Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 17:30   #41
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Čuš da ga skinem za 4-5 dana...Operisaše me prošle sedmice u utorak,a još mi je zavoj na nogu.Neka nego moram još 2 puta na previjanje
Kod mene u Varaždinu očito imaju malo drugačiju praksu. meni ga je ortoped bio izvadio u petak. prvo previjanje je bilo u ponedjeljak i onda još samo jedno previjanje u srijedu. i na tom previjanju mi je bio rekao da u petak mogu skinuti zavoje i par puta dnevno namakati prste (vadili su mi nokte na obadva palca) u otopini hipermangana
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 22:55   #42
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
meni je trebalo 6 mjeseci... kad počne rasti bude grbav, treba mu vremena da počne lijepo, pravilno rasti...
evo počeo je rasti, sve je bilo u redu, no onda mi se ovog ponedjeljka kao ponovo počelo urastati, i čini mi se kao da je opet crvenilo, a i malo me boli pri dodiru...

no, nokat nije dovoljno izrastao (recimo da je nekih 75% izrastao) da mogu odrezati taj dio, jer se još cijeli drži za prst, tj. ništa ne strši van...

je li moguće da se opet urasta i da će se gnojiti ili je to samo faza u potpunom izrastanju nokta?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23

Zadnje uređivanje sesve : 27.06.2014. at 23:17.
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 02:12   #43
Pozdrav svima, u siječnju 2009. sam imao ''mini'' operaciju vađenja nokta na lijevom nožnom palcu zbog nekih gljivica.
Operacija je rađena tako da mi je prvo u područje oko tog nokta bocnuo neku anesteziju unutra, i nije ništa bolilo, bio sam budan tijekom toga.
Jedina bol koju sam imao bila je kad sam došao na drugo previjanje, bolilo je ko sam vrag jer mi je bilo loše zamotano, ali drugih bolova kasnije nisam imao.
Mene zanima je li tko bio u ovakvoj situaciji kao ja, nokat je narastao, ali niti malo ne sliči na nokat na desnom nožnom palcu, i hoće li uvijek ostati taj nokat drukčiji od ostalih.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 02:14   #44
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
predragi...
malo mi je grubo zvučalo za naslov stavit "čupanje" noktiju ali u stavri o tome će se vjerojatno radit...imam urasla nokta na oba palca na nogama...preko ljeta je sve bilo ok i sad kad sam prešla u zatvorene cipele počelo bolit ko vrag a i gnojit na jednoj nozi...sve sam mislila proći će kad nokti izrastu pa ću pravilnije oblikovat ali ništa ne pomaže...išla sam neki dan gledat čizme za zimu...nema šanse bilo šta obut, nokti udaraju u meso i booooooli ko sam vrag... e sad ako je netko imao ovih iskustava sa vađenjem noktiju molim da javi ...tipa koliko boli, koliko traje oporavak, koliko treba da naraste novi nokati i dr...
hvala, hvala, hvala...
Moja frendica bila na operaciji oba, i gadan je imala oporavak i ništa nije postigla. Opet joj krivo izrasli, jbg nije te sreće.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:07   #45
Nemam problema više, no htjedoh ostaviti iskustvo ovdje ako netko bude tražio, možda mu bude od koristi. Krivo su mi rasli nokti na oba nožna palca godinama, išao sam kod 3 doktora, od kojih su 2 bila privatni i sve je bilo tračenje vremena i novca koje mi je pogoršalo situaciju. Prva je genijalno odrezala meso pored noktiju, kao da im da mjesta: To nikada ne dopustite doktoru da napravi. Stvoriti će se divlje meso i iduće 3 godine će doktori lječiti to, a ne vražji nokat. Drugi doktor se onda borio s divljem mesom tako što je tekučim dušikom palio meso s strane. Obje stvari su provedene bez anestezije, tako da je bilo samo suvišno mučenje kojime se danas mogu hvaliti.
