Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Volite li original CDe/ploče/kasete?
Da, jer je piratstvo ilegalno 1 0.78%
Da, jer želim da izvođač dobije novac koji ja dam 16 12.50%
Da, jer mi ljepše izgleda u zbirci 55 42.97%
Da, iz nekog drugog razloga (kojeg?) 22 17.19%
Ne zanima me original, važno da imam glazbu 34 26.56%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 07:11   #321
Ako se cuje da je Album kao Album uraden zelim ga imati i kao Album.

Znaci ako se cjelovit moze preslusati, jer je cili u kompletu tako sastavljen od umjetnika zelim ga i takog moci uzivati.

a kupnjom Albuma i odlazkom na koncerte dajem glazbeniku do znanja da je nekome stalo do njega.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:10   #322
Quote:
omc kaže: Pogledaj post
baš me zanima kako netko može uspoređivati mp3-ce i recimo ovo:

http://www.discogs.com/viewimages?release=1267887

http://www.discogs.com/viewimages?release=2019920

http://www.discogs.com/viewimages?release=805436


Inače, slučajno posjedujem sve troje, pa znam o čemu pričam.

Imaš to?! Moram priznat, izaziva erekciju, malo žešću...
__________________
There's more to life than books, you know. But not much more.
TAEH 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 08:59   #323
pa ove prve dvije se mogu odmah sada kupiti na netu po euro-dva
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:04   #324
Quote:
Mr. Wrong kaže: Pogledaj post
pa ove prve dvije se mogu odmah sada kupiti na netu po euro-dva

Zeppelini s kotačem po euro-dva? Očuvani? Hmmm....
Ako ima, ja ću odmah uzeti 20 komada, pa prodati dalje po 20 eura bez problema.
omc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:06   #325
Quote:
TAEH 2 kaže: Pogledaj post
Imaš to?! Moram priznat, izaziva erekciju, malo žešću...
Naravno da imam. A tko nema?
omc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 00:01   #326
Volim..Kupovinom originalnog formata pomazemo bendu. Fizicki originalni format ima dusu,popratni sadrzaj kao korice ili knjizicu itd.. Skupljam kasete i neke slusam od njih. Par originalnih cda od najdragih bendova. Imam samo jednu dragu plocu koju sam platio 2 tisuce kuna. Sentimentalna vrijednost i rijedak primjerak. U zadnje slabo trgujem i skupljam jer ima bitnijih prioriteta u zivotu sad.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 02:42   #327
Ništa direktno vezano za tvoju kupovinu, samo digresija.

Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Kupovinom originalnog formata pomazemo bendu.
A valjda pomažemo, matematika bi trebala sama za sebe govoriti. Iako, nekako nisam baš uvjeren u to pretjerano. Veliko je pitanje na kraju koliko zapravo Lady Gaga ili Muse dobiju od jednog CD-a. A pogotovo kod ovih Big 3 kompanija. Ustvari mislim da sam čitao da se dosta record dealova sklapa na 50/50, ali to u stvarnosti ispadne 10-ak % od ukupne cijene CD-a.

Osim toga, ovi novi internet načini kupovanja i streamanja glazbe su više naštetili labelima, pa su vjerojatno ugovori za fizička izdanja još nepovoljniji za izvođače.

Zapravo mislim da je još najisplativije za bend (barem od onog što mi, obični slušatelji, možemo učiniti) kad im otiđemo na koncert i platimo kartu.


A i ovo što sam gore spomenuo. Pobogu, do nedavno smo imali Big 4, pa su Sony i Universal kupili EMI. Na kraju će se svi oni međusobno pokupovati pa ćemo imati nešto indie labela i Big 1 record label.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:18   #328
Quote:
omc kaže: Pogledaj post
Samo originalni CD-i i vinili se mogu priznati za nečiju kolekciju.
Mp3-ce nikako. Onda mogu proglasiti i sve što je na youtube-u za moju kolekciju - mogu poslušati u svakom trenutku (isto kao i mp3-ce), uvijek mi je dostupno (isto kao i mp3-ce).
Ako je tako, onda svi imamo jednake kolekcije, oko 100.000.000 albuma, svaka nam dala...
Tako je. Ustvari ako nemas original onda ustvari niti nemas album / singl. To je isto kao da kazes da imas sliku od nekog slikara, ali na monitoru ili u obliku nekog fajla, ustvari ju nemas.
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:39   #329
Volim orginal i one male 'knjizice' s tekstom i sa slikama izvođača
Takoder original zbog kolekcije
XcXc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:23   #330
Stara tema, ali zanimljivo je vidjeti jaz generacija - većini mladih i onih koji nemaju dobru opremu za reprodukciju originalni medij znaci vrlo malo ili nista,dok oni stariji te ljudi s kvalitetnijim audio sustavima imaju više štovanja spram originala.

