Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 01:01   #821
Dragi moji forumaši, svaki liječnik koji je na dežurstvu u JIL-u je individualan i daje medikaciju kakvu smatra da je u tom trenutku najbolja. Ja znam iz iskustva moje kolega koji je takođder aneteziolog daje svojim pacijentima drugačiju medikaciju nego li ja. I opet ima pomogne u tom trenutku tako da sve ovisi od liječnika do liječnika
Anesteziolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:43   #822
Prije 6 dana imala sam operaciju prepona obostrano pod opcom anestezijom. Nakon budenja mi bilo mucno pa mi siknuli nes protiv mucnine i bilo ok,jedino slabiji apetit i lagana slabost. Sve do pred dva dana,kad me ulovila uzasna mucnina i vrtoglavica,nemam apetita i jako slabo jedem i ne mogu spavati. Prvo sam mislila da su krivi lijekovi,ali vise nista ne uzimam. Da li je moguce da toliko dugo traju nuspojave?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:42   #823
trebam hitno misljenje jer imam razgovor s anesteziologom.
radila sam lab pretrage jer moram na jednu manju operaciju (opca a.) i sve je uredno osim povisenog ast (38, ref8-30) i povisenog mpv (10.8, ref 6.8-10.4).
je li ovo zabrinjavajuce? prije pet mjeseci kad sam radila kks i enzime, sve je bilo uredno. je li prepreka za operaciju? bi li trebala neke dodatne testove napraviti?
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:04   #824
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
trebam hitno misljenje jer imam razgovor s anesteziologom.
radila sam lab pretrage jer moram na jednu manju operaciju (opca a.) i sve je uredno osim povisenog ast (38, ref8-30) i povisenog mpv (10.8, ref 6.8-10.4).
je li ovo zabrinjavajuce? prije pet mjeseci kad sam radila kks i enzime, sve je bilo uredno. je li prepreka za operaciju? bi li trebala neke dodatne testove napraviti?
Ne vjerujem da je to prepreka za opću anesteziju jer su i moji rezultati slični tome a anesteziologinja nije to smatrala problemom.

Kada bi takve stvari bila prepreka, tko bi uopće mogao primiti opću anesteziju..

Molim da me se ispravi ako griješim.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:19   #825
U splitskim bolnicama radi manjka specijalista anesteziologije specijalizanti anesteziraju sami bez nadzora starijih kolega,odrasle,cak i djecu,reanimiraju,imaju anestezije i sa hitnih operacija.....to je jedna prekrasna vijest iz jedne prekrasne drzave u kojoj zivimo
pa da nismo zasluzili smak svijeta....uskoro
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:24   #826
Anesteziolozi na krizinama porucuju, "djeco bog vam pomogao kad dodete na operaciju". I sad ti lijepo upisi dijete vadit krajnike,a samostalno ce ga uspavat osoba koja je tek na drugoj godini od 5 godina specijalizacije,pa sto bude,probudi se,ne probudi...a koje je to mucenje i odgovornost i tim specijalizantima takoder...znam za slucaj kad su presopali bebu od 3 mj anestezijom,od tada se brinu o njemu,ne seta,ne govori...a di je njima mozak to radit!!!
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:31   #827
Evo iskreno,ja jos cekam samo vijest da specijalizanti s prve godine sami uspavljuju na operacijama srca ili kraljeznice od po 6,7 sati pa rulet,ne probudit se vise,ili se probudit usred operacije,trpit bolove,ili mozda prode ok.rulet!
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:23   #828
Gastroskopija, nije islo (govorim im usko mi grlo, ali ne vjeruju), pa hajde pod anestezijom i dogadja se sljedeće:
Anesteziološki nalaz: ASA II, TIVA 550mg, Propofol 120 mg Succinylcholin. Učini se gastroskopija u TIVa, pokušaj intubacije neuspješan, Cormack Lehan gr III. Dolazi do pada saturacije, pacijent se manuelno ventilira te se postavi LM no5 nakon čega se saturacija normalizira SpO2 100%. Po završetku pacijent diše spontano, hemodinamski stabilan se premjesti u JIL.

Molim stručne osobe za komentar/objašnjenje...
Galaxico is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:16   #829
Quote:
Galaxico kaže: Pogledaj post
Gastroskopija, nije islo (govorim im usko mi grlo, ali ne vjeruju), pa hajde pod anestezijom i dogadja se sljedeće:
Anesteziološki nalaz: ASA II, TIVA 550mg, Propofol 120 mg Succinylcholin. Učini se gastroskopija u TIVa, pokušaj intubacije neuspješan, Cormack Lehan gr III. Dolazi do pada saturacije, pacijent se manuelno ventilira te se postavi LM no5 nakon čega se saturacija normalizira SpO2 100%. Po završetku pacijent diše spontano, hemodinamski stabilan se premjesti u JIL.

