Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2024., 22:30   #1
Boli me k...za uspjeh

Mislim da su danas svi nabrijani na lake poslice po uredima i to smatraju uspjehom. Pa čak i one neradnicke u državnoj službi. Dali bi guz..za takav posao. I ja sam još od 20e užasno patila za tako nečim i tako mi je prošlo 25 godina od tad i nikad nisam radila na takvom poslu ni dana. Zavidila sam jako takvima i smatrala to najvećim životnim uspjehom.

Mogu reći da mi je napokon pukao film što nisam uspjela u životu i boli me k... propustila sam sve godine u nadi i nekom volonterskom raduckanju, nadajuci se uspješnom poslu. Mogla sam radije uživati u životu.

Boli me k...za sve te "uspješne " i uhljebljene
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 23:01   #2
Što samo pokazuje da je uspjeh relativan pojam. Dobro, većina ih ide za tim da imaju neko ugodno radno mjesto i kad jednom dođu na tako nešto ne mrdaju.

Iako ovisi, meni su takvi ljudi uglavnom neambiciozni. To ne znači da nisu uspješni, ali to nije nešto s čime bih ja bio zadovoljan, pa se ni ne bih smatrao ni uspješnim. Imao sam priliku raditi i tako nešto i vrlo sam brzo shvatio da to nije za mene.

No, kad govorimo o samom pojmu uspjeha, treba uzeti u obzir da je svačiji put do njega popločan s brdom neuspjeha. Tema neuspjeha kod nas je uglavnom tabu. Mi smo naučeni da nije dobro griješiti kao da to nije nešto normalno, a normalno je da svi griješimo.

Dobro, to je druga tema, iako je općenito naš mentalitet u workforce-u preokupiran pričama o uspjehu, dok se druga strana ni ne gleda. Pa u SAD-u ako netko ima savršen CV i na razgovoru za posao ne nabroji neke svoje neuspjehe neće biti ni razmotren za to radno mjesto, hej!

Sad sam se raspričao pa nek ostane kao food for thought Uglavnom, ako smatrate da niste uspjeli, možda ste na dobrom putu da to tek postignete. Bitno je ne odustati.
humphrey172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 23:38   #3
Super za tebe. Ne mogu svi biti uspješni u svemu. Neki moraju biti neuspješni da bi drugi bili uspješni


Više sreće u idućem životu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 00:41   #4
Ne, nego ću biti itekako uspjesna ako ću lijepo živjeti svoj život. Nije samo rad u nekoj firmi mjerilo uspjeha...
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 09:59   #5
Quote:
Luzzia kaže: Pogledaj post
Ne, nego ću biti itekako uspjesna ako ću lijepo živjeti svoj život. Nije samo rad u nekoj firmi mjerilo uspjeha...
Tako je
Puno je zena doma kod kuce, neke odgajaju djecu, neke odrzavaju kucanstvo i nista im ne fali.
Nisi nista manje ili vise vrijedna zbog posla.
Ja radim jos nekoliko mjeseci, zdravlje mi je komplet unisteno od konstantnog stresa i pripremam se za dati otkaz.
Kako cu dalje ne znam, jedino sta znam da ako ostanem tu mogu lagano poceti birati boju i model ljesa.
Nikakav posao nije toga vrijedan, jebes sve to ako obolis i odes gore sv Petru poslodavca ce ionako pucati k nece ti niti na sprovod doci.
Zakovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 10:57   #6
Quote:
Zakovi kaže: Pogledaj post
Tako je
Puno je zena doma kod kuce, neke odgajaju djecu, neke odrzavaju kucanstvo i nista im ne fali.
Nisi nista manje ili vise vrijedna zbog posla.
Ja radim jos nekoliko mjeseci, zdravlje mi je komplet unisteno od konstantnog stresa i pripremam se za dati otkaz.
Kako cu dalje ne znam, jedino sta znam da ako ostanem tu mogu lagano poceti birati boju i model ljesa.
Nikakav posao nije toga vrijedan, jebes sve to ako obolis i odes gore sv Petru poslodavca ce ionako pucati k nece ti niti na sprovod doci.
20 godina zavidim muškarcima i ženama koji izgledaju fancy gospoda i rade fine poslice i dala bi ne znam šta da sam na njihovom mjestu ali to oni i hoće. Da im ljudi zavidne na uspjehu. Kao ljudi od pomoći su 0. Je li to mjerilo uspjeha? Bit loš čovjek koji radi na finom poslu?