Original prije svega donosi najkvalitetniju moguću snimku koju je moguće dobiti za neku pjesmu, meni osobno je to dovoljan razlog.

Košta i zauzima mjesto, no tko uistinu voli slušati glazbu, to mu je sasvim sekundarno . Dapače i stovise štovatelj originala gušta i u samom odabiru materijala za slusanje te samom stavljanju ploče na gramofon(više) ili CDa u tray (manje) jer i to je dio rituala slusanja.

Originalne audio kazete su jedini medij koji ne bih kupio, doma snimljene (sa dobrog,originalnog sourcea) su uvijek bile puno kvalitetnije.
Ploce obozavam, nazalost izbor je organičen, tako da sam prisiljen na CDe.

U nuzdi mogu slusati i FLAC/Mp3, cak i direct youtube ali nije to to. FLAC je ok kvalitetom ( fali mu ipak ritualni dio) dok je MP3 u pravilu nedovoljno kvalitetan.
Za youtube je i gluhom jasno koliko je to loše.

Sto ima ljepse od glazbe koju voliš puštene s ploče, u polumraku prostorije obasjane VU metrima, omiljenim pićem ispred sebe....usporediti s time mp3 uboden u neku crnu plastičnu škatulu je s tu kao usporediti hamburger iz pečenjare s večerom uz svijeće u nekom finom restoranu.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:10   #331
Godinama sam mislio da će mi sasvim utaziti glad za glazbom to sto ću u bespucima interneta pronaci sve ono što sam godinama trazio, a kako je vrijeme odmicalo, posebice ono što nikad u ono vrijeme ne bih imao prilike čuti, a danas je sve te raritete i obskurna izdanja relativno lako naci uz malo truda.

Igrom slučaja, pojavio se jedan maxi single koji mi je postao izuzetno bitan, a bio je dovoljno rijedak, da ga je bilo čak i u mp3 formatu teško naći u zadovoljavajućoj kvateti.
Tako sam odlučio nakon 20+ godina ponovo kupiti jednu - tu ploču i to posebno zato što u ono vrijeme nisam imao novaca za graditi solidnu kolekciju ploča, a ono što sam imao sam u jednom naletu ludosti sve prodao za smiješne novce.

Medjutim, kako to već obično biva, od jedne ploče došlo je, u zadnjih cca 2 godine, do cca 2000 komada.

I tako to ide......

Koliko god je lijepo uzimati nova remasterirana multiple disc / box set CD izdanja sa bezbroj dodataka i lijepo slozenim bogatim bookletima, ipak nema do originalnog vinila......a brojni naslovi, bar oni koji mene i dalje zanimaju, nikad ni neće naći svoj put do digitalnog medija.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 21:54   #332
Obožavam vidjeti lijepo posložene cd-e, ploče i knjige.
CD-a imam 260 kom,
LP-a imam 118,
glazbenih dvd-a 19,
dvd filmova 22
a knjiga 102.
Smile Everyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 16:19   #333
Glazbena kolekcija ili biblioteka su produžetak tebe i suma tvoje osobnosti, interesa i afiniteta.

Na to prvo obratim pažnju kad dođem nekome u goste i to ne mora biti kolekcija gore navedenog, nego bilo čega. Svatko ima drukčiji hobi.
Necio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 05:58   #334
Mislim da doma u stanu u Zagrebu imam oko tisuću plejki, neke su iz šezdesetih iz kolekcije mojeg pokojnog tate. LP je bio nekako kompletan kao izraz benda ili autora. Koji je to sjajan osjećaj bio kad ga kupiš/dobiješ pa prvi put otvaraš-pregledavaš-preslušavaš...

Sada je naravno 21. stoljeće i već od prve generacije koristim Appleov iPod. Ziher ima boljih MP3 gadžeta ali meni je glazba u iPodu formatirana za Mac tak da mi radi perfektno s MBP-em i to je valjda jedini razlog što ne idem na neki drugi brend.

Imam oko 15000 pjesama na iPodu kojeg koristim najčešće u avionu ili automobilu. Odaberem play listu i to je to... sjajna stvar (sva glazba s iPoda je naravno backupirana na HD i na komp).

