Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 18:58   #201
Quote:
thethor kaže: Pogledaj post
jel bio netko jučer na danu otvorenih vrata u miocu?

Ja sam bila
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:06   #202
Quote:
lalazg kaže: Pogledaj post
Nijedno ni drugo ne moraš učit, na etici su uglavnom debate, a ako ne sudjeluješ u njima (na što te nitko ne tjera), radiš referat na neku temu, nešto slično je i na vjeronauku

A sad što se tiče vas ostalih koji želite upisat mioc,
škola sama po sebi nije teška, ja cu bez problema proc s 5, a ne ucim redovito, više sam ajmo rec kampanjac , što može proć više manje pod svim predmetima osim kemije,fizike,matematike i informatike, no ipak je to matematička gimnazija.Dakle, ako vam idu ti predmeti s miocom nikako nećete pogriješiti.. Za one koji su pitali kakvi su prof iz njemačkog, iako se ne možete upisat u A smjer ako niste učili njemački, taj njemački se uči doslovno ispočetka, profesorice su dosta blage i razumne
Što se loših strana mioca tiče, za mene je osobno miooc previše stresan, istina je da ne učim puno jer se teško natjeram, ali savjest te pojede
Osim toga, meni je ekipa fakat loša, ali to sve ovisi o tome u kakav ćete razred zapast...
Koji si ti razred? Zasto ti je losa ekipa? :/ Istina, vidjela sam jucer pomalo cudne ljude al...
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:14   #203
Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
Koji si ti razred? Zasto ti je losa ekipa? :/ Istina, vidjela sam jucer pomalo cudne ljude al...
Ma ne u tom smislu cudni, svugdje ima cudaka, mozda u miocu malo vise al sve je to okej, vecinom su to dragi ljudi
Stvar je u tome, sto mioc stvarno s razlogom nosi ime elitna skola, sve puno bogatašića koji misle da je cijeli svijet njihov, a to potice i to da se po razredima naprave grupe koje se medusobno ne podnose..
lalazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:19   #204
Quote:
lalazg kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome, sto mioc stvarno s razlogom nosi ime elitna skola, sve puno bogatašića koji misle da je cijeli svijet njihov, a to potice i to da se po razredima naprave grupe koje se medusobno ne podnose..
Da te ohrabrim, grupice koje se ne podnose postoje u svim školama. Rijetko gdje ćeš nać razred koji je potpuno složan i svi su si dobri. Mi smo bili super do kraja 1. polugodišta 1. razreda, i to je čak relativno dugo, s obzirom da smo se počeli družit u 7. mjesecu. U svakoj školi se može nać ljudi koji ti odgovaraju, ako se potrudiš naravno. Razred ne možeš birat, ali prijatelje možeš
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 22:23   #205
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da te ohrabrim, grupice koje se ne podnose postoje u svim školama. Rijetko gdje ćeš nać razred koji je potpuno složan i svi su si dobri. Mi smo bili super do kraja 1. polugodišta 1. razreda, i to je čak relativno dugo, s obzirom da smo se počeli družit u 7. mjesecu. U svakoj školi se može nać ljudi koji ti odgovaraju, ako se potrudiš naravno. Razred ne možeš birat, ali prijatelje možeš
Kao što sam gore rekla, ovisi u kakav razred zapadnes, koliko ja znam svi ostali razredi su itekako slozni i sigurno ces u bilokojem u koji zapadnes nac nekog tko ti odgovara, samo sto postojanje tih grupica zna bit jako frustrirajuce
lalazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:00   #206
Hoce netko od vas upisat ove godine informaticko-matematicki program?
Marija98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 18:42   #207
Question HELP

Ima li itko primjer testa iz fizike za 2. polugodište 3. razreda!?!? ( valovi, udari, rotacija krutog tijela..) kod MJ-a ..(Josipovića) !!?? Pleasee.

