Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 11:17   #2181
na svakoj povjesti bolesti mi na kraju onog 'status' djela piše -nedostatnog uvida u psihološko.-

može li mi netko pojasniti šta to znači

mislim jasno mi je otprilike, ali oču znat šta to znači tehnički, tipa strukovno, na šta on točno misli

na to da nemam uvid u vlastito psihičko funkcioniranje? to mi nije baš jasno
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:26   #2182
Pozdrav svima ,imao sam problema sa alkoholom pijem od svoje 13 godine ,u jednom periodu sam konzumirao alkohol svaki dan ,bilo je i mijesanja alkohola sa tabletama i travom ali uglavnom cisti alkohol ,trajalo je godinama imao sam gadne periode anskioznosti i psihoze nisam trazio pomoc ,kroz godine sam smanjio alkohol ,nepijem vec 1tj. ali nemam vise koncentracije i pamcenje mi je jako lose ,nemogu skuzit kad mi neko nesto prica ili kad nesto citam ,isprazan sam i mislim da sam poglupio od toga ,kako si mogu pomoc
ablam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 20:32   #2183
Otvorio sam temu o svom problemu,ali tamo me nitko ne shvaca ozbiljno,pa cu probati ovdije

Dozivio sam totalni sok,doslovno nisam mogao vjerovati,nisam mogao prihvatiti realnost,tada sam izgubio kontrolu nad svojim zivotom,nakon toga sam dozivio jos vec sok,tada doslovno nisam znao za sebe...
prije par dana sam poceo dolaziti k sebi i postao sam svijestan sta se dogodilo...
osjecam se kao da sam sve te dogadaje prozivljavao iz 3. lica a ne iz 1.
osjecam se kao da to prije nisam bio ja....
kada vidim ljude koje sam poznavao prije 5-6 godina,osjecam se kao da ih nikad nisam poznavao,sjecam se da sam ih poznavao,ali ne osjecam nikakvu povezanost,kao da ih nisam poznavao ja nego netko drugi
kada vidim ljude iz svoje obitelji,znam da su oni iz moje obitelji,ali ne osjecam nista prema njima,osjecam se kao da su oni normalni ljudi
danas sam vidio reklamu za americki nogomet,i onda sam se sjetio "pa vidi stvarno,ja volim americki nogomet"(prije sam ga gledao)
ja se sjecam svih detalja iz svog zivota,ali se osjecam kao da to nisam bio ja nego netko drugi......

Zadnje uređivanje n00e : 12.07.2015. at 20:45.
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 23:24   #2184
Quote:
ablam kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ,imao sam problema sa alkoholom

nepijem vec 1tj.
Mislio si IMAM problema sa alkoholiziranjem a ne IMAO sam...

Ako je to što pišeš imalo istina onda ti nisi oglupavio nego si jednostavno intelektualno preskočio dio života u kojem se učilo i nadograđivalo sebe.
Čitaj..najbolji lijek.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 23:33   #2185
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Otvorio sam temu o svom problemu,ali tamo me nitko ne shvaca ozbiljno,pa cu probati ovdije
Ti uopće ni u naznakama ne pokušavaš objasniti kakav si to šok doživio (po tebi - preživio) ali očekuješ s druge strane da ti netko objasni što ti je !
Vrlo zanimljivo. Pitam se zašto te niko ne shvaća ozbiljno odnosno tvoju temu..već gdje si je bio postavio.