Ne da mi se provesti cijeli život u nezadovoljstvu jer sam neuspješna po modernim kriterijima
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 11:22   #7
I ja sam htjela takav posao... Ali nije bilo u kartama. Nekidan prolazim, u svojim prnjama, kraj neke skockane žene, tip top sređena, ide ujutro na posao, mislim se, ta sigurno ne tegli u Konzumu niti ide takva sređena u call centar. Ide na fin posao. A ja ...

Ali nisam sigurna, nakon toliko godina, da bih ja uopće i na takvom poslu bila sretna. Previše je nerada u državnim službama i žena koje se okome na tebe, tako sam bar čula.
Ostaje mi da se uzdam u sebe i educiram dalje jer fakultet mi ništa nije donio.
darlla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 11:40   #8
Quote:
Luzzia kaže: Pogledaj post
20 godina zavidim muškarcima i ženama koji izgledaju fancy gospoda i rade fine poslice i dala bi ne znam šta da sam na njihovom mjestu ali to oni i hoće. Da im ljudi zavidne na uspjehu. Kao ljudi od pomoći su 0. Je li to mjerilo uspjeha? Bit loš čovjek koji radi na finom poslu?

Ne da mi se provesti cijeli život u nezadovoljstvu jer sam neuspješna po modernim kriterijima
Ili mislis da drugi zele da im netko zavidi jer bi ti konacno htjela da tebi netko zavidi.

zavist do te mjere je bolesna

i btw nitko ti nije duzan pomoci. samo zato jer tebi netko nije pomogao ne znaci da je los covjek.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 11:44   #9
Quote:
darlla kaže: Pogledaj post
I ja sam htjela takav posao... Ali nije bilo u kartama. Nekidan prolazim, u svojim prnjama, kraj neke skockane žene, tip top sređena, ide ujutro na posao, mislim se, ta sigurno ne tegli u Konzumu niti ide takva sređena u call centar. Ide na fin posao. A ja ...

Ali nisam sigurna, nakon toliko godina, da bih ja uopće i na takvom poslu bila sretna. Previše je nerada u državnim službama i žena koje se okome na tebe, tako sam bar čula.
Ostaje mi da se uzdam u sebe i educiram dalje jer fakultet mi ništa nije donio.
nece fakultet sam po sebi nesto donijeti. vazno je sto si ti uzela i primijenila od naucenoga.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 11:55   #10
Meni su nekad i zavidjeli, nisam uvijek bila raspad. Tridesete su me uništile.
darlla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 12:18   #11
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Super za tebe. Ne mogu svi biti uspješni u svemu. Neki moraju biti neuspješni da bi drugi bili uspješni


Više sreće u idućem životu
A negdje nekog moraš potkupiti da bi si osigurao takav posao gdje si na miru, gdje radiš i gdje ne tegliš teške stvari.

Poslano sa mog SM-A137F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:12   #12
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
A negdje nekog moraš potkupiti da bi si osigurao takav posao gdje si na miru, gdje radiš i gdje ne tegliš teške stvari.

Poslano sa mog SM-A137F koristeći Tapatalk
Ili se naguziti kome. Pa ti takve breskvice pametuju oko fakulteta, posla, svega kasnije.
darlla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:27   #13
Joj dajte ljudi te priče da nema kvalitetnog posla osim potkupiti ili naguziti se nekome - glupost. U mojoj bivšoj firmi je hrpetina cura koje nisu upale niti preko veze, niti su se ikome guzile i sl. Obrazovane IT-evke, matematičarke, customer/marketing specijalistice, projekt menadzerice i sl. i niti jedna nije onakva kakvu se ovdje opsiuje da je tračerica, bullyerica i sl.

U kompaniji nam je svima bilo super dok nije došlo do gospodarskih neprilika gdje nam najveći klijent iz nekih razloga odustao i tu je došlo do velikih rezova u firmi gdje nas je dosta otpalo.

Situacija jeste zajebana, no nije uopće ovako crno kako se pokušava predstaviti.