Puno puta netko slika te stvari za vježbu ili nešto, pa možda koja dobra dušica ima? (3. il 4. razredi? il 1.,2. od braće/sestara/prijatelja starijih?? HELP..Neznam više od kuda bih vježbala jer tak i tak zadaci na testu budu van mog nivoa.
__________________
You only live once :P
●pOppY● is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:20   #208
Jedno pitanje za vas koji vec idete u mioc, gdje se najcesce ide na neka putovanja i u kojim razredima?
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:35   #209
Quote:
●pOppY● kaže: Pogledaj post
Ima li itko primjer testa iz fizike za 2. polugodište 3. razreda!?!? ( valovi, udari, rotacija krutog tijela..) kod MJ-a ..(Josipovića) !!?? Pleasee.

Puno puta netko slika te stvari za vježbu ili nešto, pa možda koja dobra dušica ima? (3. il 4. razredi? il 1.,2. od braće/sestara/prijatelja starijih?? HELP..Neznam više od kuda bih vježbala jer tak i tak zadaci na testu budu van mog nivoa.
Ako i ima sigurno ti ne bu tu stavila.

Do svakoga korisnika se može doći po IP adresi, pa može odgovarati za neovlašteno slikanje testa ( ako koji profesor zalazi na ovaj forum ).

Bila je slična situacija sa facebook grupom.

Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za vas koji vec idete u mioc, gdje se najcesce ide na neka putovanja i u kojim razredima?
U svim razredima se ide na neka putovanja ukoliko ima zainteresiranih učenika..
Verona, Gardaland, Beč, Vukovar, Međugorje, Begovo razdolje..
Budimpešta...samo se složite kud hoćete i zamolite profesore ( zna se već koji su to ) da vam organiziraju i idu s vama.
Naravno, trebaju vam stanovite financije ( nema na račun škole -osim državna natjecanja).

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 21.05.2013. at 18:48. Reason: spajanje postova
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:34   #210
Kakav je taj napredni njemacki? Ucim njemacki vec 5 godina al imamo dosta losu profu i stvarno nisam nista naucila pa me zanima je li tesko i kakvi su profesori?
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 19:42   #211
Ja bih željela skrenuti pozornost na jedan veliki tekući problem prilikom upisa u mioc. Moje dijete želi upisati ovu gimnaziju, odlična je učenica, 5,0, maksimalni bodovni prag, ali nema dodatnih bodova. Drugi strani jezik je učila u Školi stranih jezika jer ga u njezinoj osnovnoj nije bilo (osim njemačkog koji nije željela učiti) i na to ne dobiva bod.
Ispred nje se trenutno na bodovnoj listi nalaze učenici s nižim bodovnim pragom odnosno, nižim prosjekom, ali dodatnim bodovima iz sportskih natjecanja, plesne, muzičke škole i sl.
Mi smo zgroženi ovim sistemom bodovanja jer učenici koji imaju 5,0 nemaju šansu pored učenika koji imaju 4,7 pa čak i 4,5 u nekom razredu samo zato jer ovi imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc.
A, da ne spominjem da mi je dijete učilo informatiku kao izborni predmet 4 godine u osnovnoj školi, ali ni to se ne boduje!
Pa, gdje je tu pravda???
Mala mi je vrhunska učenica, nadarena za matematiku i prirodne predmete i velika je šansa da neće upasti u mioc zbog nekih koji i nisu tako dobri učenici, ali imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc!!!
Ima li vas još s takvim problemima?
Vidjela sam na listi da ima oko 35ero djece s istim problemom. Ovdje treba nešto poduzeti jer će nam u protivnom djeca ispasti s liste nepravedno i nezasluženo!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:59   #212
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ja bih željela skrenuti pozornost na jedan veliki tekući problem prilikom upisa u mioc. Moje dijete želi upisati ovu gimnaziju, odlična je učenica, 5,0, maksimalni bodovni prag, ali nema dodatnih bodova. Drugi strani jezik je učila u Školi stranih jezika jer ga u njezinoj osnovnoj nije bilo (osim njemačkog koji nije željela učiti) i na to ne dobiva bod.
Ispred nje se trenutno na bodovnoj listi nalaze učenici s nižim bodovnim pragom odnosno, nižim prosjekom, ali dodatnim bodovima iz sportskih natjecanja, plesne, muzičke škole i sl.
Mi smo zgroženi ovim sistemom bodovanja jer učenici koji imaju 5,0 nemaju šansu pored učenika koji imaju 4,7 pa čak i 4,5 u nekom razredu samo zato jer ovi imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc.
Moja mama mi kaze da se nesto slicno desilo proslo godine pa je mioc morao upisati sve koji su prosli sa 5.0 ,ali ne znam da li je to istina.
Ja se nalazim u istoj situaciji kao i vasa kcer.Moze li mi netko preporuciti neku slicnu gimnaziju kao mioc (zanimaju me kemija,fizika,biologija i matematika) u slucaju da ne upadnem.


