Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 18:13   #6001
Quote:
homohominis kaže: Pogledaj post
Ma znam, slažem se. Jeli potrebno uopće prolaziti gradivo Latinske Amerike, Afrike i Azije?
naravno da je potrebno, ima gradiva. ljudi podcijenjuju to gradivo, ali zna biti dosta zajebanih zadataka. ima dosta drugačijih pojmova pa treba obratiti posebnu paznju na to gradivo
Fustinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:28   #6002
Hahahah imam osjećaj kao da ti mene sprdaš jer misliš da sam došao trolati kao ona 2 tipa (možda je to i ista osoba). Ne razumijem kako je to sad tako bitno, a napisao si da mi je bolje piti pivicu nego učiti gradivo koje je zapravo zastupljenije od ovog gradiva (3 kontinenta). Ako si ipak ozbiljan, pitao bih i kako se mogu pripremiti za praktični rad i je li dozvoljen kalkulator? Na prijašnjim testovima (izuzev 2014.) postoji prostor za računanje, ali mi nije jasno kome bi tu sve stalo, s obzirom koliki je taj prostor...
homohominis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:15   #6003
Quote:
homohominis kaže: Pogledaj post
Hahahah imam osjećaj kao da ti mene sprdaš jer misliš da sam došao trolati kao ona 2 tipa (možda je to i ista osoba). Ne razumijem kako je to sad tako bitno, a napisao si da mi je bolje piti pivicu nego učiti gradivo koje je zapravo zastupljenije od ovog gradiva (3 kontinenta). Ako si ipak ozbiljan, pitao bih i kako se mogu pripremiti za praktični rad i je li dozvoljen kalkulator? Na prijašnjim testovima (izuzev 2014.) postoji prostor za računanje, ali mi nije jasno kome bi tu sve stalo, s obzirom koliki je taj prostor...
ma ne trolam te hahaha. lani je gradivo koje je uslo u drzavno bilo lagano samo par lekcija od kojih si gradivo znao iz opce kulture i prijasnjih godina ucenja zemljopisa. ove godine nije tako imas drzave nove pojmove i ostale bezvezarije. ja sam ti predlozio da to naucis prije drzavnog a na drzavnom se opusti(pivica i tekma). na prakticnom radu nije dozvoljen kalkulator(mislim kaj ce ti kada su racuni debilni)
Fustinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 01:01   #6004
Na praktičnom radu za 3 raz prosle godine je bio dozvoljen. Ti vjerojatno govoris o 2 raz? Kako možeš znati da će biti to gradivo, a nije ga bilo prošle godine kad se državno održavalo 3 tjedna poslije?
homohominis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:37   #6005
Quote:
homohominis kaže: Pogledaj post
Na praktičnom radu za 3 raz prosle godine je bio dozvoljen. Ti vjerojatno govoris o 2 raz? Kako možeš znati da će biti to gradivo, a nije ga bilo prošle godine kad se državno održavalo 3 tjedna poslije?
Slusaj prosle godine se smio to ne znaci da ce se ove godne koristiti. Rjesavaj kako hoces ali nemoj biti toliko ovisan o casiu. Malo si pobrkao ako si 3 razred pises 3 razred. Ovo kaj je bilo prosle godine je drugi razred. Ako za drzavno ove godine treba nauciti cijelu knjigu(kao i na svakom drzavnom) onda ju nauci jeboga ja. Radi kako hoces nemoj da ti ja budem ogledni primjerak. I daj chill frajeru nemoj previse analizirati samo te glava boli, kak bude bude
Fustinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:46   #6006
A ti ces je naucit, a govoris "kak bude bude"? hahaha
homohominis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:35   #6007
Quote:
homohominis kaže: Pogledaj post
A ti ces je naucit, a govoris "kak bude bude"? hahaha
Pa ja cu nauciti kao i svake godine. Ne zanemarujem se sporednim stvarima tipa kalkulator. Prosle godine je bila iznimka jer je takvo gradivo bilo ali ove godine ucim prije natjecanja.
Fustinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:57   #6008
Zna li itko kad će na postani student biti stavljeni rezultati natjecanja?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 21:05   #6009
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Zna li itko kad će na postani student biti stavljeni rezultati natjecanja?
Valjda cekaju da završe sva natjecanja, ali mislim da su i završila
Enivej, jesu li nekome upisana koja natjecanja?
windir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 23:52   #6010
Može li mi netko tko je bio na natjecanju iz informatike nešto reći? Ja namjeravam ići sljedece godine na natjecanje iz informatike kategorija Algoritmi, koji je jezik najbolji? Trenutno učim C#, znam Python koji su ove godine dodali ali ima ograničenja te je spor. Pascal/C/C++?
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 07:36   #6011
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko tko je bio na natjecanju iz informatike nešto reći? Ja namjeravam ići sljedece godine na natjecanje iz informatike kategorija Algoritmi, koji je jezik najbolji? Trenutno učim C#, znam Python koji su ove godine dodali ali ima ograničenja te je spor. Pascal/C/C++?
Za natjecanja se često ljudi odlučuju za C++, brz, precizan, a OO je. No uzmi koji god ti leži, pretpostavljam da nema nikakvih zahtjeva u čemu mora biti rješenje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:56   #6012
Ima zahtjeva u čemu mora biti rješenje, mora biti u C,C++ ili Pascalu. Moguće je da sljedeće godine ili za par godina dopuste i Python za srednje škole, ali to je u eksperimentalnoj fazi još za osnovne škole pa je pitanje koliko će ga brzo dopustiti za srednje škole. Ja ti osobno također preporučam C++. Definitivno je najbolji izbor za natjecanje jer je neusporedivo bolji u svim pogledima od Pacala. Iako su u natjecateljskom programiranju C i C++ gotovo identični, C++ ipak ima prednost u tome što ima svoje biblioteke s kojima možeš koristeći jednu naredbu napraviti ono što bi u C-u bila jedna duga komplicirana funkcija. C++ ti je i najbolja odluka za budućnost ako namjeravaš da ti programiranje postaje posao.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 01:04   #6013
Koliko ja znam ove godine u kategoriji algoritmi srednje škole bilo je dopusteno koristiti python , neka me netko ispravi ako grijesim!
Natjecatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 05:21   #6014
Dopušteno je na HONI natjecanju, ali ne i na Infokupu, na Infokupu je Python dopušten samo za osnovne škole.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 19:07   #6015
Natjecanje iz biologije (8.razred)

Zanima me koliko je bodova bilo potrebno prijašnjih godina za županijsko?
I da zanima me svakako državno! Koliko je bodova bilo potrebno za državno?
PvPKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 09:12   #6016
Zna li netko gdje mogu naći testove s natjecanja iz bio?
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 20:13   #6017
Quote:
brennan kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje mogu naći testove s natjecanja iz bio?
Imaš na HBD-u (Hrvatsko biološko društvo) dobar dio.
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 01:57   #6018
Quote:
brennan kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje mogu naći testove s natjecanja iz bio?
Na HBD-u kao što je rekao netko iznad, ali i na stranicama AZOO-a.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:46   #6019
Kako se pripremati za natjecanje iz kemije u 4 razredu? 😁 kako se vi pripremate?
I kako vam je prosao eng?
__________________
No pain, no game.
Dinamo557 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 12:13   #6020
Geografija

Jeli itko isao na geografiju? 4.razred? Znate li mozda koliko je bodova dosad trebalo za zupanijsko?
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.