To naravno je isto bila totalna glupost, treća opcija je bila čupanje noktiju u bolnici, unatoč 2 anestezije, idalje je prokleto bolilo iz nekog razloga. Poslje toga su nokti opet izrasli krivo, tako da moj savjet je: ne probati rezati meso, tekući dušik ili čupanje noktiju. Meni je rečeno da se često nakon puberteta samo od sebe ispravi... Ja sam nakon tog svega odustao od doktora i upravo se to dogodilo. Ili je čista sreća, ili pubertet ili... jedino što bi ja zapravo preporučio: rezati nokat u obliku srca. Tako da urežete u vrh nokta oko sredine. Na taj način će nokat pokušati popuniti tu prazninu i skretati prema unutra, van iz vašeg mesa.
Naravno možete stalno rezuckati taj dio što raste u nokat, samo što to često ljude previše boli. No razni zahvati i mackalice / ulja su sve bile borba protiv simptoma, a ne uzroka.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:04   #46
Pomoć molim !!!!!!
Isčupali mi nokat na palcu ruke prije tri tjedna i skroz sam bez nokta.ni mrvicu nije izrastao.još uvijek je osjetljiv pa nosim flaster.narasle mi samo neke ljuskice ko jako tanki listići nokta po cijelom lezistu nokta i jedan takav komadić mi se danas otkinuo i pao i opet pod njim golo meso.bila kod kirurga i on gleda i kaževe 5,nista nije upaljeno,nema nokta al narast će kad se stvori matrix i ajd bok.očekivala sam da će za 3 tjedna bar malo niknut.kakva su vaša iskustva??za koliko vam je narastao novi nokat??jeste li i vi imali taj sloj listića??
Nokat sam isčupala jer sam se tak opalila po njemu da je poplavio i požutio i počeo plesat pa mi rekli da vadim da se ne upali i zagnoji jer da onda anestezija ne prima.vađenje stvarno nisam osjetila,rana je dva dana kljucala pa onda malo svrbila ali ovo mi sad predugo nekak traje.prst ne boli ali je jako osjetljiv.ajde molim vas napisite vasa iskuStva i utješite me malo
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:48   #47
Pa zar ovaj forum nitko ne prati ??
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 00:35   #48
Ja slucajno citam ovu temu , pa cu napisat svoje iskustvo . Lani u prosincu srednji prst od desno ruke pocne da me bili , trpali nekoliko dana I na poslu se pozalim sefici da me je nesto ubolo kraj srednjeg nokta . I ona odmah samnom u upravu da prijavi slucaj . Sutra dan me spremili random doktoru , lijepo uslikao nema nista a mene i dalje boli ko svi vrazi ,cak se upalilo sve sam osjetila kako kuca u tom djeluje prsta "nokta". I doktor me spremi kod specijaliste kaze da je nokat u rasta u meso I da mi treba nokat odstraniti. Ja reko dobro . Naruci on mene kod plastic surgery hand . I tako dodje dan da mi se ostani nokat , pukne mi nekoliko uboda I vidim otrnulo je dobro . Doktor iz Indie I njegova asistentica , s njom sam pricala dok je on vadio nokat , nije nista bolilo nisam cak ni osjetila da ista ceprka po noktu I kaze gotovo . Ja gledam nema krvi , nema pola nokta , nista ne boli kontam ja jesi vala pravi doktor . Ja pitam a gdje zavoj necu valjda tako da bude? A on sta ce ti zavoj jedino ti ako hoces mozes staviti . Ja se vratim na posao , oni mene odmah da radim, ja ljuta psujem u sebi doktora cut ce me drugi put kad dodjem , jer imala sam appoitment za 5 dana . Na poslu mi dadose nesto lagano da radim Ali ja i dalje nezadovoljna jer prst boli zato sto je to bilo I upaljeno itd. Dodjem ja kod doktora , kako mi nisi nesto napisao da barem ne upotrebljavam taj prst itd.. gleda on meni i govorisvojoj asistentici de joj napisi I ona mi napisem " dva tjedna ne smijes upotrebljavati ruku " ja sa papirom u upravu , kad su vidili sta pise . Sad ce da vide sta ce a mene , I eto I I kazu mi draga Anja nemas ti sta radit ovdje s jednom rukom aj ti kuci dva tjedna , mene strahovi hvata reko izgubi cu posao . Nista ne brini biti ce ti placeno I tako dosla kuci pucala sam od Srece .
Morala sam vam ispricati svoje iskustvo , nokat je narastao I nema nikakve razlika izgledao kao da nisam nikad ga cupala .Sve pohvale doktoru vrhunski je odradio poso.