Usput,sadasnji miocani,planiram se upisati ove godine u mioc pa me zanima sto se sve trazi iz tjelesnog (moja slaba tocka ). Moramo li znati sve one vage,kolutove,i druge gluposti ?
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 00:30   #213
Fall the beast - od sličnih gimnazija bih ti preporučio V. gimnaziju i eventualno Lucijanku (Gimnazija Lucijana Vranjanina). Ako živiš u zapadnom dijelu grada - definitivno Lucijanka, prir.-matematički smjer. Dobit ćeš odlično znanje iz matiše, kemije, biologije i fizike!


Ja bi imao pitanje za maturante Miočane... Može li mi netko tko je pohađao B ili C smjer ukazati na neke probleme s kojima bi se prvašić mogao susresti, na koje profesore obratiti posebnu pažnju i sl.?
__________________
live and let it live!
HomeSweetHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 09:40   #214
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ja bih željela skrenuti pozornost na jedan veliki tekući problem prilikom upisa u mioc. Moje dijete želi upisati ovu gimnaziju, odlična je učenica, 5,0, maksimalni bodovni prag, ali nema dodatnih bodova. Drugi strani jezik je učila u Školi stranih jezika jer ga u njezinoj osnovnoj nije bilo (osim njemačkog koji nije željela učiti) i na to ne dobiva bod.
Ispred nje se trenutno na bodovnoj listi nalaze učenici s nižim bodovnim pragom odnosno, nižim prosjekom, ali dodatnim bodovima iz sportskih natjecanja, plesne, muzičke škole i sl.
Mi smo zgroženi ovim sistemom bodovanja jer učenici koji imaju 5,0 nemaju šansu pored učenika koji imaju 4,7 pa čak i 4,5 u nekom razredu samo zato jer ovi imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc.
A, da ne spominjem da mi je dijete učilo informatiku kao izborni predmet 4 godine u osnovnoj školi, ali ni to se ne boduje!
Pa, gdje je tu pravda???
Mala mi je vrhunska učenica, nadarena za matematiku i prirodne predmete i velika je šansa da neće upasti u mioc zbog nekih koji i nisu tako dobri učenici, ali imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc!!!
Ima li vas još s takvim problemima?
Vidjela sam na listi da ima oko 35ero djece s istim problemom. Ovdje treba nešto poduzeti jer će nam u protivnom djeca ispasti s liste nepravedno i nezasluženo!
Ja sam se također prijavila u mioc ali na sreću imam bod za njemacki. Mislim da bi trebali upisat sve ucenike koji imaju 5.0 bez ikakvih dodatnih bodova tako da se nebi trebali brinuti.
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:40   #215
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ja bih željela skrenuti pozornost na jedan veliki tekući problem prilikom upisa u mioc. Moje dijete želi upisati ovu gimnaziju, odlična je učenica, 5,0, maksimalni bodovni prag, ali nema dodatnih bodova. Drugi strani jezik je učila u Školi stranih jezika jer ga u njezinoj osnovnoj nije bilo (osim njemačkog koji nije željela učiti) i na to ne dobiva bod.
Ispred nje se trenutno na bodovnoj listi nalaze učenici s nižim bodovnim pragom odnosno, nižim prosjekom, ali dodatnim bodovima iz sportskih natjecanja, plesne, muzičke škole i sl.
Mi smo zgroženi ovim sistemom bodovanja jer učenici koji imaju 5,0 nemaju šansu pored učenika koji imaju 4,7 pa čak i 4,5 u nekom razredu samo zato jer ovi imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc.
A, da ne spominjem da mi je dijete učilo informatiku kao izborni predmet 4 godine u osnovnoj školi, ali ni to se ne boduje!