Nedvojbena je prednost praktičnosti MP3-ca ali nekako mi je kupovanje ploča bilo puno kompletniji i bolji doživljaj ne samo glazbe nego i svega oko te glazbe. CD-i su bili malo manje ekstatični. Odlična stvar kod digitalne glazbe je instant raspoloživost i to da ne moraš kupiti cijeli album ako ti se na njemu sviđa samo jedna ili dvije stvari.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 19:54   #335
Ja sve slušam preko YouTubea ....
DropsOfJupiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 23:18   #336
Običaj mi je glazbu iz 70-ih, 60-ih i prije kolekcionirati na LP-ijevima. Noviju glazbu od 80-ih na ovamo imam na CD-ima. Većinu toga sam ripao da mogu slušati na različitim uređajima.
Jednog Milesa Davisa "Kind of Blue" ili Johnny Casha radije slušam sa LP-a.
Enigmu ili Depeche Mode radije slušam u digitalnom obliku.
Inače, moje ploče ne pucketaju i zvuk je odličan. Nabavljao sam samo dobro očuvana izdanja. Ne volim Jugotonke osim ako nisu glazbenici sa ovih područja u pitanju.
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 23:50   #337
Quote:
Nightshifter kaže: Pogledaj post
Običaj mi je glazbu iz 70-ih, 60-ih i prije kolekcionirati na LP-ijevima. Noviju glazbu od 80-ih na ovamo imam na CD-ima. Većinu toga sam ripao da mogu slušati na različitim uređajima.
Jednog Milesa Davisa "Kind of Blue" ili Johnny Casha radije slušam sa LP-a.
Enigmu ili Depeche Mode radije slušam u digitalnom obliku.
Inače, moje ploče ne pucketaju i zvuk je odličan. Nabavljao sam samo dobro očuvana izdanja. Ne volim Jugotonke osim ako nisu glazbenici sa ovih područja u pitanju.
Fino to sve zvuci, al dobro ocuvana strana uk/usa izdanja kostaju strasno.
E sad, o zvuku se da puno raspravljati Najvise ipak ovisi o opremi.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 10:04   #338
Pa skupo je ali to se kolekcionira godinama.
U dučanima sa LP-ijevima mogu komotno provoditi sate. Mislim na onakve dučane kao u Londonskom Camden town ili Free Bird u ZG. Ne na robne kuće sa odjeljkom za CD-e.
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 11:02   #339
Quote:
Nightshifter kaže: Pogledaj post
Običaj mi je glazbu iz 70-ih, 60-ih i prije kolekcionirati na LP-ijevima. Noviju glazbu od 80-ih na ovamo imam na CD-ima. Većinu toga sam ripao da mogu slušati na različitim uređajima.
Jednog Milesa Davisa "Kind of Blue" ili Johnny Casha radije slušam sa LP-a.
Enigmu ili Depeche Mode radije slušam u digitalnom obliku.
Inače, moje ploče ne pucketaju i zvuk je odličan. Nabavljao sam samo dobro očuvana izdanja. Ne volim Jugotonke osim ako nisu glazbenici sa ovih područja u pitanju.
Hahaha... recimo 99 posto isto kao i ja radis. Znaci hoces dozivljaj iz tog doba kako je zaista bilo. Ako su 60tih i 70tih vladale ploce onda treba uzeti ta prva izdanja na plocama. Ako su od kraja recimo 80tih izdanja bila na cd-ovima i tako su to bendovi radili, onda hoces to na cd-u kako je i bilo.

Niti moje ne pucketaju, dobro su pregledane pod svjetlom prije nego su kupljene. Po pitanju pucketanja su kao cd, nema. I ne znam kome smetnja u zvuku to pucketanje moze biti romanticno, to mi zvuci sick. Plocu slusam zbog analognog zvuka a ne zbog smetnji u zvuku. I ove domace isto kao i ja radis.

Smo 'king of blue' treba slusati stara izdanj na vinilu, ne ova koja imaju digitalni source. To mozes slusati od njega 'Amandlu' koja je na vinilu ali ima digitalni zvuk/source, iz 1989 godine. Sad kad si spomenuo Jazz, najaci omot svih vremena Monk "underground", taj omot ja ako se sjecam je dobio grammy-a?

Evo izguglao: “On Thelonious Monk’s Underground, a project with photographers Steve Horn and Norman Griner, the title of the album came from a current jazz movement, which I twisted into a version of the French anti-Nazi underground of World War II. An entire set was built and the scene was full of costumed extras. There was no problem with budgets in those days. I won a Grammy for that cover, by the way.”
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 11:14   #340
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Fino to sve zvuci, al dobro ocuvana strana uk/usa izdanja kostaju strasno.
E sad, o zvuku se da puno raspravljati Najvise ipak ovisi o opremi.
Da, jedna od najiritantnijih stvari, cijena. Ja imam UK izdanja iz 70tih, poslusana puno puta a ni P od pucketanja. A o novim izdanjima ne treba trositi rijeci. Samo, koliko para trebas utuci i za neku skromnu kolekciju nekih tebi najvaznijih stvari? Nek recimo je do stotinjak ploca, ako svaka moze kostati u near mint kondiciji od sto dolara na vise pa ti misli, ako govorimo o Jazz, Blues, i malim tirazima u rnr svijetu od psych, prog...
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.