Molim stručne osobe za komentar/objašnjenje...
Prvo, netko vrlo stručan i vrlo pedantan je vodio anesteziju.

Po opisanom, vjerojatno se radilo o anatomskoj varijanti zbog koje nije bila moguća klasična opća (endotrahealna) anestezija (usko grlo koje spominješ je jednako usko i za fiberoskop i za tubus koji anesteziolog mora gurnuti u tvoje dišne puteve kako bi se moglo uspostaviti "umjetno disanje") - to je i navedeno već pri samoj inspekciji tvog grla (ždrijela).

Stavili su ti laringealnu masku preko koje su te ventilirali- dakle, "disali" su umjesto tebe ( i to po opisu sasvim uspješno) sve do uspostave spontanog disanja.

Dakle, nisi baš kandidat za OET osim ako nema baš teške medicinske indikacije.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 21:23   #830
Pa šta će biti ako budem nekad morao na neku operaciju?
Galaxico is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 10:40   #831
Quote:
Galaxico kaže: Pogledaj post
Pa šta će biti ako budem nekad morao na neku operaciju?
Svakako ćeš morati reći da je bilo problema prilikom prethodnog uspavljivanja, najbolje ponjeti dokumentaciju gdje to piše, a kako bi se ekipa mogla pripremiti za otežanu intubaciju.
Znači, kod gastroskopija gdje je riječ o kraćoj anesteziji vrlo vjerojatno nema se pri ruci intubacijski endoskop, vidolaringoskop, makintoš-laringoskop sa pomičnim vrhom ili išta drugo što inače pomaže kad se pojavi slučaj poput tvog. U slučaju ako budeš mogao se anestezirati drugi put, uz prethodnu spoznaju da si malo problematičan po tom pitanju, anesteziološka ekipa može se pripremiti sa opremom i materijalom za tako nešto...
U konačnici, važno je da se kod tebe nakon davanja lijekova, pogotovo sukcinilkolina, mogla raditi ručna ventilacija bez problema....odnosno da se mogla ventilacija činiti i laringealnom maskom.
Uglavnom, ne treba se brinuti za buduće anestezije ako ekipa ima informaciju o ovome.
Sretno
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:01   #832
Poštovan i uvženi članovi foruma ,cijenjeni doktori anesteziolozi najljubznije vas sve molim da mi pomognete da shvatim i dobijem odgovor na pitanje koje me muči duže vremena.Naime uskoro moram ići na operaciju skidanja polipa sa glasnim žica i ono što me najviše plaši jeste opšta anestezija u kojoj moram biti ,iako me svi uvjeravaju da je to vrlo kratak postupak i se ne brinem mene brinu mnogo dvije stvari,Šta će se desiti ako me zaduženi anesteziolog ne uspije intubirati u predviđeno vrijeme a dao mi je mišićne relaksanse ,kako i na koji način rješiti tu situaciju i da li je smrtni ishod neminovan ako se iz nekog razloga ne može plasirati tubus u dušnik ,koje su aternative tom scenariju i ima li ih uopšte .Drugi moj veliki strah jeste kvar samog anesteziološkog aparata šta se u tom slučaju može uraditi,naljubznije vas sve molim za pomoć i odgovor
nika2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:57   #833
Quote:
nika2013 kaže: Pogledaj post
Poštovan i uvženi članovi foruma ,cijenjeni doktori anesteziolozi najljubznije vas sve molim da mi pomognete da shvatim i dobijem odgovor na pitanje koje me muči duže vremena.Naime uskoro moram ići na operaciju skidanja polipa sa glasnim žica i ono što me najviše plaši jeste opšta anestezija u kojoj moram biti ,iako me svi uvjeravaju da je to vrlo kratak postupak i se ne brinem mene brinu mnogo dvije stvari,Šta će se desiti ako me zaduženi anesteziolog ne uspije intubirati u predviđeno vrijeme a dao mi je mišićne relaksanse ,kako i na koji način rješiti tu situaciju i da li je smrtni ishod neminovan ako se iz nekog razloga ne može plasirati tubus u dušnik ,koje su aternative tom scenariju i ima li ih uopšte .Drugi moj veliki strah jeste kvar samog anesteziološkog aparata šta se u tom slučaju može uraditi,naljubznije vas sve molim za pomoć i odgovor
NA prvi dio upita sam ti pisao na pm...znači nemoj se brinuti....