Zaboravila sam napisati dao mi je neku kremu da mazem nokat. Ta krema se sluzi recimo poslije neke operacije itd...mupirocin ointment USP,2%

Zadnje uređivanje Anja : 02.10.2015. at 00:50.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:07   #49
dvaput su mi dosad čupali nokte na nožnim palcima
prvi slučaj-sa anestezijom, poslije opet loše izrastao
drugi put- bez anestezije, ali izrastao dobro

sad me strah ponovno ići na vađenje, ali izgleda da neće biti
druge opcije
zbog tog događaja kad mi je doktor u državnoj bolnici vadio bez
anestezije, radije bih išla privatniku

imate li kakvu preporuku za nekog doktora u splitu i okolici?

inače problemi s noktima mi se vuku već 7.godinu
ekvator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:30   #50
Quote:
ekvator kaže: Pogledaj post
dvaput su mi dosad čupali nokte na nožnim palcima
prvi slučaj-sa anestezijom, poslije opet loše izrastao
drugi put- bez anestezije, ali izrastao dobro

sad me strah ponovno ići na vađenje, ali izgleda da neće biti
druge opcije
zbog tog događaja kad mi je doktor u državnoj bolnici vadio bez
anestezije, radije bih išla privatniku

imate li kakvu preporuku za nekog doktora u splitu i okolici?

inače problemi s noktima mi se vuku već 7.godinu
Slučajno naletih na ovu temu, možeš pročitati moj post malo gore, ja već 10 godina nemam problem s time, i smatram da sada znam kako se bolje nositi s time.
Ono što spriječava ponovno nastajanje problema je ugodna obuća (ali zbilja ugodna, probajte s lakšim, udobnijim tenisicima, tipa sketchers ili nešto). Te promjeniti način rezanja noktiju.

Nisam ni blizu Splitu, no što god odlučite raditi, ja bi vam preporučio i sljedeće jednostavne metode. Kada nokat poćne urastati u meso, napravite ovo: https://www.youtube.com/watch?v=LRr7Fc9mQEs
1. Podignite nokat (to će vjerujem dosta boliti), te nečime tankim i tupim ugurajte malu lopticu vune ispod nokta, praktički samo stvarate jastučić koji štiti meso od oštrog ruba nokta tako što podiže nokat malo iznad mesa, cilj je dati mesu s strane priliku zacijeliti. Vatu mjenjati nakon svakog tuširanja i svaki dan naravno.

2. Idući cilj je pustiti nokat da izraste, vata neka ga odvaja od mesa dok raste, to će potrajati očito, no kada vrh nokta s strane gdje urasta napokon postane duži od prsta, tj. kada taj kut napokon izraste van, onda početi nokat rezati potpuno ravno ili u oblik srca. Ono što ja radim je, režem te nokte na palčevima što ravnije, a u sredini zarežem malu rupicu oblika slova V pomoću grickalice. Dakle, vrh nokta mi ima malu udubinu od 2-3mm na sredini vrha nokta. To radim da bi nokat pokušao popuniti tu rupu prvu (jer je najkraći dio nokta), tako da fokusira rast nokta prema unutra, umjesto prema van (i time prema mesu).

Dakle, možete raditi što god želite kod doktora. Neka vade opet ako hoćete, no kada to obave i dođe vrijeme da nokat treba izrasti, tada čim poćne rasti u meso, vaticu ugurati s strane, da podigne nokat malo i drži ga dalje od mesa i rezati nokte tako da su najkraći u sredini (V ili srce oblik), te udobna obuća.

Osobno, ja vjerojatno ne bi ponovno vadio nokat, no ako baš mislite da nemate druge, odite kod praktički bilo kojeg privatnika. Samo jasno recite što vas brine i da želite anesteziju. Iskustvo će sigurno biti bolje nego prethodno, a novci nisu vrijedni te boli. Sretno.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 07:30   #51
Za probleme sa uraslim noktima javite se u Mediped na tresnjevci.

Godinama sam mucio muku s noktima,oba palca oba dvije strane.
Prvo obicni pedikeri pa privatnik i operacija tj. Suzivanje nokta u korjenu.
Nakon nekog vremena sve po starom do posjete navedenom centru za medicinsku pedikuru i za cca 6 mjeseci ponovno nosio cipele svoj broj,a ne dva broja vece.

Potrosio sam malo bogatstvo na palceve,ali vrijedilo je jer sad imam normalan zivot.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:33   #52
Najbolje prvo otići pedikeru nego odma doktoru..moj brat muku mučio sa uraslim noktom bio posvuda i na kraju naso super pedikera ( slučajno naletio na članak u novinama)i prezadovoljan je..samo treba nac nekog dobrog pedikera i to je to.. Makar sad i vidim vrte one reklame od scholla ko neki set za urasle nokte mada mislim bolje se prepustiti strucnjaku
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.