Pa, gdje je tu pravda???
Mala mi je vrhunska učenica, nadarena za matematiku i prirodne predmete i velika je šansa da neće upasti u mioc zbog nekih koji i nisu tako dobri učenici, ali imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc!!!
Ima li vas još s takvim problemima?
Vidjela sam na listi da ima oko 35ero djece s istim problemom. Ovdje treba nešto poduzeti jer će nam u protivnom djeca ispasti s liste nepravedno i nezasluženo!
Ma šta pričaš? Ako ima sva 4 razreda 5,00 onda sigurno upada. Smirite se covjece. Iako je upisna kvota 226, a ona je npr. 235 i tada upada. Koliko frustracija oko upisa covjece bozji...
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 16:05   #216
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ja bih željela skrenuti pozornost na jedan veliki tekući problem prilikom upisa u mioc. Moje dijete želi upisati ovu gimnaziju, odlična je učenica, 5,0, maksimalni bodovni prag, ali nema dodatnih bodova. Drugi strani jezik je učila u Školi stranih jezika jer ga u njezinoj osnovnoj nije bilo (osim njemačkog koji nije željela učiti) i na to ne dobiva bod.
Ispred nje se trenutno na bodovnoj listi nalaze učenici s nižim bodovnim pragom odnosno, nižim prosjekom, ali dodatnim bodovima iz sportskih natjecanja, plesne, muzičke škole i sl.
Mi smo zgroženi ovim sistemom bodovanja jer učenici koji imaju 5,0 nemaju šansu pored učenika koji imaju 4,7 pa čak i 4,5 u nekom razredu samo zato jer ovi imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc.
A, da ne spominjem da mi je dijete učilo informatiku kao izborni predmet 4 godine u osnovnoj školi, ali ni to se ne boduje!
Pa, gdje je tu pravda???
Mala mi je vrhunska učenica, nadarena za matematiku i prirodne predmete i velika je šansa da neće upasti u mioc zbog nekih koji i nisu tako dobri učenici, ali imaju dodatne bodove iz stvari koje uopće nisu bitne za mioc!!!
Ima li vas još s takvim problemima?
Vidjela sam na listi da ima oko 35ero djece s istim problemom. Ovdje treba nešto poduzeti jer će nam u protivnom djeca ispasti s liste nepravedno i nezasluženo!
jedan od njih sam i ja
a dobro znam da ako ne upadnem u mioc, upast ću sigurno u V.
thethor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 17:52   #217
Quote:
thethor kaže: Pogledaj post
jedan od njih sam i ja
a dobro znam da ako ne upadnem u mioc, upast ću sigurno u V.
Jesi pročitao moj komentar? Nema šanse da ne upadneš ako su ti sva 4 razreda 5,00.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 11:38   #218
pozz...jel netko zna kada je maturalna večera i gdje? hvalaaa
beauty style is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 12:35   #219
Jel MIOC objavio listu po bodovima.
I ako je, jel može link.
Vidim da se u drugim školama spominju već objavljene liste.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 14:49   #220
Objava konacnih ljestvica poretka su ti 5.7.(2013.),a sadasnja lista ko upada a ko ne se mjenja svakih sat vremena,plus,vecini ljudi jos nisu ni zakljucili ocjene za osmi razred.Ako te zanima gdje si odes si na upise.hr ,prijavis ako vec nisi, i odes pod moji rezultati.

Dinozg98 -ne bih ja bila toliko sigurna u to,pogotovo ako nema dodatne bodove.Za sada su do 251. mjesta ljudi sa izravnim upisom,dodatnim bodovima i 5.0 ,a upisna kvota je 224.Vidjet cemo kako ce biti stanje kad stignu ocjene 8.razreda.
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.