Plus, što reče kolegica gore, nitko nikome nije dužan pomagati niti je on zbog toga manje vrijedna osoba.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:34   #14
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Joj dajte ljudi te priče da nema kvalitetnog posla osim potkupiti ili naguziti se nekome - glupost. U mojoj bivšoj firmi je hrpetina cura koje nisu upale niti preko veze, nii su se ikome guzile i sl. Obraovane IT-evke, matematičarke, customer/marketing specijalistice, projekt menadzerice i sl. i niti jedna nije onakva kakvu se ovdje opsiuje da je tračerica, bullyerica i sl.

U kompaniji nam je svima bilo super dok nije došlo do gospodarskih neprilika gdje nam najveći klijent iz nekih razloga odustao i tu je došlo do velikih rezova u firmi gdje nas je dosta otpalo.

Situacija jeste zajebana, no nije uopće ovako crno kako se pokušava predstaviti.

Plus, što reče kolegica gore, nitko nikome nije dužan pomagati niti je on zbog toga manje vrijedna osoba.

Stvarno ispada da je zena zeni vuk. Zalosno da doticne misle da su zene kojima je ok i koje su "uspjele" na neki nacin do toga dosle da su se nekome naguzile.
Ovo je pretjerivanje na maximum i trazenje krivca vlastitome nezadovoljstvu u drustvu i drugim ljudima. sve je pokvareno, samo su doticne dobrice koje drugi gaze.

A svi ostali koji su nesto u zivotu postigli to im je eto doslo preko debele veze ili pi**e
Pa di vi zivite????
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:38   #15
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Joj dajte ljudi te priče da nema kvalitetnog posla osim potkupiti ili naguziti se nekome - glupost. U mojoj bivšoj firmi je hrpetina cura koje nisu upale niti preko veze, nii su se ikome guzile i sl. Obraovane IT-evke, matematičarke, customer/marketing specijalistice, projekt menadzerice i sl. i niti jedna nije onakva kakvu se ovdje opsiuje da je tračerica, bullyerica i sl.

U kompaniji nam je svima bilo super dok nije došlo do gospodarskih neprilika gdje nam najveći klijent iz nekih razloga odustao i tu je došlo do velikih rezova u firmi gdje nas je dosta otpalo.

Situacija jeste zajebana, no nije uopće ovako crno kako se pokušava predstaviti.

Plus, što reče kolegica gore, nitko nikome nije dužan pomagati niti je on zbog toga manje vrijedna osoba.
Danas oni s SSS i oni koji imaju par dana radnog staža smatraju da su si zaslužili "fine" poslove o kojima govore. Po toj logici, ja sa svojim obrazovanjem i iskustvom, trebala bi biti predsjednik SAD-a.
Uglavnom, k tome je lakše kriviti druge ljude za svoj neuspjeh nego mrdnuti guzicom. Ova koja je otvorila temu je neka ništkoristifaxnebiradilaništaadamilovapadasaneba, drugi ima jedva završenu srednju školu....ja ne bi sa takvim kvalifikacijama ni posao čistačice očekivala. Niti bi nekog ovakvog ikad zaposlila.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:56   #16
Quote:
BeeBe kaže: Pogledaj post
Danas oni s SSS i oni koji imaju par dana radnog staža smatraju da su si zaslužili "fine" poslove o kojima govore. Po toj logici, ja sa svojim obrazovanjem i iskustvom, trebala bi biti predsjednik SAD-a.
Uglavnom, k tome je lakše kriviti druge ljude za svoj neuspjeh nego mrdnuti guzicom. Ova koja je otvorila temu je neka ništkoristifaxnebiradilaništaadamilovapadasaneba , drugi ima jedva završenu srednju školu....ja ne bi sa takvim kvalifikacijama ni posao čistačice očekivala. Niti bi nekog ovakvog ikad zaposlila.
A ti si neka nedojebanafinaprekvezeumisljenaniskoristikojapunop ametujeigaziprekoleseva i voli sa svojim stiklicama gaziti one na podu. Kako veli kolegica darla. U dugom krem kaputu. Misleći da joj je svijet ispod nogu.

Kako su žene nekad bile potlaćene ovo je obrnuta verzija samodostatnih samozivih. Boli me k..koji posao radite. Nije da otkrivate lijek za rak
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 13:59   #17
Quote:
gđica smokvica kaže: Pogledaj post
Stvarno ispada da je zena zeni vuk. Zalosno da doticne misle da su zene kojima je ok i koje su "uspjele" na neki nacin do toga dosle da su se nekome naguzile.
Ovo je pretjerivanje na maximum i trazenje krivca vlastitome nezadovoljstvu u drustvu i drugim ljudima. sve je pokvareno, samo su doticne dobrice koje drugi gaze.