A drugi dio dio oko kvara aparata tek se ne moraš brinuti....mislim nije da neki aparat ponekad ima neke svoje "fore" al bilo koja situacija bila ne moraš se brinuti da neće biti dobro zbrinuta...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 03:28   #834
Poštovani imam jedno pitanje u vezi testiranja na anestetike i relaksanse. Trebao bih ići na operaciju, prije nekih 8 god sam imao operaciju i odregirao sam na Leptosuccin i Nalgol. Trebo bih sada u neko dogledno vijemi ići na testiranje na Esmeron, Leptosuccin, Narcuron ;relaksanse Hypnomidat, Thyopenthal, Propofol, Midazolam, Fentanyl, Sufentanyl. Zanima me koliko se može očekivati boravak u bolnici dok bi se radila ta testiranja ? Unapijed zahvaljujem.
Zajebant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 02:43   #835
@trebore, nadam se da si ti stvarno liječnik, a da nisi ko onaj psiho što se pretvarao da je liječnik

ajd da okušam sreću. trebam na op, skupljam nalaze, ali EKG mi nije savršen. jel mogu ja s tim anesteziologu ili moram donijeti mišljenje kardiloga?

imam i nalaz holtera, kaže dosta tih nekih odstupanja, ali objektivno ne osjećam ništa.
regica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:16   #836
evo da sama sebi odgovorim, možda će nekom trebati info.

ekg mi nije savršen, ali nije prepreka za operacijski zahvat, anesteziolog rekao ok. prije toga mi je i osobna liječnica rekla istu stvar. znači dva ista mišljenja.

nastavno na to, samo da napišem o stručnosti u poliklinici sunce. tamo mi je tip rekao da me sigurno neće primiti na operaciju s "takvim ekg" i ponudio mi obavezne pretrage od 800-1000 kn.
toliko o stručnosti i etici u poliklinici sunce.
regica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 11:44   #837
pozdrav, imam par upita ( dosta mi je hitno ):

imam neki ASA 1, MET više od 7, NYHA 1 i GCS 15, što te skraćenice znače???

nadalje, idem na regionalnu anesteziju, postoje li ikakve kontradikcije ako sam u zadnjih više od mjesec dana popušila ravno kutiju i 4 cigarete? praktički znači da sam svake prijestupne pušila, skoro pa i prestala, uglavnom kad sam bila vani, zadnju sam zapalila u petak i rekla sam si da otad neću ni jednu i sklonila sam cigarete
prije toga sam bila na kutiji koja traje cca 2 tjedna, smatram da je osoba baš pušač ako puši min. pola kutije dnevno

i glede alkohola, ne pijem inače, sam dok sam vani, a nisam bila često vani u zadnje vrijeme, nisam im rekla da pijem iz razloga što ne smatram da osoba pije ako popije nešto jednom u 2 tjedna ( čak i rjeđe ), zadnji put sam u petak pila

imam nizak tlak, nisam debela, srce i pluća su mi uredna ( na RTG-u piše neki bo ), jedino što imam respiratornu aritmiju, a to je anesteziologica rekla da je normalno u mojoj dobi ( u ranim 20-im sam )
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:04   #838
pozdrav svima,za par dana me čeka op. u opčoj anesteziji,pregled kod anesteziologa sam več obavila.Prije dvije godine kad sam op. štitnjaču,prije op. sam dobila nešto za smirenje,sječam se da sam to popila i slijedeče čega se sječam je buđenje u sobi. znači ne sječam se ni odlaska u salu,ni razgovora sa nikim iako kažu da sam pričala i hodala sama do sale,jedino da sam bila kao pijana,i malo dosadna. Ne znam ime lijeka. Mislim,meni je to bilo super,jer me uhvati panika pred salu.Zaboravila sam to reči anesteziologu,koliko je to bitno da netko zna? dali da kad dodjem u bolnicu trazim nekog da mu kazem?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 00:03   #839
možeš podsjetiti anesteziologa kod pisanja pristanka, ali sve ti je u računalu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 12:40   #840
Bok, imam jedno pitanje u vezi KPR-a.

Vidim da svugdje piše kako se KPR treba započeti kada unesrećeni ne odgovara na naše podražaje te ne diše ili ne diše normalno. E sada me zanima što se ovdje podrazumijeva pod "ne diše normalno", samo sam u službenim smjernicama od zadnje 2015. godine pročitao da se agonijski udisaji ne smiju zamijeniti za normalne i to je sve. Nigdje ne mogu naći kakva su to odstupanja u disanju koja upućuju na započinjanje KPR-a.

Koliko ja znam, puls se ne provjerava već samo disanje (jer kad nema pulsa nema ni disanja te obrnuto) kada su u pitanju indikacije za KPR, am I right?
Ass Violator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.