Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2005., 11:35   #1
Passiflora ili Isusova kruna (Passiflora incarnata)

gledam ja danas svoju passifloricu koja je vec pustila par preeekrasnih cveteka i na jednom, koj je ocval prije par dana vidla sam "plod".kae to?za jest?gledat?strgnut van?kaj?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 14:55   #2
to ti je maracuja, bem te neuku
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 00:28   #3

znam da je marakuja
al je to za jest il kao ukrasna marakuja?
kaj da delam s tim?
jos su 2 na vidiku.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 00:48   #4
Wink

U svakom slučaju nije otrovna, ovisi samo ima li dovoljno mesnatog djela oko koštica da bi se isplatila jesti. Dobar tek
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
herbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 15:55   #5
pasiflora

Moja je pasiflora stara nekoliko godina, velika tj visoka 2 m gusta i ljepa al nece cvast


Kaj joj moram raditi da bi procvala??? ( i pjevam joj al nis od cvatnje)
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 11:30   #6
Imam problem kao i djurdjica.Prošle godine zabola sam u zemlju par odsječenih stabljika pasiflore i ona mi se prekrasno prihvatila.Oplela je cijelu mrežu i sada je visoka , gusta , ama lijepota jedna.Ali cvijeta ni blizu.Da li možda ona poput tekome daje cvjetove tek nakon nekoliko godina ili joj nešto fali? Molim pomoć .
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 17:51   #7
pasiflora

Quote:
Modesti kaže:
Imam problem kao i djurdjica.Prošle godine zabola sam u zemlju par odsječenih stabljika pasiflore i ona mi se prekrasno prihvatila.Oplela je cijelu mrežu i sada je visoka , gusta , ama lijepota jedna.Ali cvijeta ni blizu.Da li možda ona poput tekome daje cvjetove tek nakon nekoliko godina ili joj nešto fali? Molim pomoć .
---------------------------------------------------------

Ma moja je cvala dok je bila mladja i manja

mozda je gladna mozda joj fali hrane?? i hranila sam ju supstralom al neeeeceeee zvasti

i jucer ju je vjetar otrgnuo sa zida a tako ljepo se pjenjala po zidu
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 22:32   #8
moja jako dugo nije htijela cvast i samo odjednom pocela,pa opet neko vrijeme nis pa opet pocela.stoji mi na balkonu,sunce nije prejako,i zaljevam je samo vodom nekad svaki dan, nekad svaka 2-3...ovisi kakva je zemlja.

kak s njom po zimi?mora bit unutra il moze ostat na balkonu?
bojim se da mi se ne smrzne
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 16:14   #9
pasiflorica

Moja pasiflora je stara barem desetak godina.

Svake godine nosim ju u podrum, skratim ju na visinu 2-3 pedlja i jos izgubi lisca jer je tamo tamniije, manje ju zalijevam i prezivi

Dali bi vani prezimila?? mislim da i nebi ..... bolje ne probati




stavljam slicicu..........e mozda i uspije

http://img192.imageshack.us/my.php?i...dcp01140qj.jpg[/URL]


evo, uz puno muke stavila ja i slicicu
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 23:43   #10
preeedivna ti je!
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 20:31   #11
pasiflora

Quote:
mrkvich kaže:
preeedivna ti je!

Hvala ti

To je slika od prosle godine.

Ove godine mi je bila jos veca i ljepsa dok ju nije zadnji vjetar otrgnuo od zida

i zato mi ju muka gledati bez cvijeta



__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:41   #12
Smile Passiflora ili Isusova kruna

Zanima me dali može tko zna di se moze nabaviti passiflora. ali ne ona obićna tj kod nas uobičajena sa plavim cvijetom nego neke druge boje.
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:16   #13
ak misliš na lončanicu, može se nabaviti po cvjećarnicama.
ak misliš na povijušu onda u vrtnim centrima.
zapravo sve to sam vidjela i po trgovačkim centrima.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 17:32   #14
Ima svako malo u Baumaxu raznih boja, ali precijenjeno Znaju ih imati i kumice po placevima puno povoljnije, samo treba potrefiti
camellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 17:56   #15
ja imam neku bijelu s plavim dlakama. ljepše su mi obične plave. btw, jel je stvarno iz roda marakuja i jel kad tko dobio plod (ne mislim na marakuju, već one male šljivolike plodove)?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:17   #16
P. edulis je jestiva (u biti je znamo kao maracuju) sve ostale imaju samo ukrasnu vrijednost iako donose plodove, no vrlo rijetko uzgajane kao lončanice, bar kod mene nema plodova
camellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:21   #17
Radim seminar o pasiflori. Našao sam gotovo sve što mi treba, ali teško dolazim do podataka koji se odnose na naše podneblje. Bio bih vam zahvalan kad bi mi prenijeli svoja iskustva (vrste, kako uspijeva, mjesto mabave, cijena, itd) i poslali slike cijele biljke ili obraslog balkona, ograde i sl. Hvala
__________________
vex77
vex77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 11:45   #18
Quote:
vex77 kaže: Pogledaj post
Radim seminar o pasiflori (vrste, kako uspijeva, mjesto nabave, cijena, itd) i poslali slike cijele biljke
Evo ovako vex, izgradih ja "kućicu na otoku nije Olibu", zaželjeh si načiniti bio-zeleno zaštitu od ljetnog zvizdana. U stalnom kontaktu s vrtlarima i inim "znalcima", nakupovah se u Zrinjevcu, Žitnjaku, MBM-u .... bugenvilija penjačica, trubica, divlje "loze", klemantisa .... i odustah im poklanjat kuniće.

Šetasmo mi jedno veče, domaća bakica od pasiflore cijelu pergolu ima, dakle, vrsta ne-hibrid, ne-GMO, ne-Holand, domaća, uspjeva "ludo" dobro, mjesto o.Ugljan, cijena "puno" besplatna. Sliku biljke, cvijeta, ploda, ću ti rado poslati, ak nagovoriš informatičare da forum prilagode nama, korisnicima, a ne sebi. Dosta mi je, za sliku poslati, njihovog maltretiranja !

Želim ti uspjeha sa seminarskim radom.
pivecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:52   #19
kak misliš maltretiranja? šta nedaju sliku stavit?!
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 15:33   #20
Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
kak misliš maltretiranja? šta nedaju sliku stavit?!
Ma ne tak', daju, ali na način informatičara, njima sve jasno, njima sve radi.
A zar nije forum i za nas hobiste, koji ne moraju znati programirati, informatičarski rječnik, informatičarske-"biblije"?

Da bi ja uložio sliku u ovu poštu, moram proći nekoliko prozora-programa, svi zahtjevate svoju dimenziju, max KB, avatara, slike, upisati-kopirati adresu .... nisam daktilograf a izgleda prstići su mi preveliki, u pravilu slijede greške viška ili manjka slova, razmaka .... A zašto ne bi moglo, da "insert image" da mi "brovse", iz svog kompa izaberem sliku, vaš program mi da mogućnost smanjiti na veličinu koju vi zahtjevate, i šaljem?

Kad smo već kod problematike, zašto se moram dvaput logirati, kada ulazim na forum, i sada ponovo zahtjeva logiranje, da bi poslao ovu poštu????
pivecko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.