A svi ostali koji su nesto u zivotu postigli to im je eto doslo preko debele veze ili pi**e
Pa di vi zivite????
To je tip ljudi kojima je uvijek svatko drugi kriv i najlakše je reći onda eto neka došla preko veze ili preko kreveta.

Ja sam isto trenutno bez posla slijedom neprilika u zadnjoj firmi koje sam opisao u prethodnom postu, ima svega čudnoga na tim testiranjima i nije lako, ali ja nikad ne bih rekao da je neka mala dobila posao jer je došla preko kreveta (vjerujem da ima i takvih slučaajeva, ali puno manje) a posebno ove priče sa kovertama. Je da, sad je nekom privatniku 500-1000 € takva premija da će uzet nekog preko veze u odnosu na potencijanu štetu koju nekompetentna osoba može napraviti u firmi.

Quote:
BeeBe kaže: Pogledaj post
Danas oni s SSS i oni koji imaju par dana radnog staža smatraju da su si zaslužili "fine" poslove o kojima govore. Po toj logici, ja sa svojim obrazovanjem i iskustvom, trebala bi biti predsjednik SAD-a.
Uglavnom, k tome je lakše kriviti druge ljude za svoj neuspjeh nego mrdnuti guzicom. Ova koja je otvorila temu je neka ništkoristifaxnebiradilaništaadamilovapadasaneba , drugi ima jedva završenu srednju školu....ja ne bi sa takvim kvalifikacijama ni posao čistačice očekivala. Niti bi nekog ovakvog ikad zaposlila.
Oni koji danas imaju neki kvalitetan SSS i znaju raditi su i više traženi i plaćeniji nego neki sa žnj fakultetima i smjerovima koji su studirali samo da bi imali neki komad papira iako nemaju praktičnog znanja niti su te njihove vještine potrebne na tržištu.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 14:04   #18
Quote:
gđica smokvica kaže: Pogledaj post
Stvarno ispada da je zena zeni vuk. Zalosno da doticne misle da su zene kojima je ok i koje su "uspjele" na neki nacin do toga dosle da su se nekome naguzile.
Ovo je pretjerivanje na maximum i trazenje krivca vlastitome nezadovoljstvu u drustvu i drugim ljudima. sve je pokvareno, samo su doticne dobrice koje drugi gaze.

A svi ostali koji su nesto u zivotu postigli to im je eto doslo preko debele veze ili pi**e
Pa di vi zivite????
daj me molim te poštedi s patetičnim izjavama. Žena ženi ne da je vuk nego hijena. Rastrgati će te I onda pojesti ostatke. A sve pod krinkom prijateljske fasade. Ostalo su pricice za malu djecu. Po čemu je jedna koja radi u finoj firmi kvalificiranija ili bolja od mene ili darle? A može glumiti gospođicu uokolo i gaziti druge u svojim stiklama. A nama ne trebaju ni ostaci?
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 14:36   #19
Quote:
Luzzia kaže: Pogledaj post
daj me molim te poštedi s patetičnim izjavama. Žena ženi ne da je vuk nego hijena. Rastrgati će te I onda pojesti ostatke. A sve pod krinkom prijateljske fasade. Ostalo su pricice za malu djecu. Po čemu je jedna koja radi u finoj firmi kvalificiranija ili bolja od mene ili darle? A može glumiti gospođicu uokolo i gaziti druge u svojim stiklama. A nama ne trebaju ni ostaci?
ja sigurno nisam nikome ni vuk a ni hijena.
Ocito ti za sebe to mozes reci da jesi. bolja po manirama, kulturi i ponasanju.
s takvim izjavama i glupostima koje pises po forumu nebi te ni badava htjeli.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 15:02   #20
Quote:
gđica smokvica kaže: Pogledaj post
ja sigurno nisam nikome ni vuk a ni hijena.
Ocito ti za sebe to mozes reci da jesi. bolja po manirama, kulturi i ponasanju.
s takvim izjavama i glupostima koje pises po forumu nebi te ni badava htjeli.
----> vuk
__________________
Borac
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.