Mislim da je jednostavnije skočiti do liječnika opće prakse pa poslušati što on ima za reći.
Da li će to biti običan razgovor ili uputnica za magnetsku rezonancu, to po tvom postu ne zna ni baba Vanga.
Problemi se moraju pobliže objasniti ako očekuješ odgovor, ovako bezze pišeš postove.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 17:43   #2186
Bok!
Imam nekakav poremecaj,ja bar tako mislim...
Relativno sam mlad i nemam pojma kako je bilo u "onim vremenima".Ako vam jos nije jasno na sto ciljam,JA PATIM ZA VREMENIMA U KOJIMA NISAM NI ZIVIO.Kao nekakav oblik nostalgije iako sam prakticki jos uvijek dijete.Nikakave dodirne tocke nemam s 70-tima i 80-tima,ali zelim zivjeti na takav nacin.Toliko je postalo ozbiljno da znam i zaplakati zbog toga sto se nisam rodio u tom razdoblju.Mislim da je tada sve bilo bolje i ne zelim zivjeti u danasnjem,modernom dobu.Jednostavno sam roden u krivom vremenu........
Ispricavam se ako sam fulao temu,ali nisam znao gdje da iskazem svoje osjecaje.
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 07:43   #2187
Meni bi bilo zanimljivo živjeti u srednjem vijeku, iako znam da je život tada bio puno gori nego sada. 70ih i 80ih je život također bio gori.
Što te smeta u današnjem modernom dobu, a da ipak koristiš internet da bi rješio taj problem?
Moguće da je riječ o indoktrinaciji, ali ne bi rekao da imaš poremećaj zbog toga, vjerojatno je samo neka faza...
RiDesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:43   #2188
Moja cijela kuca je uredena i opremljena uredajima iz 70-ih i 80-ih.Od gramofona,pisacih madina,telefona s kruznim biracem,kazetofona,starog namjestaja...Ugl. sve mora biti uredeno u tom stilu.Internet koristim jer ga svi moji prijatelji koriste i zato sto se tako najlakse povezati s njima.Cudno,znam...
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:40   #2189
Imam dijagnozu f29, neorgansku nespecifičnu psihozu. Da li je moguće da nakon nekog vremena bez simptoma, ponovno budem bez ljekova? Doktorica me skinula s ljekova triput, dvaput u srednjoj školi (prije par godina), a jedanput od travnja do lipnja ove godine. Tada sam imala dijagnozu f23 (akutni i prolazni), sada imam f29.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 22:51   #2190
Planiram upisati autoškolu a nedavno sam pročitao nekakava pravila po kojima svi vozači i kandidati za vozača sa bilo kakvom psiho dijagnozom gube sposobnost za vožnju. Pitam zato jer sam također htio i posjetiti psihijatra, ali ako mi on uspostavi nekakvu dijagnozu prije nego što upišem autoškolu gubim šansu za autoškolu.
Što uraditi, da li da prvo prođem taj liječnički za vozačku pa tek onda psihijatra ili?

Ovo je taj izvadak iz pravilnika:

