec imate osjetljivo vlasiste i problema s prhuti bilokakvi samponi i regeneratori samo jos vise iritiraju. Cista kemija nezdrava i za kozu i kosu.

Bit jabucnig octa i sode bikarbone je da vam vrati vlasiste na originalno pH i normalnu zdravu proizvodnju masnoce vlasista. Samponi previse isusuju kozu.

Isprobano i djeluje.

Ukoliko vam se neda probajte svaki put prije pranja kose komercijanim samponima i regeneratorima istrljati vlasiste samo sa cistim jabucnim octom, staviti ili rucnik ili vrecicu preko kose i ostaviti da djeluje barem 30 minuta i onda isperite i operite normalno kako bi i obicno.

Za ljepsi sjaj i cvrscu kosu stavite bezbojnu hennu (kana?) barem jednom mjesecno.
*starfish* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 09:24   #92
Ovo kod mene nece ici - meni se od mirisa (smrada) octa povraca
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 10:21   #93
Moja sestra je imala problema sa prhuti,pomogao joj je obicni baby sampon.Prhut nije u potpunosti nestala,ali zaista manje je ima.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:10   #94
Naj šampon protiv peruti?

Head & shoulders? ili koji vi preporučujete?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:13   #95
Head & Shoulders?

Katastrofa.

Sad reklamiraju Oronazol.
Ima samo u ljekarni, košta valjda nekih 80 kn, ali isplati se.

to je prije bio šampon za cucke, sad su ga valjda razradili
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:24   #96
a od stvari ovako po dućanima..dm-u..?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:26   #97
Quote:
bart_85 kaže:
a od stvari ovako po dućanima..dm-u..?
Pa ideš od šampona do šampona i uzmeš recimo onaj na kojem piše protiv peruti.

Nikad ne znaš koji će ti odgovarati, moraš probati.

Meni je dugo odgovarao od Fructisa protiv peruti, ali odjednom je prestao odgovarat.

Onda zadnjih par mjeseci koristim Asebon (isto ga ima u DM-u), ali zadnjih par pranja već vidim zasićenje vlasišta - dakle opet trebam nešto drugo.

I tak u krug.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:33   #98
a jebem mu..zašto ništa na ovom svijetu ne može bit jednostavno?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:33   #99
oronazol????
ne valja ni lipe!!
dercos od vichy je za iste pare puno bolji, aiko ni on nije bogznašto.
radje si smjesaj mix: ulje timijana (5 kapi), eukaliptusa (5 kapi) u 4 jušne žlice maslinovog ulja, stavi na glavu, ostavi 20-30 min i isperi. 1 u 2 tjedna ponovi postupak. meni je nakon raznih šampona jedino ova kombinacija smirila zbrku na glavi.
jeftinije je i prirodnije, a timijan i eukaliptus imaju fungicidna svojstva, bas kao i ketokonazol.
pchelica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:35   #100
Quote:
pchelica maja kaže:
oronazol????
ne valja ni lipe!! .
Meni je valjao, al ga ne kupujem zbog skupoce.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.