Quote:
Članak 13.
Vozači i kandidati za vozače kojima upravljanje vozilom nije osnovno zanimanje uvijek se ocjenjuju nesposobnima ili privremeno nesposobnima kada boluju od sljedećih bolesti ili stanja:
a) bolesti ili stanja iz područja psihologije, psihijatrije i neurologije:
1) psihomotorni i senzomotorni poremećaji (smanjena okulomotorna koordinacija, psihomotorna i senzomotorna usporenost), za vrijeme dok traju navedene promjene, a kada to odredi nadležni specijalist,
2) intelektualna insuficijencija ispod kategorije ispodprosječnih intelektualnih vrijednosti, neovisno o etiologiji,
3) izrazite promjene kognitivnih funkcija: smetnje, smanjenje ili odsutnost pažnje i koncentracije, poremećaji opažanja, mišljenja i pamćenja, sindromi koji bitno utječu na sigurno upravljanje vozilom, za vrijeme dok traju navedene promjene,
4) poremećaj strukture ličnosti: poremećaj prilagodbe, antisocijalni poremećaji ličnosti, granični poremećaj osobnosti (»border line«), emocionalna nezrelost i nestabilnost, sindromi koji bitno utječu na sigurno upravljanje vozilom, za vrijeme dok traju navedene promjene,
5) organski duševni poremećaji i organski poremećaj ličnosti,
6) psihoze: akutne, bez obzira na etiologiju, kronične s rezidualnim i regresivnim promjenama ako utječu na sigurno upravljanje motornim vozilom, o čemu odlučuje nadležni specijalist,
7) perzistirajući sumanuti poremećaji,
8) afektivni poremećaji: manični, depresivni, bipolarni, sa ili bez psihotičnih simptoma, kao i recidivirajući sindromi koji bitno utječu na sigurno upravljanje vozilom, a koji se ne mogu uspješno regulirati terapijom. Ako se mogu regulirati terapijom, nesposobni su samo onda kada je sama terapija kontraindikacija za sigurno upravljanje vozilom,
9) neurotski poremećaji vezani za stres (teži anksio-depresivni, fobično-anksiozni, disocijativni, opsesivno-kompulzivni i recidivirajući), dok se ne mogu uspješno regulirati terapijom,
10) akutni stresni poremećaj, PTSP i neurotski poremećaji vezani za stres kojima je uzrok prometna nesreća, dok se ne mogu uspješno regulirati terapijom,
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 02:25   #2191
imam problem,anksiozno depresivni poremećaj,p're nedelju dana mi psihijatar reko kad sam napokon odlučila da potražim pomoć,sad pijem tablete elicea i misar u kombinaciji pa me zanima dal to pomaže dal je neko od vas pio i dal se mogu navuć na to?
dina1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:03   #2192
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imam dijagnozu f29, neorgansku nespecifičnu psihozu. Da li je moguće da nakon nekog vremena bez simptoma, ponovno budem bez ljekova? Doktorica me skinula s ljekova triput, dvaput u srednjoj školi (prije par godina), a jedanput od travnja do lipnja ove godine. Tada sam imala dijagnozu f23 (akutni i prolazni), sada imam f29.
Zašto ne ??
Ako se u određenom trenutku stanje toliko promijeni ili popravi, to su indicije koje su odličan razlog za neki vid promjene. Nakon promatranja kako se bolest razvija, a to je nužnost jer se poremećaji često mijenjaju, liječnik može odlučiti pojačati ili smanjiti terapiju ali i posve prekinuti.
E da bi se to dogodilo naravno da cijeli život ( koji je ipak dobra podloga za razvitak nekog poremećaja ) mora biti promijenjen, pristup nekim stvarima u životu mora biti drugačiji.
Možda, ali samo možda, bolest se može i bez lijekova držati pod nekom vrstom kontrole. Ako ne, tu je opet liječnik koji će odlučiti za povratak na lijekove ali sav taj put mora biti predmet analize i na takav način predvidjeti buduće slične promjene ali i iskustvo kako pokušati spriječiti probleme.
E tu često zapne jer liječnici nemaju sluha, vremena, živaca, iskustva, znanja itd.
Pa se okreće kolo sreće, radi nas koji očekujemo bez obzira na sve - puno i onih koji nam to ipak ne mogu dati poremećaji se ponavljaju a ne vidimo izlaz iz tog začaranog kruga.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:07   #2193
Quote:
dina1704 kaže: Pogledaj post
imam problem,anksiozno depresivni poremećaj,p're nedelju dana mi psihijatar reko kad sam napokon odlučila da potražim pomoć,sad pijem tablete elicea i misar u kombinaciji pa me zanima dal to pomaže dal je neko od vas pio i dal se mogu navuć na to?
Misliš - da li možeš postati ovisna o AD-ovima ??
Ne možeš, nikada nećeš imati potrebu uzimati veću dozu nego onu koja ti je prepisana.
Druga stvar je skidanje sa AD-va za koje se zna kako ide.
No, kakve ti ima veze s tobom ??
Koliko dugo piješ lijekove ??
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:10   #2194
Quote:
rolror kaže: Pogledaj post
Što uraditi, da li da prvo prođem taj liječnički za vozačku pa tek onda psihijatra ili?

Ovo je taj izvadak iz pravilnika:
Da.
Ja sam naime davno položio vozački ali nakon toga sam se liječio sve ove godine i nikada me niko nije pitao za dozvolu.
Napravi liječnički, položi vozački a zatim rješavaj svoje psihičke probleme, ako postoje a ti to još ne znaš samo pretpostavljaš.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 15:06   #2195
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Misliš - da li možeš postati ovisna o AD-ovima ??
Ne možeš, nikada nećeš imati potrebu uzimati veću dozu nego onu koja ti je prepisana.
Druga stvar je skidanje sa AD-va za koje se zna kako ide.
No, kakve ti ima veze s tobom ??
Koliko dugo piješ lijekove ??
Da to pitam, pošto lako sam se navlačila na druge neke supstance pa nebi sad da mi se desi to s lekovima,al šta ću moram pit..ne pijem dugo tek sam počela nedavno,zato i pitam da znam šta me čeka,nekako mi lakše da pitam nekog ovako ko je pio nego doktora :/ nije mi puno objasnio doktor,samo mi je prepiso to pa nisam upoznata s tim šta ide kad prestanem pit to. Al hvala na odgovoru svakako lakše mi je sad
dina1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:37   #2196
Kada 1. put odem psihijatru, mislim ići u bolnicu tj. socijalnom što da mu kažem što mi je. Nešto što sam si sam dijagnosticirao preko internet ili kako to ide?
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 23:48   #2197
Isto kao i kod svakog drugog liječnika. Kažeš zašto si došao i što te muči*, a on ti postavlja pitanja da si upotpuni sliku. Ne dolaziš valjda niti jednom liječniku sa samodijagnosticiranom dijagnozom, nego mu izrecitiraš listu simptoma za početak. Tako i ovdje.



*npr.: teško spavam, stalno sam tužan a nemam razloga, teško mi je izlaziti iza kuće, loša mi je koncentracija... ubaci svoje.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 00:51   #2198
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Isto kao i kod svakog drugog liječnika. Kažeš zašto si došao i što te muči*, a on ti postavlja pitanja da si upotpuni sliku. Ne dolaziš valjda niti jednom liječniku sa samodijagnosticiranom dijagnozom, nego mu izrecitiraš listu simptoma za početak. Tako i ovdje.



*npr.: teško spavam, stalno sam tužan a nemam razloga, teško mi je izlaziti iza kuće, loša mi je koncentracija... ubaci svoje.
OK. Ja u stvari ne znam što mi je, možda sam lud i sve sam umislio. Ne idem baš često kod liječnika. Postoji li nekakav poseban razlog zašto mu ne bih naveo dijagnozu, npr. anksioznost nego mu postepeno govorio simptome ispada da sam mutav.
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 19:21   #2199
Quote:
rolror kaže: Pogledaj post
OK. Ja u stvari ne znam što mi je, možda sam lud i sve sam umislio. Ne idem baš često kod liječnika. Postoji li nekakav poseban razlog zašto mu ne bih naveo dijagnozu, npr. anksioznost nego mu postepeno govorio simptome ispada da sam mutav.


Ma reci mu da ti je tesko, tjeskoban i zelis uputnicu da porazgovaras sa paihijatrom i pocnes rjwsavati napetost. Ne brini, puno ljudi im dolazi s tim, dnevno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 01:48   #2200
Quote:
rolror kaže: Pogledaj post
OK. Ja u stvari ne znam što mi je, možda sam lud i sve sam umislio. Ne idem baš često kod liječnika. Postoji li nekakav poseban razlog zašto mu ne bih naveo dijagnozu, npr. anksioznost nego mu postepeno govorio simptome ispada da sam mutav.
I ne postoji baš jer je anksioznost zapravo simptom (brojnih psihičkih poremećaja).
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.